X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Wies co sama robię dużo bo ja ogólnie lubię gotować bardzo ale też teraz dużo czerpie inspiracji z bloga alaantkoweblw
    ja też lubię bardzo gotować ale właśnie się zaopatrzyłam w ich książki i w "bobas lubi wybór" potrzebuje jakiejś podpory, zupełnie nie wiem jak się za to zabrać :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez korzystałam z alaantkowego blw.
    U nas dwie jedynki wyszły jak młody miał 4,5 msc. Bardzo szybko mu wyszły wszystkie zęby. Łtawo nie było, dawał radę tylko lek przeciwbólowy.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli polecam książkę " moje dziecko nie chce jeść " i żeby Cię tytuł nie zmylił ;) tylko to nie w kwestii przepisów tylko ogólnie podejście do jedzenia u dziecka . Fajna naprawde

    Ja póki daje radę to nie chce jej dawać żadnych lekarstw wiadomo że sięgnę po przeciwbólowe jak już nic nie pomoże.

    Seli będziesz szczepila małego na meningokoki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 20:22

    Seli lubi tę wiadomość

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie... szczepilam na rota i dokupilam te pneumokoki i mysle, ze to i tak duzo tego wszystkiego.

    Mnie zeby wykoncza ;p ma na razie przerwe. Napuchniete bardzo dziasla dol i gora ale go nie bola. Jest spokojny. Przesypia mi za to 4-5 h i potem 3 i potem 1... zle nie jest ale fajniej bylo jak spal 6 ;p i potem 4 i po 3 :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio też ciężko a od poniedziałku totalna masakra. Jedynie we wt w dzień był względny spokój a tak to w południe na spacerze prześpi tak 1,5-2h jak wózek jeździ a jak się obudzi to ryk jakby jej się krzywda w tym wózku działa. Tak więc ręce, ręce, ręce...
    Ja tam zębów nie widzę, ona z resztą nie daje sobie zobaczyć. U syna w sumie też widziałam jak już mu się przebijały dopiero :D
    To by sporo wyjaśniało ale już sama nie wiem.
    Synkowi też Camilię dawałam i coś tam mu pomagało. Coś jeszcze było takiego homeopatycznego i te granulki też koleżanka mi dawała. Trzeba znów się zagłębić w temat.

    A z tymi żłobkami mogę tylko jeden albo dwa wybrać czy muszę 3? To też muszę na dniach ogarnąć ale póki co marzy mi się wyspać :D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama możesz 3 ale możesz też 1. Generalnie jak dostaniesz się do jakiegokolwiek z tych 3 które wybrałaś to w pozostałych automatycznie jesteś skreslona dlatego wybierz tylko te na których naprawdę Ci zależy

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie musze zamowic te granulki... ale u niego to widze idzie bol raz na pare dni...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    U nas ostatnio też ciężko a od poniedziałku totalna masakra. Jedynie we wt w dzień był względny spokój a tak to w południe na spacerze prześpi tak 1,5-2h jak wózek jeździ a jak się obudzi to ryk jakby jej się krzywda w tym wózku działa. Tak więc ręce, ręce, ręce...
    Ja tam zębów nie widzę, ona z resztą nie daje sobie zobaczyć. U syna w sumie też widziałam jak już mu się przebijały dopiero :D
    To by sporo wyjaśniało ale już sama nie wiem.
    Synkowi też Camilię dawałam i coś tam mu pomagało. Coś jeszcze było takiego homeopatycznego i te granulki też koleżanka mi dawała. Trzeba znów się zagłębić w temat.

    A z tymi żłobkami mogę tylko jeden albo dwa wybrać czy muszę 3? To też muszę na dniach ogarnąć ale póki co marzy mi się wyspać :D

    Właśnie tego się obawiam, że dwójka dzieci oznacza chroniczny brak snu. Przy jednym było słabo, a teraz to w ogóle będzie dramat. Żebym nie powiedziała tego w złą godzinę, ale Tomek zaczął spać 21-7 rano, co NIGDY w życiu mu się to nie zdarzyło, zazwyczaj było 22-6. Mam nadzieję, że zostanie tak jak teraz jest :)

    I niech wiosna wróci... :)

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, w którym tc. miałaś usg III trym.?
    Ja mam teraz wizytę w pon. (30+1) i 29.04 (32+1) i się zastanawiam czy zrobi mi w poniedziałek (tak mam też nazwaną tę wizytę, ale powiedział ostatnio, że nie wie czy nie zrobi później).

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Paula, w którym tc. miałaś usg III trym.?
    Ja mam teraz wizytę w pon. (30+1) i 29.04 (32+1) i się zastanawiam czy zrobi mi w poniedziałek (tak mam też nazwaną tę wizytę, ale powiedział ostatnio, że nie wie czy nie zrobi później).

    Miałam dokładnie 30+0, młody był już duży i ładnie ułożony więc wtedy zrobił.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Futuremama możesz 3 ale możesz też 1. Generalnie jak dostaniesz się do jakiegokolwiek z tych 3 które wybrałaś to w pozostałych automatycznie jesteś skreslona dlatego wybierz tylko te na których naprawdę Ci zależy
    No właśnie boję się że dostanę się do jakiegoś awaryjnego a teraz nie ma opcji żebym gdzieś po młodą jeździła bo będę musiała też syna o ludzkiej porze odbierać.
    Wpisze jej pewnie gotowość od 1.12 a tak maksymalnie do pracy pewnie 2 miesiące później będę musiała wrócić. Choć wiadomo wolę wcześniej żebym nie musiała w ogóle urlopu na przyszły rok ruszać tylko zaległe.
    Mam nadzieję że się to uda. A Ty od kiedy planujesz?

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Właśnie tego się obawiam, że dwójka dzieci oznacza chroniczny brak snu. Przy jednym było słabo, a teraz to w ogóle będzie dramat. Żebym nie powiedziała tego w złą godzinę, ale Tomek zaczął spać 21-7 rano, co NIGDY w życiu mu się to nie zdarzyło, zazwyczaj było 22-6. Mam nadzieję, że zostanie tak jak teraz jest :)

    I niech wiosna wróci... :)
    No mi młody też zrobił taki trening. Teraz odpukać mąż do niego często idzie blisko rana a nawet jak uda się że się nie obudzi to potrafi do tej 6 spać. Dla nas to sukces po tym jak się 4-5 budził. No ale jesteśmy sami więc nawet jak się wcześnie obudzi to kładzie się do nas do łóżka a nie buszuje po domu.
    Dla mnie dwójka to wyzwanie. Gdyby mała jakoś dłużej spała dzień to może i bym się zdrzemnęła ale rzadko w domu śpi dłużej dzień. Rano szaleństwo - wyszłoby że 3h ale co z tego jak co godzinę pobudka na cyca.
    Potem z pół godziny na spacerze a później to dosłownie 5 minut i był młyn w domu. Marudna ale nie umiała zasnąć więc w końcu padła przed 19. Zobaczymy jaka noc będzie.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama ja dałam gotowość od razu od 20 tyg. Cały czas jesteśmy na 65 i 89 miejscu i za bardzo się nie posuwamy ale pewnie poruszenie będzie we wrześniu jak dzieciaki do starszych grup pójdą. Ja do pracy będę wracać jakoś od końcówki października/ początku listopada. Mam do wybrania jeszcze 26 dni zaległego urlopu i wezme z 3 tyg z tego roku.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracałam z pełnym zapasem urlopu, bo bałam się jak to będzie gdy młody zacznie chorować czy płakać za mną. No i chciałam pojechać na wakacje czy wziąć wolne w święta. Teraz muszę to jakoś przemyśleć, bo w sierpniu mam zamknięte przedszkole, a ciężko mi będzie komuś opchnać dwójkę dzieci ;) najwyżej jakieś l-4 wezmę. Teraz mam 56 dni urlopu.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i tak nie dostanę na święta wolne. Poza tym mam nadzieję że 2 miesiące w domu jak Ania zacznie żłobek wystarcza Żeby ja przyzwyczaić a w razie czego przyjedzie teściowa / mąż weźmie urlop no będziemy kombinować.

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie chce ruszać tego z przyszłego roku bo przecież w sierpniu przedszkole właśnie nieczynne, zobaczymy kiedy żłobek będzie miał przerwę.
    Nie wiem jeszcze jak to ugryźć ale na pewno muszę ten urlop mieć. Nawet w między czasie jakieś majówki czy coś żeby choć trochę odpocząć :)
    Wiem że jak u nas jest przedszkole zamknięte to dyżury są w drugim niedaleko i ewentualnie można się starać żeby tam trochę dziecko chodziło. Ale to już ostateczność.

    Veritaserum właśnie we wrześniu pewnie się trochę zwolni no ale i tak ile dzieciaków wyjdzie do przedszkola, pewnie 50 to maks. Masakra.
    Właśnie tego się boję że jak dam gotowość od grudnia to we wrześniu wszystkie miejsca zajmą i będzie lipa.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, słyszałaś o tym badaniu? https://diag.pl/sklep/badania/aktywnosc-anty-xa/

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Magda, słyszałaś o tym badaniu? https://diag.pl/sklep/badania/aktywnosc-anty-xa/

    tak, tak są tu na forum ze dwie dziewczyny, które robiły to badanie na początku brania neoparinu żeby dostosować dawkę :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty robiłaś? Rozmawiałaś o tym z F. albo hematologiem?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    A Ty robiłaś? Rozmawiałaś o tym z F. albo hematologiem?

    Nie, nie robiłam. Hematolog (Potoczek) od razu zalecił 0.6 a Fabijański z tym nie dyskutował więc myślę, że nie było sensu, bo 0.6 jest już dawką „leczniczą” a nie „standardową” i ona ma dłuższą tę aktywność Xa (24h). Może gdybym brała 0.4 to by kazał coś zrobić, nie wiem.

    Ja w ogóle tak naprawdę, to średnio się orientuje w tym „utrzymywaniu się w organizmie”. Gadałam o tym z anestezjologami na Chałubińskiego i wiem, że moje odstawienie leków na czas zabiegu było tylko „pro forma”, bo odstawienie takich dawek na 24h wcześniej nic nie daje. W związku z tym oni mi tam często robili aptt, pt, tt etc.

    Wracając do Fabijańskiego, to często zleca mi homocysteinę. I kilka razy te APTT itp. No i teraz często robię CRP.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ