X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja tez przechodzilam od razu z dupka na luteine tylko na poczatek byla ta podjezykowa a potem ta dowcipna. Cała ciaze sie z tym meczylsm a już przegieciem bylo 6 tabletek na dobe. Juz myslslam ze nigdy nie przestanie byc mokro. Wkladki szly paczkami bo jak nie to co kawalek bielizne zmienialam.

    Czy to normalne ze taki maly babel ma tylko 1 dzemke w ciagu dnia? Chyba znow szybki obiad i w wózek bo za nami 5 prob polozenia spac i co- mała froteruje podloge w kuchni 😦.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 12:33

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 października 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za rady 😘
    Iza nasz to był taki typ, że drzemek w dzień miał więcej, ale spał równo 45 min. Jedynie na spacerach spał długo, dlatego robiłam z nim kilometry 😂

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 23 października 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 22:37

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało wszystkiego to jeszcze wyglada na to że Ola ma zapalenie spojowek. Szczescie w nieszczesciu ze kiedyś Zuzia tez miala i juz wiem co to i jak to sie leczy.

    Dziewczyny ale szybka akcja- godz. 15, dzwonie do przychodni (mam tyle dobrze ze nie ma problemu z teleporada z rodzinnym, gorzej z pediatra), mowie co i jak, po pol godzinie mam juz e-recepte, pedze do apteki bo o 16 zamykaja i o 16.15 dziecko ma juz zapuszczone krople. Tesciowa przezywa bo z antybiotykiem. Ale po co dziecko ma sie meczyc? Przy starszej bylam zielona jak szczypiorek na wiosne i nie wiedzialam co to, to wieczorem miala juz cale oko zaklejone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 16:51

  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 23 października 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza mój ciagle ma dwie, choć na ta druga często klade jak ma dość dobry humor ale zasypia szybko. Boje się ze jak nie poloze to o 18 padnie na noc

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdelaX wrote:
    Iza mój ciagle ma dwie, choć na ta druga często klade jak ma dość dobry humor ale zasypia szybko. Boje się ze jak nie poloze to o 18 padnie na noc

    Mam nadzieje ze mojej sie odmieni i wroci do 2. Pamietam jak bylo przy starszej- ja się cieszylam ze fajnie, wreszcie unormowalo sie czy to z jedzeniem czy to ze spaniem, minęło kilka dni i całą rutyne szlak trafił i wszystko bylo na opak. Tak wiec dzieci są nieobliczalne i niczego pewnym byc nie można.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 23 października 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza no widzisz, db że przepisali krople, z oczkiem bardzo łatwo o coś poważniejszego, więc może i lepiej, że od razu lek. Nasz też miał często, ale on miał zatkany kanalik łzowy cały i stąd ciągle zaropiałe i zaklejone oczko

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 23 października 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja dobrze Cię widzieć 😘 Dobrze, ze pod okiem nowego lekarza czujesz się spokojniej i jesteś pozytywnie nastawiona, na pewno to zaowocuje, mam nadzieję że już za kilka dni będą piękne kreseczki 😏
    U mnie jak Mother dobrze pisze sam początek cyklu, więc daleka droga do testowania. Teraz jestem drugi cykl na clo i Miovelle, w przyszłym tygodniu mam dzwonić do lekarza i się umawiać na wizytę na zastrzyk z Ovitrelle. Jeśli nie zaskoczy, to na następny cykl gin powiedział że pomyśli coś innego. W dłuższej perspektywie myśli o laparoskopii, no ale w obecnej sytuacji to raczej niemożliwe, więc mam nadzieję że tym razem się uda 😅 Zresztą jak niezmiennie od kilkunastu cykli 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 17:47

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 23 października 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera 😘 a jakie zalecenia sa do laparoskopi bo tez mialas HSG?

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 23 października 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziweczyny mi sie wydaje ze pismo o wydalenie ze zlobka tak malego dziecka powinno byc ostatnim krokiem . Takie dzieci przechodza okres buntu dwulatka i nie potrafia sobie poradzic z emocjami. Przeciez on specjalnie tego nie robi, widzialam dzieci wyrywajace sobie wlosy ,bijace sie po twarzy ,sasiad w wieku mojej corki zaciagal ja z drugiej strony budynku i dusil. Oczywiscie ze sie zdenerwowalam ale nie rzucilam sie na dziecko ,tylko porozmawialam z jego mama o jego zachowaniu. Starszy brat mu dokuczal w domu a on odreagowywal na kim popadnie. A w zlobku wiadomo wyrwanie klocka rowna sie z walka.. rodzenstwo w domu tez sobie dokucza i nie porownujemy ich do zwyrodnialcow ktorych sie trzeba pozbyc. Trzeba porozmawiac z rodzicami , uprzedzic ze macie zamiar napisac pismo . Moze ten chlopczyk w domu jest spokojny , albo odwrotnie,nie znamy sytuacji a oceniamy,moze maja ciezka sytuacje ,i chlopiec odreagowuje zlosc w zlobku. Moim zdaniem zawiodly opiekunki w zlobku , u nas tez byl taki chlopiec ,tez bil bo nie umial mowic i dzieci sie z niego smialy.przychodzila kucharka do pomocy bo panie nie mogly sobie poradzic. Wiem prosto mowic bo nie moje dziecko gryzione...ale skad wiecie jak inne dzieci z grupy go traktuja . A zreszta skoro sytuacja trwa juz dluzszy czas ,i wiedza opiekunki ze rodzice sie skarza to powinny bardziej miec ich na oku , a tak to swiadczy ze sa zostawiane samopas.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 23 października 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja w sumie nie wiem... Ostatnio jak byłam i robił mi USG to powiedział że spróbujemy ze stymulacją, jeśli nie to może laparoskopia. Też się zdziwiłam, bo w sumie wszystkie badania mi wychodzą dobrze. Może podejrzewa, że coś dopiero przy tym badaniu się ujawni 🤷🏼‍♀️ oprócz hsg nic nie miałam zlecane, parę dni temu zrobiłam sobie, na własną rękę;), poziomy kwasu foliowego, vit. B12 i homocysteiny, wszystko w normie. Jeszcze myślę nad tym pakietem genetycznym, jeśli się znowu nie uda.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 23 października 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe ale wiadomości! Duuuuuzo zdrówka dla Was :*

    calanthe lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 23 października 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe gratulacje 😘
    Mother ja mam teraz plodne ,owu w weekend... ale checi na ❤ nie mam...jakas wypalona psychicznie jestem. Do tego nie mam sluzu plodnego a podbrzusze pobolewa... nie bralam w tym miesiacu ani wiesiolka ani clo chociaz mam w domu.

    calanthe lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie @-niespodziewajka (spodziewalam sie po weekendzie) sciela teraz z nog. Ledwo zyje.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 23 października 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja już drżę przed tymi płodnymi, że będzie jak w poprzednim cyklu, zestresowany mąż itd. Żeby miał chłop trochę rozrywki zamówiłam sobie nowy komplet bielizny, baaardzo niegrzeczny 😁 Zostawię jako asa w rękawie na owulkę 😂 Chyba że dostawa nie zdąży dotrzeć to będę musiała kombinować coś innego 🙃

    calanthe lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Wiera, zes zaszalala, nie ma co.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 października 2020, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulala Wiera, ale będą seksy 😁
    Kinga działajcie, działajcie. Chociaż co 2-3 dni😉
    Iza współczuję @...mam nadzieję, że dziś już lepiej.
    A ja od 5 nie śpię, bo synka zaczął męczyć kaszel 😩w dzień prawie nie kaszle, nie wiem czy mu do pn to przejdzie.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lepiej ale zyc trzeba. Ale przypominajac to vo Kinga ostatnio pisaka to pikus, zwykla @ tyle ze bolaca a pierwsze 3 nie bolaly.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 07:36

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 października 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Kinga widzę, że się jednak potrafisz wypowiedzieć w innym temacie niż swoim.

    Wiera uuulala 😁😁😁 będzie się działo 😁
    Mother ale masz z tym spaniem, zdrówka dla synka. Mojej Wiki pomaga na kaszel syrop prospan.
    Do nas w nocy za to starsza córka przyszła bo ma taki katar.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 października 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia no sezon przeziębieniowy czas zacząć chyba. Prospan to chyba na bardziej mokry kaszel, żeby odkrztuszanie ułatwić. Naszego męczył suchy. Ale odkąd wstał to cisza.
    Ja generalnie kawy w ciąży nie piję, coś mnie odrzuciło, z dwa razy póki co wypiłam chyba, ale dziś bez niej nie ruszę. Oczy mi się zamykają. Wiecie, jak pomyślę o tym nocnym wstawaniu 😳 już trochę zapomniałam jak to jest 😂
    Miłego dnia dziewczyny ☺️

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
‹‹ 2267 2268 2269 2270 2271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ