Forum Starając się - ogólne starania o ciążę 40+
Odpowiedz

starania o ciążę 40+

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • sunrose Znajoma

Wysłany: 26 listopada 2019, 07:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Kliniki są na ogół prywatnie więc bez skierowania
    chyba że chcecie próbować w tym pożal się narodowym programie prokreacyjnym to może inaczej tz.skierowanie od gina na nfz

A czemu ten program taki słaby ? masz jakieś doświadczenia z nim ?

• Betti37 Autorytet

Wysłany: 28 listopada 2019, 12:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunrose wrote:
    A czemu ten program taki słaby ? masz jakieś doświadczenia z nim ?
    nie ale walcząc z niepłodnościa byłam na wielu grupach i dziewczyny strasznie narzekaly. Kicha z terminami, monitoring np.tylko 2 dni w tygodniu, badania hormonów w byle jakich dniach cyklu itd.
    prowizorka jednym słowem

Nasienie (w normie, poza morfo - 2 %)Niedrożny prawy jajowód,silniejszy jajnik po niedrożnej,wiek

3 cs po poronieniu

12.07.2010 Zuzanna
    9.11.2017 3 iui _ Gabrysia 2.08.2018

wrzesień 2019 - 3 cs ciąża/ poronienie 7 tc

17.04.2020 II Trzymajcie kciuki
  • Ewa89_89 Autorytet

Wysłany: 28 listopada 2019, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam. Program pisu na NFZ to ściema. Jedyne co mi zaproponowano to badanie progesteronu. Kilka wizyt, brania wolnego, zmarnowany czas a oni mi zaproponowali żebym przyjechała znowu 100 km na 1 badanie!
    I to oczywiście w dniu w którym pracują a nie w dniu w którym badanie powinno być zrobione. Także ogólnie porażka....
    Nic stamtąd nie wyniosłam oprócz ogólnego wkurwienia.

Polip, czekam na histero
    12.19 II IMSI długi protokół: 17 komórek/ 8 dojrzałych/ 4 zaplodnione/1❄️8B transfer odroczony
    06.2019 IMSI krótki 12 komórek/7 dojrzałych/5 zapłodnionych/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb, zero mrozaków :(
    1 IUI 03.04.19 :(
    4 x stymulacja clo :(

Ja: HSG ok, AMH ok 3; Nad. tarczycy, Choroba Gravesa Basedowa, Łuszczyca, Endometrioza II, zrosty, MTHFR hetero, PAI homo, kir AA brak wszystkich implantacyjnych.

Mąż: Mała ilość, słabe upłynnienie i ruchliwość, morfologia 4%, FDNA 18%; HBA 86%, wszystkie parametry poniżej normy

Starania od 01.2016
  • Zośka Przyjaciółka

Wysłany: 29 listopada 2019, 07:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Odebrałam wynik AMH 10,9. Dzisiaj mam odebrać kolejne wyniki. Jakoś nie dam rady myśleć pozytywnie. Dopada mnie dół.

Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Betti37 Autorytet

Wysłany: 29 listopada 2019, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Hej dziewczyny. Odebrałam wynik AMH 10,9. Dzisiaj mam odebrać kolejne wyniki. Jakoś nie dam rady myśleć pozytywnie. Dopada mnie dół.
    tak wysokie amh może wskazywać na pcos...

Nasienie (w normie, poza morfo - 2 %)Niedrożny prawy jajowód,silniejszy jajnik po niedrożnej,wiek

3 cs po poronieniu

12.07.2010 Zuzanna
    9.11.2017 3 iui _ Gabrysia 2.08.2018

wrzesień 2019 - 3 cs ciąża/ poronienie 7 tc

17.04.2020 II Trzymajcie kciuki
  • Zośka Przyjaciółka

Wysłany: 29 listopada 2019, 21:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i właśnie niby mam, chociaż gin mówił, że moje jajniki się bardzo wyciszyły. Pozostałe wyniki w 3 dc: LH - 6,6 mlU/ml, FSH - 4,70 mlU/ml, Estradiol-118,9, Prolaktyna - 10,13, Progesteron 0,64. Czy w połączeniu z wynikiem AMH można coś powiedzieć?

Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • maria.marysia Koleżanka

Wysłany: 4 stycznia, 15:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.. Ciężko powiedzieć. Ale według mnie wyniki nie są aż tak złe! Oby wszystko się udałoo ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.