X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne skutki wywołania miesiączki luteina
Odpowiedz

skutki wywołania miesiączki luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy któraś miała wywoływaną miesiączkę luteiną?

    Jak to na Was wpłynęło?

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak brałam przez 5 dni i 2 dni po odstawieniu dostałam @ :) Tylko luteina mi dała oznaki jak przy ciąży (nabrzmiałe piersi, zgaga, mdłości i senność)
    Patrząc na Twój cykl i wyniki testów zaczęła bym już brać dzisiaj :)

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie dziś byłam u lekarza i mi zalecił brac od dziś przez 10 dni po 2 tabletki :)

    Ale nigdy nie brałam i nie wiem w sumie czego sie spodziewac :(

  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biorę Luteinę bo niby ma mi wydłużyć II fazę. Jak myślicie przestać już brać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co lekarz Ci powiedział?

    Bo w sumie ładnie cały czas tempka do góry Ci idzie? może jednak coś jest na rzeczy?? :D

  • wirbażka Autorytet
    Postów: 301 111

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie tu jest myk :D dostałam ją jakoś w lutym na podregulowanie bo mi wariowały cyklu po antykoncepcji i wtedy mi lekarz powiedział,że jak będę starać się o dziecko to też mogę brać, bo mi pomoże ... i tyle zapamiętałam heheh :D biore tylko 1dziennie oj udana jestem a jeszcze pobiorę jak zrobie test i wyjdzie - to przestanę

    AniaR:) lubi tę wiadomość

  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wywołaną @ luteiną w czerwcu,brałam przez 8 dni 2 razy po 2 tabl dopochwowo i skutek był bo na 2 dzień po odstawieniu @ przyszła ale za to teraz zrobił mi się polip w macicy i cykle mi się skróciły.Teraz czeka mnie chyba zabieg a potem znów luteina lub duphaston na wydłużenie cyklu i koło się zamyka.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wirbażka- ja bym się obawiała odstawić gdybym miała pozytywny test. Przecież to progesteron. Tylko zaszkodzić sobie mogłabyś nagłym obniżeniem progesteronu, a przecież to on jest najważniejszy na początku ciąży. Lepiej porozmawiaj z lekarzem.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 8 sierpnia 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się z nutką luteina POMAGA....a odstawienie może zaszkodzić często lekarze na początku ciąży wręcz zwiększają dawkę. Więc jeśli wibrażka zaciążysz skontaktuj się z lekarze i spytaj się jak masz ją dawkować, nie odstawiaj jej bez jego wiedzy.

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy skoro biorę luteinę jak dostanę okres mam ja odstawic?

    czy brac tak jak lekarza kazał do końca 10 dni po 2 tabletki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2013, 12:34

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było troszkę inaczej bo w 1 cyklu z luteiną okres dostałam dopiero po 11 dniach od odstawienia, a w drugim po 8 także nie zawsze jest tak, że od razu @ się pojawia.

  • Madziunka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)Mam pytanko a czy któraś z Was w trakcie brania luteiny dostawała okres, ja mam juz kolejny raz tak ze 22dc i pach @ a jeszcze nie wybrałam do konca luteiny, zawsze miałam około 30 dniowe cykle a teraz przez luteine się mega skracaja, za 2 tyg mam wizyte ciekawe co mi gin powie...

    aa70cc47d570d429a998ee8a1c414b1e.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti wrote:
    a czy skoro biorę luteinę jak dostanę okres mam ja odstawic?

    czy brac tak jak lekarza kazał do końca 10 dni po 2 tabletki?
    prawidłowo powinnaś dostać dopiero po odstawieniu luteiny,a nie w trakcie brania.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że mogę dostać @ już pod koniec brania luteiny, ale gapa ze mnie i zapomniałam zapytać czy brać ją wtedy dalej ;/

  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti wrote:
    Mi lekarz powiedział, że mogę dostać @ już pod koniec brania luteiny, ale gapa ze mnie i zapomniałam zapytać czy brać ją wtedy dalej ;/
    No nie brać.Mi gin.mówił,że bierze się 10 dni,a potem odstawia i powinna przyjść @,jeśli przyjdzie przed zakończeniem brania to trzeba odstawić.I moja mi mówiła,że raczej przyjdzie po odstawieniu,a nie w trakcie.No,ale może i w trakcie też może,nie dopytywałam już tak.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 3 września 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę luteinę żeby w ogóle mieć okres. Mam bardzo nieregularne cykle. Zdarzało się tak, że dostawałam okres już podczas brania luteiny, ale działo się tak zwykle, kiedy cykl już mi się wydłużał. Zwykle po 2 dniach od odstawienia przychodził. Biorę ją w każdym cyklu i czekam aż w końcu nie dostanę tej okropnej @! :) A co do wpływu luteiny na pms to nie zauważyłam żadnych zmian, tylko mój mąż jak widzi, że robię się zgryźliwa to od razu mówi, że okres jutro dostanę :) i zwykle ma rację :)ale to tylko 1 dzień w miesiącu :)

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 19 września 2013, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi luteina pomogla zajsc w ciaze z pierwszym dzieckiem..mialam wywolywana miesiaczke luteina i bach! synus...teraz 10 lat pozniej chcemy nastepne, wiec na wlasna reke poprosilam tesciowa zeby przywiozla mi pare pudeleczek na zas...wzielam tylko jeden cykl. Wielu osobom luteina pomogla zajsc w ciaze, wyregulowac cykle..nie mialam po niej zadnych skutow ubocznych z porownaniem do innych forme progesteronu a bralam rowniez Provere i cos na N zapomnialam nazwe...Nerotestiteron czy jakos tam...nie pamietam

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 21:41

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 4 października 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! od jakiego dnia zaczynacie brać luteinę? lekarz kazał mi brac od 16 do 25dc, przy czym moje cykle sa średnio 32dniowe a owulację mam w granicach 19-22dc. Czytałam że luteina może wstrzymać owulację, nie wiem teraz czy warto brać ją tak jak lekarz kazał? co Wy na to? dodam, że przepisał mi ją ze względu na niski poziom progesteronu w 2 fazie...
    pozdrawiam

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Zemraa Autorytet
    Postów: 296 342

    Wysłany: 4 października 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hela wrote:
    hej dziewczyny! od jakiego dnia zaczynacie brać luteinę? lekarz kazał mi brac od 16 do 25dc, przy czym moje cykle sa średnio 32dniowe a owulację mam w granicach 19-22dc. Czytałam że luteina może wstrzymać owulację, nie wiem teraz czy warto brać ją tak jak lekarz kazał? co Wy na to? dodam, że przepisał mi ją ze względu na niski poziom progesteronu w 2 fazie...
    pozdrawiam

    wiesz , ja też byłam tak leczona na początku, ale kiedy poszłam na wizytę do kliniki niepłodności to mój gin- się za głowę złapał ! progesteron(luteina) owszem pomaga na 2 fazę na utrzymanie ciąży itp. ale za szybko wzięta może -a nawet na pewno zablokuje owulację ! Trzeba wiedzieć kiedy była owulacja ,żeby zacząć brać progesteron !--przynajmniej on mi tak tłumaczył i myślę,że ma racje.
    Jeżeli wiesz ,że owulka była (monitoring albo skok tem.)śmiało można brać , prędzej na ślepo bym nie brała !

    Mama 3 Aniołków ***

    16ud3e3kuuesqoa4.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ