X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 lutego 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u R. Klinika i w ogole wielkie wow.

    Powiedzialam co i jak i mnie zbadal dokladnie. Jak nikt... mam guza na jelicie grubym, skleja sie zrostami i tym guzem z macica i zaczyna zachodzic na jajnik. Na jajniku kilka guzkow...

    Ogolnie zle... mam skierowanie na rezonans plus 16.04 konsultacja z lekarzami z niemiec. Trzeba zrobic resekcje jelita i usunalby mi prawie caly jajnik... calego nie chce bo dzis mam 28 urodziny... koszt ok. 40 tysiecy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 13 lutego 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli bardzo mi przykro że takie wiadomości w dniu urodzin. Trzymaj się i wszystkiego mimo tego najlepszego. Zdrówka bo to najważniejsze :*

    Czujesz że to prawdziwa diagnoza? Nie naciąganie? Co zrobisz? Może próbować na NFZ jakoś? Tylko do kogo tu iść...

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 13 lutego 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli nie byłabym sobą gdybym nie napisała. Po pierwsze nie stresuj się i spróbuj nie myśleć negatywnie. Po drugie sprawdź to jeszcze w kolonoskopii u dobrego lekarza (z Wrocławia polecam gastroenterologa R. Kempiński). Moja mama byla na gastro u jednego lekarza to się dowiedziała ze na 100% ma raka poza żoładkiem bo coś uciska. Zrobilismy badania u pana Radka i wszystko okej. Zrobiliśmy USG u Herfurta (polecam tego radilogo - każdy się z nim liczy) i też okej. Dlatego uprzedzam, żeby dobrze sie przebadać w innym miejscu.
    Jakby jednak okazało się, że to jest jakiś skubaniec to jelita najlepiej robią na Przybyszewskiego w klinice uniwersyteckiej w Poznaniu. Ja tam mialam robione jelita i cała trójka mojego rodzenstwa. Tam z kolei dobry bardzo dobry jest doktor Krokowicz. Ale na dobrą sprawę każdy jeden super chirurg. Jak chcesz to na priv podam Ci nr do poradni (potrzebujesz jedynie skierowanie). No albo Matka Polka w Łodzi - tam mają super specjalistów. Mówię to ponieważ nie odważyłabym się osobiście grzebać w jelitach nigdzie poza Poznaniem lub Łodzią :)

    Trzymam kciuki. Jak coś to pisz to wesprę namiarami. I jakoś się trzymaj bo masz dla kogo!

    Paula_071, Seli, futuremama lubią tę wiadomość

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 13 lutego 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą konsultacja z lekarzami z niemiec gdzie w niemczech mojej siostrze lekarz powiedział "po co Pani kontrolna kolonoskopia?". A ona rownież ma genetyczną polipowatosc jelit czyli nasz słynny FAP. Naprawde w Polsce są dobrze wyszkoleni lekarze. W Poznaniu do dziś naprawiają jelita po zrąbanych operacjach np we Wrocku :/ Nie twierdze że to regula ale w marcu bylam z siostrą jak miała tam operację i widziałam tych ludzi "do poprawki". Tak tylko uczulam żeby dobrze ocenić gdzie ta ewentualna operacja ma być robiona. Oczywiście trzymam kciuki żeby to był jakiś cholerny błąd diagnostyczny no ale każda informacja jest ważna tak mysle i tak czuje:) a w jelitach jestem specem🙄

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 lutego 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patit dzięku za informacje 💗

    Ja mam endometrioze... I to ona na pewno nacieka, uciska. Jeszcze tu chodzi o jajnik. On też już ma guzki, nie tylko torbiele. Mam zrobić rezonans... w skanmexie za 1200 🤦‍♀️.

    Czy w tym wypadku jeszcze kolkoskopia? Sama nie wiem. Macica jest sklejona guzem i zrostami z jelitem i nacieka juz to na tej jajnik. Bo jajnik tez sklejony jest z macica...

    W ogole... Ja to mam od dawien dawna. Bolalo mnie zawsze ale slyszalam juz takie diagnozy niczym nie potwierdzone i nie leczone dalej, ze tu mu wierzę.
    Prawdopodobnie to tez bylo przyczyna przedwczesnego porodu. Bo guz sciaga macice do tylu i jak ona rosla to ja hamowal. Moglo skonczyc sie duzo gorzej....

    Na grupie w sparcia od endo (kobiety z calej polski) pisza wlasnie, ze jesli jest sama macica i jajniki to jeszcze na nfz ogarnie sie jakos operacje (np. U nas Nabzdyk na nfz) ale jesli otrzewna, jelita itp. To juz tylko medicus....

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 lutego 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim sie zdecydowalam na wizyte u niego to od paru miesiecy sledze grupe i pacjentki R. i K... No kwoty sa zatrwazajace ale przedstawil plan leczenia, wyjasnil wszystko. Dal numer do siebie jakbym przemyslala cos i potrzebowala zapytac o cos.

    Ja juz mam duze bole, i ucisk coraz mocniejszy... I u mnie to nie sama bolesna miesiaczka ale od do... I on mowi, ze to typowe przy umiejscowieniu na jelicie. W koncu ktos to wyjasnil... A zawroty glowy i mdlosci od tego. Pytal sie czy badalam sie gastrologicznie, czy robilam kolkoskopie ale ja laczylam to zawsze z endo.

    Ja czuje w pewnym sensie ulge. Jesli nie zostawi jajnika - trudno. Mam cudownego synka... Jestem mama. I to cudem. Serio. Nie zadawalam sobie sprawy jak bardzo 😔 a zycie w bolu, ciaglej slabosci... Czesto maz zwalnial sie z pracy bo ja bylam nie do zycia. Nie chce tak wiecej zyc... Wydaje mi sie, ze oni sobie licza taka kase bo jednak na nfz nie ma takiej grupy operujacych, tyle czasu, takiego sprzetu, takich rozwiazan...

    Mam ogromna nadzieje, ze w koncu bede normalnie zyc...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, a w szpitalu nie zrobią Ci rezonansu? Zobacz też opcję wykupienia pakietu w Luxmedzie czy w Enelmedzie, ja mam w ramach abonamentu wszystkie tomografy i rezonanse. Może wykupienie takiego pakietu będzie Ci się bardziej opłacać. Życzę Ci dużo zdrowia.

    Seli lubi tę wiadomość

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Seli, a w szpitalu nie zrobią Ci rezonansu? Zobacz też opcję wykupienia pakietu w Luxmedzie czy w Enelmedzie, ja mam w ramach abonamentu wszystkie tomografy i rezonanse. Może wykupienie takiego pakietu będzie Ci się bardziej opłacać. Życzę Ci dużo zdrowia.

    Zapisałam sie na razie do skanmexu a kolezanka mi podpowiedziala, ze jest stronka, gdzie mozna na nfz sprawdzac kolejke do rezonansu, ale tu mam na 20.03 a wynik musze miec do tego 16.04... wiec zobacze jak mi sie uda to zdobyc. Sprobuje wyciagnac skierowania na badania na nfz te co sie da. A o takim pakiecie trzeba pomyslec...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja myślę mimo wszystko że sama operacja jelit a endo na którą choruje Seli to trochę inaczej jest jednak i sam chirurg od jelit nie wystarczy. Tak mi się wydaje. Tutaj muszą być konkretnie specjaliści operatorzy od endometriozy. Ja tak sądzę.
    Ale super że podałaś namiary i nazwiska konkretne. Ja nawet sobie zapisałam chociaż mam nadzieję nigdy nie skorzystać.

    Seli trzymaj się, masz syna to już ogromne szczęście i dar od Boga. Sama zresztą wiesz. Kwota okropna, spróbuj jeszcze może do kogoś, poczytaj. Nie wiem co Ci doradzic...

    Seli moja teściowa miała rezonans w przeciągu 3 dni nie wiem dokładnie gdzie. Szukaj, dzwoń, mam nadzieję że się uda jak najszybciej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2020, 19:41

    Seli, Pati88 lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi sie wydaje, ze tu grupa musi byc... bo mam dwa rodzaje endometriozy... ten syf jaki mam w sobie musi naprawde ktos ogarnac porzadny... I pierwszy raz czuje zaufanie. Bo powiedzial konretnie, wszystko pokazal no i zlecil dalsze badania... A nie "no bola pania jakies naczynka" albo "no ma pani zrosty"...
    Dziewczyny na grupie piszą, że roznie jest... i nie kazda operacja to takie kwoty, niektore maja mniejsze problemy, a nie kazdej tez od razu proponuje zabiegi, a np. Dietetyka i hormony... Dzis dziewczyna z pomorza pisala, ze okazalo sie w czasie operacji, ze jest duzo gorzej bo miala zylaki wewnatrzmaciczne 🤯 i ja ogarneli...

    Nie powiem, jestem w szoku i dociera do mnie to, ale powoli czytam, dopytuje i chce dzialac :) nawet jesli bede miala jedynaka. To jednak jestem mama i szczesliwa. Tylko chce miec sile na zabawe 🙂

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Anonimek Przyjaciółka
    Postów: 110 51

    Wysłany: 14 lutego 2020, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z doskoku podczytuję wątek i akurat dzisiaj znajoma udostępniła link do zbiórki kobiety zbierającej na operację endometriozy, bardzo podobny przypadek jak u Seli, dlatego mi się skojarzyło... https://zrzutka.pl/44f53t
    To jest zatrważające, jaka jest skala problemu i to, że praktycznie nie ma możliwości refundacji takich operacji. Swoją drogą, zaczęłam się sama zastanawiać nad wizytą u dr Rubisza skoro wykrywa od razu zmiany endometrialne nawet na usg. Ja od zawsze umierałam z bólu podczas okresu i tak samo słyszałam, że "taka moja uroda".

    relg3e5e3c6j2p62.png
    Azoospermia, u mnie wszystko (niby) ok.
    8 x AID bez skutku
    20.11.2018 start in vitro
    06.12.2018 szczęśliwy transfer, brak mrozaków
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 lutego 2020, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anonimek wrote:
    Tak z doskoku podczytuję wątek i akurat dzisiaj znajoma udostępniła link do zbiórki kobiety zbierającej na operację endometriozy, bardzo podobny przypadek jak u Seli, dlatego mi się skojarzyło... https://zrzutka.pl/44f53t
    To jest zatrważające, jaka jest skala problemu i to, że praktycznie nie ma możliwości refundacji takich operacji. Swoją drogą, zaczęłam się sama zastanawiać nad wizytą u dr Rubisza skoro wykrywa od razu zmiany endometrialne nawet na usg. Ja od zawsze umierałam z bólu podczas okresu i tak samo słyszałam, że "taka moja uroda".

    Duzo jest zbiorek... i duzo kobiet :( Mysle, ze skoro pracuje stricte z endometrioza i operowal tak wiele kobiet to ma doswiadczenie i stad po samym usg duzo wie...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lutego 2020, 04:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, ale musisz mieć skierowanie na rezonans od specjalisty NFZ żeby zrobić go na fundusz.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 lutego 2020, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Seli, ale musisz mieć skierowanie na rezonans od specjalisty NFZ żeby zrobić go na fundusz.
    Ahhh wiec nie.moge wziac od rodzinnego na nfz? Tylko od gina na nfz? To nie ma szans... bo zanim sie do kogos bym dostala to i pare miesiecy 🤦‍♀️

    Wlasciwie glupio pytam... jasne, ze nie moga 🤦‍♀️ a chociaz moze mi rodzinny dac recepte na lek do rezonansu? Bo R. chyba zapomnial i nie wiem czy do niego dzwonic czy isc do rodzinnego bo moze by mi dala tez na inne badania 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2020, 07:41

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lutego 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ahhh wiec nie.moge wziac od rodzinnego na nfz? Tylko od gina na nfz? To nie ma szans... bo zanim sie do kogos bym dostala to i pare miesiecy 🤦‍♀️

    Wlasciwie glupio pytam... jasne, ze nie moga 🤦‍♀️ a chociaz moze mi rodzinny dac recepte na lek do rezonansu? Bo R. chyba zapomnial i nie wiem czy do niego dzwonic czy isc do rodzinnego bo moze by mi dala tez na inne badania 🤔

    Wurm w luxmedzie na swobodnej przyjmuje na NFZ, tam sa bardzo szybkie terminy. A nawet jak nie ma to czesto przyjmuje dodatkowe pacjentki. Mysle ze spokojnie to ogarniesz w przyszlym tygodniu.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 lutego 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Wurm w luxmedzie na swobodnej przyjmuje na NFZ, tam sa bardzo szybkie terminy. A nawet jak nie ma to czesto przyjmuje dodatkowe pacjentki. Mysle ze spokojnie to ogarniesz w przyszlym tygodniu.
    Poki co wyczytalam, ze tylko w skanmexie albo w drugim.miejscu w warszawie i innych nie przyjmuja....na cala.polske.... troche to dziwne...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lutego 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale co nie przyjmują? Kto?
    Jak ja miałam przed ciążą bóle podbrzusza to mnie chirurg z Klinik tam wysyłał i F. też mówił, ze tylko na Krasińskiego mają taki rezonans co dobrze wykrywa endometrioze i mają specjalistów, którzy potrafią to opisać.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 lutego 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ale co nie przyjmują? Kto?
    Jak ja miałam przed ciążą bóle podbrzusza to mnie chirurg z Klinik tam wysyłał i F. też mówił, ze tylko na Krasińskiego mają taki rezonans co dobrze wykrywa endometrioze i mają specjalistów, którzy potrafią to opisać.

    Tak to mowimy o tym samym. Tylko tam i w Warszawie jest drugi. I tylko tam opisuja i lekarza co sie zajmuja endo chca tylko.od nich.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 14 lutego 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Tak to mowimy o tym samym. Tylko tam i w Warszawie jest drugi. I tylko tam opisuja i lekarza co sie zajmuja endo chca tylko.od nich.

    Ale tam nie robią na NFZ.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 14 lutego 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Ale tam nie robią na NFZ.

    Tak... wiec ostatecznie tez nie ma innego wyjscia 🤷‍♀️ ogolnie troche sie podpytalam innych i moge skosultowac wyniki z Warszawa ale ceny sa prawie te same i raczej diagnozy sie pokrywaja wzajemnie a wyjazdy i dodatkowe koszta sa bez sensu...

    Zostane przy R.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 411 412 413 414 415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ