Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet

Wysłany: 23 października, 07:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja na kiedy masz teraz termin @? 🧐

Adele, tak z małą wszystko ok. Próbujemy rozkręcić laktację, mam nadzieję że lada dzień będzie rzeka mleka 🙂 sama ogólnie czuję się dobrze, w nocy musiałam prosić o przeciwbólowe, bo macica tak dała popalić. Poza tym nie mogę narzekać.
    Najlepszego z okazji rocznicy. Dzieci to zawsze wyczują moment nie ma co 😜 ale spokojnie odbijecie sobie jeszcze 🙂

Która najbliżej testowania? Przyznać mi się tu! 😀

vukMp1.png
    n3d7p2.png
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 23 października, 08:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe dzis mam 30 dc cyklu ale pozno na cyklu naturalnym mialam owu 18 dc cyklu dopiero pozytywny test.
    A jak w szpitalu opieka? Ciekawe kiedy do domku wyjdzieci :)

Dziewczyny robilyscie podobne badania moze ktoras cos sie wypowie zanim bede miec wizyte 😉 sa ponizej

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 08:18

Juz dwa lata czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

29. 07.2020 HSG są drożne. ✊

20.10.2020, 8 dpo
    * progesteron 15,4 ng/ml (bez zadnych lekow)
    * homocysteina 8,2
    (norma 5,0 - 12,0)
    *testosreron 0,55 ng/ml (norma 0,06 - 0,82)
    *ferrytyna 5,72
    (norma 13 - 150)

„Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 23 października, 08:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja haha właściwie to klinikę mieliśmy mieć, to był ostatni dzwonek i stało się jak stało 😁
    Co do wyników to ja tylko mogę powiedzieć, że progesteron i homocysteina są ok ☺️

Calanthe ciekawe kiedy wyjdziecie do domku.

No właśnie staraczki kiedy terminy @? Nadzieja jeszcze troszkę i termin, Wiera to przed owulką, Mysza ma przerwę,a jak reszta?

Ja też mam do Was pytanie. Biorę dupka 3 X1. Jak byłam u tego gina w zastępstwie to prosiłam o receptę to on, że dupka nie że luteinę dopochwową. Ja nie chciałam jej, w ostatniej ciąży jakoś mi ona nie leżała, wypływała, robiły mi się infekcje itp. napisałam do mojej gin z prośbą o receptę na dupka, ale ona na tym covidzie mi nie odp więc recepty na dupka nie mam, czy stanie się coś jak tak nagle przejdę z dupka jutro na tą luteinę? Nie mam wyjścia, muszę ją brać, bo chyba lepiej to niż nagle przestać.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 08:33

nadzieja_86 lubi tę wiadomość

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet

Wysłany: 23 października, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja tak też byłam w szoku jak ją zobaczyłam że w ogóle nie było po niej widać że to wcześniak :) no i bardzo się cieszyłam jak dostała 10pkt i później jak była w inkubatorze na obserwacji a ja w izolatce czekałam na wynik covid to też było dobrze. Jedynie miała hipoglikemie ale dali jej mm i się wszystko unormowało. Wieczorem przyszedł wynik covid i pamiętam jak dziś że razem z położną przyszedł do mnie neonatolog powiedzieć że mogę dostać Zosie ale pod warunkiem że będą ją grzać i cały czas z nia w łóżku leżałam. Jak tylko ja do przewiniecia rozbierałam to zaraz nogi miała jak lody ale z dnia na dzień było roraz lepiej. Później żółtaczka i naświetlania oczywiście z wagi leciała dopiero od 5doby na wieczór zaczęła delikatnie przybierać i że już nie spadała tylko było cały czas delikatnie na plus to jak miała równy tydzień to wyszłyśmy do domu.

Calanthe jak u Ciebie?? Z Weroniką wszystko ok? Też była w inkubatorze na obserwacji czy odrazu ją miałaś przy sobie?

Moja siostra miała zagrożenie porodem przedwczesnym i trzyma sie nadal. Ciagle ma krążek i bierze duphaston a to już 38tc a jej ginka teraz nie przyjmuje 🙈

Wiecie co jestem w szoku mój synek wstał dziś dopiero 8:20. Pierwszy raz wstałam przed nim. A dziśteściowa po nas przyjeżdża i jedziemy do niej na weekend. Tylko szkoda że u niej jest chlodniej w mieszkaniu bo nie mam pojęcia jakie ubranka brać Zosi. Ale chyba poprostu tak jak w domu i wezmę jej cieply rożek bo tak to nie wiem. U mnie ma tylko body i półśpiochy i to jej wystarcza.

Mother mam nadzieję że nic sie nie stanie. Ja też nagle przechodziłam z leku na lek i nic się nie działo. Z tym że u Ciebie jest to bardzo wczrsna ciąża. Kurcze widzisz ja całego dupka który mi został oddałam siostrze po porodzie bo mi juz nie potrzebny był a tak bym Ci podesłała

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 09:05

8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • calanthe Autorytet

Wysłany: 23 października, 09:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja w takim razie czekamy na rozwój sytuacji 🙂 ✊

Mother też mi się wydaje, że nie powinno być problemu. Co do luteiny ona lubi różne "grzybki" i może jak byś ją brała, a takie coś by się działo, to warto pogadać z lekarką nad czymś osłonowym do tego 🤔 i tak ona lubi wypływać co jest całkiem normalne, ale po aplikacji dobrze jest poleżeć trochę.

Jagoda mam ją przy sobie cały czas, na noc była u pielęgniarek, ale nie była w inkubatorze ani nic.

Lekarka na obchodzie powiedziała, że jak badania wyjdą dobrze i nie dostanie żółtaczki, to w niedziele do domu, ale to wszystko na bieżąco będzie wiadomo. Nie ma się co nastawiać, szpital to szpital i rządzi się swoimi prawami.

vukMp1.png
    n3d7p2.png
  • pap86 Autorytet

Wysłany: 23 października, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe gratulacje! Ktory to byl tc jak urodzilas??

Alunia niech maz pisze pismo ze skarga,ze dziecku nie jest zapewnione bezpieczensrwo,ze ugryziona iles tam razy,ze sie boi chodzic do zlobka,ze placze itd i ze jako zaniepokojeni rodzice żadacie podjecis odpowiednich krokow/srodkow aby zapewnic bezpieczenstwo. Niech dyrektorka zstrudni osobista opiekunke do tego dzieciska i juz.

Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 23 października, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja tez przechodzilam od razu z dupka na luteine tylko na poczatek byla ta podjezykowa a potem ta dowcipna. Cała ciaze sie z tym meczylsm a już przegieciem bylo 6 tabletek na dobe. Juz myslslam ze nigdy nie przestanie byc mokro. Wkladki szly paczkami bo jak nie to co kawalek bielizne zmienialam.

Czy to normalne ze taki maly babel ma tylko 1 dzemke w ciagu dnia? Chyba znow szybki obiad i w wózek bo za nami 5 prob polozenia spac i co- mała froteruje podloge w kuchni 😦.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 12:33

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 23 października, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady 😘
    Iza nasz to był taki typ, że drzemek w dzień miał więcej, ale spał równo 45 min. Jedynie na spacerach spał długo, dlatego robiłam z nim kilometry 😂

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet

Wysłany: 23 października, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Calanthe gratulacje! Ktory to byl tc jak urodzilas??
    36+5

vukMp1.png
    n3d7p2.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 23 października, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało wszystkiego to jeszcze wyglada na to że Ola ma zapalenie spojowek. Szczescie w nieszczesciu ze kiedyś Zuzia tez miala i juz wiem co to i jak to sie leczy.

Dziewczyny ale szybka akcja- godz. 15, dzwonie do przychodni (mam tyle dobrze ze nie ma problemu z teleporada z rodzinnym, gorzej z pediatra), mowie co i jak, po pol godzinie mam juz e-recepte, pedze do apteki bo o 16 zamykaja i o 16.15 dziecko ma juz zapuszczone krople. Tesciowa przezywa bo z antybiotykiem. Ale po co dziecko ma sie meczyc? Przy starszej bylam zielona jak szczypiorek na wiosne i nie wiedzialam co to, to wieczorem miala juz cale oko zaklejone.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 16:51

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • AdelaX Autorytet

Wysłany: 23 października, 15:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mój ciagle ma dwie, choć na ta druga często klade jak ma dość dobry humor ale zasypia szybko. Boje się ze jak nie poloze to o 18 padnie na noc

3 lata starań o drugie maleństwo.

ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 23 października, 16:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza mój ciagle ma dwie, choć na ta druga często klade jak ma dość dobry humor ale zasypia szybko. Boje się ze jak nie poloze to o 18 padnie na noc

Mam nadzieje ze mojej sie odmieni i wroci do 2. Pamietam jak bylo przy starszej- ja się cieszylam ze fajnie, wreszcie unormowalo sie czy to z jedzeniem czy to ze spaniem, minęło kilka dni i całą rutyne szlak trafił i wszystko bylo na opak. Tak wiec dzieci są nieobliczalne i niczego pewnym byc nie można.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 23 października, 17:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza no widzisz, db że przepisali krople, z oczkiem bardzo łatwo o coś poważniejszego, więc może i lepiej, że od razu lek. Nasz też miał często, ale on miał zatkany kanalik łzowy cały i stąd ciągle zaropiałe i zaklejone oczko

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet

Wysłany: 23 października, 17:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dobrze Cię widzieć 😘 Dobrze, ze pod okiem nowego lekarza czujesz się spokojniej i jesteś pozytywnie nastawiona, na pewno to zaowocuje, mam nadzieję że już za kilka dni będą piękne kreseczki 😏
    U mnie jak Mother dobrze pisze sam początek cyklu, więc daleka droga do testowania. Teraz jestem drugi cykl na clo i Miovelle, w przyszłym tygodniu mam dzwonić do lekarza i się umawiać na wizytę na zastrzyk z Ovitrelle. Jeśli nie zaskoczy, to na następny cykl gin powiedział że pomyśli coś innego. W dłuższej perspektywie myśli o laparoskopii, no ale w obecnej sytuacji to raczej niemożliwe, więc mam nadzieję że tym razem się uda 😅 Zresztą jak niezmiennie od kilkunastu cykli 😎

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 17:47

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 23 października, 19:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera 😘 a jakie zalecenia sa do laparoskopi bo tez mialas HSG?

Juz dwa lata czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

29. 07.2020 HSG są drożne. ✊

20.10.2020, 8 dpo
    * progesteron 15,4 ng/ml (bez zadnych lekow)
    * homocysteina 8,2
    (norma 5,0 - 12,0)
    *testosreron 0,55 ng/ml (norma 0,06 - 0,82)
    *ferrytyna 5,72
    (norma 13 - 150)

„Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Przyjaciółka

Wysłany: 23 października, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziweczyny mi sie wydaje ze pismo o wydalenie ze zlobka tak malego dziecka powinno byc ostatnim krokiem . Takie dzieci przechodza okres buntu dwulatka i nie potrafia sobie poradzic z emocjami. Przeciez on specjalnie tego nie robi, widzialam dzieci wyrywajace sobie wlosy ,bijace sie po twarzy ,sasiad w wieku mojej corki zaciagal ja z drugiej strony budynku i dusil. Oczywiscie ze sie zdenerwowalam ale nie rzucilam sie na dziecko ,tylko porozmawialam z jego mama o jego zachowaniu. Starszy brat mu dokuczal w domu a on odreagowywal na kim popadnie. A w zlobku wiadomo wyrwanie klocka rowna sie z walka.. rodzenstwo w domu tez sobie dokucza i nie porownujemy ich do zwyrodnialcow ktorych sie trzeba pozbyc. Trzeba porozmawiac z rodzicami , uprzedzic ze macie zamiar napisac pismo . Moze ten chlopczyk w domu jest spokojny , albo odwrotnie,nie znamy sytuacji a oceniamy,moze maja ciezka sytuacje ,i chlopiec odreagowuje zlosc w zlobku. Moim zdaniem zawiodly opiekunki w zlobku , u nas tez byl taki chlopiec ,tez bil bo nie umial mowic i dzieci sie z niego smialy.przychodzila kucharka do pomocy bo panie nie mogly sobie poradzic. Wiem prosto mowic bo nie moje dziecko gryzione...ale skad wiecie jak inne dzieci z grupy go traktuja . A zreszta skoro sytuacja trwa juz dluzszy czas ,i wiedza opiekunki ze rodzice sie skarza to powinny bardziej miec ich na oku , a tak to swiadczy ze sa zostawiane samopas.

• Wiera Autorytet

Wysłany: 23 października, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja w sumie nie wiem... Ostatnio jak byłam i robił mi USG to powiedział że spróbujemy ze stymulacją, jeśli nie to może laparoskopia. Też się zdziwiłam, bo w sumie wszystkie badania mi wychodzą dobrze. Może podejrzewa, że coś dopiero przy tym badaniu się ujawni 🤷🏼‍♀️ oprócz hsg nic nie miałam zlecane, parę dni temu zrobiłam sobie, na własną rękę;), poziomy kwasu foliowego, vit. B12 i homocysteiny, wszystko w normie. Jeszcze myślę nad tym pakietem genetycznym, jeśli się znowu nie uda.

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • veritaa Autorytet

Wysłany: 23 października, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe ale wiadomości! Duuuuuzo zdrówka dla Was :*

calanthe lubi tę wiadomość

Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc

oar89jcge7v4yaul.png
  • Kinga2020 Przyjaciółka

Wysłany: 23 października, 20:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe gratulacje 😘
    Mother ja mam teraz plodne ,owu w weekend... ale checi na ❤ nie mam...jakas wypalona psychicznie jestem. Do tego nie mam sluzu plodnego a podbrzusze pobolewa... nie bralam w tym miesiacu ani wiesiolka ani clo chociaz mam w domu.

calanthe lubi tę wiadomość

• Iza34 Autorytet

Wysłany: 23 października, 21:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie @-niespodziewajka (spodziewalam sie po weekendzie) sciela teraz z nog. Ledwo zyje.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
‹‹ 2267 2268 2269 2270 2271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego