X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Solarium a starania o ciążę
Odpowiedz

Solarium a starania o ciążę

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • MisiaMisia Autorytet
  Postów: 1459 1978

  Wysłany: 2 września 2013, 09:36

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A teraz nie moje mądrości. Tekst skopiowany z biomedical.pl

  "Korzystanie z łóżek opalających we wczesnym trymestrze ciąży może zakłócić przyswajanie kwasu foliowego. Jest to bardzo ważna witamina, która jest odpowiedzialna za dobry rozwój dziecka, a w szczególności przeciwdziała występowaniu wady cewy nerwowej. Chodzenie na solarium może powodować niedobór tej witaminy, dlatego zalecane jest w takim przypadku zwiększenie dawki kwasu foliowego, oczywiście po wcześniejszym skonsultowaniu się z lekarzem.
  Ciąża jest też ciężkim okresem dla twojego organizmu. Podczas jej przebiegu skóra kobiety robi się bardziej wrażliwa na wszelkie działania z zewnątrz. Opalanie może doprowadzić do powstania plam na skórze tzw. ostuda. Mogą one wystąpić nie tylko po opalaniu, gdyż jest to normalna reakcja organizmu ciężarnej przez działanie hormonalne. Jednak po skorzystaniu z solarium staną się one na pewno bardziej widoczne.

  W czasie ciąży skóra jest dużo cieńsza niż normalnie, gdyż ulega rozciąganiu. Korzystanie z solarium może doprowadzić do jej przesuszania, a co za tym idzie utrata elastyczności i powstanie rozstępów. Skóra po częstym opalaniu gorzej się regeneruje po porodzie, dlatego walka ze wszelkimi zmianami może okazać się dłuższa niż kobiet nieopalających się.

  Dla twojego rozwijającego się dzidziusia mogą być, również niebezpieczne zmiany temperatury. Podczas opalania nagły jej wzrost może doprowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, co może być niebezpieczne dla dziecka. Może to również doprowadzić do przedwczesnego odklejania się łożyska. Zbyt wysoka temperatura także doprowadza do przegrzania i odpocznienia, co prowadzi do gorszego samopoczucia przyszłej mamy.

  Do momentu dokładnego zbadania wpływu solarium na kobiety ciężarne lepiej używać go z głową, a jeżeli jest to możliwe to go unikać. W razie wstępowania jakichkolwiek niepokojących objawów po opalaniu jak bóle brzucha, wymioty, zawroty głowy czy zmiany na ciele należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Przyszła mam powinna dbać o siebie i swoje maleństwo i wybrać co dla niego będzie najbezpieczniejsze. Oczywiście chęć skorzystania z solarium warto wcześniej przedyskutować z własnym ginekologiem"

  Zatem wybór należy do każdej z nas. Ja nie uciekam od solarium ale w drugiej połowie cyklu bym nie poszła.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2013, 09:39

  sylvia lubi tę wiadomość

  MisiaMisia
  rfxgdqk3jsp86isr.png
 • JennyXS Autorytet
  Postów: 436 333

  Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W tamtym miesiącu podjęłam decyzję - rezygnuję z solarium a tekst tu przeczytany utwierdził mnie w tym. Zawsze do marchwki można dodać jabłko ;) a no i stosować balsamy brązujące :)

  Kiki1109 lubi tę wiadomość

  200909182441.png
  f2wli09kseu15yxf.png
  3jgxvfxmbborrgjh.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ