X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a dentysta
Odpowiedz

Starania a dentysta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • annaanja Autorytet
    Postów: 601 530

    Wysłany: 7 maja 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    kiedyś na jakimś profilu o niepłodności dentysta radził, aby kamień nazębny podczas starań usuwać w konkretnym momencie cyklu i właśnie nie potrafię odszukać tej informacji . Czy któraś z Was kojarzy temat? Może lekarz Wam mówił. Nie chce sie pytać swojego dentysty, bo gdy mu powiedziałam na ostatniej wizycie ze planuje ciąże i chce wszystko sprawdzić czy jest w porządku to zrobił straszne zamieszanie z radością i gratulacjami. Wtedy powiedział ze mam troszkę kamienia, a tak poza tym to nic i jak na złość akurat mu sie zepsuła maszyna i powiedział ze mogę usunąć w 3 trymestrze czyli na świetego dygdy :) chce jak najszybciej sie umówić i powiedzieć ze jeszcze sie nie udało i miec z głowy i nie chce sie wdawać w szczegóły:/ zasugerował jeszcze ze ewentualnie można naciąć dziąsła przy 8 zeby zmniejszyć stan zapalny który ucisk i ich wyrastaniu mogą powodować - może sie komuś przyda to info.

    starania od 09.2020
    1cs - 5cs "na luzie"
    5 cs 11 cs "z pomocą lekarza"
    12 cs „wakacje od pomocy medycznej„ - wymazy przed hsg zrobione -> ureaplasma species pozytywny->antybiotyk
    10.08.2021 ⏸️ beta hcg 721; progesteron 45,6
    12.08.2021 beta hcg 1773
    26.08.2021 1 wizyta, 6 mm, mamy serduszko <3

    Ona 28l. 👰‍♀️ (z 03/04.21) anty tg <0,9✅; anty tpo 0,3✅; kortyzol 7,13⚠; tsh 0,94✅; ft3 3,35✅; ft4 0,78✅; torbiele niegrozne na tarczycy od wielu lat takie same (usg co roku); homocysteina 5,9✅; d3 44✅; b12 462✅; amh 3,96✅, estradiol 49,5✅, lh:fsh 6,6:10 ❌; prolaktyna 15,78✅
    supl: LittleMe, EPA + DHA, D3

    zud3xzkr8xqquo6v.png
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 7 maja 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annaanja wrote:
    Cześć dziewczyny,

    kiedyś na jakimś profilu o niepłodności dentysta radził, aby kamień nazębny podczas starań usuwać w konkretnym momencie cyklu i właśnie nie potrafię odszukać tej informacji . Czy któraś z Was kojarzy temat? Może lekarz Wam mówił. Nie chce sie pytać swojego dentysty, bo gdy mu powiedziałam na ostatniej wizycie ze planuje ciąże i chce wszystko sprawdzić czy jest w porządku to zrobił straszne zamieszanie z radością i gratulacjami. Wtedy powiedział ze mam troszkę kamienia, a tak poza tym to nic i jak na złość akurat mu sie zepsuła maszyna i powiedział ze mogę usunąć w 3 trymestrze czyli na świetego dygdy :) chce jak najszybciej sie umówić i powiedzieć ze jeszcze sie nie udało i miec z głowy i nie chce sie wdawać w szczegóły:/ zasugerował jeszcze ze ewentualnie można naciąć dziąsła przy 8 zeby zmniejszyć stan zapalny który ucisk i ich wyrastaniu mogą powodować - może sie komuś przyda to info.

    Podobno wszelkie zabiegi najlepiej robić w trakcie owulacji lub okresie okołoowulacyjnym również ze względu na to że mniej odczuwamy ból ale jak jest z zębami to nie wiem. Ja przed staraniami wszystko wyleczyłam i wyczyściłam tak na wszelki wypadek. Ja bym wolała nie czekać z takimi zabiegami i nie robić ich w trakcie ciąży zwłaszcza, że dentyści wyjątkowo mnie stresują😆

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • AgatkaB Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dentystka jak tylko jej powiedziałam, że staramy się o dzidziusa zrobiła mi rentgen, ponoć leczenie ( nawet ze znieczuleniem) i usuwanie kamienia w ciąży jest bezpieczne, tylko własnie rentgen zwłaszcza w pierwszym trymestrze jest niebezpieczny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usuwanie kamienia w ciąży jest wskazane, nawet ze 2 razy (tak mi powiedział dentysta, a tym bardziej nie mówił, że dopiero w 3 trymestrze). To samo nie ma problemu z leczeniem zębów czy stosowaniem znieczulenia. Jedynie nie wskazany jest rentgen.

  • Endzi Autorytet
    Postów: 1186 826

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jakoś w 1 trymestrze leczonego zęba i usuwany kamień. Dentystka wiedziała że jestem w ciąży po za tym kazała mi pójść do kontroli ginekolog. Po leczeniu dentystka powiedziała żebym przyszła w czerwcu na wizytę kontrolną bo wtedy w styczniu nie miałam już bardzo co leczyć. Także zęby jak najbardziej trzeba wyleczyć a w ciąży to podobno jeszcze bardziej się psują 🤷‍♀️

    💔05.2017
    💔04.2020r. 11tc
    ❤️ Listopad 2020 Cud
    relgdf9hd2smmklw.png
  • Martynka@30 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 maja 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba najlepiej wszystko wyleczyć przed staraniami, żeby nie było stresu w trakcie jak coś zacznie się dziać i konieczne będzie inwazyjne leczenie

    Izi lubi tę wiadomość

  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 6 listopada 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy w ciąży chodzicie do dentysty?

  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 7 listopada 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie idziesz i leczysz. Tyle, że znieczulenie bez adrenaliny. Ja w 6 tc miałam już leczinego zęba i odbudowę drugiego bo lepiej zribić niż zwlekać. Stan zapalny może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu.

    Od siebie mogę dać namiar na doświadczoną klinikę stomatologiczną w Gdańsku https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/kontakt/

    Na miejscu mogą dobrać Ci odpowiednie metody leczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2023, 08:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ