X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Wrocławia :)
Odpowiedz

Staraczki z Wrocławia :)

Oceń ten wątek:
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra .. ja już nie czytam że zrozumieniem o tej godzinie, i umknęło mi najważniejsze. Zabieg prywatnie a NFZ: różnica jest taka, że prywatnie zrobisz to szybciej i nie ma problemu z ogólnym i może po zabiegu masznlepsze warunki. Tyle 🤷 równie dobrze prywatnie ktoś może skopać histero, a na NFZ zrobić elegancko 🤷
    Więc nie wiem co to za argument z jego strony odnośnie histeria na nfz xd
    W sumie dziwne, że sam nie chce lyzeczkowac skoro mówi, że Endo mu się nie podoba 🤷 chyba lepiej wylyzeczkowac, żeby endometrium mogło się zregenerować porządnie 🤔 no ale może są jakieś nowe stanowiska w tej sprawie 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2023, 22:17

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Hej dziewczyny, jestem tutaj nowa ale biorąc pod uwagę cały ten proces to chyba zostanę na dłużej… 🥲

    Jestem załamana i potrzebuję Waszej porady. Jestem pod opieką dr F., często polecano na tym forum. Mąż jest prowadzony przez androloga dr P. (Ginemedica). Mam bardzo mieszane uczucia jak chodzi o dr F ale opinie na internetach i tutaj nie dają mi spokoju. Otóż chodzę do dr od roku, staramy się prawie od dwóch. W międzyczasie zadziało się kilka rzeczy gdzie zaczęłam się zastanawiać czy serio warto: błędy w dokumentacji, nagły ból okołokresowy przy którym prawie wzywaliśmy karetkę (wymioty, omdlenia, biegunka) i próby kontaktu z dr, niestety nie oddzwonił ani nie odpisał) i teraz nieszczęsna histeroskopia. Na ostatniej wizycie stwierdził, że nie podoba mu się moje endometrium i znalazł dwa małe polipy, które chciałby usunąć w swoim szpitalu w znieczuleniu ogólnym za 5k. Spoko ale nie wspomniał o możliwości zrobienia tego mniej inwazyjnie (a ja nie wiedziałam wiec nie dopytałam) a i jeszcze nastraszył szpitalem czy innymi placówkami NFZ mówiąc, że mnie tam wyłyżeczkują i o ciąży będę mogła zapomnieć. Wyszłam przerażona po czym poczytałam, że A) dziewczyny robią to na NFZ i nikt im sieczki nie robi, B.) robią w znieczuleniu miejscowym jeśli chcą mniej inwazyjnie a sytuacja pozwala. Teraz chciałabym dopytać dr F czy mogłabym zrobić to u nich na Rajskiej w miejscowym (widzę, że można się nawet do niego zapisać na histero przez znanego lekarza) ale ignoruje moje próby kontaktu, recepcja jest średnio pomocna. Nie wiem co mam robić, umówiłam wizytę u pani dr K w Invimedzie by ktoś jeszcze się wypowiedział, dotychczas byłam wierna dr F. ze względu na jego dobre opinie ale to jest trzecia sytuacja gdzie ja tracę zaufanie i czuję, że jestem traktowana niefajnie. Czy mi się wydaje czy bardzo chce zgarnąć to 5k za operację? Poradzicie coś, proszę? Zwariuję niedługo 🥺🥺

    Cześć,

    Ja byłam długoletnia pacjentka dr F do czasu ostatniej wizyty podczas której również dostałam prozpzycje operacji u niego bo zaczął przyjmować w prywatnym szpitalu.
    Zmianę która mam widział od lat i zawsze powtarzał, że nie ma konieczności jej usuwania, a tu proszę nagle zmiana sytuacji.
    Zadałam masę pytań czym jest dotyktowana taką zmiana stanowiska i niestety przekonałam się, że to moment na zakończenie naszej wspólnej drogi.

    Brzydki wygląd endo może sugerować konieczność zrobienia biopsji. Można ją zrobić bez znieczulenia. Nie jest mile ale do przeżycia.

    Można zrobić mini histero ze znieczuleniem w szyjkę.

    Sama histero można spaprac. Jestem tego żywym przykładem. Byłam akurat na nią kierowana przez dr F. do konkretnych miejsc i osob. I oba miejsca nie zrobiły jej należycie.
    Po 2 latach wyszło, że mam wadę w postaci przegrody, co dr zbagatelizował, bo na opisie rezonansu nie było podanej wielkości. Całe szczęście, że się w porę obudzialam i poszłam w miejsce gdzie mi ta przegrodę usunęli bo miała 1/3 z objętości macicy i realny wpływ na moje straty.

    Nie polecę nikogo we Wrocławiu do tych zabiegów.
    Sama byłam ostatecznie u lekarzy, którzy mają bardzo odległe termin. Ale widziałam, że Metfemina ma bardzo dobre opinie.

    Ps. Polipy to może być niedobór jodu, albo przewagą estrogenów. Może warto zbadać sobie te parametry ? Bo one lubią powracać. Moja znajoma usuwała, a one odrastały. W efekcie i tak zaszła w ciążę z nimi;)

    I co to za stwierdzenie, że lyczekowanie to zerowe szanse na ciążę?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2023, 16:00

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:00

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 634 602

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi.

    Zainteresowała mnie mini histero u dr Janowca (Barska Clinic, Nowy Sącz). 4 godziny drogi stad ale dr się w tym specjalizuje i opinie są świetne. Sprawdziłam też Medfeminę i chyba również bym zaufała. Chciałabym mniej inwazyjnie niż narkoza ale ze znieczuleniem i tak to właśnie robią w tych miejscach. I jest różnica w cenie bo w tych miejscach to nawet nie połowa w porównaniu z 5k u dr F.

    Z dr F. też chyba już nie odbuduję tej relacji. Straciłam zaufanie. Idziemy w piątek do pani dr A.K. do Invimedu (pierwsza wizyta), dam znać co powie na to endometrium. Oczywiście dr F na to endo patrzył rok i nie dopatrzył operacyjnej histero, nagle to wyskoczyło jak w przypadku, który opisuje jedna z Was wyżej. Przypadek? Nie sądzę! 🥺

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 04:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Na NFZ również da się w 1 dzień, no ale nie we Wrocławiu niestety.

    Najbliżej Olesnica, Katowice Angelius, Częstochowa.

    Ja byłam w Katowicach to
    Pobyt 1 dniowy, panie przemiłe, co do minuty podany posiłek, asysta przy wstawaniu z łóżka.
    W porównaniu do Wrocławia to aż ciężko było mi uwierzyć, że to na NFZ ;)
    Super! Ja też miałam jednodniowy. Ale faktycznie traktowanie po jakbym była upośledzona... Jedzenia nie dostałam. Przy wstawaniu było mi tak słabo jak jeszcze nigdy... Nawet po cesarce się nie czułam takmzlenjak wtedy po histero 🥴

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • MalaSu Ekspertka
    Postów: 148 241

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Hej dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi.

    Zainteresowała mnie mini histero u dr Janowca (Barska Clinic, Nowy Sącz). 4 godziny drogi stad ale dr się w tym specjalizuje i opinie są świetne. Sprawdziłam też Medfeminę i chyba również bym zaufała. Chciałabym mniej inwazyjnie niż narkoza ale ze znieczuleniem i tak to właśnie robią w tych miejscach. I jest różnica w cenie bo w tych miejscach to nawet nie połowa w porównaniu z 5k u dr F.

    Z dr F. też chyba już nie odbuduję tej relacji. Straciłam zaufanie. Idziemy w piątek do pani dr A.K. do Invimedu (pierwsza wizyta), dam znać co powie na to endometrium. Oczywiście dr F na to endo patrzył rok i nie dopatrzył operacyjnej histero, nagle to wyskoczyło jak w przypadku, który opisuje jedna z Was wyżej. Przypadek? Nie sądzę! 🥺


    W Medfemina usuwałam mięśniaka. Operatorem był pochwałowski. Wszystko dokładnie wytłumaczył, ze postara się zrobić zabieg laparoskopowo, ale przygotował mnie na to, ze jeżeli jego położenie i wielkość na to nie pozwoli będzie musiał ciąć-niestety tym się skończyło.
    Po roku od zabiegu w usg nie widać blizny na macicy (mięśniak 9 cm) została rylko blizna jak po cesarce.

    Mam pełne zufanie do lekarzy w rym miejscu, bo nie owijają w bawełnę, ale tez na nic nie naciskają.


    Kate@@ lubi tę wiadomość

    Ona 🙎‍♀️36 On 🤵‍♂️37
    Starania 5lat
    2020 3x inseminacja
    2021 2x transfer
    1transfer świeży ❌
    2 transfer blastocysta 4AA- biochem
    1.06.2022- wyłuszczenie mięśniaka 8cm

    7.2023- punkcja
    17 pobranych 12 dojrzałych 10 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️ 5dniowe (2x ExB/A i 1x B/A)


    AMH 2,96
    IO
    Niedoczynność tarczycy ( jedni mówią, ze jest inni, ze nie ma)
    Kariotypy 🆗
    Mutacja FV R2 heterozygotyczny
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:00

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 634 602

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Do dr jest się trudno dostać teraz, właśnie przez to, że robi te mini histero i diagnozuje patologię endometrium.

    Jest na FB gr jego pacjentek, gdzie można złapać termin który ktoś oddaje. Jakbyś była zainteresowana podeślę namiary


    Dzięki śliczne, pewnie, chętnie wezmę namiary! 😊

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 634 602

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po wizycie u dr A.K. w Invimedzie, żeby skonsultować jeszcze tę histeroskopię. Polipów nie znalazła, zgodziła się, że histero może pomóc bo endo wydaje się być dość duże. Powiedziała, że spokojnie mogę to zrobić w znieczuleniu miejscowym, wspomniała, że czasami pacjentki same proszą o znieczulenie ogólne i myślała, że taki był tu tok rozumowania.
    Poleciła Mama i Ja mówiąc, że mają tam dobre cienkie histeroskopy i robią tam dobrze (tak wspomina z czasów gdy tam pracowała). Można tam też zrobić to na NFZ.
    We wtorek mamy podjechać na szybką rozmowę z dr F by zapytać jakie jest jego rozumowanie skoro zasugerował tylko i wyłączenie histero operacyjne i to tylko i wyłącznie u siebie w szpitalu.

    Co do dr A.K. wyszłam zadowolona z tej pierwszej wizyty bo dostałam plan badań na kartce, który zawiera więcej niż jedną rzecz i do każdej kilka sugestii. Myślałam, że jest cieplejsza, była miła ale bardzo wycofana. Nie wiem czy to kwestia tego, że spotkałyśmy się w Invimedzie ale po wykonaniu zalecanych badań i zabiegów (histero, hyfosy) zaprosiła do pierwszej inseminacji. Zdziwiło mnie to, że nie zaczynamy od stymulowanego cyklu i monitoringu i na moje pytanie czy może od tego mogłybyśmy zacząć powiedziała, że jak najbardziej możemy dostać na to tak ze 3 cykle. I teraz moje pytanie do Was kochane bo ja w tym jeszcze jestem nieopierzona, chodząc do Invimedu na te rzeczy jednocześnie odwiedzam ginekologa prowadzącego (zobaczymy po wtorku czy zostanę przy F.) czy wtedy już przerzucam się na klinikę? Jak to działa? 😬

    Simons_cat lubi tę wiadomość

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8134 9937

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że lepiej zdecydować się na jedno miejsce, żeby nie robić sobie niepotrzebnie wody z mózgu i nie dublować kosztów 🙂

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę ze w przypadku F. Dobrze działa powiedzenie „ nie pamieta wół jak cielęciem był „.
    Jak starałam się o corke 7 lat temu z jego pomocą prawie 2 lata, jedny z zabiegow który wykonywał mi na NFZ w publicznym szpitalu była histeroskopia z całkowitym wylyzeczkowaniem Macicy.
    Dodam ze w 1 cyklu po tym zabiegu zaszłam w ciąże w końcu po 18 cyklach starań i mam zdrowa corke .

    To tyle mojego komentarza

    Simons gratuluje !!

    Astereae, Simons_cat, Kate@@ lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 1 lipca 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczor Wrocławianki,
    Jestem nowa na tym wątku, mam nadzieje, ze niw zagoszczą na długo 🙏
    Ale zdecydowanie w moich chaotycznym działaniu przyda mi się wiedza i doświadczenie innych staraczek Wrocławianek.

    Staramy się z mężem równiutki rok, w marcu 2022 miałam łyżeczkowanie - poronienie zatrzymane.
    Od tego czasu bezskutecznie próbujemy.

    Zdecydowałam się już na poważniejsze kroki i za niecałe 3 tygodnie mam wizytę u dr Fabijanskiego.

    Z opinii w internecie wyczytałam, ze to super specjalista, wizyty są drogie, nie ma co ukrywać, wiec podpowiecie proszę co powinnam przygotować na wizytę?

    Mam badania hormonów, amh, cytologię, toksoplazmozę, badanie nasienia męża, jego hormony.

    Czy w Waszej ocenie coś jeszcze warto iść na wizytę u dr?
    Czy mogłabym prosić o podzielenie się doświadczeniami z pracy z doktorem?
    Będę bardzo wdzięczna, powoli już zaczynam siw stresować wizyta.

    Pozdrawiam serdecznie

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 3 lipca 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:00

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 3 lipca 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Hej,

    Jeśli chodzi o badania męża to dr z mojego doświadczenia nie zajmuje się nimi.

    Tutaj albo musicie sami interpretować i dzialac albo próbować u androloga.

    Czy mąż ma tylko badanie ogólne nasienia Czy robił fragmentacje i posiew na bakterie / grzyby?

    U kobiety dr zleca cały panel hormonalny, krzywa cukrowa glukozowa.

    W kontekście straty badałaś może homocysteine ?
    Bialko C, białko S ?

    Dziękuje za odpowiedz ❤️
    Mąż do androloga będzie szedł, wiec to przed nami :) robił tylko ogólne badania nasienia, morfologia wyszła 2% natomiast pozostałe parametry są super, górne granice widełek. Badanie nasienia robiliśmy w InviMedzie.

    W kontekście straty nic nie badałam, każdy ginekolog u którego byłam nie widział sensu by cokolwiek badać przy pierwszym poronieniu.
    Myślałam by zrobić trombofilie, ale tez nie chce sie narażać na zbędne koszty.
    W pierwsza ciąże zaszliśmy za pierwszym razem, wiec od każdego lekarza słyszałam, ze napewno teraz tez szybko się uda, w efekcie przez rok dawałam sobie mydlić oczy.

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 634 602

    Wysłany: 3 lipca 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Marikamb, tylko dodam, że jak chodzi o androloga to dr F. odsyła do dr Przybyły a badania nasienia każe wykonywać u Ewy Zagockiej.
    Co do odczuć odnośnie współpracy to wyżej wymieniłyśmy kilka spostrzeżeń.

    Marikamb lubi tę wiadomość

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 4 lipca 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:00

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 634 602

    Wysłany: 12 lipca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przychodzę się doradzić i wyżalić.

    Jak może wiecie bo pisałam wyżej, miałam właśnie robić histero operacyjną i drożność by na jesień moc podejść do stymulacji z monitoringiem. Później inseminacja/in vitro.
    Natomiast dwa i pół tygodnia temu skręciłam i naciągnęłam staw skokowy w wyniku czego wczoraj zdiagnozowano u mnie zakrzepicę. Zostało włączone leczenie Xarelto i dostałam info o tym, że leczenie i ten stan zdrowia są absolutnym przeciwskazaniem do histero, drożności a także oczywiście do starań. Leczenie 3 miesiące wiec są to 3 miesiące przerw od wszystkiego a mamy już trochę lat wiec dla nas to tragedia.

    Pytania:
    - mąż miał właśnie włączone Clo by podrasować u niego sytuację, czy myslicie, że powinien kontynuować brać czy zostawić te potencjalnie ulepszone parametry na czas starań? Skłaniam się ku drugiej opcji.
    - czy któraś z Was leczyła się wcześniej na zakrzepicę i nie spowodowało to problemów przy późniejszej stymulacji i in vitro? Czytam dużo, że same te procesy bez już wyhodowanej zakrzepicy są zakrzepico-lubne i po prostu obawiam się, że lekarze tego nie ogarną i mnie coś zmiecie z tego świata...
    - czy orientujecie się czy Xarelto może spowodować sieczkę w moim organizmie jak chodzi o rzeczy potencjalnie ważne by zajść? Wiem, ze nie jest to lekki lek i obawiam się, ze trochę będę z tego leczenia wychodzić…

    Jestem totalnie załamana tym co się przytrafiło i chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach jeśli macie takowe 🥺🥺🥺🥺

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 13 lipca 2023, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2023, 11:00

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • OvuFriend

    Wysłany: 18 lipca 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Mamy dla Was darmowe vouchery na badania hormonalne. Pakiet obejmuje badania z krwi: DHEA, SHBG, TESTOSTERON, ANDROSTENDION. Badania można wykonać w wybranym punkcie Diagnostyki w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

    Zgłoś się, jeśli:
    - występują u Ciebie bezowulacyjne cykle i/lub zaburzenia miesiączkowania na przykład zbyt częste lub rzadkie miesiączki - w odstępach większych niż 35 dni lub mniejszych niż 21,
    - obserwujesz u siebie nadmierne owłosienie okolic twarzy (tak zwany “męski zarost”), brodawek sutkowych, pachwin czy pleców,
    - zauważyłaś pogorszenie się stanu cery - trądzik (szczególnie w okolicach żuchwy), przetłuszczanie się skóry i włosów, wypadanie włosów i łysienie typu męskiego (w postaci “zakoli"),
    - korzystasz z aplikacji OvuFriend lub jesteś chętna, żeby zacząć. ;)
    - nie stosujesz antykoncepcji / nie jesteś w ciąży / nie karmisz piersią.

    Jeśli doświadczasz któregoś z wyżej wymienionych objawów, napisz wiadomość na [email protected] w tytule wpisując “Badania hormonalne1”.

    Pula voucherów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. :)

    P.S. Masz zdiagnozowane PCOS? A może wykonywałaś już badania w kierunku diagnozy, ale nie potwierdziła się? Jeśli posiadasz wyniki badań, zgłoś się do nas i otrzymaj darmowy abonament Premium do aplikacji OvuFriend. Napisz do nas na: [email protected] w tytule wpisując “PCOS”.

    Jeśli już się do nas zgłosiłaś i wykonywałaś / przesyłałaś powyższe badania, zignoruj ten post.

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 22 lipca 2023, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simons gratulacje! Jak się czujesz?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
‹‹ 582 583 584 585 586
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ