X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Specyfiki mające pomóc w zajściu w ciążę:-)
Odpowiedz

Specyfiki mające pomóc w zajściu w ciążę:-)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę jakie specyfiki zażywacie/jakie Wam pomogły?
    Słyszałam o oleju rybim, jaki zatem wybrać?
    Ja póki co zażywam Vigantoletten 2000 (wit.D), olej z wiesiolka do owulacji, kwas foliowy, eutyrox 25 mg. Warto byłoby coś jeszcze dodać? Staramy się już 10 cykl....
    Serdeczności!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektorzy polecaja preparaty typu Inofolic, Inofem, Ovarin, Miovarin- niby wspomagaja owulacje( ale akurat lekarze na ktorych trafilam mowia ze to ściema )
    Żel Conceive plus tsk samo niektorzy chwala inni wręcz przeciwnie.
    Na sluz Siemie lniane również pomocne.
    Myślę ze generalnie trzeba z przprzymrużeniem oka to traktować...

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem troszkę tego zdania...ja jedynie po oleju z wiesołka zauważyłam zwiększenie śluzu i to już w pierwszym cyklu zażywania. A czy to cos da zobaczymy...

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wino i migdały przed owulacją, siemię lniane na śluz, inozytol.
    Też usłyszałam ostatnio że inofem to ściema, ale mi pomógł na cerę i jajniki, niestety musiałam odstawić, bo zawiera kwas foliowy, którego nie wchłaniam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=O niestety musiałam odstawić, bo zawiera kwas foliowy, którego nie wchłaniam[/QUOTE]
    Po czym to poznalas? Jakies objawy??

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Wino i migdały przed owulacją, siemię lniane na śluz, inozytol.
    Też usłyszałam ostatnio że inofem to ściema, ale mi pomógł na cerę i jajniki, niestety musiałam odstawić, bo zawiera kwas foliowy, którego nie wchłaniam

    Tez jetsem ciekawa po czym można poznać. Ja zrobilam badanie kwasu foliowego po okolo 12 mcach zażywania. Wynik miałam 14.2, natomiast norma to 4.6 - 18.7
    Co o tym myśleć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liv...ze masz w normie...

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana85 wrote:
    Po czym to poznalas? Jakies objawy??
    U mnie kwas foliowy wychodzi ponad normę, w niemierzalnych wartościach, co świadczy o tym, że organizm nie jest w stanie go ogarnąć, ponieważ nie przyswaja.
    Badanie dna potwierdziło moje podejrzenia, mam mutację mthfr, czyli zaburzoną metylację kwasu. Homocysteina za to 5,6.

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja biorę prenatal uno i to wszytko.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Symfolic Inofolic Inofem a teraz ovarin i niestety nic mi nie pomogło ;) i stosuje ten Conceive plus żel ;)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Ja brałam Symfolic Inofolic Inofem a teraz ovarin i niestety nic mi nie pomogło ;) i stosuje ten Conceive plus żel ;)

    Co do ovarinu to masz zalecenie od gin.? Ja właśnie z moim o tym rozmawiałam i mi pow., że szkoda pieniążków na niego, że lepszy ponoć jest prenatal uno.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIe, miałam zalecenie na inofolic :) ovarin ma więcej witaminek zobaczę po tym opakowaniu czy się coś ruszy :) łapę się już wszystkiego ;)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    NIe, miałam zalecenie na inofolic :) ovarin ma więcej witaminek zobaczę po tym opakowaniu czy się coś ruszy :) łapę się już wszystkiego ;)

    No tak, byleby pomogło :D Znam ten ból.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 540 561

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze słyszałam o piciu soku z ananasa, który pomaga w implanatacji zarodka. Ja piłam, ale czy akurat to pomogło, to nie wiem ;)

    Ojkaojka, tym_janek lubią tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam dziewczęta ze ja brałam ovarin w pierwszym cyklu starań i udało mi się zajść w ciąże ;)natomiast mij synek miał wadę genetyczna zes Edwardsa i niestety miałam terminację ... i zaraz na drugi dzień zaczęłam brać znów ovarin i po 3 tyg byłam na wizycie kontrolnej ( a od kilku dni czułam bule owulacyjne , ale pomyślałam gdzie tam zaraz tak o w pierwszym cyklu owu? ) i okazało się na usg ze z prawego jajnika właśnie miałam owu a na lewym kolejny pęcherzyk bardzo ładny i zaraz pęknie ;) tak wiec moja ginka stwierdziła ze ovarin bardzo ładnie na mnie działa wiec biorę go i mam nadzieje w lutym znów ujrzeć dwie kreseczki ( oczywiście mam pozwolenie już po pierwszej miesiączce )

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa wrote:
    To ja jeszcze słyszałam o piciu soku z ananasa, który pomaga w implanatacji zarodka. Ja piłam, ale czy akurat to pomogło, to nie wiem ;)

    Ja właśnie zajadam się surowym ananasem po prostu. Powiedz mi ile tego soku piłaś? Jak pomoże to fajnie, na pewno nie zaszkodzi, a ananasa uwielbiam więc mogę wcinać nawet codziennie :D

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 540 561

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja właśnie zajadam się surowym ananasem po prostu. Powiedz mi ile tego soku piłaś? Jak pomoże to fajnie, na pewno nie zaszkodzi, a ananasa uwielbiam więc mogę wcinać nawet codziennie :D
    tym_janku, ja piłam taki sok w szklanej butelce z Lidla, na lodowkach co stoi ;) jedną buteleczkę dzień po serduszkowaniu ;)

    tym_janek lubi tę wiadomość

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa wrote:
    tym_janku, ja piłam taki sok w szklanej butelce z Lidla, na lodowkach co stoi ;) jedną buteleczkę dzień po serduszkowaniu ;)


    Ooo tego nie słyszałam :D No, ale spróbuję w przyszłym miesiącu, bo teraz to i tak za późno. Dzięki.

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała_Mii wrote:
    Powiem wam dziewczęta ze ja brałam ovarin w pierwszym cyklu starań i udało mi się zajść w ciąże ;)natomiast mij synek miał wadę genetyczna zes Edwardsa i niestety miałam terminację ... i zaraz na drugi dzień zaczęłam brać znów ovarin i po 3 tyg byłam na wizycie kontrolnej ( a od kilku dni czułam bule owulacyjne , ale pomyślałam gdzie tam zaraz tak o w pierwszym cyklu owu? ) i okazało się na usg ze z prawego jajnika właśnie miałam owu a na lewym kolejny pęcherzyk bardzo ładny i zaraz pęknie ;) tak wiec moja ginka stwierdziła ze ovarin bardzo ładnie na mnie działa wiec biorę go i mam nadzieje w lutym znów ujrzeć dwie kreseczki ( oczywiście mam pozwolenie już po pierwszej miesiączce )

    Życzę Ci tego z całego serca! :) Jeśli faktycznie ovarin tak na Ciebie działa to nic tylko gratulować. Grunt, że efekty widać.

    Mała_Mii lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Mała_Mii Autorytet
    Postów: 2028 779

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ;) chyba ze to efekt placebo ;D ale wiara czyni cuda heh w coś trzeba wierzyć i się nie poddawać nie ważne czy działa jak tak mówią i widzę to wierze ;)

    74dih371hf2p7o0h.png[/url]
    20151107020717.png[/url]
    18.12.2017 -14t6d [*] Gabrys;*
    26.10.2018 Nathan ❤️ 47cm , 3080gram 12:33 ❤️❤️
    20.11.2018 51cm 3520g ❤️
    18.12.2018 54cm 4530g❤️
    25.01.2019 59cm 6020g ❤️
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ