X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od początku listopada jest bardzo agresywna, bije Hanie i nas. Demoluje otoczenie - ostatnio zalała pół mieszkania, zdemolowala cały przedpokój i oczywiście pobiła mnie i Hanię (wtedy byłam sama w domu). Rozmawiałam z wychowawczynia z przedszkola ale poza informacja że Zosia ma trudności w sferze emocji i kontaktach społecznych to współpracy z ich strony raczej nie ma. Obecnie córka chodzi na zajęcia z SI i grupowe zajęcia z psychologiem. Mamy diagnozę zespołu Aspergera, staramy się o wwr, nauczyciela wspomagajacego i zajęcia rewalidacyjne ale w tym momencie czuję się totalnie bezradna bo nic nie pomaga a sytuacja ciągle się pogarsza :(

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera kiedy bedziesz testowac?

    Adele uuu pyskówki sie zaczynaja?

    Miskowa wiesz na czym stoisz przynajmniej, jest diagnoza. Bedzie lepiej tylko cierpliwości dużo żeby to przetrwać. Szkoda, że przedszkole nie współpracuje 😟 nie dziwie się, że jesteś podłamana bo to jednak długa droga przed wami... Kurde jakoś wierzyłam, że to bunt czy też te zmiany w życiu. A jak psycholog, ktoś w porządku się trafił?
    Z moją córka chodziła dziewczynka z aspergerem to w zerówce była bardzo spokojna, miała swoją przyjaciółkę i z nią trzymała, jako jedyna bardzo dobrze czytała.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Pati198777 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś potrzebuje Lutinus 100 mg w tabletkach z aplikatorem? Mam, termin ważności do końca lutego 2022, za symboliczną kwotę. Proszę o kontakt osoby zainteresowane 792339150. Pozdrawiam i trzymam kciuki za starania :)

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele ja też drże na samą myśl o okresie dojrzewania...

    Alunia no mamy tą diagnozę, będziemy też ją powtarzać w innym ośrodku. Ja myślałam że ona odreagowuje zmianę przedszkola i moje pójście do pracy bo jednak teraz mam mniej czasu na wszystko ale to już tak długo trwa... Do przedszkola też jeszcze się wybiorę, czekam tylko na dokumenty z poradni bo wnioskowalam o tego nauczyciela wspomagajacego. Słodycze dostaje tylko w niedzielę po obiedzie, tv ograniczony, rano masaże na dostymulowanie... Zobaczymy.Póki co jest mega ciężko i nigdy nie wiadomo kiedy "bomba wybuchnie". Intelektualnie to on też jest nr 1 w grupie (słowa wychowawczyni). Zna alfabet, pisze literki, liczy (w kilku językach) tylko ta agresja... Z psychologiem widział się mój mąż bo to on zawozi córkę. Te zajęcia to są zajęcia grupowe żeby uczyła się komunikacji i prawidłowych zachowań społecznych. Na taką indywidualna rozmowę mamy się umówić jak dostaniemy wwr. Przepraszam że się tak zale ale ostatnio to trochę ponad moje siły.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa wcale się nie dziwię ze nie masz sił na to. Dziecko wymaga duzo poswiecenia z Twojej strony robisz co możesz I ja najlepiej a masz wsparcie w mężu rodzinie? Ja nigdy się nie spotkałam z ta choroba to nie będę się wymądrzać i doradzać bo po prostu nie znam się i tematu. Bardzo wam kibicuje aby to się uspokoiło. To lekami też można leczyć załagodzić?

    Alunia a co u was trojeczki?

    Adlel współczuję buntu wszystkie to nas czeka....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 17:12

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia mam zatestować za 12 dni od wczoraj. Wczoraj byłam u lekarki na kontroli, obydwa pęcherzyki pękły :) dostałam progesteron dopochwowy, no i dalej Neoparin i Encorton i Acard.

    Miśkowa na pewno kosztuje to wiele pracy i nerwów, nic dziwnego że czujesz wyczerpanie.. 😔 Moja koleżanka ma chłopca w wieku mojego syna że zdiagnozowanym Aspergerem i u nich pierwszy klucz to był dobry psycholog, taki z którym się wewnętrznie zgadzasz. Ona umawiała się do kilku na wizyty zanim trafiła na taką, która jak z nią rozmawiała to jakby z nimi mieszkała i jej się słuchała. A drugi to konsekwencja, jasne zasady w domu i niestety czasem się to wiąże z histeriami, krzykami, ale z roku na rok jest coraz lepiej. Mówi, że zdarzają się cięższe dni, ale już wiedzą jak sobie radzić i jest jej łatwiej. To na tyle indywidualne dla każdego dziecka że jednoznacznego sposobu ciężko szukać, niestety 🙄 Mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć profesjonalną pomoc i odetchniesz. Może jakaś grupę na fb znaleźć, która poratowałaby informacjami w obrębie Twojego miasta?

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa pewnie też bym szukała innych lekarzy, prawda jest taka ze granica jest mała pomiędzy tym co 'normalne a budzace niepokój'.
    Ja miałam takie chwilę, ze tez sie zastanawiałam czy isc z Wiki. Ale coraz bardziej idzie sie dogadac. No i co Ci powiem, jak Szymus jest u dziadków bo niestety choruje przez ten żłobek, to ona jest złotym dzieckiem. Mój mąż często mówił, że z nia jest chyba cos nie tak, ale sam zauważył, że jak jej poświęcamy więcej czasu to jest ok. A wiadomo, że mega trudno to pogodzić przy maluchach. Ile ma dokładnie Twoja córcia?

    Nadzieja dziekuje, że pytasz. Starsza córka spoko, fajnie sobie radzi w szkole. W ferie jedzie pierwszy raz na tydzien na obóz i im bliżej tym bardziej sie stresuje, ale ona bardzo chcę. Mam nadzieje, że wróci zadowolona.
    Wiki robi sie fajna dziewczynka, takie ma słownictwo, ze mnie codziennie zaskakuje.
    A Szymus ciągle kiepsko spi w nocy. Ma 1,5 roku i ciągle tylko 8 zębów. Zatrzymało sie twk juz od dawna. No i nie wiem czy ten kiepski sen i słabe jedzenie to przez te zęby 🙄 w każdym bądź razie dalej 2/3 flachy mleka musi wypić w nocy. No ale tak sie rozwija przy dziewczynach, ze jestem pod wrażeniem, bardzo dużo mówi. No i chłopiec wychowywany przy dziewczynkach to wozi wózkiem lalki, nosi torebki, każe sobie czasem spinki przypinac 🙈🙈🙈 ale auta tez lubi i piłki 😅 chyba jakaś babeczka będzie miała z nin dobrze, bo sprzątać uwielbia 🤣

    A jak tam Twoja corcia?

    Wiera no to jeszcze troche, a jak samopoczucie?

    A dzisiaj siostra mi opowiadała o koleżance, ktora nie mogła zajść w ciążę przez endometrioze i udało sie przez in vitro.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica gratulacje!

    Wiera nadzieja trzymam kciuki mocno zacisniete! Niech się dzieje🙂

    Mother mam do ciebie pyt...pamietam ze mowilas ze twoj maz mial operacje żylaków. Kto go kierował na zabieg? Urolog czy androlog? I robia to w każdym szpitalu? Dlugo czekaliście? Jak przechodzil rekonwalescencję i jak długo trwała?

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa moja sasiadka ma 3 synów, dwóch z nich ma aspergera. Jeden 15lat a drugi 8lat. Ten starszy spokojny,bardzo dobrze się uczy ..w wieku 5 lat umial czytać liczyć itd. Bierze leki które go uspokajają, musi mieć unormowany plan dnia...jak obiad o 15 to musi być rowno co do minuty, jak nie będzie gotowy na czas to zaburza to jego plan dnia i od razu jest nerwowy. Ma ogółem swoj swiat.
    Drugi młodszy jak byl mniejszy dusił i bil moja córkę, nie można było zostawiać ich samych bo naprawdę byl agresywny. Dobrze nie wymawiał slow i denerwowało go to i wpadał w wściekłość. Pracuja nad nim ,chodzą do poradni psychologiczno pedagogicznej którzy mają wiedzę jak pracowac z autystykami i aspergerem. Zwykly psycholog szkolny tutaj nie pomoże. Życzę wytrwałości.
    Jedyne co mogę doradzić to zaplanować plan dnia np na tablicy ,zeby dziecko wiedzialo ze za chwile bedzie 8:00wychodzimy do szkoły itd. Zeby wiedziala co za chwile ma się wydarzyć, żeby nie krzyczeć ubieraj się bo wychodzimy. Sasiadka mowila ze dopóki tego nie wprowadziła to miala duże problemy z nimi.

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia może te ząbki powodują że musi bulte pociągnąć w nocy a pewnie nim się obejrzysz kolejne będą aby nie hurtem. 😄 Córka dobrze do przedszkola chodzi w ferie nigdzie nie wyjeżdżamy mam ogromną pracy słaby to czas dla mnie. Zazdrosze pozytwnie dzieciaczków bawią sie razem a synuś wychowany z dziewczynkami uczuciowy będzie 😍

    Kinga a pytasz Mother Twój maz też miał te badania wyszly u niego żylaki? Co tam u was jak pieskiem córka zachwycona.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia z samopoczuciem sinusoida - w jednej chwili jestem pełna optymizmu, za chwilę pełna wątpliwości :) wiem, że IUI to nie jest jakaś hiper skuteczna metoda, bardziej pokładam nadzieję w obstawieniu lekami, że pomogą naturze.
    Dziś się zapisałam na trzecią dawkę na covid na początku lutego z mężem, stwierdziłam że już będę znała efekt, najwyżej przełożę. Więc podchodzę raczej racjonalnie, co ma być to będzie 🙂

    Kinga wrzuć jakieś zdjęcie psiaka, małe zwierzaki są równie rozkoszne jak małe dzieci 😁

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/099efb5341d8.jpg.html

    Wrócę do domu to wstawie jeszcze jakieś bo coś zdjecia nie chcą się ladowac.
    Ogólnie Pusia ,nasza suczka jest strasznie grzeczna ,nie sika na około tylko na mate. Kupe robi gdzie popadnie. Trzeba zajmować się nią jak małym dzieckiem. Cale 8godz jak nas nie ma siedzi sama, wchodzi do sypialni na górze i lezy na swoim lezysku..ma tam naszykowana jedzenie ,wodę i zabawki. Nauczyla sie schodzić ze schodów, wiec teraz dla niej jest zabawa wchodzić i schodzić. Ogolem caly dom ma do dyspozycji.
    A ja mam dzis po pracy trzecie szczepienie. Mam nadzieje ze juz bedzie koniec kolejnych dawek. A szczepicie swoje dzieci? Sasiadka ktora w osrodku moim pracuje mowi ze nie ma wogole terminów dla dzieci bo nie ma wogole chętnych.

    Mezowi juz jakiś czas temu urolog powiedzial ze ma zylaki widoczne gołym okiem. I postanowiliśmy się za to wziasc...tylko nie wiem czy to urolog kieruje czy ktoś inny...czy to zwykly zabieg chirurgiczny i zrobia w każdym szpitalu,czy trzeba jechać do specjalistycznego .

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja na szczęście mój mąż odkąd mamy diagnozę bardzo się stara. Teraz on rano robi jej masaże - chyba córka woli jego silniejszy ucisk. Poza tym wie moja mama ale ona jest z tych co twierdzi że "z tego wyrośnie".

    Właśnie Wiera chyba najtrudniejsze jest to że każde dziecko jest inne. Psycholog w poradni mówiła że ona najgorzej będzie przeżywała zmiany o czym przekonaliśmy się w zeszłym roku. Myślę że teraz przepracowuje przedszkole i mój powrót bo często te dwie rzeczy są tematem jej zabaw. Od dwóch tygodni, za poradą psychiatry słodkie rzeczy dostaje tylko w niedzielę. Wydaje nam się że jest ciutke lepiej ale ciągle brakuje jeszcze żeby osiągnąć spokój.

    Alunia ja teraz jak wiem na co patrzeć to, te zaburzenia u córki są ewidentne (i SI i Asperger). W kwietniu skończy 4 latka. Diagnozę zrobimy teraz w profesjonalnym ośrodku tak właściwie dla siebie, może akurat podpowiedzą jakieś cenne rady. Ja po diagnozie SI się wahalam co dalej robić ale cieszę się że jednak poszliśmy na dalszą diagnozę. Im wcześniej tym większe szanse na jej samodzielność. Wierzę że z czasem będzie i jej łatwiej i nam :) A jak sobie myślę o Szymusiu to się zastanawiam czy też nie musi się dostymulowac - Zosia też piła w nocy ale wodę (dentysta kazał zastąpić mleko) i po czasie się okazało że to był objaw właśnie niedostymulowania jamy ustnej (Zosia też jest z cc i może to stad - to taka moja prywatna teoria). Podobno jest jakiś gryzak logopedyczny który pomaga dzieciom (ja nie probowalam). A co do Wiki to nam też sugerowali że być może to w dalszym ciągu jest ukryta zazdrość o Hanię... Więc może i Wiki też tak ma bo między nimi jest mała różnica wieku i każde chciałoby mieć mamę tylko dla siebie... I właśnie mega trudno to pogodzić jak ma się dwójkę tak małych dzieci.

    Kinga dzięki za porady :) aktualnie wszystko to stosujemy bo wiem że często autysci myślą obrazami i lubią schematy i sztywny plan. A zajęcia mamy w poradni która się zajmuje tylko autyzmem i SI.

    Dziękuję dziewczyny chyba to napięcie trochę puszcza i wraca mi wiara że jakoś damy radę :) trochę się to wszystko nalozylo i "system mi padł". Jeszcze będziemy Hanię przenosić do innego żłobka bo ten nasz podniósł czesne na 1200 zł plus wyżywienie... Masakra.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa nie będzie tak źle...powiem jeszcze tylko ze sasiadki syn bardzo dobrze się uczy,chce być lekarzem a fizykę chemię i biologie ma w małym paluszku..Einstein tez mial Aspergera. I doszli do wniosku ze sasiadki brat juz ponad 40latek ,tez mial Aspergera tylko kiedyś nie bylo diagnozy. I jest prawnikiem.Juz po czasie mowila tak... 3 synów a podczas ciazy z najmłodszym i starszym lekarz kazal jej odstawić leki na tarczyce . Przy tym średnim który zdrowy brala. Uszy do góry..może będziesz miała małego Einsteina w domu🙂.
    Ja juz po szczepieniu. Nic się nie działo i nic na razie nie boli,tylko strasznych wypieków dostalam na twarzy i nie schodzą.

    Iza37, Miśkowa lubią tę wiadomość

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/d8265a0ceb95.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/c0173fe59ac4.jpg.html

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa trzeba się wygadc i lżej jak widać nie tylko wy jesteście z tym. 3mam kciuki aby wszytsko sie ułożyło! A koszty to masakra tyle kasy.

    Kinga pieseczek słodki wygląda jak żywa przytulanka do schrupania 😊

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga przepraszam, że dopiero odp. Mąż poszedł do andrgologa, ten zrobił mu USG i wyszły delikatne żylaki, decyzję czy operować pozostawił nam, on nam dawał skierowanie do szpitala. Długo się nie czekało, ale nie wiem czy to też nie była sprawa, że on pracuje w tym szpitalu. Może nie. Piesek przesłodki! Śliczny jest!

    Miskowa przykro mi, że musicie tyle przechodzić, ale wierzę, że dacie radę. Ja się na tej chorobie nie znam, jednak myślę, że przy wsparciu dobrych specjalistów i ciężkiej Waszej pracy będzie lepiej! Trzymaj się 🤗

    My syna zaszczepiliśmy, w pn ma drugą dawkę. Ja przypominającą mam w lutym. Mąż już po.

    Staraczki cały czas trzymam kciuki ✊✊

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1175 57

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż dostał skierowanie na operację żylaków od urologa. On widział potrzebe wykonania zabiegu (mimo że żylaki nie były duże). Bo "wysmienity" androlog nie widział potrzeby. Skierowanie z gabinetu prywatnego, zabieg w państwowym na nfz.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to Ty 😁😁😁 napisz co u Ciebie 😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam przeczucie że nowa Iza to jednak nasza Iza 😀

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2672 2673 2674 2675 2676 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ