X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Salfazin!!!
Odpowiedz

Salfazin!!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 27 maja 2013, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomóżcie, jak długo mój M ma go stosować bo nie wiedziałam że to trzeba brać pod kontrolą lekarza a on raczej się tam nie wybierze... :(

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 27 maja 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiem, że pełen cykl tworzenia się nowych plemników trwa 74 dni, więc co najmniej tyle czasu trzeba przyjmować wszelkie suplementy, żeby była poprawa. To mówił nam androlog, zapisując mężowi leki na poprawę żołnierzyków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2013, 18:20

    20110812580114.png
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 27 maja 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wielkie dzięki, więc pewnie opakowanie 100 tabletek mogę mu dać bez wyrzutów sumienia? :)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 27 maja 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiesz, lekarzem nie jestem :) Ale wydaje mi się, że tak.

    20110812580114.png
  • marzenurek Debiutantka
    Postów: 11 14

    Wysłany: 27 maja 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też swojemu mężowi daje salfazin :)tak profilaktycznie, ponad miesiąc juz bieże...tam jest przede wszystkim cynk a więc to co na pewno wspomaga męską płodność. Zresztą jak byłam na badaniach to lekarz sam powiedział, że dobrze jest brać w okresie starań cynk i selen - tak mąż jak i ja. Więc on połyka codziennie salfazin + selen, ja m.in. cynk i selen (firmy solgar):)

    marzenurek
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 28 maja 2013, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dzięki :) wczoraj już mu zaaplikowałam salfazin i folik, ja na razie biorę tylko folik :)

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 30 maja 2013, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wazne jest tylko zeby nie brać innych suplementów podczas stosowania salfazin ktory zawiera cynk badz selen- po prostu za duzo by bylo :)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 31 maja 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie tak pomyślałam jak popatrzyłam na skład więc jużnic więcej nie kupuję :)

    Malinkaaa lubi tę wiadomość

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 31 maja 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez wcina salfazin ;) i jak pytalam sie róznych gin to mówili ze bez problemu może brać bo na pewno nie zaszkodzi

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2013, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak długo można brać salfazin? mój bierze 3 miesiąc i niewiem czy przerywać kurację juz...

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 28 lipca 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salfazin to witaminki więc nie ma przeciwskazań można łykać , jeśli wcześniejsze wyniki nasienia były słabe to po 2-3 miesiacach przyjmowania dobrze by było powtórzyć i zobaczyć czy są skutki
    Generalnie na poprawę ilości i jkości plamników ma wpływ zdrowy styl życia. Panowie nie powinni przegrzewać narządów płciowych, nosić obcisłych spodni ani zażywac gorących kąpieli. Przy staraniu o dziecko trzeba też koniecznie przestać palić papierosy a także ograniczyć alkohol.

    Pamiętać też należy, że proces tworzenia plemników trwa ok. 72 dni a ponadto na jakość spermy ma wpływ aktualny stan zdrowia, stres, zmęczenie, czas abstynencji płciowej. Jeśli zatem wyniki badania wyjdą nieciekawe należy je powtórzyć za ok. 2-3 miesiące.

    Jeśli chodzi o wspomagacze to dla panów najskuteczniejsze są preparaty witaminowe typu Salfazin, Androwit i preparaty z cynkiem, selenem i witaminą E oraz żelazem. Ostatnim odkryciem w tej mierze jest też preparat Maca, zawierający sposzkowany korzeń maki, zwiększający w znacznym stopniu ilość plemników. Na poprawę ruchliwości można zażywać L-karnitynę, zaś na rozrzedzenie nasienia (zwłaszcza przy problemach z nadmierną aglutynacją) wspomniany już wcześniej Mucosolwan.

    Aby nadać przyspieszenia plemnikom można też na godzinę przed stosunkiem wypić szklankę coli lub kawy (zawarta w nich kofeina działa jak "dopalacz") a codziennie przyjmować witaminę C, która jak się ostatnio okazała ma bardzo dobry wpływ na ich ruchliwość.

    Ponieważ nie zaszkodzi a może pomóc dobrze jest też razem z żoną łykać kwas foliowy (i tak jest go w naturalnym pożywieniu za mało), magnez (panowie też piją kawę), ewentualnie inne preparaty witaminowe.

    Przykładowa kuracja na 3 miesiące, polecana zwłaszcza w przypadku kiepskich wyników badania plemników i konieczności ich powtórzenia za jakiś czas oraz w przypadku niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia) to następujący zestaw:

    3 x 1 tabletka Macy
    2 x 1 tabletka Salfazinu
    2 x 1 tabletka vit. C
    1 x 1 tabletka L-karnityny
    1 x 1 tabletka kwasu foliowego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2013, 22:44

    Gabi. lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żadnych leków bez kontroli lekarza to jest zbyt poważna sprawa aby sobie tak brać-wiem to z doświadczenia i...można sobie zaszkodzić. Samemu to można brać sobie wit. c :)

    lawenda
  • bum Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytając wasze posty postanowiłam też zakupić wspomagacze dla mojego M.
    Są to witamina c, kwas foliowy dostaje ode mnie :) salfazin i witamina A+E zobaczymy czy pomoże. Dam znać co i jak :)

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, czy salfazin mozna zażywać raz dziennie? Ja narzie podaje mojemu kwas foliowy i mam w planach salfazin

  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 26 marca 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój salfazin brał raz dziennie wieczorem :)

    ANDI87, Deneira lubią tę wiadomość

    nxbhnwz.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 26 marca 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój od 1,5 miesiąca łyka Salfazin raz dziennie - wieczorem, a do tego razem ze mną kwas foliowy :) Badań nasienia nie robiliśmy, więc nie wiem co i jak, ale myślę, że mała suplementacja nie zaszkodzi ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo na opakowaniu pisze ze w obiad.,, a wy łykacie na noc i jest ok:)

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie mam teraz dostępu do opakowania, więc nie mogę sprawdzić co pisze u mnie. Ale zdaje mi się, że gdzieś wyczytałam, że cynk najlepiej na noc przyjmować, więc tego się trzymam.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykopane z netu, z apteki, w której kupiłam Salfazin: "Najlepiej zażywać 1 tabletkę dziennie podczas posiłku. Uwzględniając dobowy rytm biologiczny cynku (najniższe wartości występują wieczorem i nocą) preparat powinien być stosowany w godzinach wieczornych".
    Mam nadzieję, że pomogłam ;)

    ANDI87 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo dziekuje bardzo:)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ