X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    A no może :-D mam bardzo mokro ale to sam śluz kremowy.

    Nie dziwię Ci się ją odwiedzając mamę i patrząc na tych ludzi to mi się już odechciewalo i mnie dobiło też nie nawidzę szpitali, a już leżeć to sobie nie wyobrażam nigdy nie leżałam w szpitalu

    Ja też nigdy tylko jak się urodziłam i planowalam przyjść dopiero na porodowke no i poniekąd przyszłam ale o 7 miesięcy za wcześnie, zaraz mają obiad dawać... A nie jadlam nic przeszło 24 godz ciekawe jaki syf dadzą no i może za godz pójdę żeby się spytać kiedy wyjdę do domu, tak ich będę tu denerwować że wyrzuca mnie z tad siłą :)

    A pamiętacie? Pisałam o koleżance co nie miała @ a testu negatywne i i ostatnio w czwartek chyba czy w środę zaczęła plamic była u gin dala jej leki na wywołanie i w sumie nie zna powodu braku @ ponoć tak się zdaza... Ale 50 dni? Jak ktoś ma regularne @?

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Ja też nigdy tylko jak się urodziłam i planowalam przyjść dopiero na porodowke no i poniekąd przyszłam ale o 7 miesięcy za wcześnie, zaraz mają obiad dawać... A nie jadlam nic przeszło 24 godz ciekawe jaki syf dadzą no i może za godz pójdę żeby się spytać kiedy wyjdę do domu, tak ich będę tu denerwować że wyrzuca mnie z tad siłą :)

    A pamiętacie? Pisałam o koleżance co nie miała @ a testu negatywne i i ostatnio w czwartek chyba czy w środę zaczęła plamic była u gin dala jej leki na wywołanie i w sumie nie zna powodu braku @ ponoć tak się zdaza... Ale 50 dni? Jak ktoś ma regularne @?
    No to dziwne bo ja miałam cykle nawet 60 dniowe ale przy nie regularnych

    .... no to ciekawa sprawa ....


    Molestuj ich skarbie niech Ci w końcu udziela jakichs informacji :-*

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    No to dziwne bo ja miałam cykle nawet 60 dniowe ale przy nie regularnych

    .... no to ciekawa sprawa ....


    Molestuj ich skarbie niech Ci w końcu udziela jakichs informacji :-*

    No wiem na pewno ze praktycznie nie krwawie ale nie wiem czy to dobrze mogę chodzić i pić wodę!!! Od wczoraj nie mogłam nic :( no i mam nadzieję że nie będzie nikt rodzic bo tu taki mały szpital że w weekend jest jeden lekarz na dwa oddziały na ginekologie i na położnictwo,

    Boże dziękuję za internet w telefonie bo chyba bym tu umarła z nudów

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO <3 <3

    Hej dziewczynki.. U mnie dziś porządki generalne ;)

    Bluebell nie denerwuj się. Nikt przy HSG nie umiera na stole więc jest dla Ciebie nadzieja ;)

    Olciaa może twój pecherzyk jeszcze nie jest gotowy. Daj mu czas ;)

    Bluebell1984, Paula24 lubią tę wiadomość

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Nie czaje :-D
    Moj słownik mi przemienia. Miało być czy plamisz ? ;)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    A no może :-D mam bardzo mokro ale to sam śluz kremowy.

    Nie dziwię Ci się ją odwiedzając mamę i patrząc na tych ludzi to mi się już odechciewalo i mnie dobiło też nie nawidzę szpitali, a już leżeć to sobie nie wyobrażam nigdy nie leżałam w szpitalu
    Śluz kremowy to dobra nowina :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka mam nadzieje ze nie odbierzesz tego co napisze zle. Jeśli tak to wybacz, bo nie miałam takiego celu.
    Chciałam napisać, ze pielęgniarka przed wypisem powinna Ci wydać zaświadczenie o urodzeniu martwego dziecka. Podobno nie zawsze same z siebie wydają. Ale masz do tego prawo.

    Tylko nie wiem, czy takie zaświadczenie jest zależne od tygodnia ciazy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:08

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 16:09

    uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Śluz kremowy to dobra nowina :)
    Na @? Mam nadzieję że szybciutko przyjdzie bo już chcę nowy cykl . Pisałam z moim gin i mi napisał że na monitoringu mam się już zgłosić do niego od ok10 dni cyklu więc tak też uczynię tylko nie wiem czy w tym ostatnim cyklu prg co oznacza do niego czy już w kolejnym bez kontroli prg zaraz napisze mu maila

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Olcia, a do czego jest takie zaswiadczenie?

    Takie info znalazłam na pewnym blogu.

    "
    Sprawy papierkowe itp.

    Jeszcze przed wypisem, pielęgniarki, które są na dyżurze powinny wypisać formularz o „narodzeniu martwego dziecka”. Poproś o to, jeśli same tego nie zrobią, bo w moim przypadku tak było. Zaświadczenie to będzie potrzebne do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Ja nie płaciłam dodatkowego ubezpieczenia, wiec nie dostałam, a mąż otrzymał pieniążki w kwocie 1630zł. Zależy to od ubezpieczyciela i kwoty z góry przez niego ustalonej. Zaświadczenie to, przedłożycie także w firmie pogrzebowej jeśli zdecydujecie się na pochowanie „aniołka”. Nie wystrasz się Moja Droga, kiedy pielęgniarka przy wypełnianiu formularza zapyta o płeć i imię dziecka. Musisz to podać wymyślając na miejscu, a dane te będą widniały na metryce urodzenia martwego dziecka, którą otrzymasz w USC.

    Z tym właśnie formularzem w ciągu trzech dni należy stawić się w USC. Jeśli załatwiać to będzie Twój mąż, czy Ty sama, nie zapomnijcie o dowodach osobistych obojga. Bez tego ani rusz.

    Przy wypisie ze szpitala otrzymasz także zaświadczenie o poronieniu dziecka, które to będzie dowodem do otrzymania zasiłku macierzyńskiego w ilości 8 tygodni. Jeśli tego potrzebujesz, mąż może u lekarza rodzinnego porosić o zwolnienie lekarskie, by być przy Tobie w tych pierwszych dniach w domu (nawet 2 tyg.)"

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Na @? Mam nadzieję że szybciutko przyjdzie bo już chcę nowy cykl . Pisałam z moim gin i mi napisał że na monitoringu mam się już zgłosić do niego od ok10 dni cyklu więc tak też uczynię tylko nie wiem czy w tym ostatnim cyklu prg co oznacza do niego czy już w kolejnym bez kontroli prg zaraz napisze mu maila
    Nie na ciąże :*

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:50

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Takie info znalazłam na pewnym blogu.

    "
    Sprawy papierkowe itp.

    Jeszcze przed wypisem, pielęgniarki, które są na dyżurze powinny wypisać formularz o „narodzeniu martwego dziecka”. Poproś o to, jeśli same tego nie zrobią, bo w moim przypadku tak było. Zaświadczenie to będzie potrzebne do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Ja nie płaciłam dodatkowego ubezpieczenia, wiec nie dostałam, a mąż otrzymał pieniążki w kwocie 1630zł. Zależy to od ubezpieczyciela i kwoty z góry przez niego ustalonej. Zaświadczenie to, przedłożycie także w firmie pogrzebowej jeśli zdecydujecie się na pochowanie „aniołka”. Nie wystrasz się Moja Droga, kiedy pielęgniarka przy wypełnianiu formularza zapyta o płeć i imię dziecka. Musisz to podać wymyślając na miejscu, a dane te będą widniały na metryce urodzenia martwego dziecka, którą otrzymasz w USC.

    Z tym właśnie formularzem w ciągu trzech dni należy stawić się w USC. Jeśli załatwiać to będzie Twój mąż, czy Ty sama, nie zapomnijcie o dowodach osobistych obojga. Bez tego ani rusz.

    Przy wypisie ze szpitala otrzymasz także zaświadczenie o poronieniu dziecka, które to będzie dowodem do otrzymania zasiłku macierzyńskiego w ilości 8 tygodni. Jeśli tego potrzebujesz, mąż może u lekarza rodzinnego porosić o zwolnienie lekarskie, by być przy Tobie w tych pierwszych dniach w domu (nawet 2 tyg.)"
    Z tym podawaniem płci to podobno kiedyś tak było, teraz dziewczyny piszą w wątkach o poronieniu ze "na gębę" nie chcą wpisywać płci, a bez tego nie można iść do USC. I ogólnie z tego co dziewczyny piszą to w szpitalach bardzo niechętnie takie zaświadczenia wypisują zwłaszcza przy wczesnych poronieniach.
    Z reszta na prawdę, ja np jak poroniłam chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć i zaczac starania na nowo a nie biegać po urzędach.

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Teoretycznie nie jest zależne od tygodnia ciąży a w praktyce owszem jest.
    Żeby mieć prawo do jakiś tam świadczeń itd musi zostać wydany akt urodzenia dziecka martwego (czy jak to tam się nazywa) a żeby taki dokument dostać musi być znana płeć dziecka, a w tak wcześniej ciąży trzeba by zrobić na własna rękę dość drogie badania genetyczne płodu.

    Generalnie każdy robi jak uważa ale ja bym nie chciała żadnych takich zaświadczeń ani zasiłków a już tym bardziej nie chciałabym pogrzebu na tak wczesnym etapie ciąży o co tez często kobiety zabiegają. Jak wejdziecie w tematy o poronieniu to masa dziewczyn walczy o to żeby dostać akt urodzenia dziecka martwego czy jak to tam się nazywa nawet jeśli poroniły w 5tc. Rozumiem jak ktoś poroni w bardziej zaawansowanej ciąży, ale nie w pierwszym trymestrze...

    Podkreślam ze to tylko moje zdanie. Każdy przeżywa stratę inaczej.
    Osobiście nie mam żadnego zdania. I trudno mi dziś napisać jakbym postąpiła. Przytoczyłam ten cytat ponieważ sama do niedawna nie wiedziałam ze tak można i uważam że każda Kobieta powinna być o tym informowana w szpitalu i następnie naprawi zrobić jak na dany moment czuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:28

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Nie na ciąże :*
    Omasz Ci los.....no nic za tydzień się okaże muszę zobaczyć jaka zmiana mi wypadnie bo już mam dosyć klucia na pierwszej zmianie

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Z tym podawaniem płci to podobno kiedyś tak było, teraz dziewczyny piszą w wątkach o poronieniu ze "na gębę" nie chcą wpisywać płci, a bez tego nie można iść do USC. I ogólnie z tego co dziewczyny piszą to w szpitalach bardzo niechętnie takie zaświadczenia wypisują zwłaszcza przy wczesnych poronieniach.
    Z reszta na prawdę, ja np jak poroniłam chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć i zaczac starania na nowo a nie biegać po urzędach.
    Jak najbardziej Cie rozumiem.

    Znalazłam artykuł opublikowano w 2012 r , faktycznie może nie być już w 100% aktualny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:28

    Wojcinka, Lili91 lubią tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka a Do Ciebie dojechał mąż? Nie nudzisz się ?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:02

    Bianka87, sheerah24, anq05, Ink@, Bluebell1984, Marlena24, Wojcinka, Annie1981 lubią tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    A na to wydałam dziś moje zaoszczędzone 21 zł :)

    24xqmw8.jpg
    Olcia super!

    olciaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    A na to wydałam dziś moje zaoszczędzone 21 zł :)

    24xqmw8.jpg
    Ale ladniutkie :-)

    olciaa lubi tę wiadomość

‹‹ 2210 2211 2212 2213 2214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ