X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam na stronie jest jeden numer podany do kontaktu. Czesto jest zajety ale trzeba probowav do skutku. Ja tam zadzwonilam w sylwestra i pani odebrala od razu hehe. I wizyte proponowala mi naprawde jakos w przeciagu 14dni tyle ze nie moglam w jej zaproponowanych godzinach o dlarego dopiero we wtorek.
    Powiem wam,ze wczoraj sporo plamilam/krwawilam ale nie na zywoczerwono a dzis juz tylko plamionko. Ale ja mam ektopie na szyjce i nawet po cytologii sporo plamie. I naprawde podziwiam kobiety ktore ida na hsg. Sam lekarz mi powiedzial,ze wiele lat robil to badanie i to jest rzeznia i dziwi sie czemu nfz woli drozsze hsg w szpitalu z uzyciem rtg i praca wiekszej ilosci ludzi(lekarz,pielegniarka,anestezjolog) polozenie do szpitala,posciel itd niz 7minutowe badanie pod kontrola usg ktore nie wymaga takich nakladow finansowych..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat moje hsg dobrze wspominam :) nie bolało mnie nic a nic, miałam znieczulenie, a na NFZ było, plamienie miałam chyba 1 dzień :) myślę też że sporo zależy od szpitala i podejścia lekarzy :)
    Iza widzę, że macie plan na kolejny cykl :) mam nadzieję, że z tą Twoja piersią wszystko okaże się ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 20:21

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother szczerze to teraz plan runął. Leku polecanego przez lekarza nigdzie nie kupilam, ziol boje sie pic, jogi hormonalnej tez bo boje się teraz wszystkiego co "rusza" hormony. Nie wiem czy to wina hormonow czy nie. W internecie pisza ze tylko 3% to rak, przewazajaca czesc to brodawczak, niegrozna zmiana lecz do usunięcia chirurgicznie. Bede dzwonic tam gdzie Pap polecala. Wogole w tej chwili tak mysle bo usg piersi bylo jednym z koniecznych badan do in vitro, wogole przy braniu hormonow trzeba robic usg piersi i czy jak mam tam cos to czy lekarze beda chcieli mi robic jakakolwiek stymulacje. Trzebs o to pytac onkologa. Nie zarzucam sobie ze to ja zaniedbalam sprawę. Od czasu zakończenia kp mam wyciek z piersi, chodzilam, badalam, wyciek byl biały, mowili że jest ok, w tym roku zrobil sie brazowy i to trzeba skontrolowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozalilam sie dzis swojej mamie. Czemu mnie tyle spotyka. Moja mama tez nie ma latwo i mnie rozumie. A siostra mi ostatnio napisala mmsa ze ma problem którą sukienke wybrać na wesele. No to jest rzeczywiscie problem. Mam dzis wyjątkowo zly dzien.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza...masz prawo być zła. nie smuć się. Mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie dla Ciebie lepszy czas, lepsze dni. Zobaczysz, wszystko będzie dobrze :* wszystkie musimy wierzyć, że nam się uda

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nedzna noc i juz musialam wstac do babci. A glupoty jakie mi sie snily. I czuje ze znow mnie dopada przeziebienie.

    W pon.mam jechac z mamą do tego zielarza. On jest Grekiem z pochodzenia, ma moc czytania z oczu, on wie wiele rzeczy nawet to co kobiety maja w torebkach, tylko ze on pomaga osoba ktore wierza w moc ziol i on to tez wie. Moze to troche smieszne ze ja z problemami onkologicznymi i z nieplodnoscia ide do zielarza ale nic nie trace. Tyle dobrego o nim slyszalam.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też coś lekko przeziębiona, może źle się nie czuję, ale kaszlę i trochę gardło boli. Zaraz wstaję, bo dziś wpadają do nas znajomi to muszę coś do jedzenia ogarnąć ;)
    Miłego dnia kobitki :*

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis to zła jestem na cały swiat. Szargaja mna skrajne emocje, pewnych rzeczy nie rozumiem. Noz... Ale co mi pozostalo jak dalej sie badac. Pocieszam sie tym ze nie mam zadnego guzka to moze nie bedzie az tak źle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tesciowa dolala oliwy wiec mam super dzien. Az plakac mi sie chce a przez nia nie warto.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ty to tak enigmatycznie czasem piszesz.. :P
    Hugo co tam? :)

    Mother ja tak sobie myslalam o Was bo zadalas ostatnio pytanie jak masz liczyc teraz starania. To bym zrobila na twoim miejscu tak-jeden cykl porzadnie przebadala i monitoring (albo same hormony, w3dc progesteron estradiol lh i moze fsh) potem 2dni przed domniewaną owulcją estradiol i lh a potem 7dpo estradiol i progesteron) to da obraz owulacji-czy byla wartosciowa. I wtedy z wynikami jesli bedziecie chcieli to do kliniki. Klinika prawdopodibnie zaproponuje iui ze wzgledu na nasienie meza bo tak jak mi moj dr powiedzial-omija siewtedy sprawe tych gorszych plemnikow. No bo wiesz-mozna tez teeaz po prostu nic nie robic i starac sie i czekac no jednak po poltora roku zaszlas w ciaze NATURALNIE.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna by tez meza 3miesiace faszerowac profertilem i zrobic znow badanie nasienia(z fragmentacją) mother.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie okej. Jajnik boli jak na owu więc nie wiem chyba rośnie następny pęcherzyk. Plecy mnie pobolewa ja w krzyżu. Na Imprezkę dziś idziemy wieczorkiem, trzydziestka dobrej koleżanki, a jutro ja kończę 32 lata :D myślałam że może sobie sikne na urodziny haha ale chyba nie będę kupować testu. Liczę że się wyrobię z owu w przyszłym cyklu zanim M wyjedzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 11:28

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap dziękuję :) normalnie specjalizację możesz robić haha. Mój mąż na razie bierze androvit. Chyba dam sobie tak parę miesięcy naturalnie, a potem decyzja o klinice zapewne będzie musiała zapaść.
    Hugo no to już skladam urodzinowe życzenia :*** ja mam jeden test w szafce. Kupilam, bo był w promocji ;)

    Hugo87 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugo to juz dzisiaj zycze ci Wszystkiego najlepszego no i tych upragnionych dwoch kreseczek.

    Pap myslalam ze dzis jeszcze dam rade dodzwonic sie do tego szpitala ale doczytałam ze tylko w tyg. To od pon.telefon w garsc i probuje.

    Hugo87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap a ty mialas robiona mammografie? Bo to jest badanie jak rtg tylko piersi, tak? Bo ten gin.zalecal od razu nawet prywatnie zrobic ale nie wiem czy jest sens bo przy tym co ja mam czesto robia z jakims kontrastem ale to specjalista musi zlecic. Jeju, mam tyle pytan niewiadomych na teraz, na przyszlosc, o starania, no o wszystko.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja mam wizyte z moim nierosnacym guzkiem dopiero teraz we wtorek. I pewnie lekarz zleci biopsje. Co do mammo to nie wiem czy to jest promieniowanie rtg, naprawde nie mam pojecia ale pewnie tak bo przeciez nie usg. A u ciebie pewnie mammo beda chcieli wykonac zeby wlasnie wyklucxyc ze gdzies jest guzek.

    Mother-ja tak ci napisalam po to zebys mogla cos jeszcze sama na wlasna reke zrobic. No ja mysle,ze nam-staraczkom z dlugim stazem to jak wiekszosc badan typu monitoring hsg hormony i badania meza nie pokazują przyczyny nieplodnosci to juz chyba tylko klinika. Przez ten czas od mojego sono tak mysle,ze jeszcze nad iui to mogla bym sie zastanowic choc taka prawda,ze skutecznosc jest taka sama jak przy naturalnych staraniach jedynie omija kwestie no.wrogiego sluzu,slabszych plemnikow ale tak naprawde no to tylko in vitro ma wieksza skutecznosc. Ja bym chyba byla sklonna z mezem porozmawiac o iui ale tez nie dokonca wiem co on mogl by powiedziec-takie poczecie dziecka bez jego prawdziwego wkladu :p
    Hugo ty sie na to iui szykuj. Czy w lutym czy w marcu ale jak masz na nfz mozliwosc to rob do skutku!

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja się szykuje na początek lutego. Wszytsko zależy od tego kiedy wypadnie @ teraz.

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troche poczytalam w google i mogę miec brodawczaka wewnatrz.... ale tez i nie bo przy tym wyczuwalny jest guzek a u mnie ani ja, ani lekarz ani na usg nic nie ma, no chyba ze przy mammo wyjdzie. Szanse na raka tez sa. Ale z dr google to mozna tylko gdybac i niepotrzebnie nakrecac. Czas i badania pokaza. Tylko ja naiwna wierzyłam pani dr która powiedziala ze wydzielina z piersi chroni przed rakiem. Kuzwa, musi byc dobrze. Najwyzej bedziemy ciac, usuwac, leczyc.

    Czy górka chorobowych przygod ma u mnie jakis szczyt, zebym mogla zejsc (nie "zejsc" tylko przestac chorowac) i zyc na poziomie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap pytalam o tą mammo czy to rtg bo przeciez u kobiet nie zrobia w drugiej polowie cyklu przeswietlenia. Ale pewnie zanim bedzie wizyta u onkologa to beda okolice owu, więc te 2 kolejne tyg. to wytrzymam.

    Odkurzacz i mop w garsc i do dziela. A tak mi sie nie chce ale bezczynnosc dobija bo sie ciagle mysli. Tak samo jak bezsenna noc.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja tez mam birads3 czyli 2% szans,ze to jednak rak. I nie chce nawet myslec,ze moge byc w tych 2%...


    A, jeszcze wtedy po tym sono.hsg zapomnialam Wam powiedziec co doktor powiedzial jak wspomnialam,ze gdzies wewnetrznie czuje ze u mnie to sprawa endomwtrium i tych skapych 2dniowych miesiaczek. On sprawdzil,ze poprzednio w fazie przedowulacyjnej mialam 7mm i powiedzial,ze ok i se endo jeszcze rosnie do owu.ja zapytalam czy to mozliwe,ze mose i rosnie odpowiednio ale sie nieprawidlowo zluszcza i stad te2dniowe okresy a on na to powiedzial,ze to nie kest mozliwe. Ze skoro jest @ to sie zluszcza. Zacząl mi opowiadac,ze po tym sono to zaraz pacjentki zachodzą jesli mialy tak zwaną nieplodnosc idiopatyczną i ze mial pacjentki ktore juz wykupily drogie leki do stymulacji przed in vitro a potem przychodzily np na ostaynia wizyte przed klinią do niego a tu bah-ciaza. Ja mu powiedzialam ze osobiscie w swoim przypadku nie wierze w blokade psychiczną a on na to sie usmiechnąl pod brodo-wąsem i powiedzial "daje Pani 3cykle i bedzie Pani w ciazy". Olalala oby.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
‹‹ 1235 1236 1237 1238 1239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ