X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z rocznika 91
Odpowiedz

Staraczki z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum wrote:
    Mnie wiadomosci i fejsbukowe niusy ruszaja umiarkowanie. Tzn. tak jak zawsze. Moze tak broni sie moja psychika - wyparciem?
    Chociaz... w zeszlym tygodniu umarl 9 miesieczny syn mojego kolegi z pracy. i kolezanki. Maly po prostu zasnal, rano rodzice chcieli go obudzic i juz nie zyl, nie ma dziecka. Jak o tym uslyszalam, to az mi serce stanelo. Brakowalo mi slow. Najgorszy koszmar, jaki czlowieka moze spotkac. W czwartek byl pogrzeb i nie bylo mnie emocjonalnie stac na to, by pojsc na pogrzeb.

    A w dyskusje o aborcji nie lubie sie wkrecac, bo jestem stuprocentowo prochoice i zwykle wynika z tego szczekanina.

    No ale moze dziewczyny zmienmy temat na przyjemniejszy ;)

    O boże. .. śmierć dziecka to chyba najgorsze co może człowieka spotkać. .. :(

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 2 października 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karakorum wrote:
    I fajne to... "To"? ;) Bo wygląda ze zwiastunow calekiem ok.

    Tak, jak ktoś lubi horrory to spoko ;-)

    Frelcia, nie wiem jaką listę badań macie za sobą. Ale naprawdę wiele może być powodów. Więc nie zamartwiaj się na zapas.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia a Ty znowu swoje :) Byłaś przed chwilą u lekarza i nie był nawet szczególnie zaniepokojony Twoim stanem, więc jest dobrze. Gdyby miał jakieś straszne podejrzenia, to już by Ci o tym powiedział

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 2 października 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było mnie tylko tutaj od piątku, a tyle do nadrobienia :P
    My też byliśmy w piątek na Botoksie i zgadzam się, niektóre sceny są mocne, ale mi osobiście film się podobał. Nie był szałowy, ale z dystansem podchodziłam do tych dziwnych scen niektórych i w sobotę stwierdziłam, że obejrzałabym go sobie jeszcze raz na spokojnie :)a teraz czekam na Listy do M. 3, choć szkoda mi, że bez Romy i Maćka już, ale uwielbiam ten film na święta, już tak mi jakoś to weszło w krew :)

    U Nas trochę się pozmieniało od piątku i starania zawieszamy ze względów zawodowych.. więc będę musiała jeszcze poczekać na swoje szczęście :) dlatego w piątek stwierdziłam, że Bóg wiedział co robi, że jeszcze to się Nam nie udało.. Taki był odgórnie plan, a że nic nie dzieje się bez przyczyny to tak miało być :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2017, 10:10

    Letitbe lubi tę wiadomość

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 2 października 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    O boże. .. śmierć dziecka to chyba najgorsze co może człowieka spotkać. .. :(

    Nawet nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice.. Okropne :( niedaleko mnie umiera niespełna 4letnia dziewczynka na raka, bo już lekarza rozłożyli ręce i nie widzą nadziei na dalsze leczenie, coś strasznego :(

    zpbnroeqnmec200u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra już nie świruje. Powiem Wam że nawet nie mam w dzień na to czasu. Tyle załatwiania. Szukam ekipy remontowej... i mi to nie idzie. A Żłobek chcę otworzyć w styczniu.

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia z ekipami jest zawsze problem bo zazwyczaj jest ktoś dobry w jednym ale w innych sprawach już gorzej. Do tego jeszcze żeby się ekipa nadmiernie nie wyceniała i miała wolny termin, chociaż już jest po sezonie remontowym, więc może być łatwiej. Ja w każdym razie remont swojej pracowni wspominam raczej kiepsko, bo sama musialam poprawiać wieeele rzeczy a ile sie nasłuchałam jak chciałam mieć dwa kolory na ścianach i to jeszcze nie na tych, które sobie umyślili

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_misia wrote:
    U Nas trochę się pozmieniało od piątku i starania zawieszamy ze względów zawodowych.. więc będę musiała jeszcze poczekać na swoje szczęście :) dlatego w piątek stwierdziłam, że Bóg wiedział co robi, że jeszcze to się Nam nie udało.. Taki był odgórnie plan, a że nic nie dzieje się bez przyczyny to tak miało być :)

    Jestem w podobnej sytuacji ale z przyczyn zawodowo-rodzinnych i tak samo sobie to tłumaczę, choć nie wiem czy nie ulec namowom męża

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam wyniki badan progesteronu,LH i estradiolu. Wszystkie wskazuja na owulacje wedlug podanych norm. Za 10min mam lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2017, 16:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz stwierdzil ze mialam owulacje. 16tego mam zrobic beta hcg i 17 wizyta nawet jak dostane okres. Powiedzial ze przecze wszystkiemu co pisz w podrecznikach medycznych.

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 października 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia no to czekamy :)

    Ja jeszcze przed @, pewnie przyjdzie jutro. chociaż czuję się inaczej niż zwykle to staram się nie nakręcać :( Dzisiaj mam 30dc, więc jak jutro przyjdzie @ to nadal będzie w normie.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia no to niezłe jaja z tym Twoim cyklem :) natura jednak jest nieprzewidywalna.
    Marta póki co masz wysokie temperatury, trzymam kciuki

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 2 października 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w aptece i nie kupiłam testu :) już nie testuje tylko czekam.
    A jak się nie udało to będziemy próbować, jak na razie rewolucji w pracy nie planujemy, ja mam nawet pracę w której kobietom w ciąży przedłuża się umowy na macierzyńskim więc o to jestem spokojna :)

    Jak zrobię obiad to robię sobie kubeczek grzanego wina na lepszy sen, polecam :)

    karakorum lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie ogarniam. Poszlam na wino do tesciowej i teraz mam taaaaaaaka ochote na kurczaki z kfc ze masakra xD

    Marta..a lubi tę wiadomość

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja to zawsze chce kupić test JEDEN, żeby leżał i czekał na czarną godzinę, bo nie chciałabym męża ganiać (wolałabym mu zrobić niespodziankę) ale jakoś tak mnie kusi i teraz nie mam w chałupie wcale

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja doszlam do wniosku ze najlepiej robic test z krwi. Kazdy inny kest do dupy bo wykrywa juz wieksze stezenie hcg a tez mie zawsze bo to mocz.

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 2 października 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie tak, ale samo oczekiwanie na wyniki jest dla mnie wtedy zbyt długie a poza tym mam utrudniony dostęp do laboratorium a na dodatek jest w pobliskiej małej miejscowości. Plotki by sie rozeszły po całej rodzinie i nie tylko

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 3 października 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w dużym mieście więc czuję się anonimowo. Płacę tez pakiet medyczny w pracy wiec badania i iluś tam lekarzy mam już opłaconych. Nie potrzebuje na większość też skierowania, więc z tym nie mam problemu.

    temperatura spadła chociaż zmierzona godzinę wcześniej :(
    Gdyby dzisiaj nie przyszedł (a pewnie przyjdzie) to jutro mogłabym pójść na krew, następna po 48h, więc akurat w piątek :)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 3 października 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Jestem w podobnej sytuacji ale z przyczyn zawodowo-rodzinnych i tak samo sobie to tłumaczę, choć nie wiem czy nie ulec namowom męża

    Mój Mąż zgodził się ze mną bezproblemowo (myślałam, że może mieć jakieś ale..) i sam teraz się pyta, czy zabezpieczamy się czy można bez :P Ale ja tak Wam zazdroszczę dziewczyny tego, że możecie próbować, że nawet nie zdajecie sobie sprawy.. To niby jest okropne jak przychodzi okres, ale jednak z każdym cyklem jesteście coraz bliżej celu, a ja znowu stanęłam w miejscu i to mnie najbardziej w tym denerwuje.. Już odliczam dni, kiedy będziemy mogli zacząć dalej działać..

    zpbnroeqnmec200u.png
  • mala_misia Autorytet
    Postów: 594 231

    Wysłany: 3 października 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Dobra już nie świruje. Powiem Wam że nawet nie mam w dzień na to czasu. Tyle załatwiania. Szukam ekipy remontowej... i mi to nie idzie. A Żłobek chcę otworzyć w styczniu.

    Oj rozumiem Cię, poszukiwanie ekip jest męczące.. My szukamy na każdy etap i nawet jak znajdziemy jakąś to z ich słownością też jest różnie, np. wczoraj miał przyjechać pan od wylewania podłóg, by określić się kiedy może wejść to nawet nie raczył zadzwonić, że jednak go nie będzie. :) Dużo cierpliwości Ci życzę, bo Ci się przyda :*
    A poza tym to trzymam kciuki, by teraz się udało! Nieźle się namieszało, ale może tak miało być, by się udało? :D

    zpbnroeqnmec200u.png
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ