X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z niedoczynnością tarczycy
Odpowiedz

Staraczki z niedoczynnością tarczycy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 24 lipca 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze co usłyszałam przy rozmowie z ginekologiem w sprawie starań o dziecko, to że TSH musi być poniżej 2,5. Z kolei z innych źródeł słyszałam, że poniżej 2.

    Nie jestem specjalistą, mówię jedynie na podstawie doświadczenia, to aby zbić wyniki TSH trzeba brać leki (ja znam Letrox i Euthyrox - z tego co mój lekarz mówił, to różnica między nimi jest taka, że Letrox zawiera laktrozę, a Euthyrox nie). "Testowałam" jedno i drugie.pP Euthyroxie też się beznadziejnie czułam...

    Żonkil - proponuję znaleźć endokrynologa i pogadać z nim o ciąży, żeby ewentualnie wprowadził leki.

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 24 lipca 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kormik wrote:
    Ja pierwsze co usłyszałam przy rozmowie z ginekologiem w sprawie starań o dziecko, to że TSH musi być poniżej 2,5. Z kolei z innych źródeł słyszałam, że poniżej 2.

    Nie jestem specjalistą, mówię jedynie na podstawie doświadczenia, to aby zbić wyniki TSH trzeba brać leki (ja znam Letrox i Euthyrox - z tego co mój lekarz mówił, to różnica między nimi jest taka, że Letrox zawiera laktrozę, a Euthyrox nie). "Testowałam" jedno i drugie.pP Euthyroxie też się beznadziejnie czułam...

    Żonkil - proponuję znaleźć endokrynologa i pogadać z nim o ciąży, żeby ewentualnie wprowadził leki.

    No właśnie mi wprowadzili i czułam się źle. Żeby zajść prawidłowo w ciążę trzeba mieć minimum poniżej 2,5 chyba nawet koło 1, ale nie jest powiedziane, że konieczne jest branie hormonów. Konieczne jest na pewno w przypadku Hashimoto, czyli jak są przeciwciała. Niektóre przypadki mogą być związane z niedoborem jodu lub innymi czynnikami. Byłam u 3 endokrynologów jak do tej pory. Straciłam do nich cierpliwość. Każdy mi mówił co innego. Teraz chodzę do endokrynologa ze specjalnością ginekologiczną. Najpierw jeśli to możliwe stara się leczyć naturalnie, sprawdza niedobory a dopiero potem sięga po hormony. Wśród opinii na jego temat wyczytałam, że wyciszył jednej dziewczynie Hashimoto, tymi swoimi metodami, więc mu zaufam.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 27 lipca 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil, to pisz koniecznie jak idzie! Jestem bardzo ciekawa takich metod 🙂 trzymam kciuki, aby udało się bez lekow! ✊✊

    Żonkil lubi tę wiadomość

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 29 lipca 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kormik dowiedziałam się, że na Euthyrox można być zwyczajnie uczulonym. Z kolei Letrox chyba ma laktozę, to też nie za bardzo jeśli chodzi o mnie.
    Jak na razie okazało się, że mam całkowicie zdrową tarczycę jeśli chodzi o badanie usg. Żadnych woli, guzków, jest czysto. Czyli branie Euthyroxu już zupełnie mija się z celem. Najprawdopodobniej to tylko niedobory jodu, za miesiąc kontrolnie sprawdzam trójkę tarczycową. Polecam właśnie zrobić sobie komplet badań, od razu ma się pełniejszy obraz sytuacji.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Ekta Autorytet
    Postów: 502 744

    Wysłany: 1 sierpnia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Od 20 lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy. Od 7 lat wiem że jeszcze Hashimoto jest u mnie. Na szczęście wysokie TSH nigdy nie było u mnie problemem przy zachodzeniu w ciążę. W drugiej ciąży na początku miałam TSH 22 (byłam całą ciążę bez leków, a endokrynolog nie kazała badać więcej TSH, tylko FT3 i FT4 które były w normie), w trzeciej TSH prawie 18 i tutaj już byłam na euthyroxie, który ładnie mi obniżył wynik.
    Teraz jestem na euthyroxie 100, w styczniu miałam TSH ok 2,5.

    16.05.2022 - jest ❤️ 5+5
    06.05.2022 beta - 607 , 04.05.2022 beta - 176
    30.04.2022 - ⏸️ ☘️
    Miłoszek ❤️30.04.2021 (31+5) 🖤 17.05.2021 💔
    Czekamy na synka z ZD ❤️
    13.10.2020 - 🍀⏸️ (22 dc)
    21.08.2020 - puste jajo 8tc 💔
    2000 - syn, 2002 - syn, 2014 - syn
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Kormik dowiedziałam się, że na Euthyrox można być zwyczajnie uczulonym. Z kolei Letrox chyba ma laktozę, to też nie za bardzo jeśli chodzi o mnie.
    Jak na razie okazało się, że mam całkowicie zdrową tarczycę jeśli chodzi o badanie usg. Żadnych woli, guzków, jest czysto. Czyli branie Euthyroxu już zupełnie mija się z celem. Najprawdopodobniej to tylko niedobory jodu, za miesiąc kontrolnie sprawdzam trójkę tarczycową. Polecam właśnie zrobić sobie komplet badań, od razu ma się pełniejszy obraz sytuacji.
    A to ciekawa informacja o Euthyroxie. Ja nie słyszłam o tym i w sumie nawet nie wpadłam, że można mieć uczulenie. A Letrox faktycznie zawiera laktozę.
    Ekta wrote:
    Cześć. Od 20 lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy. Od 7 lat wiem że jeszcze Hashimoto jest u mnie. Na szczęście wysokie TSH nigdy nie było u mnie problemem przy zachodzeniu w ciążę. W drugiej ciąży na początku miałam TSH 22 (byłam całą ciążę bez leków, a endokrynolog nie kazała badać więcej TSH, tylko FT3 i FT4 które były w normie), w trzeciej TSH prawie 18 i tutaj już byłam na euthyroxie, który ładnie mi obniżył wynik.
    Teraz jestem na euthyroxie 100, w styczniu miałam TSH ok 2,5.
    Dzięki! Trochę podnosi na duchu, że się da :D

    Ekta lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ