X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Sport podczas starań
Odpowiedz

Sport podczas starań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kejt8 Koleżanka
    Postów: 34 5

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Mam pytanie o Waszą wiedzę i doświadczenia związane z uprawianiem (szerokopojętego) sportu podczas starań o maluszka. Mam na myśli dłuższe trasy rowerowe, siłownię, biegi. Czy to ma wpływ? Domyślam się, że ruch jest wskazany, aby trzymać formę ale czy jest jakaś granica według lekarzy?

    3 x IUI
    2 x IVF
    NK 21%
    PCOS
    od kwietnia 2017 starania z Gametą
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    rower na początku pewnie nie szkodzi, ale siłownia? Zależy co masz na myśli, pewnie bardzo intensywne mogą w samej już ciąży zaszkodzić, ale podczas starań to chyba niekoniecznie. Sama ćwiczę w domku z yt :) i biegam i nie chcę z tego zbyt szybko rezygnować.

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 28 maja 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo intensywne treningi mogą zaszkodzić. Ale to ze my jesteśmy padnięte po ćwiczeniach to jeszcze nie znaczy ze bylo intensywnie ;) raczej tryb profesjonalnego sportowca trenujacego ciężko dzień w dzień mógłby zaszkodzic.
    Czytałam ze aktywność jest wskazana typu spacery marsz itp.wiec pewnie i rower jest ok.
    Ja mam przed sobą wyprawę górska.trasy po ponad 20 km szczyty 2000 mnpm mam nadzieje ze to nie zaszkodzi bo minimum formy trzymam cały czas.
    Jak dotąd wyjazdy górskie sprawialy ze @ przychodziła po 30 dniach zamiast po 45.odbieram to jako pozytyw :)

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu, a jak z ciśnieniem w ciąży no bo jest jednak inne na takiej wysokości. Konsultowałaś to z lekarzem?

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 7 listopada 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog odradziła mi duży wysiłek fizyczny przy staraniach.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ