X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne starania o ciążę 40+
Odpowiedz

starania o ciążę 40+

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 29 listopada 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Hej dziewczyny. Odebrałam wynik AMH 10,9. Dzisiaj mam odebrać kolejne wyniki. Jakoś nie dam rady myśleć pozytywnie. Dopada mnie dół.
    tak wysokie amh może wskazywać na pcos...

  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 29 listopada 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i właśnie niby mam, chociaż gin mówił, że moje jajniki się bardzo wyciszyły. Pozostałe wyniki w 3 dc: LH - 6,6 mlU/ml, FSH - 4,70 mlU/ml, Estradiol-118,9, Prolaktyna - 10,13, Progesteron 0,64. Czy w połączeniu z wynikiem AMH można coś powiedzieć?

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.. Ciężko powiedzieć. Ale według mnie wyniki nie są aż tak złe! Oby wszystko się udałoo ;)

  • Kaja13 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 stycznia 2021, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej w lutym bede miec 41lat mam już 3 córki jedna w lutym 21,następne 15 i 10 lat. Jakos od poł roku staramy się o dzidzie co prawda mąż sceptycznie podchodzi do tego bo ma już 50lat i ma trochę obaw. Mowią ze w tym wieku to czeka się na wnuki lub ze dziecko może być chore, i czy damy a raczej ja sobie radę nie ta sila rodzina puka mnie w czolo żebym nie wymyślała bo jak będę wyglądać jak dziecko będzie miało np 10 lat jak babcia a nie jak mama. A jak jest u was macie obawy i co sądzicie o ciąży w tym wieku.

  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja13 wrote:
    Hej w lutym bede miec 41lat mam już 3 córki jedna w lutym 21,następne 15 i 10 lat. Jakos od poł roku staramy się o dzidzie co prawda mąż sceptycznie podchodzi do tego bo ma już 50lat i ma trochę obaw. Mowią ze w tym wieku to czeka się na wnuki lub ze dziecko może być chore, i czy damy a raczej ja sobie radę nie ta sila rodzina puka mnie w czolo żebym nie wymyślała bo jak będę wyglądać jak dziecko będzie miało np 10 lat jak babcia a nie jak mama. A jak jest u was macie obawy i co sądzicie o ciąży w tym wieku.
    Ja bym się chyba już nie zdecydowała. Sama mam.35 Ale ani jednego dziecka. Martwię się co to będzie jak urodze I będę taka stara mama
    Zwłaszcza że mój R. Ma 40.lat. dziwnie to życie się układa.

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja13 wrote:
    Hej w lutym bede miec 41lat mam już 3 córki jedna w lutym 21,następne 15 i 10 lat. Jakos od poł roku staramy się o dzidzie co prawda mąż sceptycznie podchodzi do tego bo ma już 50lat i ma trochę obaw. Mowią ze w tym wieku to czeka się na wnuki lub ze dziecko może być chore, i czy damy a raczej ja sobie radę nie ta sila rodzina puka mnie w czolo żebym nie wymyślała bo jak będę wyglądać jak dziecko będzie miało np 10 lat jak babcia a nie jak mama. A jak jest u was macie obawy i co sądzicie o ciąży w tym wieku.
    Oczywiście, że się starać. Dziecko to jest niewyobrażalne szczęście i jeśli tylko zdrowie Ci pozwala to wracaj do gry. W moim otoczeniu w zeszłym roku mnóstwo kobiet urodziło 40 +. Nie wiem skąd przekonanie, że w wieku 50 lat wygląda się jak babcia. Jeśli się o siebie nie dba to jasne, ale to chyba nie te czasy. Powodzenia.
    PannaAnna35, zmiana nastawienia wiele może wnieść w starania o dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2021, 11:34

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ