Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki weteranki - ploteczki i wsparcie w długich staraniach o pierwsze dzieciątko.
Odpowiedz

Staraczki weteranki - ploteczki i wsparcie w długich staraniach o pierwsze dzieciątko.

Oceń ten wątek:
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2386 1452

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kremówka wrote:
    Masz rację Ivanka, ja się przejechalam bardzo..
    Zagadka niestety atmosfera z wierzchu rodzinna a naprawdę to każdy swoje za uszami ma.
    Przykro mi, bo ja od początku jasno sprawę stawiałam, że się staramy i że nam nie wychodzi, że mamy z tym pod górkę... A wyszło tak, że jestem niepoważna że myślę o dziecku nadal jak inne chcą być w ciąży...
    Pod wieloma względami wolała bym być anonimowa w korpo czasami...

    Kasio olej z wiesiołka tak ma działać więc jest giit, tylko pamiętaj nie bierz po owu! Ja kiedyś nie doczytałam i brałam a on powoduje mikro skurcze macicy

    U mnie w pracy też dużo wiedzą 🤷‍♀️ czasem żałuję że tak się otworzyłam i tyle zdradziła powiedziałam . Mówiłam o 2 poronieniach i leczeniu ale o kolejnych 3 ciazach nie mówiłam . Z drugiej strony i tak przecież każdy by się domyślał bo 2 miesiące zwolnienia to raczej nie na grupę 🙁.
    Z drugiej strony gdy jadę do lekarza i muszę wziąść dzień wolnego to z reguł nie słyszę marudzenia .
    Domyślam się że plotkują na mój temat ale staram się tym nie przejmować .

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    04.09 .24 I procedura *Transfer zarodka 4AA ❌( wlew z accofilu, ivig) 💔 CB

    11.2024 II procedura *Transferu nie będzie 😭zarodek 5AA nieprawidłowy 😩

    02.2025 III procedura * 18 pęcherzyków i tylko 1 komórka 😭brak zarodków .

    10.2025 IV procedura u dr.Paligi
    5 zdrowych zarodków po PGT- A
    ( 6 BA,5 BA,4 BA,4 BB,3 BB )😍.

    *24.11.2025 II kreski ,naturals 🫣
    - 30.12. 8t5d  CRL 2.13 cm🐛❤️158
    -10.01.  10t2d 8t6d  ..💔 aniołek 👼

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5259 6578

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Jak będę mądrzejsza o tą wiedzę to się z Tobą podzielę ❤️

    myślę że acard i heparyna zrobią robotę, jak już będę mogła je brać 😉

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔
    ___________________
    11.22 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam! Własnie miałam teleporadę z hematologiem. Okazało się, że ginekolog po ostatnim poronieniu wprowadził mnie w błąd i 600zł poszło się yebać. Otóż wszystkie badania, które zrobiłam miesiąc po poronieniu (tak zalecił ginekolog) czyli przeciwciała przeciw łożysku, plemnikom, antykoagulant toczniowy, ana screen itd powinnam zrobić po co namniej 3 miesiącach od poronienia bo tak to jest wynik niemiarodajny. Teraz mam zlecenie na badania i taka lista do zrobienia:
    fhfhfhfhf.jpg


    Ale ponoć jak się zarejestruje do hematologa na nfz to może da się większość zrobić na nfz.

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola zespol antyfosfolipidowy powinno się zrobić do 6 tygodni po poronieniu bo po tym czasie przeciwciala mogą zanikać testy potwierdzające robi się po 12 tygodniach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 13:31

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Ladinola zespol antyfosfolipidowy powinno się zrobić do 6 tygodni po poronieniu bo po tym czasie przeciwciala mogą zanikać testy potwierdzające robi się po 12 tygodniach
    Ale przeciwciała p/plemnikowe i łożyskowe, ana itp powinnam później zrobić bo to przekłamane może wyjść. Cóż i tak warto porobić te badania zanim zaczniemy ponownie się starać. Na razie i tak tą hiperprolaktynemie musze ogarnąć więc wątpie żebyśmy zaczęli się starać w styczniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O może mi pomożecie bo nie bardzo ogarniam tych wyników żelaza, witaminy b12, czy te wyniki są ok? Mi się wydaje, że chyba niziutko tylko co robić? Dieta/suplementacja?


    witaminki.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 13:39

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Ale przeciwciała p/plemnikowe i łożyskowe, ana itp powinnam później zrobić bo to przekłamane może wyjść. Cóż i tak warto porobić te badania zanim zaczniemy ponownie się starać. Na razie i tak tą hiperprolaktynemie musze ogarnąć więc wątpie żebyśmy zaczęli się starać w styczniu.

    O tych przeciwplemnikowych i przeciwlozyskowych to nie wiedziałam bo nie robiłam ale robiłam ana1 zaraz po poronieniu i wyszło ujemne.

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    O tych przeciwplemnikowych i przeciwlozyskowych to nie wiedziałam bo nie robiłam ale robiłam ana1 zaraz po poronieniu i wyszło ujemne.
    Ja robiłam tylko ana screen z tych 'ana', te przeciwciała, antykoagulant toczniowy, przeciwciała b2 glikoproteina igG i igM, przeciwciała p. kardiolipinie też igG i igM nie cały miesiąc po poronieniu.

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5259 6578

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    O może mi pomożecie bo nie bardzo ogarniam tych wyników żelaza, witaminy b12, czy te wyniki są ok? Mi się wydaje, że chyba niziutko tylko co robić? Dieta/suplementacja?


    witaminki.jpg

    nisko nisko i nisko 🙈

    B12 suplementacja, żelazo i ferrytyna to każdy inaczej reaguje na leki/dietę/suplementy. na pewno zakwas z buraka nie zaszkodzi, codziennie 0,5-1 szklanka 🤷

    A Ty bierzesz metę? Bo jeśli tak, to tym bardziej B12 powinno być w górnej granicy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 13:43

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔
    ___________________
    11.22 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    nisko nisko i nisko 🙈
    Tak czułam. xD Jeszcze czeka mnie wit d i kwas foliowy z homocysteiną. Ciekawe jak tam bedzie.

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5259 6578

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Tak czułam. xD Jeszcze czeka mnie wit d i kwas foliowy z homocysteiną. Ciekawe jak tam bedzie.

    A to tak, fajnie razem zobaczyć 😉 to czekamy 😃

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔
    ___________________
    11.22 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5528 5050

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Ja robiłam tylko ana screen z tych 'ana', te przeciwciała, antykoagulant toczniowy, przeciwciała b2 glikoproteina igG i igM, przeciwciała p. kardiolipinie też igG i igM nie cały miesiąc po poronieniu.

    Ja robiłam zaraz świeżo po poronieniu i wszystko i tak ujemne, ale wspomniał coś ten hematolog w ogóle o jakimś leczeniu/lekach czy tylko badania?

    🙋‍♀️93' & 🙋‍♂️91'

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    nisko nisko i nisko 🙈

    B12 suplementacja, żelazo i ferrytyna to każdy inaczej reaguje na leki/dietę/suplementy. na pewno zakwas z buraka nie zaszkodzi, codziennie 0,5-1 szklanka 🤷
    Jeju tego zakwasu to ja nie ruszę. :D Chyba wzbogacę dietę w produkty bogate w żelazo. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivanka93 wrote:
    Ja robiłam zaraz świeżo po poronieniu i wszystko i tak ujemne, ale wspomniał coś ten hematolog w ogóle o jakimś leczeniu/lekach czy tylko badania?
    Znaczy ja głównie pytałam o mój polimorfizm i heparynie drobnocząsteczkowej - z punktu widzenia hematologii nie jest to konieczne ale inaczej mogą zalecać ginekolodzy i wtedy trzeba się trzymać tego co ginekolog mówi. U mnie wszystkie badania te po poronieniu wyszły ujemne więc nie mówiłyśmy o leczeniu, jak porobię badania to mogę się umówić do niej i omówimy wyniki tych badań i co dalej.

  • Sayena Autorytet
    Postów: 468 525

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już moje wyniki, zdjęcia wrzucę później.
    HOMA 1,92 (glukoza 94,9, insulina 8,2).
    APTT 24,8 sekund, norma od 25,4, więc za nisko. Coś dalej w tym kierunku warto robić?

    Starania od 06.2020 - 06.2024 - jestem mamą 🥹
    👰‍♀️ M. - 29 lat, 🤵‍♂️ P. - 32 lata

    2022 i 2023
    6 stymulacji (Aromek) - 5 x nic, 1 x cb 💔

    🍀In vitro to HiT🍀
    07.23 - start IVF, krótki protokół 🍍
    Mamy ❄️❄️ 4AB i 3BB z piątej doby
    09.23 - FET, 4AB 🍍
    06.06.24, 5:03 - 3290 g cudownego Henia 😍

    age.png

    A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5259 6578

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Jeju tego zakwasu to ja nie ruszę. :D Chyba wzbogacę dietę w produkty bogate w żelazo. ;)

    Też tak myślałam, że nalewam na kieliszków, pije jak wódę na studiach i daje radę 🙈

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔
    ___________________
    11.22 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5259 6578

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayena wrote:
    Mam już moje wyniki, zdjęcia wrzucę później.
    HOMA 1,92 (glukoza 94,9, insulina 8,2).
    APTT 24,8 sekund, norma od 25,4, więc za nisko. Coś dalej w tym kierunku warto robić?

    Mutacje trombofilii...

    + HOMA takie troszkę na granicy IO, przypomnij mi - brałaś metę?


    jejku, ja z góry przepraszam, po prostu nie pamiętam co kto kiedy i dlaczego 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2021, 14:04

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔
    ___________________
    11.22 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2580 3489

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Jeju tego zakwasu to ja nie ruszę. :D Chyba wzbogacę dietę w produkty bogate w żelazo. ;)
    A próbowałaś zakwas? Na prawde to nie jest takie złe jakby mogło się wydawać:D

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Sayena Autorytet
    Postów: 468 525

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    Mutacje trombofilii...

    + HOMA takie troszkę na granicy IO, przypomnij mi - brałaś metę?


    jejku, ja z góry przepraszam, po prostu nie pamiętam co kto kiedy i dlaczego 🙈

    Nie, ja nic nie brałam. W sobotę będę robić krzywe.
    Te mutacje to które badania z testdna?

    Starania od 06.2020 - 06.2024 - jestem mamą 🥹
    👰‍♀️ M. - 29 lat, 🤵‍♂️ P. - 32 lata

    2022 i 2023
    6 stymulacji (Aromek) - 5 x nic, 1 x cb 💔

    🍀In vitro to HiT🍀
    07.23 - start IVF, krótki protokół 🍍
    Mamy ❄️❄️ 4AB i 3BB z piątej doby
    09.23 - FET, 4AB 🍍
    06.06.24, 5:03 - 3290 g cudownego Henia 😍

    age.png

    A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój
  • Kremówka Autorytet
    Postów: 2694 2986

    Wysłany: 8 grudnia 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Kremówka, dziękuje że pytasz :)
    Jedna dobra wiadomość, to że stary poszedł upewnić się, że nasienie nadal jest ok. I wyszły bardzo dobre, zaczynaliśmy z morfologią 2% a w tym momencie jest 7% i reszta też spoko. Jestem z niego mega dumna, że przyjmuje te suple , nie pije za dużo alkoholu :) Pewnie operacja żpn też sie przyczyniła do poprawy.
    Ja czekam na sobotnią @ i szykuje się do histero przed świętami, mam nadzieje, że mi nie odwołają..

    Ludzie są naprawde okropni :( ja pracuje większość zdalnie to nie slyszę przynajmniej tego, ale w moim towarzystwie teraz 2 przyjaciółki pod koniec listopada urodziły i praktycznie z naszego towarzystwa tylko my nie mamy dzieci.. a czas leci :( przeraża mnie to
    Woooow to gratuluję wyników nasienia! Czad! My cały czas przekładamy bo mój ma tyle stresów w życiu, że aż boimy się patrzeć co tam wyjdzie...
    Czyli Ty histero masz przed świętami a ja po, oby potem było tylko lepiej.... ☺

    29 lat
    30.12.21 - histeroskopowe usunięcie przegrody macicy
    ➖Trombofilia-niedobór białka S 38%
    ➖MTHFR hetero, PAI-1 hetero
    ➖Kir tylko 2DS2
    ➖ krótka faza lutealna

    🎁Cykl z aromkiem+Ovitrelle; accofil+clexane+acard+luteina

    17/06 hcg 14,26 🍀
    30/06 (5+1) pęcherzyk ciążowy 5,2 mm 🍀
    06/07 (6+0) 3mm z bijącym serduszkiem 💗
    14/07 (7+1) 1,1 cm Fasolki 💓
    27/07 (9+0) 2,3 cm Misia🧸,odklejenie trofoblastu
    02/08 (9+6) 3,08 cm Dzidzi 😍
    17/08 (12+0) 6,1 cm Malucha 💙
    14/09 (16+0) będzie Marcelek 🎈
    12/10 (20+0) Mały waży 337g 🥰
    17-21/10 szpital- skurcze i skrócenie szyjki
    02/11 (23+0) 535g Maluszka 🤗
    15/11 (24+6) 700g ☺️
    07/12 (28+0) 1150g Szczęścia 💜
    21/12 (30+0) 1465g Szkraba ❤️
    02/01 (31+5) 1865g Chłopczyka 💚
    15-20/01 szpital-hipoglikemia
    21/01 (34+3) 2400g 💪🏻
    04/02 (36+3) 2936g 🤩
    05-10/02 szpital

    23/02/2023 na świat przyszedł nasz Marcelek 💙🎈🧸
    planowana CC w 39+1
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ