Forum Starając się - ogólne starania o ciążę 40+
Odpowiedz

starania o ciążę 40+

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sunrose Nowa

Wysłany: 1 sierpnia, 10:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Czy któraś z Was stara się o dziecko w tym wieku ?
    Tak się ułożyło w moim życiu, że tego właściwego mężczyznę niestety poznałam dosyć późno.
    Postanowiliśmy z mężem spróbować postarać się o dziecko ale bez spiny "za wszelką cenę". Próbujemy, robimy badania itd. a jak nie uda się to damy spokój. Na początku trafiłam na kiepskich lekarzy którzy nie zadawali sobie żadnego trudu aby zlecić mi wszystkie niezbędne badania, zero empatii. Dopiero po zmianie lekarza wiem, jak sporo jest rzeczy które należy sprawdzić. Wykryto u nas bakterie ureoplazmy, mycoplazmy ale już udało się ją wyleczyć. Pierwszy androlog do którego trafił mój mąż kazał mu jedynie nosić luźne spodnie i tyle. Zero profesjonalizmu.
    A jakie są u Was dotychczasowe doświadczenia, starania ?
    Pozdrawiam cieplutko

• Marcelina715 Debiutantka

Wysłany: 7 sierpnia, 08:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że powinniście jak najszybciej udać się do kliniki leczenia niepłodności. W takich miejscach pracują profesjonaliści stricte nastawieni na walkę z niepłodnością i mogą zapewnić Wam kompleksową opiekę. W Waszym przypadku liczy się każdy cykl. Czas gra na Waszą niekorzyść. Minusem na pewno będą koszty, bo niestety wizyty, badania i ewentualne leki lub zabiegi nie są tanie.

Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

h44ecsqv0vgg5sgl.png
  • Magdalena Debiutantka

Wysłany: 7 sierpnia, 11:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w podobnej sytuacji. Też jakoś się tak poukładało, że dopiero tuż po 40 zaczęłam starania. To mój 3 cykl...niestety z ciałkiem krwotocznym. Podobnie jak Ty trafiłam na lekarzy, którzy po wstępnej ocenie hormonów i usg kazali starać się przez pół roku i dopiero w razie niepowodzeń po pół roku się pojawić i się "nie spinać". Z tym wiekiem to jest też różnie, pocieszam się tym, ze wyniki sa dobre i obraz usg też, ale jednak zegar tyka i to w wyluzowaniu się nie pomaga :(
    Pozdrawiam cieplutko:)

Kaja
  • sunrose Nowa

Wysłany: 7 sierpnia, 12:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kliniki leczenia niepłodności trochę podchodzę sceptycznie. Mam wrażenie, że tam skupiają się lekarze na "popychaniu" do in vitro a my chcemy się starać tylko naturalnie. Nie wykluczam oczywiście, że się tam nie udamy ale póki co wyniki badań mamy całkiem ok a za nami pierwszy cykl po wyleczeniu bakterii.
    Na razie czujemy spokój i planujemy wakacyjny wyjazd :)
    Magdalena trzymam kciuki, żeby się udało! Pozdrawiam

Tamalka lubi tę wiadomość

• Magdalena Debiutantka

Wysłany: 7 sierpnia, 18:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję, żeby nie zapeszyc:) Tez trzymam za Was mocno kciuki:) tez chcielibyśmy, żeby udało nam się naturalnie. Niedawno koleżanka urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 44 lat. Druga x kolei urodziła w wieku 43 lat, więc wszystko jeszcze przed nami. Trzeba dbać o siebie i działać i czekać na efekty. Zastanawiam się nad zrobieniem badania droznosci jajowodow, żeby w razie czego nie marnować czasu. Robiłaś może cos takiego Sunrose?
    Pozdrawiam wakacyjne i życzę miłego wyjazdu:)

Nona lubi tę wiadomość

Kaja
  • sunrose Nowa

Wysłany: 9 sierpnia, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, takie pozytywne przypadki niosą nadzieję :) Także znam osobę która urodziła w wieku 43 lat.
    Jak chodzę do lekarzy to także potwierdzają, że w dzisiejszych czasach to nic dziwnego.
    Drożności nie robiłam i na razie nie zamierzam, krótko się staramy a wyniki badań mamy ok.
    Lekarz powiedział żeby aż tak specjalistycznych badań na razie nie robić tylko próbować.

Dziękuję, pozdrawiam!

• lenka Nowa

Wysłany: 30 sierpnia, 11:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też jestem po 40 i staram się o pierwsze dziecko. Co tam u Was słychać?

• Ciasteczko777 Autorytet

Wysłany: 31 sierpnia, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) 37.. amh dramat
    Ivf - cud
    Nie traciłabym czasu

🧸
  • Ciasteczko777 Autorytet

Wysłany: 31 sierpnia, 14:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunrose wrote:
    Do kliniki leczenia niepłodności trochę podchodzę sceptycznie. Mam wrażenie, że tam skupiają się lekarze na "popychaniu" do in vitro a my chcemy się starać tylko naturalnie. Nie wykluczam oczywiście, że się tam nie udamy ale póki co wyniki badań mamy całkiem ok a za nami pierwszy cykl po wyleczeniu bakterii.
    Na razie czujemy spokój i planujemy wakacyjny wyjazd :)
    Magdalena trzymam kciuki, żeby się udało! Pozdrawiam
    Powodzenia :) może do 50 zdążysz naturalnie ..
    Sorry natury nie oszukasz
    Jakie masz Amh?????

🧸

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)