X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki weteranki - ploteczki i wsparcie w długich staraniach o pierwsze dzieciątko.
Odpowiedz

Staraczki weteranki - ploteczki i wsparcie w długich staraniach o pierwsze dzieciątko.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Postanowiłam założyć wątek abyśmy miały takie miejsce dla siebie. My nowe tu na ovu, lub te które odzywały się np. głównie na wątkach comiesięcznego testowania. Osobiście w wątkach nie-miesięcznych za bardzo nie mogę się odnaleźć jako 'nowa'.

    My czyli te które nie mają jeszcze dzieci i dzielnie długo walczą o to by w końcu przytulić dziecko w ramionach.

    Nie ważne czy to naturalnie, czy z pomocą medyczną. Zakładam ten wątek z myślą o tym, by móc porozmawiać o wszystkim i o niczym, o naszych staraniach, obawach, o życiu codziennym. Kto nas zrozumie jak nie my same, z podobnymi doświadczeniami? :)

    Jeśli długo starasz się o dziecko, kolejny rok nie wychodzi czujesz, walczysz z zaburzeniami, uciekającym czasem, czujesz że nie pasujesz do innych wątków bo na przykład masz przerwę w staraniach a chciałabyś się podzielić swoimi doświadczeniami, porozmawiać też o zupełnie czymś innym, poradzić się - wpadaj!
    Chcę aby to miejsce było pełne empatii i wsparcia.
    Każda staraczka o pierwsze dzieciątko jest tu mile widziana, bez względu ile czasu się stara!


    Niżej znajdziesz listę weteranek i wartościowe treści, które na prawdę warto przeczytać. :)

    Ekipa weteranek:


    celina550 - chwilowo walczy z HPV, nigdy się nie poddaje 💪

    Kremówka - Pani weterynarz, domatorka, nigdy nie widziała nawet cienia cienia, zmagająca się z garścią chorób autoimmunologicznych i trombofilią a także IO.

    Sparky - Starania od września 2020 r., na koncie jeden biochem. Ciągle w trakcie diagnostyki i poszukiwania przyczyny niepowodzeń. Z wykształcenia i pasji dietetyk, obecnie nie pracujący w zawodzie. Fanka Harry'ego Pottera, zadeklarowana kociara i miłośniczka pieczenia pysznych ciast.

    Blondyna.B - Starania od 02.2019 - 3 ciąże, dzieci 0 i nadal dzielnie walczy o swój cud ❤️🌈 Niepoprawna optymistka i zosia samosia, architektka wnętrz.

    luthienn - Introwertyczka, domatorka i super wrażliwiec. Na co dzień graficzka i żonka wspaniałego męża od 10 lat. Starania od 2019, jedno poronienie, jedna ciąża biochemiczna, ale walczymy do końca.

    Zagadka919 - Starania o maluszka od 01.2019, nigdy nie byłam w ciąży. Marzycielka, romantyczka, z zawodu kadrowa😊 Psia mama i żona super męża. Nie poddaje się w tej nierównej walce 💪💪

    Natasza28 - Starania od początku 2020, jedno poronienie, 5 lat po ślubie. Z zawodu przedstawiciel handlowy, a z zamiłowania miłośniczka filmów psychologicznych orazogólnie psychologia😃

    Pati85 -

    AniMka - Wiekowa marzycielka o macierzyństwie. 💖 Chwilowo swoje uczucia przelewa na liczny zwierzyniec. 🐾 Lubiąca odgłosy natury i swoich myśli 🤔 Wrażliwa, ale odważna perfekcjonistka czasem uparta i nie do zniesienia 😜 O kruchym zdrowiu po trudnych przejściach i powrotach, nie poddaje się 💪 W trwałym związku z pierwszą miłością 😍 Do pełni szczęścia brakuje jedynie cudu dziecia 🍼👨‍👩‍👧‍👦🍀

    Lidia - Starania od 08.2020 -zero ciąż. Na stanie psie dzieck🐕. Hobbystycznie hoduje dwie kozy 🐐. Lubię szydełkować szczególnie maskotki. Zawodowo uczę dzieci w przedszkolu.

    Puszka09 - Z mężem staramy się od lutego 2020, po ślubie jesteśmy dwa lata. Pracuję na obiekcie sportowym (basen, siłownia, kręgielnia) i jestem tam kierownikiem tego bajzlu 😅 dodatkowo zajmuję się księgowością. Do tej pory dwie kreski ogladam tylko na testach owulacyjnych, niestety. Jesteśmy po dwóch IUI, nieudanych. Drożność - okej, niedoczynnosc tarczycy- letrox. Dodatkowo suplementacja, u mnie zwłaszcza B12, bo mam problem z nią od dziecka. Mamy psa- mały szalony mieszaniec, adopciak. Kocham go jak własne dziecko (tak, wiem jestem walnięta 🤣). W grudniu raczej odpuszczamy. Nie mam siły na to. Poza tym jak mam znowu usłyszeć in vitro to już się zaczynam gotować.
    O, czekam na wyniki trombofilii. 🤞

    Ewelina26 - Starania o dzieciątko od lipca 2018 r.Mama 5 aniołków 👼👼👼👼👼.
    Toczę walkę z immunologią i przeciwnościami losu ale będę walczyć ile mam sił 🏋️‍♀️.
    Zawodowo zajmuje sie opieką nad maluchami w żłobku.
    Prywatnie żona najcudowniejszego mężczyzny ,domatorka i kociara🐈 aktualnie bez kota ale pracuje nad mężem 😉

    Ivanka93 - starania od czerwca 2020 na koncie: 2 poronienia 1 cb 0 dzieci. Żona najlepszego męża, super ciocia. Miłośniczka kryminałów. Największe marzenie rodzina 2 + 3 i 🐕

    Blond27

    kropka_123

    Paulina1106 - kocia mama- Lucjan (5)🐈, ale marzy nie tylko o gromadce futrzaków👧👧👧, o bobasa walczy od 2020r. Kocha gotować, z mężem prowadzi małą knajpkę👩🏻‍🍳 Uwielbia podróże z plecakiem po Azji🗺

    Susanne - 🧘‍♀️ wolny duch, zawsze staram się widzieć tą jasną stronę mocy, żyję tu i teraz. Na koncie PCOS, niedoczynność tarczycy, 2,5 roku starań, zero ciąż i twarda dupa. Walka o owulacje. Zawodowo fotografka, prywatnie kosmitka.

    BuBu90 - policjantka genetyk sądowy, kocia mama, żona cudownego męża. Walcząca od zawsze o wszystko, gdyż nic łatwo jej nie przychodzi. Ale jeżeli obierze sobie cel to go osiągnie. O dziecko walczy krótko ale zawzięcie ❤️ Największe marzenie: rodzina 👨‍👩‍👧‍👦+🐕🦮+🐈🐈+🐢+🦎


    Sayena -

    MałaMi* - Starania o pierwsze dzieciątko od stycznia 2021r. Zawodowo: projektant konstrukcji stalowych i żelbetowych.
    Prywatnie: od 2019r Żona wspaniałego Męża. Największe marzenie: duża Rodzina 2+3+ 🐕+ 🐇 Na ten moment 👫+🐕+🐇
    Zazwyczaj optymistka, ale w kwestii nieudanych starań, pozytywne myślenie nie przychodzi mi łatwo.
    Ale walczymy i będziemy walczyć 💪🏻🥰

    Annie13 - Starania od marca 2020 - 0 dzieci, 0 ciąż, rozgadana i niecierpliwa perfekcjonistka, na codzień z uśmiechem na twarzy dąży do realizacji celów, choć ostatnio już brakuje sił, ciagle walczy i czeka na spełnienie tego jednego marzenia…

    SabciaS - Starania od 2019, kociara
    Marzenie - 👨‍👩‍👧‍👦 +🐶+🐱 Póki co jest 👩‍❤️‍💋‍👨+🐱 Żona wspaniałego mężczyzny. Kochamy sport i podróże. Nie poddajemy się, wiemy, że zostaniemy kiedyś wspaniałymi rodzicami 💞

    Kate1811 - starania od 5 lat, pielęgniarka, żona, mama pięknego Aniołka 🤍 nie przestane wierzyć, że kiedyś wyjdzie słońce 🌈

    Matleena89 Starania się od sierpnia 2018. Żona cudownego męża❤️ Największe marzenie to rodzina 2+2+🐕. Mol książkowy, pochłaniam wszystko, co wpadnie mi w ręce 🤣 Zawodowo zajmuję się ubezpieczeniami finansowymi.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2022, 12:07

    Puszka09, Zagadka919, BuBu90, MałaMi*, Sparky, Kremówka, Blond27, Ewelina26, Moniaa88, luthienn, Blondyna.B, Susanne, Natasza28, Ivanka93, conte, AniMka, Kira, MartiMarti, karola, Kasia_xxx, Karolina 🙃 lubią tę wiadomość

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5225 6558

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczki WETERANKI

    nasze dzielne staraczki:

    ❤️ BuBu90
    🧡 Zagadka919
    💚 Ewelina26
    💙 Emii
    🤎 Margott
    🧡 Koniczynka31
    💚 Kasiak89

    nasze dzielne ciężarówki: 🤰🏻

    🟪 Blond27

    ⬜ luthienn

    🟥 Sol35

    🟩 Sayena


    nasze wspaniałe mamuśki: 🤱🏻

    🟢 Ivanka93
    01.01.2023 Laura 👧🏼

    🔵 Blondyna.B
    11.12.2022 Noemi 👧🏼

    🟣 CestLaVie

    🟡 Kate1811
    23.01.2023 mały cud 👶🏼

    🔴 Kremówka
    23.02.2023 Marcel 👦🏼

    🟠 Olaola
    Julian 👦🏼

    🟢 Sparky
    28.09.2022 Oliwier 👦🏼

    🔵 BorówkowaGłowa
    07.04.2023 Wincenty 👦🏼

    🟣 Kasio
    28.09.2023 Helenka 👧🏼

    🟡 Gravity
    06.06.2023 Marcel 👦🏼

    🟠 Sesyjka
    01.08.2023 Klaudia 👧🏼

    🔵 Matleena89
    03.12.2023 Kasia 👧🏼

    🟢 Zielone.Słońce
    10.11.2023 Leon👦🏼 & Filip 👦🏼

    🟠 Paulina1106
    03.08.2023 Iza 👧🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2023, 01:37

    Ladinola, Zagadka919, Puszka09, Katsy, luthienn, Kasio, Matleena89, Blond27, Paulina1106 lubią tę wiadomość

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1788 1211

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak ja Ci dziękuję za ten wątek... Od kilku tygodni zastanawiałam się czy nie założyć podobnego, ale jakoś zabrakło mi odwagi :(
    Nasza historia: Jesteśmy parą od 9 lat, 3.5 roku po ślubie. Antykoncepcję odstawiłam w 2016 roku e oficjalne Starania zaczęliśmy w styczniu 2019, na początku na tzw luzie... Lekarze mówili, że mamy czas. Diagnostykę mieliśmyy rozpocząć w marcu 2020, kiedy to nadeszła pandemia i było mocno utrudnione. Finalnie badania i monitoringi zaczęłam w w lipcu 2020. Poza tym, że od 2017 roku mam stwierdzona IO oraz niedoczynność tarczycy to wszystko wyglądało dobrze. Monitoringi, wszystko wzorowo. Mąż zrobił badania i wyszedł... Jeden wielki dramat, bardzo mała ilość pleminikow i wszystkie parametry obnizone... Lekarz zapewniał że wystarczy 1 plemink itd ale mi się to nie podobało... Androlog, USG, leczenie. Po 3 mc poprawa, po kolejnych 3 coraz lepiej itd, Trafiliśmy do kliniki, kolejne monitoringi, stymulacja, zrobiłam drożność - wszystko pięknie... No ale ciąży nadal nie ma...
    Wrzesień 2021 akcja inseminacja i załamka ... Totalnie osłabione parametry u męża brak dawki inseminacyjnej... Ogromny cios i przerwa od lekarzy...
    Aktualnie w poniedziałek mąż będzie robił ponownie badanie by sprawdzić czy nastąpiła poprawa, jeśli tak to podchodzimy ponownie do IUI, dajemy sobie maksymalnie dwie próby. Dalszy plan - styczeń genetyk.
    Wspieram mocno wszystkie dziewczyny, które również walczą o to, by usłyszeć te pięknie słowa "Mama" ❤️

    Puszka09, Sparky, Kremówka, Nins lubią tę wiadomość

    08.03.2024 zaczynamy 63 cykl starań

    04.2024 Gameta 🙏

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸15 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Cześć, jak ja Ci dziękuję za ten wątek... Od kilku tygodni zastanawiałam się czy nie założyć podobnego, ale jakoś zabrakło mi odwagi :(
    Nasza historia: Jesteśmy parą od 9 lat, 3.5 roku po ślubie. Antykoncepcję odstawiłam w 2016 roku e oficjalne Starania zaczęliśmy w styczniu 2019, na początku na tzw luzie... Lekarze mówili, że mamy czas. Diagnostykę mieliśmyy rozpocząć w marcu 2020, kiedy to nadeszła pandemia i było mocno utrudnione. Finalnie badania i monitoringi zaczęłam w w lipcu 2020. Poza tym, że od 2017 roku mam stwierdzona IO oraz niedoczynność tarczycy to wszystko wyglądało dobrze. Monitoringi, wszystko wzorowo. Mąż zrobił badania i wyszedł... Jeden wielki dramat, bardzo mała ilość pleminikow i wszystkie parametry obnizone... Lekarz zapewniał że wystarczy 1 plemink itd ale mi się to nie podobało... Androlog, USG, leczenie. Po 3 mc poprawa, po kolejnych 3 coraz lepiej itd, Trafiliśmy do kliniki, kolejne monitoringi, stymulacja, zrobiłam drożność - wszystko pięknie... No ale ciąży nadal nie ma...
    Wrzesień 2021 akcja inseminacja i załamka ... Totalnie osłabione parametry u męża brak dawki inseminacyjnej... Ogromny cios i przerwa od lekarzy...
    Aktualnie w poniedziałek mąż będzie robił ponownie badanie by sprawdzić czy nastąpiła poprawa, jeśli tak to podchodzimy ponownie do IUI, dajemy sobie maksymalnie dwie próby. Dalszy plan - styczeń genetyk.
    Wspieram mocno wszystkie dziewczyny, które również walczą o to, by usłyszeć te pięknie słowa "Mama" ❤️
    Hej! Wierzę, że każdej z nas się w końcu uda! Nie wiem czy już zerkałaś ale u Celinki (celina550) w pamiętniku jest masa wartościowych treści! U mnie w pamiętniku możesz znaleźć przykłady badań genetycznych jakie już mamy za sobą. Ja przez cały okres starań zachodziłam bez większych problemów w ciążę, tylko niestety je traciłam przez translokację chromosomów... Koniecznie zróbcie badania genetyczne, to może wam dać obraz na sytuację. Czasami lepsza ciężka diagnoza niż ciagła wiara że jesteśmy zdrowi bo tracimy lata na bezskuteczne starania a tak to może na jakiś problem jest rada. :)

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1788 1211

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Hej! Wierzę, że każdej z nas się w końcu uda! Nie wiem czy już zerkałaś ale u Celinki (celina550) w pamiętniku jest masa wartościowych treści! U mnie w pamiętniku możesz znaleźć przykłady badań genetycznych jakie już mamy za sobą. Ja przez cały okres starań zachodziłam bez większych problemów w ciążę, tylko niestety je traciłam przez translokację chromosomów... Koniecznie zróbcie badania genetyczne, to może wam dać obraz na sytuację. Czasami lepsza ciężka diagnoza niż ciagła wiara że jesteśmy zdrowi bo tracimy lata na bezskuteczne starania a tak to może na jakiś problem jest rada. :)
    Zdecydowanie tak ❤️❤️

    Mina. lubi tę wiadomość

    08.03.2024 zaczynamy 63 cykl starań

    04.2024 Gameta 🙏

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸15 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Zdecydowanie tak ❤️❤️
    Widzę w podpisie, że ćwiczysz, to coś nas łączy! W tamtym roku zaczęłam przygodę ze sportem, głównie siłowym, zrobiłam mega metamorfozę ale... 8kg wróciło po roku nie ćwiczenia, niestety między innymi przez depresję. W środę wróciłam do sportu i tak mi z tym dobrze! :D

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7483 9792

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się 😊 u nas niedługa historia.. Jesteśmy ze sobą od 2016 roku, ślub w 2019. Decyzja o dziecku w połowie 2021 bo wcześniej było albo budowa, albo praca i jeszcze nie czas na dziecko. Myśleliśmy, że uda się od razu bo co miało by pójść nie tak? Ale nie udaje się raz, drugi, trzeci. Lekarz zleca mi zrobienie AMH bo mam 31 lat i myśli czy czas nas nie goni i mężowi badanie nasienia. U mnie radość AMH jak na wiek jest całkiem niezły i nagle upadek z wysokości.. Badanie nasienia.. Dramat.. Dla męża to koniec świata, ląduje w szpitalu po utracie przytomności po wynikach. Bardzo mała ilość plemników, morfogia 1%. Myślałam, że się podda. Ale nie powiedział, że zrobi wszystko żebyśmy mieli dzieci. Lekarze nie pozostawili nam innego rozwiązania jak in vitro. Trzech lekarzy = to samo stanowisko czyli in vitro. Ale my postanowiliśmy spróbować poprawić wyniki, ja będę robić dalsze badania. W poniedziałek powtarzamy badania męża i strasznie się boję, żeby nie było powtórki z rozrywki 😪 mimo, że zaczynamy dopiero 6 cs to słyszymy coraz głośniejsze dźwięki odliczania czasu przez zegar "tik, tak, tik, tak" przez to coraz większą napinka. Ale będziemy walczyć dopóki się nie uda ❤️

    Kremówka lubi tę wiadomość

    30 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • NataliaGie Autorytet
    Postów: 312 156

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dołączam do grupy weteranek.
    O mnie w skrócie:
    Zaprzestanie antykoncepcji 2017/2018
    ⏸w czerwcu 2018, w lipcu poronienie
    Lato 2020-zima 2020 leczenie pod nadzorem lekarza, stymulacja, podejście do inseminacji
    Wiosna-jesień 2021 przerwa od wszystkiego, oczyszczenie umysłu ale z nutka nadziei ze i tak coś zaskoczy
    Od listopada starania na nowo, póki co bez opieki lekarza

    Pomysl na przyszłość: zrobić w Polsce badania immunologiczne a potem może genetyczne ale jeszcze nie wiem od czego zacząć

    Albo od razu in vitro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2021, 15:14

    👩🏼Ja 33🧔 On prawie 38
    Dieta od początku grudnia, mimo ze oboje jesteśmy szczupli
    Suple:aspiryna75, kwas foliowy, b12, koenzym q10+plastry borowinowe przed owulacja
  • Puszka09 Ekspertka
    Postów: 226 124

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za :)

    O mnie:
    Staramy się o dziecko od lutego 2020. W tym czasie miałam wykonane dwie IUI, drożność jajowodów. Badania hormonalne - książkowe, krzywa cukrowa i insulinowa- prawidłowa. Żelazo poniżej normy, reszta złoto.
    Mój mąż- badanie nasienia. Pierwsza morfologia 5%, po suplementacji 8%.
    Odżywiamy się raczej zdrowo. Ruch- wymuszony trochę psa 😅

    Niestety do tej pory jedyne dwie kreski to z testów owulacyjnych.
    Grudzień chyba zostawimy na luz, ale jeszcze się waham. Poczucie straconego cyklu jest dość silne 😉

    20 cs

    👩‍🦳31
    👨36
  • Puszka09 Ekspertka
    Postów: 226 124

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Widzę w podpisie, że ćwiczysz, to coś nas łączy! W tamtym roku zaczęłam przygodę ze sportem, głównie siłowym, zrobiłam mega metamorfozę ale... 8kg wróciło po roku nie ćwiczenia, niestety między innymi przez depresję. W środę wróciłam do sportu i tak mi z tym dobrze! :D
    Ja też trochę ćwiczę. Ostatnio to troszkę odłożyłam ale wracam. ♥️

    20 cs

    👩‍🦳31
    👨36
  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam i ja! 🥰
    W skrócie:
    Staramy sie niby niedlugo, bo od stycznia 2021r. Jesteśmy ze sobą 6lat. Małżeństwem jesteśmy od 2019r. Chcieliśmy zostać rodzicami niedługo po ślubie, ale decyzję odkladalismy ze względu na brak swojego miejsca, bo mieszkalismy na wynajmie. Marzy nam sie duza rodzina. 2+2(najlepiej3)+🐕.
    W styczniu 2020r zdecydowaliśmy ze to czas. Myśleliśmy, ze uda się odrazu. Az tu jednak rozczarowanie... Walczymy cały czas. Mam podejrzenie pcos, ale zaden lekarz nie umie mi w 100% powiedzieć czy je mam czy nie... W grudniu ide do lekarza od niepłodności 😞 jest to polecany prof, także mam nadzieję, ze coś ruszy do przodu.
    Mąż ma wyniki nasienia w normie. Bardzo dużą ilość plemników, bierze suplementy, stara sie jeść zdrowo, więcej sie rusza.
    Najbardziej dobijace sa pytania najbliższych: kiedy dziecko? O naszych staraniach i niepowodzeniach nie wie nikt. Jedynie Wy.
    Mam nadzieję ze rok 2022, okaże sie dla nas łaskawy ✨

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2021, 20:54

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem i ja 😁 skoro Celinka pozwoliła, a ja się tak z Wami zżyłam, że nie odpuszczę sobie możliwości poplotkowania tutaj 😜

    Mam 35 lat, mój partner 26. Razem od 3 lat. Ze staraniami czekaliśmy na jego rozwód, antykoncepcję odstawiliśmy z początkiem września. Czekanie na ten moment było ciężkie. Raz, że zegar biologiczny tyka nieubłaganie, a dwa opieka nad jego synem z pierwszego małżeństwa zaczęła być dla mnie męczarnią 😔 Na forum trafiłam przypadkiem i nastawiłam się na to że długo z Wami pobędę. A skoro już się na to nastawiłam, to łatwo się mnie nie pozbędziecie 😅
    Na dobry początek wątku przesyłam tęczowego pierda z wirusami dla wszystkich 🌈🦄🦠

    Puszka09 lubi tę wiadomość

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • AniMka Autorytet
    Postów: 1963 5586

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się i ja 😁🖖
    Jestem już staraczkowym dinozaurem, mam 38 lat na karku i wciąż walczę o pierworodne dziecię 😘
    Wierzę, że jeszcze doczekam tego cudu 🍀 🤞💖

    Lat 39
    Starania od 2012
    AMH-5,23/Badania wzorowe, rurki drożne, plemniki są;) cykle i owulki jak w zegarku, więc o co do.. chodzi, że nie wychodzi?!😤
    IVF 02.2022 P.krótki
    25.02(12dc)punkcja(12p./7pobrano/6kom.zapł./2blastki z 5 doby❄️❄️2AB)
    24.03(16dc)-FET/c.sztuczny/embryoglue + AH
    Ciąża bezzarodkowa💔-poronienie niezupełne/12.05-zabieg😟
    10.08(18dc)-FET/c.nat/embryoglue🙏-Null😓
    IVF II P. krótki
    16.09(2dc)-start-28.09(14dc)-punkcja(15p./ estradiol >5000/pobrano 2 kom🤷‍♀️🤯😥/ 1 jedyny blastek-ocalały
    ❄️421 😍... czeka🍍💖🍀
    ... i się doczekał ;) 04.03.23 FET/c.nat./embryoglue + AH
    Betka: 5dpt-24,34/7dpt-101,02/9dpt-246,96/11dpt-495,07/13dpt-1235,84/16dpt-5851,83/20dpt-20394,85
    16.03(16dpt)-jest pęcherzyk
    27.03(23dpt)-jest serduszko❤️
    06.04(33dpt)-gumiś 12mm/💓148u/min
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1788 1211

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Widzę w podpisie, że ćwiczysz, to coś nas łączy! W tamtym roku zaczęłam przygodę ze sportem, głównie siłowym, zrobiłam mega metamorfozę ale... 8kg wróciło po roku nie ćwiczenia, niestety między innymi przez depresję. W środę wróciłam do sportu i tak mi z tym dobrze! :D
    Ja wróciłam w zeszłym miesiącu po długiej przerwie, która też przywróciła niestety kilka kg. I mam nadzieję, że teraz nie przestanę ❤️❤️ trzymam kciuki za Ciebie również w tej dziedzinie 😊

    08.03.2024 zaczynamy 63 cykl starań

    04.2024 Gameta 🙏

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸15 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1788 1211

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu90 nasi mężowie powtarzają w poniedziałek badania 🙏🙏🙏 mocno trzymam ✊✊✊✊

    Olaola lubi tę wiadomość

    08.03.2024 zaczynamy 63 cykl starań

    04.2024 Gameta 🙏

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸15 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 20 listopada 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Bubu90 nasi mężowie powtarzają w poniedziałek badania 🙏🙏🙏 mocno trzymam ✊✊✊✊
    Dobrze wiedzieć, będę w takim razie podwójnie mocno trzymać kciuki za wyniki obu ✊✊✊✊

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7483 9792

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Bubu90 nasi mężowie powtarzają w poniedziałek badania 🙏🙏🙏 mocno trzymam ✊✊✊✊

    To i ja trzymam 🤞🤞🤞 ale ja już mało jajka nie zniosę..

    30 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1553 1930

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, również z chęcią dołączę 🥰 Wątki testowe jakoś mnie przytłaczają ostatnio, zaczynam coś pisać, ale w połowie zmieniam zdanie i kasuję 🙈

    Krótko o nas - parą jesteśmy od 2010 r., małżeństwem od 2018. Starania zaczęliśmy we wrześniu 2020, zaraz miałam dostać umowę na stałe w pracy, więc stwierdziliśmy, że to dla nas zielone światło 😀 No cóż. Obecnie końca dobiega 12 cs (niestety zdarzyło się kilka przeciągniętych cykli). W poprzednim cyklu były dwie kreseczki, ale niestety beta zatrzymała się na poziomie 52 i się skończyło. Od początku miałam źle przeczucia co do tej ciąży, więc jakoś strasznie tego nie przeżywałam. Wiadomo, jest żal, ale przede wszystkim obawa przed powtórką 🥺

    Jesli chodzi o problemy zdrowotne, to nic strasznego jeszcze nie odkryliśmy. Biorę letrox na niedoczynność tarczycy (na szczęście nie mam Hashimoto), przez kilka tygodni byl dostinex, ale obecny lekarz kazał mi odstawić. Na lewym jajniku pojawiła się torbiel, która wygląda jak endometrialna ale nie do końca i na razie jest pod obserwacją. Mam trochę problemów z glukozą na czczo, będę robić krzywe w nowym cyklu, może to będzie ten brakujący element (oby). Owulacje raczej są w każdym cyklu, ale dość późno 18-23 dc. Mąż robił badania nasienia i na szczęście są w porządku.

    Cieszę się, że powstał ten wątek. W pingwinkach też jestem, ale tamten wątek już jest taki raczej ciążowo-mamusiowy, a ja nie mam za dużo do powiedzenia w takich tematach 🙈

    Zagadka919, Kremówka, Kasia_xxx lubią tę wiadomość

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - wizyta 🩺🍀

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5225 6558

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsy wrote:
    Jestem i ja 😁 skoro Celinka pozwoliła, a ja się tak z Wami zżyłam, że nie odpuszczę sobie możliwości poplotkowania tutaj 😜

    ja pozwoliłam, ale nie ja tu jestem szefem :D

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 1788 1211

    Wysłany: 20 listopada 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    To i ja trzymam 🤞🤞🤞 ale ja już mało jajka nie zniosę..
    Jestem dobrej myśli, że będziemy miały powód do radości w przyszłym tygodniu ✊✊

    08.03.2024 zaczynamy 63 cykl starań

    04.2024 Gameta 🙏

    👩‍💼33 lata
    🔸03/2024 -19kg 💪
    🔸15 miesiąc bez alko i słodyczy 🥹
    5cykl - Stymulacja aromkiem

    👨‍💼32 lat
    ▪️03/23 - zabieg usunięcia żpn ☑️
    ▪️02/24 - nasienie: ruch poprawa, liczba spadła 👿
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ