X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Niemiec
Odpowiedz

Staraczki z Niemiec

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa miałam zamiar zawalczyć o tą kasę,ale na razie dowożę papiery do kk.Z powodu tych 500 e non stop potrzebują ode mnie czegoś nowego,najpierw tylko kopie rachunków,później kopie recept,teraz nie tylko rachunki z Eigenanteil ale i z informacją,że to pierwsze ICSI było,tak jakby tego nie wiedzieli.Do tego dalej mam powiększone jajniki i płyn koło nich,więc mi się po prostu nie chce.Doszliśmy do wniosku,że widocznie tak miało być i pal licho tą kasę.
    Co do zarodków 2,3 lub 5 dniowych,to jak się bardziej w to wczytać,to nikt nie udowodnił,że blastusie lepiej się implantują.Raczej chodzi o to,że przy takich problemach jakie się przy IVF pojawiają,przy 5 dniach słabe,niezdolne do rozwoju zarodki odpadają na szkle,nie w brzuchu.Czytając fora i statystyki,wychodzi na to,że jak komórka ma się rozwijać,to będzie,mimo transferu w 2 czy 5 dniu.Ale to powinno zostać w gestii lekarza,jak ocenia min komórki i przyszłych rodziców.
    Cierpliwa Ty to masz informacje :D Pozdrów dziewczyny :)
    Joasia ja miałam podobnie i też na Pregnyl zwalałam :P Szyjka była twarda i wysoko,a śluz kremowo-wodnisty,ale brałam też Progesteron,więc wiadomo.A przy tym kichaniu masz zalew śluzu? :D
    Monika może zadzwoń do kliniki albo gina z tym plamieniem?Jeszcze Ci zdąża wizytę przed lutym ustawić :*
    Ja mam do oddania 2x Pregnyl 5000 UI.Sprzedają po trzy szt,a tylko jeden był mi potrzebny.Jak która potrzebuje,to niech na priva adres podeśle,to wyślę pocztą.

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brave no jasne nie chodzilo mi o to ze to lepiej czy cos... ale wlasnie.o to ze byl wglad na to ze jak sie rozwijaja i mozna bylo.naprawde wybrac najlepsze... bo wiadomo czasem w 2 dobie rokuja dobrze ale.od 3 czy 4 przrstaja sie.odpowoednio tozwijac itp... roznie bywa... oni na to.poszli bo mieli to czwarte icsi w pelni przez kk pokryte (wczesniejsze placili w 100% z wlasnej kieszeni) wiec doszly im tylko.koszty przetrzymania... wiem ze mieli je w jakims inkubatorku z kamerami i przed mome tem podania nie byl on w ogole otwierany i blastki nie byly ani razu wyciagniete, caly rozwoj byl wlasnie obserwowany przez te kamerki... to byla.jakas nowa opcja w tej klinice (jak robili pierwsze trzy icsi to jeszcze tego nie oferowali a pozniej mieli 5 miesiecy przerwy) wiec sie pokusili...
    A z kasa.masz tacje, wywalcxyc moznaby ja pewnie ale co tam ta kwota jak sie pomysli ze pieniadze przychodza i odchodza ale wy macie dzidziusia w brzuszku dzieki temu <3

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i piekny suwaczek Brave <3

    Brave lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne,jasne ja tam nie neguję.Każdemu wg.potrzeb.Pewnie też bym się na takie bajery pokusiła po kilku nieudanych próbach.Pisałam po prostu jak to najczęściej wygląda (wiem,że Joasia lubi info o statystykach :) ) Nieważne jak ważne,że się uda :)
    Bardzo dziękuję <3

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna wiem że masz adres wiedz śmiało wpadaj na kawę :)
    Tak sobie czytałam i powiem wam że ja bym chciała bliźniaki ale z 2 strony trochę się boję o swoje zdrowie bo wcale nie tak łatwo 2 donosi i urodzić a cesarki raczej bym nie chciałaiec ale pomimo wszystko jak kiedyś doczekam może innych zabiegów to odrazu Zarzecze sobie 3 robaczki żeby chodź 2 przetrwały

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak pozatym co u was może któraś, jakieś dobre ciacho piekła ;)

    Z tego wszystkiego zapomniałam wam się pochwalić że mąż mi torta upiekł na urodziny takie śliczne małe serduszko i napisał "kocham cię" to najpiękniejszy prezent jaki dostałam w całym swoim życiu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2017, 19:27

    joasia1982, Brave lubią tę wiadomość

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
  • Maoam6 Przyjaciółka
    Postów: 188 22

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kliniki nie dzwonili w sprawie progesteronu więc pewnie jest ok. To chyba dobry znak?
    jajniki mnie ciągną i cycki bolą jak fix....

    Z ciast polecam sernik dyniowy ze strony kwestia smaku :) Ja zazwyczaj robię z polewą z białej czekolady :) Łopatologiczne i pyszne :)

    oar8rjjg22qc16oe.png
    PCOS
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice dzwonili tylko jak bylo cos nie tak albo trzeba bylo ze wzgledu na wynik dodatkowej wizyty czy nastepowaly zmiany planow w zwiazku z wynikiem...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Maoam6 Przyjaciółka
    Postów: 188 22

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ich dzwonieniem jak dotąd mam dobre doświadczenia. dotąd byli bardzo staranni raz dzwonili dokładnie o tej godzinie o której obiecali a drugi raz nawet wcześniej pomimo że mieli remont i uprzedzali że wynik bedzie prawdopodobnie dzień później.

    Z tym testem to jest tak że mogę sikać albo przyjść na krew. To jej powiedziałm że sobie sikne i jak coś wyjdzie to przedzwonie na badanie krwi.

    A z lekami to po poprzedniej ovu miałam brać progesteron potem clomifen i na koniec ten zastrzyk na pęknięcie w zeszły wtorek tak że ovu była pewnie 11 lub 12 i od tego czasu nic nie kazali brać.

    Endometrium zawsze się lekarki zachwycały więc chyba spoko.

    oar8rjjg22qc16oe.png
    PCOS
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zawsze od 3 dnia po zastezyku musialam brać 14 dni progezteron i w 14 dzien jego brania przyjechac na bete

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te sny to wina progesteronu, zawsze miałam jakieś dziwne w fazie lutealnej ;)

    Moja klinika ma e-service i wszystkie wyniki z badań oraz zalecenia mam zawsze po kilku godzinach w necie :)

    Maoam to my idziemy prawie łeb w łeb :) moja owu była 13-ego

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie odkąd ja trochę odpuściłam ze staraniami to mi głową odpoczela i powiem wam że to pomaga chyba przestałam się gapic na wykres Hehehe przestańcie myśleć i cieszcie się sexem :D
    Mam nadzieję że już chwilą moment będzie któraś znów w ciąży bo jak tak sobie czytam to znów mamy 3 kolejne typy :) wy mi lepiej powiedzcie jak mam sobie l4 załatwić na tydzień bo mi się do szkoły nie chce chodzić powagą oni nas uczą teraz ułamkow błagam i cały tydzień mam siedzieć i dodawać mnożyć dzielic i obejmować kto wymyślił taki głupi program ehhh wczoraj dowiedziałam się ile Prozent do 3/4 płacze ze śmiechu na lekcjach dosłownie i tak będzie do 2 aż nie zacznę praktyk w przedszkolu

    Właśnie wczoraj załatwiłam czerwona kartę zdrowia byłam w szoku bo u nas to trzeba badania zrobić itp a tu pisałam zapłaciłam 20 Euro przeczytałam informacje i obejrzałam film o Salmonelli i dostałam kartę że mogę pracować masakra jakaś... A ponoć Niemcy to tacy skrupulatni są a w tym temacie nic.... Miło

    No nic zmykam do szkoły myślę że w poniedziałek pojadę do lekarza dziś muszę do urzędu jeszcze wiedz mi parę godzin szkoła odpada będzie usprawiedliwione :) chyba wolałabym chodzić do pracy niż się uczyć ale cóż trzeba się przemeczyc ehhhh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 08:33

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozka u nas jest taki polski lekarz, który za ładne oczy i trochę ściemy wystawia l4 hehe

    Myślałam , że ty chodzisz na kurs językowy a nie matematyki ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia tak bardzo mi przykro z twojego powodu :( ale nie łam się, już niedługo na pewno się uda! Odpocznij sobie w następnym cyklu jak tego potrzebujesz i wracaj do działania :)

    joasia1982 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno się nie udzielałam, ale podczytywałam cały czas :)Niestety przy małym ciężko mi jest znaleźć dłuższą chwilę by coś ogarnąć poza nim i domem, a no i psem.

    Joasia tak mi przykro :( Teraz odpoczywaj, a następnym razem już musi się udać.

    Bozka to w Polsce tak cisną z tymi badaniami z sanepidu, a tu płacisz 20 euro i film oglądasz? Dziwne to takie, wydawało mi się, że tutaj powinni bardziej dbać o to kto ma kontakt z żywnością.

    No i tu kończy mi się znów wolny czas, zmykam do syna bo znów marudzi. Coś mu ostatnio wszystko nie pasuje.. Może to ten ostatni skok rozwojowy.. :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia wiesz co,ja tam na tą Twoją @ poczekam.Jak zawsze dopóki nie ma @,jest nadzieja.Testy czasem bardzo późno wychodzą.Ale gdyby faktycznie,to odpoczywaj ile wlezie,może nawet z neta zrezygnuj?Mam na myśli czytanie o płodności,IVF itd
    Brałam multiwitaminę,sporo kwasu foliowego,omega 3,6,9 i macę.W klinice nic mi nie kazali brać,dostałam kartki jak się zdrowo odżywiać...
    Mania gratulacje :) Potwierdzam,też tu "sanepid" robi:film,kasa i potwierdzenie ukończenia kursu.Chyba tu wychodzą z założenia,że jednak dorośli ludzie tu pracują i higieny przestrzegają.Zresztą Niemcy to dojrzały naród,tutaj standardem jest chodzenie do lekarza i badanie się,zresztą kk to bonusują. Kobietki 50+ regularnie robią np.mammografię itd,w Polsce standardem jest,że jak się dzieci odchowa i ew.antykoncepcja nie jest potrzebna,to się o gin zapomina niestety

  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szkoły to w szoku jestem ale jak się dopytalam to dostałam odpowiedź że mamy matmę żeby wiedzieć jak się nazywają po niemiecku różne działania itp za tydzień zacznie się szkolenie z prawa pracy bo będziemy mieć praktyki i musimy wiedzieć i co jak i dochodzą też do wniosku że dużo ludzi nie umie naprawdę podstawowych rzeczy na tych kursach i robią to w ramach odświeżenia wiedzy Hehe

    Joasiu dasz radę głową do góry daje ci typ: sprawdź kalendarz kiedy mniej więcej wypadają ci dni płodne i zorganizuj jakiś miły wieczór dla dwojga reszta sama pójdzie jak po maśle wcale nie trzeba się starać jak na gwizdek... Albo wiedząc że trzeba weź sobie sama z rana od męża to co trzeba Hehehe zawsze możesz go trochę pokusić mamy tyle możliwości.... Kwestia podejścia i fantazji i tego kogo co kręci a ty wiesz najlepiej jak to zrobić...

    Ja jestem romantyczna wiedz jak nadąża się możliwość zostawiam mężowi karteczki po kątach bądź pisze mu coś na lustrze miłego w sypialni, kolacje przy świecach itp, spontaniczny sex jak dzieci znikną z pola widzenia, (jak się ma dzieci już w domu to gorzej z czasem wiedz człowiek musi korzystać z każdej cheili) ja lubię przypominać mężowi czarnym humorem co mu zrobię jak mnie zdradzi Hehehe... Dlatego zawsze śmieje że odkąd powiedział "TAK" pewna cześć jego ciała została moja własnością i on nie ma nic do gadania, jak się że mną przedrzeznia to zawsze go strasze że zabiorę ze sobą jak popełni jakiś błąd bo skoro ja nie będę mogła mieć to i żadna inna skoro moje... On się wiecznie ze mnie nabija bo opowiadam mu niestworzone historie że mam duży ogródek i zawsze mogę parę dziur tam wykopać albo że potrafię zastrzelił mały cel z prawie 1km jako żołnierz miałam piątkę że strzelania Hehehe czasami czarny humor pomaga rozwiać napięta sytuację... Temp mierze ale na resztę nie zwracam uwagi może dlatego że też przestałam z mężem rozmawiać kiedy mamy to zrobić i przestałam skupiać się na datach
    Ale jak wiadomo każdy ma swoje chwyty i wie najlepiej jak zadbać o własną sytuację :)

    Mania gratulacje maleństwa koniecznie nam napisz co będzie i uważaj na siebie spróbuj troszkę odpocząć bo wiem że wcale nie jest łatwo być w ciąży jak się ma jeszcze małego szkraba w domu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 09:26

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia przykro mi, te rozczarowania niestety bardzo bolą a my tutaj wiemy niestety jak to jest. Ja miałam po iui cały miesiąc do bani i nadal jest tak sobie. Ale nie można się poddawać. Brave jest przykładem że warto walczyć :*

    Maniaaaa gratuluję fasolki !!!! Spokojnej ciąży :*

    Mi się chyba zaczyna @, w pon będzie 3dc i dzwonie do kliniki, jak mi się uda wbić na usg to może zacznę następna stymulacje.

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia wcale się nie uśmiałam z ciebie ty romantyczko ;) jestem taka sama! Dla mnie do teraz większe znaczenie ma np kubek gorącej herbaty od męża niż jakiś prezent np. I powiem Ci ze długo oswajalam się z tym w jaki sposób zostanie splodzone nasze dziecko , co innego jak kogoś innego to dotyczy a co innego jak nas same.

    Joasia a test mógł jeszcze nie wyjść, równie dobrze implantacja miała prawo być w 12 dpo więc póki nie ma @ to jest nadzieja :*

    joasia1982 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję bardzo ! :) Staram się oszczędzać, ale nie jest łatwo, wizytę mam 24 więc zobaczymy co lekarz powie bo w ostatnim czasie po wysiłku i przy nerwach brzuch zaczyna boleć.

    Joasia dowiedziałam się 15.01, ale nie wierzyłam, że się uda. W sumie to zrobiłam test tylko dla tego, że byłam dzień przed @ a nie miałam żadnych jej objawów. A co do braku @ to może jednak zaskoczyło, trzymam mocno kciuki za pozytyw :D

    Monika, trzymam kciuki za kolejny cykl :)

    monika_85 lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ