Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Wiera Autorytet

Wysłany: 23 października, 22:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja już drżę przed tymi płodnymi, że będzie jak w poprzednim cyklu, zestresowany mąż itd. Żeby miał chłop trochę rozrywki zamówiłam sobie nowy komplet bielizny, baaardzo niegrzeczny 😁 Zostawię jako asa w rękawie na owulkę 😂 Chyba że dostawa nie zdąży dotrzeć to będę musiała kombinować coś innego 🙃

calanthe lubi tę wiadomość

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 23 października, 22:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Wiera, zes zaszalala, nie ma co.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 24 października, 05:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulala Wiera, ale będą seksy 😁
    Kinga działajcie, działajcie. Chociaż co 2-3 dni😉
    Iza współczuję @...mam nadzieję, że dziś już lepiej.
    A ja od 5 nie śpię, bo synka zaczął męczyć kaszel 😩w dzień prawie nie kaszle, nie wiem czy mu do pn to przejdzie.

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 24 października, 07:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lepiej ale zyc trzeba. Ale przypominajac to vo Kinga ostatnio pisaka to pikus, zwykla @ tyle ze bolaca a pierwsze 3 nie bolaly.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października, 07:36

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • aLunia Autorytet

Wysłany: 24 października, 07:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Kinga widzę, że się jednak potrafisz wypowiedzieć w innym temacie niż swoim.

Wiera uuulala 😁😁😁 będzie się działo 😁
    Mother ale masz z tym spaniem, zdrówka dla synka. Mojej Wiki pomaga na kaszel syrop prospan.
    Do nas w nocy za to starsza córka przyszła bo ma taki katar.

3i49df9hy6z4ginm.png

ex2bdf9h3wcvr2ut.png

zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 24 października, 08:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia no sezon przeziębieniowy czas zacząć chyba. Prospan to chyba na bardziej mokry kaszel, żeby odkrztuszanie ułatwić. Naszego męczył suchy. Ale odkąd wstał to cisza.
    Ja generalnie kawy w ciąży nie piję, coś mnie odrzuciło, z dwa razy póki co wypiłam chyba, ale dziś bez niej nie ruszę. Oczy mi się zamykają. Wiecie, jak pomyślę o tym nocnym wstawaniu 😳 już trochę zapomniałam jak to jest 😂
    Miłego dnia dziewczyny ☺️

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    29.09.2020 ♥️
  • Jagodazdw92 Autorytet

Wysłany: 24 października, 08:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother spokojnie dasz radę ze wstawaniem. To narazie poczatek ciąży ale przyjdzie czas że będziesz wstawać kilka lub nawet kilkanaście razy w nocy na nihy siusiu to się przyzwyczaisz do wstawania 😂

8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 24 października, 08:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Mother spokojnie dasz radę ze wstawaniem. To narazie poczatek ciąży ale przyjdzie czas że będziesz wstawać kilka lub nawet kilkanaście razy w nocy na nihy siusiu to się przyzwyczaisz do wstawania 😂

Potwierdzam. Dasz rade. Tyle ciągłam na 4-5godz.snu ze teraz się zastanawiam jak ja dalam radę 🤔.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Hekate42 Ekspertka

Wysłany: 24 października, 08:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, to z Ciebie niezła😈.
    Żeby tylko nie zemdlał z wrażenia 😉🤗

Wiera lubi tę wiadomość

„Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
  • Wiera Autorytet

Wysłany: 24 października, 08:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother może być tak, że z noska mu spływa po tylnej ścianie gardła i po nocy, rano, owocuje to kaszlem. Często się tak zdarza;)
    Mój mam nadzieję, że dotrwa do środy, bo mają fotografa w przedszkolu. W zeszłym roku właśnie się pochorował na jesienne zdjęcia a tura wiosenna się już nie odbyła przez covida. A ja tak lubię te jego zdjęcia z przedszkola 😊

aLunia myślę, że Pap ma dobry pomysł z tą osobistą opiekunką dla tego chłopca 👌 Chociaż na dwa trzy tygodnie, żeby mogła z nim popracować, może właśnie wystarczy poświecić mu 100% uwagę, reagować zanim zdąży kogoś uszkodzić. No i praca rodziców w domu, musi ten chłopiec wiedzieć, że rodzice i panie ze żłobka "mówią jednym głosem."

Calanthe wiadomo już czy jutro wychodzicie?

Wreszcie weekend, leżymy sobie wszyscy w łóżku, nie trzeba się spieszyć, w tle leci Scooby doo... Po ciężkim tygodniu prawdziwy luksus 😊

Hekate hehe wszystko ku chwale ciążyzny 😂

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października, 08:59

9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet

Wysłany: 24 października, 09:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother w ciąży jednak organizm jest inny, ja zasypiałam na stojąco a teraz co dwie godz się budze i dziwie sie, że funkcjonuje 🥴😂
    To pewnie ten kaszel tak jak Wiera pisze.

Wiera no właśnie taki mamy zamiar z ta opiekunką.
    Wczoraj rozmawiałam z panią dyrektor nie wiem czy pisałam. Podejście jak za komuny, bardzo chciała mnie wyprowadzić z równowagi żeby rozmowa zeszła na inny tor a ja się po prostu martwię i zastanawiam nad rozwiązaniem. Co na końcu naszczęście zrozumiała, bo mi nie chodzi o żaden atak tylko żeby znaleźć rozwiązanie. Będzie jeszcze raz rozmawiać z rodzicami i poprosi ich o opinie ich psychologa bo mówi że zazwyczaj po około dwóch miesiącach dzieci się adaptują a tu dalej to trwa więc może jest inny problem jednak. A co do pan to to po prostu któraś powinna siedzieć przy nim a widocznie się tak nie da z taka liczba... Samopas dzieci nie są bo tylko z tym chłopcem jest problem.
    Ale się pochwale, Wiki od poniedziałku ma przyjechał już bez pieluchy 😁

Jagodowa a ty jak sobie radzisz?

3i49df9hy6z4ginm.png

ex2bdf9h3wcvr2ut.png

zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Iza34 Autorytet

Wysłany: 24 października, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja mojego tak wyposcilam ze byle co bym zalozyla a on by byl wniebowziety 😂.

Mother tak szczerze to ja tez sie martwilam jak to bedzie z tym wstawaniem do dziecka. I powiem ci tak- czasami bylam zdenerwowana ze nie moge sie polozyc ale tak to nie narzekam, wczoraj zanim na dobre sie polozylam to ze 3 razy wstawalam 😁.

68dbaf9472.png
    5a71bf885f.png
    4 lata starań
  • Mysza123 Autorytet

Wysłany: 24 października, 10:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, zdrowka dla synka, z kaszlem tak wlasnie jest ze noca meczy najbardziej. Ja prospan dawalam corce wlasnie na suchy kaszel, polecili mi w aptece, odkrztuszala po nim, ale z tego co widze to na mokry niby najlepszy. Jest tez taki syrop petit drill, mojej malej pomaga. Butelke zawsze mam w apteczce tak w razie co.
    A co do wstawania to ja jestem i bylam spioch. Nie wyobrazalam sobie jak mozna wstac i slyszec przez sen dziecko. No ale byle jej kwilenie i ja juz stalam przy lozeczku. Do dzis tak mam i wstaje bez problemu. Co innego moj maz. On nigdy nic nie slyszal 🤣

Wiera, maz bedzie zadowolony z bielizny na bank 😈

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października, 10:06

Wiera lubi tę wiadomość

tb73hdgeg1r7jrtd.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 24 października, 10:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera no właśnie nasz fotografa wczoraj przegapił, ale w związku z tym, że teraz mniej dzieci to w listopadzie jak zbierze się trochę chętnych to ma fotograf być raz jeszcze. Mam nadzieję, że się załapie,bo tak jak Ty uwielbiam te zdjęcia z przedszkola, są piękne.
    aLunia brawo dla córci za odpieluchowanie 👏☺️
    No Mysza mąż to nigdy nie słyszy, dopiero jak mu się powie i obudzi to zajarzy 😂

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października, 10:41

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet

Wysłany: 24 października, 11:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera szalejesz dziewczyno 😈 coś czuję, że będzie ogień! 😁😁😁

Gwarancji nie dają na wyjście, wszystko od małej zależy. Próbujemy rozkręcić laktację. Potrafi długo być na cycu, ale to jeszcze nie to, więc muszę ją dokarmić , bo trochę spadła z wagi, ale jeszcze mieści się w normie. Żółtaczki nie ma. Cicho liczę na to, że jednak jutro wyjdziemy. Obym się nie przeliczyła 🙂

Mother ja w pierwszej ciąży, też kawę zaraz odrzuciłam i dziewczynka na pokładzie, więc może i u Ciebie tak będzie 😁

Mysza a Ty jak się czujesz? Funkcjonujesz już normalnie czy masz jeszcze ograniczenia?

Wiera lubi tę wiadomość

vukMp1.png
    n3d7p2.png
  • mother84 Autorytet

Wysłany: 24 października, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe to kciuki, żeby jutro Was wypuścili ✊✊

calanthe lubi tę wiadomość

zem33e5egd6wxyy8.png

m3sx3e3kek2594vp.png

cb [*] - grudzień 2019
    29.09.2020 ♥️
  • Emrica Autorytet

Wysłany: 24 października, 13:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe gratulacje, ale niespodzianka super.ja też trzymam kciuki aby was szybciutko wypuścili.
    Nadzieja witaj na pokładzie znów. Wyniki wydają się być ok oprócz tej ferytyny trochę nisko.
    Alunia no delikatna sprawa z tym dzieckiem w przedszkolu bo one najmniej winne nie radzi sobie z emocjami coś musi się dziać w domu lub dziecko z zaburzeniami emocjalnymi. Napewno trzeba działać.

calanthe, aLunia lubią tę wiadomość

iv09gu1rhahn9m8p.png
  • Emrica Autorytet

Wysłany: 24 października, 13:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wiera oczywiście powodzenia i działaj oby bielizna przyszła na czas :)

Wiera lubi tę wiadomość

iv09gu1rhahn9m8p.png
  • nadzieja_86 Autorytet

Wysłany: 24 października, 13:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to maz bedzie zadwoolony i od razu nastroj jaki wprowadzisz 💞😀

Calanthe aby was hutro wtpuscili w domu najlepiej.

Alunia jaki postep coreczku super! Moja odpieluchowana byla 2 lata i 2 mce tez jakos szybko zalapala.

Aco dzis macie na obiade ja 🥟

Wiera, calanthe, aLunia lubią tę wiadomość

Juz dwa lata czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

29. 07.2020 HSG są drożne. ✊

20.10.2020, 8 dpo
    * progesteron 15,4 ng/ml (bez zadnych lekow)
    * homocysteina 8,2
    (norma 5,0 - 12,0)
    *testosreron 0,55 ng/ml (norma 0,06 - 0,82)
    *ferrytyna 5,72
    (norma 13 - 150)
    25.11.2020 test ⏸️
    beta 26,28
    Progesteron 16,6
    27.11.2020
    Beta 60,90
    Progesteron 15,70

„Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Przyjaciółka

Wysłany: 24 października, 14:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia mam wrazenie ze to byl sarkazm z twojej strony. Potrafie sie wypowiadac ,nie tylko o swojej osobie. Jak sama nazwa watku wskazuje "starania o drugiego maluszka" ...w tym watku wypowiadaja sie na ten temat moze 3 osoby ,ktore i tak nie otrzymuja odpowiedzi na konkretny problem ,i jest ucinany temat a schodzenia na temat kup ,zasypianiu, obiadach czy pracy. Fajnie jest tak porozmawiac i sama lubie was czytac,w podswiadomosci wykreowalam sobie kazda z was jak moze wygladac i otwieram to forum zeby zobaczyc co sie u was dzieje ,jakbym znala was w realu.Jednak nie zawsze mam czas pisac ,a czytam w biegu i zapominam kto co napisal zeby kazdemu z osobna odpisywac.Staram sie o drugie dziecko , a nie bede tutaj pisac ze moja 7 latka zrobila dzis siku ,kupe.
    Ile jest tutaj nowych osob ktore pisza jeden post z konkretnym pytaniem o staranie...jest im odpisane zdawkowo, a one czytajac kolejne wypowiedzi juz wiecej tu nie pisza bo tematy tu sa ciagle o jednym ale nie tym konkretnym problemie. Moze i ja tez sie do tego przyczynilam bo nie odpowiadam takim osobą, bo nadzyczajniej w swiecie sama poszukuje odpowiedzi a nie bede sie wymadrzac po przeczywaniu wojka google .

‹‹ 2268 2269 2270 2271 2272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego