X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2016
Odpowiedz

Staraczki 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na l4 i za mieszam go ciągnąć aż do końca wypowiedzenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy doczytałas się czy ten folik szybko się wchłania? Tam myślę czy wskuram coś bo zaraz dni płodne będą czy nie za krótko będę go brała zaraz pi meble pojadę to się obkupie w witaminy A i jaka dawka dzienna?

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Ja jestem na l4 i za mieszam go ciągnąć aż do końca wypowiedzenia
    aha, ciagnij jak najdluzej mozesz czyli te pol roku, zawsze chociaz pare groszy na koncie bedzie wiecej,

    ja mialam jeszcze tak niedawno wszystko zaplanowane na ostatni guzik, i nic z tego nie wyszlo, a mialo byc tak pieknie...

    sorki ze tak pisze, ale caly czas pamietam o tym jaka bylam szczesliwa przez ostatnie poltora roku a w szczegolnosci od 9.06
    caly czas mi ciezko sie z tym pogodzic

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    A czy doczytałas się czy ten folik szybko się wchłania? Tam myślę czy wskuram coś bo zaraz dni płodne będą czy nie za krótko będę go brała zaraz pi meble pojadę to się obkupie w witaminy A i jaka dawka dzienna?

    wlasnie organizm go bardzo szybko przyswaja bo jest metylowany, kwas foliowy najbardziej jest potzrbny w organizmie od 2 do 4 tygodnia ciazy bo wtedy powstaja zalazki wszytskich organow, bierze sie 1 tabletke dziennie,
    a ty bralas sam kwas foliowy czy w jakims zestawie witaminowym?

    przy twoich poronieniach powinnas brac dawke 2mg,
    bo mozliwe ze dzieci mialy jakies wady, dlatego niestety organizm prowadzil do poronienia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 12:19

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko Pati mi to nie przeszkadza Pewnie też bym się czuła tak jak ty i wogóle.
    jesteś silną babką masz żyć dla córki pomyśl o tym że lada moment będzie potrzebowała twojej większej uwagi, wspierania, pomocy w sprawach sercowych, szkolnych, podwórkowych itp. Kto ma jej powiedzieć co to wredna @ :-)z, z kim się zadawać, na kogo uważać itd.....mnóstwo spraw masz do obgadania z córką i r ównież z drugą córką jeśli masz dobry z nią kontakt. Pewnie że teraz na to nie masz siły no na wszystko!!!!! ale to naturalne przecież to straszny ból. Tylko Ksawierek jest na górze patrzy codziennie na ciebie jest mu tam bardzo dobrze i czeka na was. Musisz kochana żyć dla córek i męża który jest kochany stanął na wysokości zadania zajął się wszystkim i cię wspiera na faceta to dużo ba nawet bardzo dużo. Znam takich co by usiedli i płakali obok.
    Nie ważne kochana ty musisz przeżyć żałobę po swojemu nie wiadomo ile to czasu zajmie, lęk strach i żal już pozostanie z nami. Na pewno nie możesz siebie obwiniać bo to nie twoja męza nikogo wina tak natura chciała i Bóg.
    Może wykrzycz się , rzucaj czymś wyjdz do ludzi a może idz sama do kościoła usiądz w ławce i pogadaj sobie. Ja tak robiłam kiedyś ale w sprawie ojca alkoholika i chłopaka który bardzo mnie skrzywdził szłam siadałam i płakałam gadałam do niego patrząc mu się w oczy czemu muszę tak cierpieć kazałam mu zabrać ojca itd... dziś ojaca już nie ma 4 lata mineło jak nie żyje ale jak umierała płakałam ze umarł że wszystkiego nie naprawiliśmy, że córki nie widział itd.

    Ale naskrobałam...........mam nadzieje ze wiesz co chciałam ci przekazać i się nie gniewasz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę dawke 0,4mg sam bez witamin.
    Coś będę musiała odrzucić chyba zakupie fembion.
    Dziwne bo wcześniej przed ciąza z córką brałam folik tez taki jak teraz i falvit i było ok potem odlożyłam falvit w 1 trymestrze i dał mi fembion ale było inne opakowanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze Pati ale jak to jest jak mamy 2x norme tego kwasu jak zmienie i dożuce inny ciekawe czy spadnie. wiesz jak to się ma ten kwas z tym metylowanym
    hmmmm

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    kurcze Pati ale jak to jest jak mamy 2x norme tego kwasu jak zmienie i dożuce inny ciekawe czy spadnie. wiesz jak to się ma ten kwas z tym metylowanym
    hmmmm
    nie wiem czy nrma spadnie, woem na pewno ze metylowany jest dobrze przyswajany przez organizm, kup dawke jaka uwazasz, za duza dawka kwasu foliowego nikomu nie zaszkodzi, tylko jego brak w organizmie lub jego nieprzyswajalnosc, kup najlepiej femibion natal 1 tam masz caly zestaw witamin dla kobiet przed ciaza i w 1 trymestrze,

    wiem co to miec ojca alkoholika niestety, moj ojczym jest alkoholikiem 9lat nie pije,
    ale w moim dziecinstwie pij bardzo duzo, mial ciagi kilkutygodniowe, potem tydzien przerwy ze wzgledu na nadcisnienie itp,
    ciagle awantury, jak z siostra (ona 5lat mlodsza) wzywalysmy policje, cale dziecinstwo takie mialam, znam ten bol...

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz życie jest okropne. Dobrze że wyprosiłam Boga właśnie w kościele o męza dobrego żeby mnie nie bił, nie pił i nie wojował i takiego dostałam mam nadzieję że się nie zmieni :-) choć różnie to bywa.
    Głowa do góry kochana i u ciebie słońce się zaświeci.
    Czasami się tak zastanawiam po co my tak cierpimy dlaczego , jaki cel jest tego z drugiej strony jak pomyślę o Bogu jak on cierpiał to my to pikuś ale po co my??
    Temat długi do przegadania....
    Uciekam do potem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 12:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam Pati dziękuję za pogadauchy fajna z ciebie babka :-) hihihi
    Ide obiad mojemu mężowi dam i lecim po meble a potem po dziecko pa

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Zapomniałam Pati dziękuję za pogadauchy fajna z ciebie babka :-) hihihi
    Ide obiad mojemu mężowi dam i lecim po meble a potem po dziecko pa

    nie ma za co,

    ja dopiero przy 2 zwiazku zyje jak kobieta normalna,
    bo po kilku latach 1 zwiazku moj byly wpadl w nalog alko i jest w nim do teraz,
    szkoda ze nie mieszkamy blisko siebie bysmy mogly sie spotkac,

    ja mieszkam na lubelszczyznie

    ja na razie kawe pije, zaraz dziewczynki wroca ze szkoly, ( 2 bloki dalej jest szkola, dlatego same chodza bo to juz 3klasa) zrobie im obiad, i na 16 mam do psychologa

    papa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 13:03

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati a z tą mutacja tego nieszczesnego genu to nie jest tak ze kwas foliowy trzeba odrzucić tzn nie brać już w postaci tabletek???
    Poczytam jeszcze na ten temat
    A czy doczytałas może co z tym genem się robi tzn jak się bada ile czasu?

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Pati a z tą mutacja tego nieszczesnego genu to nie jest tak ze kwas foliowy trzeba odrzucić tzn nie brać już w postaci tabletek???
    Poczytam jeszcze na ten temat
    A czy doczytałas może co z tym genem się robi tzn jak się bada ile czasu?

    bada sie poprzez pobranie krwi, ja ten gen bede miala badany na nfz w instytucie genetyki, nie wiem jaki jest czas oczekiwania na wynik badania, wiem ze jest wiele mutacji genu mthfr z czego 2 sa najgrsze, mi profesor mowil ze w przypadku tego genu trzeba brac kwas w formie metylowanej bo zwykly sie nie przyswaja, sa tez lekarze co twierdza ze trzeba brac zwykly ale w wiekszej dawce 5mg lub 15mg, tylko z 2 strony tak sama mysle po co taka duza kwasu jak jej organizm nie przyswaja przy tej mutacji, poczytaj sobie tez o metylowanym kwasie foliowym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 17:57

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam właśnie na ten temat i przeraża mnie to czy oddać się mężowi i poczytać staranka no cholernie się boje!!!! I jeszcze ten gen
    A ty jak miałaś na skierowaniu napisane bo u mnie pisze konsultacja z badaniem kariotypu nie ma nic o tym genie czy to w ramach już tych kariotypow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 18:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati nie daje mi spokoju mianowicie czy można mieć tą mutacje tego genu pomimo że już mam zdrowe dziecko????

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 5 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na skierowaniu man tylko konsultacja genetyczna.
    Najczęściej ma sie zdrowe dziecko nawet biorąc zwykły kwas lub żaden, często dzieci są z wadami serca, a najrzadziej z wadami cewy nerwowej.
    Ta mutacje około 20 % ludzi ma. Jak coś oboje musicie się zbadać.
    Także to ruletka. Najczęściej się rodzą zdrowe dzieci.

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati chyba dam sobie spokój dopiero jak się dowiem co mi jest to się będę starać.
    Doczytałas że kuracja tego wredne genu trwa dla kwasu foliowego 3 mce a dla Wit b 6 mcy chyba wymiekam.
    Rozmawiałam z mężem nic nie powie konkretnego nie chce naciskać ahhhh już sama nie wiem niby ruletka a niby taka rzeczywistość może znowu nas spotkać.

  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem co ci mam powiedziec, roznie to bywa,
    dzisiaj mi napisala dziewczyny z forum zamknietego dla matek po terminacji, ze odebrala wyniki badan i nie ma mutacji mthfr, mimo ze ma kwas foliowy podwyzszony, byla z wynikami u genetyka i powiedzial ze ma przyjmowac tylko kwas foliowy metylowany i codziennie, takze mimo ze ma za duzo to ma brac, powiedzial ze dlatego ma za duzo kwasu we krwi bo brala zwykly kwas i on sie jej do konca nie przyswajal

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • Karo85 Autorytet
    Postów: 542 523

    Wysłany: 6 listopada 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny,
    ja tak gościnnie. Sama ma tą mutację. W dwóch odsłonach.
    Konsultowałam to już z genetykiem i z gin.
    żabka- jak masz na skierowaniu tylko kariotypy to nie masz tej mutacji do zbadania. Teraz w Invicta w Warszawie jest promocja i można za 199 zł zrobić badania genetyczne na tą i jeszcze kilka innych mutacji ze śliny. Ja tam właśnie to robiłam. Nie musisz jechać. Zamawiasz do domu pakiet do pobrania śliny. Kurier przywozi a potem odbiera. Polecam.
    Tu macie link:
    http://www.topgenetics.pl/nieplodnosc-badania-genetyczne/

    Ja mam zdrową córkę a mutację mam i dopiero teraz o niej wiem.

    Konieczne przy niej jest suplementowanie kwasu foliowego w formie metylowanej. Istotna jest też suplementacja witamin z grupy B.
    Mój lekarz powiedział, że przy moim typie mutacji (heterozygota) wystarczy Femibion Natal 1.
    Ważniejsze jest to, że ta mutacja wpływa na krzepliwość i jest często połączona z zakrzepicą. Dlatego mam podczas starań przyjmować acard 75 a potem zostanie mi włączona heparyna (np. Clexan) ma mnie to uchronić przed poronieniami. W ogóle Acard warto brać po pomaga w prawidłowym zagnieżdżeniu się zarodka.

    06.2010- córeczka :)
    5.06.2014- Aniołek [8 tc]
    21.06.2015- córeczka[24 tc] :(
    niedrożny LJ., AMH 4,78 PCO, IO.Mutacja MTHFR CT i AC
    02.02- INV Bocian BS,krótki p. 6 komórek/3 zarodki
    16.02- transfer 2 x 8A. - :(
    CRIO 28.04.- :( 3 BA
    II pro. Novum- długi p.19.08-transfer 1x8A.
    4 sniezynki na zimowisku
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 6 listopada 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Karo za info, ja czekam na badania jeszcze tydzien

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ