X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musze w końcu iść. Słonina jest bardzo dobrym radiologiem :) wcześniej byłam u niej ale to było daaaawno temu

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8137 9940

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja u ginekologa zawsze robie raz do roku cytologie, czasem czesciej wychodzi jak lekarz woli sprawdzic 🤔 ale u mnie inna kwestia.


    Bylam u dietetyk... Dieta przeciwzapalna... i zlecila badania na alergie pokarmowe 🤔 slyszalam, ze to niewiarygodne badania... hmm... No i polecila mi probiotyki za milony monet z kodem rabatowym. Mam mieszane uczucia 🤨

    Gdyby w ginemedice robili na wizytach to bym też nie musiała się gimnastykować. :( A tak, dramat. W sumie wygodnie było nawet iść do tego labu, bo nie maglują tak jak ginekolog... Bo do tej pory szłam do jakiegoś przypadkowego i mnie wypytywał na wszystkie strony i morały prawił... i cudawianki odprawiał... Mam dość :p

    Jak ja byłam u dietetyczki to też mi wciskała produkty... Brzmiała tak jakby była przedstawicielem handlowym tej firmy... Zraziłam się, byłam dwa razy i więcej nie poszłam :p Seli polecam ci diety z Akademii Płodności, one są przeciwzapalne :)

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8137 9940

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na USG piersi byłam u trzech różnych radiologów, ale wracam teraz do pierwszego, bo fajnie wszystko mówił na bieżąco, co widzi i robi. Leszek Lech na Krasińskiego w Scanmedzie przyjmuje.

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    Gdyby w ginemedice robili na wizytach to bym też nie musiała się gimnastykować. :( A tak, dramat. W sumie wygodnie było nawet iść do tego labu, bo nie maglują tak jak ginekolog... Bo do tej pory szłam do jakiegoś przypadkowego i mnie wypytywał na wszystkie strony i morały prawił... i cudawianki odprawiał... Mam dość :p

    Jak ja byłam u dietetyczki to też mi wciskała produkty... Brzmiała tak jakby była przedstawicielem handlowym tej firmy... Zraziłam się, byłam dwa razy i więcej nie poszłam :p Seli polecam ci diety z Akademii Płodności, one są przeciwzapalne :)

    Serio? Mi w gineamedice F. robil... 🤔 i moraly o cytologie?...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8137 9940

    Wysłany: 21 lutego 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, popatrz. Mi nigdy nie powiedział, że może zrobić :( dobrze wiedzieć, następnym razem sama będę cisnąć :D a morały to wiesz typu co mogę jeszcze zrobić żeby zajść w ciążę 🙄 nie potrzebuję rad od przypadkowych lekarzy :p jeden typ kazał mi przed cytologia brać jakieś globulki, a później po przeleczeniu dopiero wrócić na cytologie :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 14:52

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons_cat wrote:
    O, popatrz. Mi nigdy nie powiedział, że może zrobić :( dobrze wiedzieć, następnym razem sama będę cisnąć :D a morały to wiesz typu co mogę jeszcze zrobić żeby zajść w ciążę 🙄 nie potrzebuję rad od przypadkowych lekarzy :p jeden typ kazał mi przed cytologia brać jakieś globulki, a później po przeleczeniu dopiero wrócić na cytologie :p
    Masakra 🤦‍♀️ ja tak szczerze juz zwatpilam w lekarzy ;p mam nadzieje, ze R. wie co robi. Na grupie endo dziewczyna wrzucila zdjecie bo ma bliznowca po laparotomii. Operowali ja we Wroclawiu i normalnie jak zascianek 🤯 caly brzuch rozpruty... Nie wierzylam, ze moga takie cos odwalic jeszcze... Wiec trzeba uwazac na ginekologow...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 lutego 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne, ja robiłam cytologie na Klinikach z 3 lata temu. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
    Ja USG piersi robię co pół roku u dr Mariusza Krawczyka. Przyjmuje na NFZ i w Luxmedzie.
    Seli wrote:

    Bylam u dietetyk... Dieta przeciwzapalna... i zlecila badania na alergie pokarmowe 🤔 slyszalam, ze to niewiarygodne badania... hmm... No i polecila mi probiotyki za milony monet z kodem rabatowym. Mam mieszane uczucia 🤨

    Te alergie nie wychodzą u dzieci, u dorosłych powinien być w miarodajny wynik. Ale chyba ważniejsze są też nietolerancje, czyli to po czym Ty się źle czujesz pomimo, że z badania nic nie wychodzi. Mój starszak wymiotuje po miodzie gryczany a nie ma żadnego testu na to, a mi się odbija długo po surowej cebuli.
    Probiotyki w jakim celu?
    I u kogo byłaś?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 lutego 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Dziwne, ja robiłam cytologie na Klinikach z 3 lata temu. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
    Ja USG piersi robię co pół roku u dr Mariusza Krawczyka. Przyjmuje na NFZ i w Luxmedzie.



    Te alergie nie wychodzą u dzieci, u dorosłych powinien być w miarodajny wynik. Ale chyba ważniejsze są też nietolerancje, czyli to po czym Ty się źle czujesz pomimo, że z badania nic nie wychodzi. Mój starszak wymiotuje po miodzie gryczany a nie ma żadnego testu na to, a mi się odbija długo po surowej cebuli.
    Probiotyki w jakim celu?
    I u kogo byłaś?

    Ale ja sie nie czuje zle po czymkolwiek 🤭 czytalam artykul o tym, ze to pic na wode, kolezanka lekarka tez mi mowila, ze szkoda kasy. Bylam u dr. Olanin.

    Probiotyki na jelita i ogolnie kobiece sprawy 🤔

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy sobie nie robiłam, dzieciom nic nie wyszło nigdy. Jeśli nie odczuwasz żadnych dyskomfortow trawiennych to ja bym nie robiła tych badań. I probiotyków też bym nie brała. Przecież o to chodzi w diecie by była tak zbilansowana, żeby nic nie łykać.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 lutego 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ja nigdy sobie nie robiłam, dzieciom nic nie wyszło nigdy. Jeśli nie odczuwasz żadnych dyskomfortow trawiennych to ja bym nie robiła tych badań. I probiotyków też bym nie brała. Przecież o to chodzi w diecie by była tak zbilansowana, żeby nic nie łykać.

    🤔 by nie lykac suplementow... mysle, ze probiotyk od czasu do czasu moglby byc dobry. Dobre bakterie wspomagaja prace narzadow. Ale jak to pan tabletka pisal co za duzo to nie zdrowo i branie duzych dawek szkodzi jesli nie ma sie antybiotykow itp.

    Ja nie wazne co zjem, kiedy zjem, jak zjem... Co robie i jak. Owulacja i przed jak i po okresie, czasem tez te 2 dni pierwsze to rozne bole brzucha, jajnika. Teraz jak mnie boli jelito to czuje twardy brzuch nad linia majtek, tam jest guz i zrosty. Czuc to palcem (wczesniej nie wiedzialam co to). I jedyna zaleznosc w dolegliwosciach jaka widze to dzien cyklu.

    A te bole co mowilam juz przed ciaza i wrocily mocniejsze po, po lewej stronie to tez jelito. Nie zadne naczynka, zrosty... A jelito 🤷‍♀️ bole sa takie jak z jajnikiem. A jajnik tez nie boli od jedzenia :p

    Zeby nie bylo od dluzszego czasu wdrazam zdrowe nawyki i pije duzo wody, sa warzywa i owoce, nie ma cukru, soli, produkty wielozbozowe, ryby, mieso przyrzadzam w piekarniku...
    Nie jem prawie nic smazonego czy tlustego. Wiec jestem dumna z siebie 🤭

    Wyeliminowalam laktoze... bo Karmowski na yt tlumaczyl sensownie, ze czasem jelito ma popsute kosmki i nie wchlania laktozy i robi sie stan zapalny... ale tydzien mija, a jest jak bylo. Na moment ucichlo a wczoraj mialam owulacje i jest wielkie bum 🤷‍♀️ mysle, ze poki nie zachamuje owulacji to nic nie zmieni tych boli.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 lutego 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam torbiel endometrialna na lewym jajniku niestety. Operacja mnie czeka ale teraz mam sovie odpowiedzieć na pytanie czy chce się starać i po porodzie się tym zajmiemy czy teraz a to zawsze jest ryzyko operacji, zrosrow itp. Generalnie mam zrobić też rezonans bo lewy jajnik jest zrosniety z jelitem. Na prawym też mam torbiel ale dermoid.
    Oczywiście nie wiadomo czy w ogóle jeszcze w ciążę zajde.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 10:23

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Mam torbiel endometrialna na lewym jajniku niestety. Operacja mnie czeka ale teraz mam sovie odpowiedzieć na pytanie czy chce się starać i po porodzie się tym zajmiemy czy teraz a to zawsze jest ryzyko operacji, zrosrow itp. Generalnie mam zrobić też rezonans bo lewy jajnik jest zrosniety z jelitem. Na prawym też mam torbiel ale dermoid.
    Oczywiście nie wiadomo czy w ogóle jeszcze w ciążę zajde.

    O kurcze... Grubo 😔 a odczuwasz bolesci? Moze to lagodne stadium i operacja by to oczyscila.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mma dolegliwości żadnych. Czasami mnie jajnik zaboli ale bez szału. Wymiary ma jakoś 3 na 4 cm. Nie wiem zobaczymy. Na razie mam zrobić ten rezonans i markery.

    Podejrzewam że i tak nie zajde na swojej naturalnej owulacji w ciążę a nie mogę być stymulowana z torbiela endometrialna.... No i druga sprawa ze jednak udało mi się zajść w ciążę te 4 miesiące temu.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Nie mma dolegliwości żadnych. Czasami mnie jajnik zaboli ale bez szału. Wymiary ma jakoś 3 na 4 cm. Nie wiem zobaczymy. Na razie mam zrobić ten rezonans i markery.

    Podejrzewam że i tak nie zajde na swojej naturalnej owulacji w ciążę a nie mogę być stymulowana z torbiela endometrialna.... No i druga sprawa ze jednak udało mi się zajść w ciążę te 4 miesiące temu.
    A przy Ani bylas stymulowana?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 lutego 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak byłam stymulowana przez chyba 4 cykle letrozolem.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 lutego 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Tak byłam stymulowana przez chyba 4 cykle letrozolem.
    A mowil ile taka laparo w Twoim wypadku by kosztowala? 🤔

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 lutego 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    A mowil ile taka laparo w Twoim wypadku by kosztowala? 🤔

    Nie mówił jeszcze nic. Mam wysłać wynik rezonansu na ten moment.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 24 lutego 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Nie mówił jeszcze nic. Mam wysłać wynik rezonansu na ten moment.

    Rozumiem... A jak Ty sie na to zaopatrujesz?

    Ja mialam miec 1 dzien pracy, mam zmniejszony etat ale mlody ma zapalenie ucha 😬 antybiotyk i dwa tygodnie to powiedziala, ze posiedzie na l4...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę co wyjdzie na tym rezonansie i na kontroli za 2 cykle. Czy się powiększylo czy zostało tak samo. Później będę myśleć co dalej.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 24 lutego 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, a jesli teraz bys zrobila operacje to nie jest tak, że wtedy można zajść ciążę? Wiem, że dwie koleżanki które były po zabiegach dostawały zalecenie by szybko zachodzić w ciążę.

    Seli, a młody był teraz w żłobku czy w domu tak zapalenie? Zdrówka.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ