X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 24 października 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother spokojnie dasz radę ze wstawaniem. To narazie poczatek ciąży ale przyjdzie czas że będziesz wstawać kilka lub nawet kilkanaście razy w nocy na nihy siusiu to się przyzwyczaisz do wstawania 😂

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodazdw92 wrote:
    Mother spokojnie dasz radę ze wstawaniem. To narazie poczatek ciąży ale przyjdzie czas że będziesz wstawać kilka lub nawet kilkanaście razy w nocy na nihy siusiu to się przyzwyczaisz do wstawania 😂

    Potwierdzam. Dasz rade. Tyle ciągłam na 4-5godz.snu ze teraz się zastanawiam jak ja dalam radę 🤔.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 24 października 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera, to z Ciebie niezła😈.
    Żeby tylko nie zemdlał z wrażenia 😉🤗

    Wiera lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 października 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother może być tak, że z noska mu spływa po tylnej ścianie gardła i po nocy, rano, owocuje to kaszlem. Często się tak zdarza;)
    Mój mam nadzieję, że dotrwa do środy, bo mają fotografa w przedszkolu. W zeszłym roku właśnie się pochorował na jesienne zdjęcia a tura wiosenna się już nie odbyła przez covida. A ja tak lubię te jego zdjęcia z przedszkola 😊

    aLunia myślę, że Pap ma dobry pomysł z tą osobistą opiekunką dla tego chłopca 👌 Chociaż na dwa trzy tygodnie, żeby mogła z nim popracować, może właśnie wystarczy poświecić mu 100% uwagę, reagować zanim zdąży kogoś uszkodzić. No i praca rodziców w domu, musi ten chłopiec wiedzieć, że rodzice i panie ze żłobka "mówią jednym głosem."

    Calanthe wiadomo już czy jutro wychodzicie?

    Wreszcie weekend, leżymy sobie wszyscy w łóżku, nie trzeba się spieszyć, w tle leci Scooby doo... Po ciężkim tygodniu prawdziwy luksus 😊

    Hekate hehe wszystko ku chwale ciążyzny 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 08:59

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 października 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother w ciąży jednak organizm jest inny, ja zasypiałam na stojąco a teraz co dwie godz się budze i dziwie sie, że funkcjonuje 🥴😂
    To pewnie ten kaszel tak jak Wiera pisze.

    Wiera no właśnie taki mamy zamiar z ta opiekunką.
    Wczoraj rozmawiałam z panią dyrektor nie wiem czy pisałam. Podejście jak za komuny, bardzo chciała mnie wyprowadzić z równowagi żeby rozmowa zeszła na inny tor a ja się po prostu martwię i zastanawiam nad rozwiązaniem. Co na końcu naszczęście zrozumiała, bo mi nie chodzi o żaden atak tylko żeby znaleźć rozwiązanie. Będzie jeszcze raz rozmawiać z rodzicami i poprosi ich o opinie ich psychologa bo mówi że zazwyczaj po około dwóch miesiącach dzieci się adaptują a tu dalej to trwa więc może jest inny problem jednak. A co do pan to to po prostu któraś powinna siedzieć przy nim a widocznie się tak nie da z taka liczba... Samopas dzieci nie są bo tylko z tym chłopcem jest problem.
    Ale się pochwale, Wiki od poniedziałku ma przyjechał już bez pieluchy 😁

    Jagodowa a ty jak sobie radzisz?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera ja mojego tak wyposcilam ze byle co bym zalozyla a on by byl wniebowziety 😂.

    Mother tak szczerze to ja tez sie martwilam jak to bedzie z tym wstawaniem do dziecka. I powiem ci tak- czasami bylam zdenerwowana ze nie moge sie polozyc ale tak to nie narzekam, wczoraj zanim na dobre sie polozylam to ze 3 razy wstawalam 😁.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2848 2720

    Wysłany: 24 października 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, zdrowka dla synka, z kaszlem tak wlasnie jest ze noca meczy najbardziej. Ja prospan dawalam corce wlasnie na suchy kaszel, polecili mi w aptece, odkrztuszala po nim, ale z tego co widze to na mokry niby najlepszy. Jest tez taki syrop petit drill, mojej malej pomaga. Butelke zawsze mam w apteczce tak w razie co.
    A co do wstawania to ja jestem i bylam spioch. Nie wyobrazalam sobie jak mozna wstac i slyszec przez sen dziecko. No ale byle jej kwilenie i ja juz stalam przy lozeczku. Do dzis tak mam i wstaje bez problemu. Co innego moj maz. On nigdy nic nie slyszal 🤣

    Wiera, maz bedzie zadowolony z bielizny na bank 😈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 10:06

    Wiera lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 października 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera no właśnie nasz fotografa wczoraj przegapił, ale w związku z tym, że teraz mniej dzieci to w listopadzie jak zbierze się trochę chętnych to ma fotograf być raz jeszcze. Mam nadzieję, że się załapie,bo tak jak Ty uwielbiam te zdjęcia z przedszkola, są piękne.
    aLunia brawo dla córci za odpieluchowanie 👏☺️
    No Mysza mąż to nigdy nie słyszy, dopiero jak mu się powie i obudzi to zajarzy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 10:41

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 24 października 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2020, 22:37

    Wiera lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 października 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe to kciuki, żeby jutro Was wypuścili ✊✊

    calanthe lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 24 października 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe gratulacje, ale niespodzianka super.ja też trzymam kciuki aby was szybciutko wypuścili.
    Nadzieja witaj na pokładzie znów. Wyniki wydają się być ok oprócz tej ferytyny trochę nisko.
    Alunia no delikatna sprawa z tym dzieckiem w przedszkolu bo one najmniej winne nie radzi sobie z emocjami coś musi się dziać w domu lub dziecko z zaburzeniami emocjalnymi. Napewno trzeba działać.

    calanthe, aLunia lubią tę wiadomość

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 24 października 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wiera oczywiście powodzenia i działaj oby bielizna przyszła na czas :)

    Wiera lubi tę wiadomość

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 24 października 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera to maz bedzie zadwoolony i od razu nastroj jaki wprowadzisz 💞😀

    Calanthe aby was hutro wtpuscili w domu najlepiej.

    Alunia jaki postep coreczku super! Moja odpieluchowana byla 2 lata i 2 mce tez jakos szybko zalapala.

    Aco dzis macie na obiade ja 🥟

    Wiera, calanthe, aLunia lubią tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 24 października 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia mam wrazenie ze to byl sarkazm z twojej strony. Potrafie sie wypowiadac ,nie tylko o swojej osobie. Jak sama nazwa watku wskazuje "starania o drugiego maluszka" ...w tym watku wypowiadaja sie na ten temat moze 3 osoby ,ktore i tak nie otrzymuja odpowiedzi na konkretny problem ,i jest ucinany temat a schodzenia na temat kup ,zasypianiu, obiadach czy pracy. Fajnie jest tak porozmawiac i sama lubie was czytac,w podswiadomosci wykreowalam sobie kazda z was jak moze wygladac i otwieram to forum zeby zobaczyc co sie u was dzieje ,jakbym znala was w realu.Jednak nie zawsze mam czas pisac ,a czytam w biegu i zapominam kto co napisal zeby kazdemu z osobna odpisywac.Staram sie o drugie dziecko , a nie bede tutaj pisac ze moja 7 latka zrobila dzis siku ,kupe.
    Ile jest tutaj nowych osob ktore pisza jeden post z konkretnym pytaniem o staranie...jest im odpisane zdawkowo, a one czytajac kolejne wypowiedzi juz wiecej tu nie pisza bo tematy tu sa ciagle o jednym ale nie tym konkretnym problemie. Moze i ja tez sie do tego przyczynilam bo nie odpowiadam takim osobą, bo nadzyczajniej w swiecie sama poszukuje odpowiedzi a nie bede sie wymadrzac po przeczywaniu wojka google .

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2848 2720

    Wysłany: 24 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthe, dzieki ze pytasz, funkcjonuje juz praktycznie normalnie. Jedyne co to nie dzwigam i raczej nie jem tlustych, samazonych potraw. Tak to jest ok. Jedyne co to troche sie obawiam zeby mi sie zrosty nie porobily, bo czasami czuje takie tepe ciagniecie w srodku. Troche mnie nastraszyli tym w szpitalu bo jednak podobno dosc mocno mi wnetrzonosci czyscili a po takich rzeczach lubia sie potem zrosty robic 🥴 No ale mam nadzieje ze bedzie ok.

    Nadzieja, ja mam rosol i zeberka pieczone. W sumie nie wiem czy je zjem, zobaczymy 🤣

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 24 października 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera moj byl wczoraj po pracy bardzo zmeczony i od razu zasnal,ja tez. Ale obudzilam sie ok 1 w nocy i pierwsze co uslyszalam w glowie to "idz, teraz ,szybko to jest ostatnia szansa,jutro moze byc za pozno" podreptalam do niego , zadowolony z nocnego budzenia🤣❤.
    Chyba tez musze sobie takie ciuszki sprawic🤣
    W tamtym miesiacu mialam z tego lewego niedroznego , wiec w tym miesiacu prawy? Chociaz ten bolacy okres w tym miesiacu moze wskazywac na pojawienie sie nowych zrostow. Jakie to wszystko jest do dupy.
    Dla poprawienia jakosci nasienia dobry bedzie Cynk i Selen? Cos jeszcze?

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 24 października 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia u mnie jest ok. Nie narzekam jak narazie. Aż w szoku jestem że tak fajnie daję sobie radę. No oczywiście duża zasługa w tym moich dzieci. Synek potrafi iść do swojego pokoju i poprostu tam się zająć zabawkami, kiedy ma zły humor to trudno matka cierp hihi. A córcia raczej jest ok tylko ostatnio zaczyna znowu co godzinę chcieć do cyca. Tzn tak gdzieś od 12-13 do 17-19

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 października 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja my mieliśmy dziś makaron ze szpinakiem i kurczakiem ☺️ ale pierogi też pyszne 😋

    Mysza dobrze, że już dochodzisz do formy, zleci raz, dwa jak zaczniesz się znowu starać 😁

    Jagoda jak miło czytać, że sobie radzicie☺️ a jak synek zareagował na siostrzyczkę? Cieszył się?

    Kinga na poprawę nasienia to mój jadł androvit, dodatkowo cynk, Wit c, Wit e, Wit d, l karnitynę i jadł orzechy brazylijskie ☺️

    My sobie właśnie Madagaskar obejrzeliśmy w trójkę, żeby trochę czas zleciał 😉

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 października 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja u mnie dziś zupa pomidorowa, poszłam na łatwiznę 😁 ale oprócz tego pranie, sprzątanie, jeszcze mam plan w ogródku podziałać, żeby wykorzystać pogodę. A jutro planujemy wyjście na grzyby, uczę Młodego gatunków i jak pięknie sam już potrafi coś znaleźć! Dumna ja :)

    aLunia brawa dla córki, szybko załapała. Mój jak miał dwa lata to ni huhu nie szło, dopiero przed trzecimi urodzinami ruszyliśmy na wiosnę i już łatwo poszło :)

    Kinga taki urok tego wątku, że założony już kilka lat temu, sytuacja ulegała zmianie wielokroć, dla mnie to dość naturalne, że przez ten czas jak się wytworzyła zażyłość między dziewczynami to każda mimowolnie pisze o sprawach sobie bliskich, żeby się podzielić. Ale dzięki temu jest też oddech od tematu na "s", co jest dla mnie osobiście zaletą i dobrze się czuje jak sobie pogadam czasem o czymś innym niż jajo, owu i plemniki 😂 Jak miałam jakiś problem to dziewczyny mi podpowiadały, radziły, zawsze podnoszą mnie na duchu :) Zobaczysz już niedługo my też niedługo będziemy o kupkach i mleczkach tu pisać 😁🙂
    Co do ciuszkow, fajny wybór i nie takie drogie są na allegro 😁 Jedyna wada, że konto ma tylko mąż i od razu widzi jak coś zamówię i nie ma niespodzianki 😁 Więc teraz zamówiłam z innej strony 😏 mój mąż teoretycznie powtarza, że niepotrzebnie, że we wszystkim mu się podobam, bla bla, ale widzę reakcję jak w czymś mu się pokaże innym niż piżamka 😎 A i ja się czuję bardziej seksownie i pewnie 😏 Poprzedni cykl był dla mnie trudny, czułam się właśnie taką wypalona, w tym chce coś zmienić. A z przytulaniem w środku nocy - dobra decyzja 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 16:31

    nadzieja_86 lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Dorka_clo Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 24 października 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH Wynik1.87 µlU / m to dobry wynik????

‹‹ 2268 2269 2270 2271 2272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ