Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Bajkaaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 12:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    A no może :-D mam bardzo mokro ale to sam śluz kremowy.

Nie dziwię Ci się ją odwiedzając mamę i patrząc na tych ludzi to mi się już odechciewalo i mnie dobiło też nie nawidzę szpitali, a już leżeć to sobie nie wyobrażam nigdy nie leżałam w szpitalu

Ja też nigdy tylko jak się urodziłam i planowalam przyjść dopiero na porodowke no i poniekąd przyszłam ale o 7 miesięcy za wcześnie, zaraz mają obiad dawać... A nie jadlam nic przeszło 24 godz ciekawe jaki syf dadzą no i może za godz pójdę żeby się spytać kiedy wyjdę do domu, tak ich będę tu denerwować że wyrzuca mnie z tad siłą :)

A pamiętacie? Pisałam o koleżance co nie miała @ a testu negatywne i i ostatnio w czwartek chyba czy w środę zaczęła plamic była u gin dala jej leki na wywołanie i w sumie nie zna powodu braku @ ponoć tak się zdaza... Ale 50 dni? Jak ktoś ma regularne @?

bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 25 marca 2017, 12:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Ja też nigdy tylko jak się urodziłam i planowalam przyjść dopiero na porodowke no i poniekąd przyszłam ale o 7 miesięcy za wcześnie, zaraz mają obiad dawać... A nie jadlam nic przeszło 24 godz ciekawe jaki syf dadzą no i może za godz pójdę żeby się spytać kiedy wyjdę do domu, tak ich będę tu denerwować że wyrzuca mnie z tad siłą :)

A pamiętacie? Pisałam o koleżance co nie miała @ a testu negatywne i i ostatnio w czwartek chyba czy w środę zaczęła plamic była u gin dala jej leki na wywołanie i w sumie nie zna powodu braku @ ponoć tak się zdaza... Ale 50 dni? Jak ktoś ma regularne @?
    No to dziwne bo ja miałam cykle nawet 60 dniowe ale przy nie regularnych

.... no to ciekawa sprawa ....

Molestuj ich skarbie niech Ci w końcu udziela jakichs informacji :-*

• Bajkaaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    No to dziwne bo ja miałam cykle nawet 60 dniowe ale przy nie regularnych

.... no to ciekawa sprawa ....

Molestuj ich skarbie niech Ci w końcu udziela jakichs informacji :-*

No wiem na pewno ze praktycznie nie krwawie ale nie wiem czy to dobrze mogę chodzić i pić wodę!!! Od wczoraj nie mogłam nic :( no i mam nadzieję że nie będzie nikt rodzic bo tu taki mały szpital że w weekend jest jeden lekarz na dwa oddziały na ginekologie i na położnictwo,

Boże dziękuję za internet w telefonie bo chyba bym tu umarła z nudów

bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Zuza33 Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 12:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO <3 <3

Hej dziewczynki.. U mnie dziś porządki generalne ;)

Bluebell nie denerwuj się. Nikt przy HSG nie umiera na stole więc jest dla Ciebie nadzieja ;)

Olciaa może twój pecherzyk jeszcze nie jest gotowy. Daj mu czas ;)

Bluebell1984, Paula24 lubią tę wiadomość

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 12:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Nie czaje :-D
    Moj słownik mi przemienia. Miało być czy plamisz ? ;)

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    A no może :-D mam bardzo mokro ale to sam śluz kremowy.

Nie dziwię Ci się ją odwiedzając mamę i patrząc na tych ludzi to mi się już odechciewalo i mnie dobiło też nie nawidzę szpitali, a już leżeć to sobie nie wyobrażam nigdy nie leżałam w szpitalu
    Śluz kremowy to dobra nowina :)

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka mam nadzieje ze nie odbierzesz tego co napisze zle. Jeśli tak to wybacz, bo nie miałam takiego celu.
    Chciałam napisać, ze pielęgniarka przed wypisem powinna Ci wydać zaświadczenie o urodzeniu martwego dziecka. Podobno nie zawsze same z siebie wydają. Ale masz do tego prawo.

Tylko nie wiem, czy takie zaświadczenie jest zależne od tygodnia ciazy.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:08

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• Bluebell1984 Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:18

Cytuj  /     /  Zgłoś

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 16:09

uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 25 marca 2017, 13:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Śluz kremowy to dobra nowina :)
    Na @? Mam nadzieję że szybciutko przyjdzie bo już chcę nowy cykl . Pisałam z moim gin i mi napisał że na monitoringu mam się już zgłosić do niego od ok10 dni cyklu więc tak też uczynię tylko nie wiem czy w tym ostatnim cyklu prg co oznacza do niego czy już w kolejnym bez kontroli prg zaraz napisze mu maila

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Olcia, a do czego jest takie zaswiadczenie?

Takie info znalazłam na pewnym blogu.

"
    Sprawy papierkowe itp.

Jeszcze przed wypisem, pielęgniarki, które są na dyżurze powinny wypisać formularz o „narodzeniu martwego dziecka”. Poproś o to, jeśli same tego nie zrobią, bo w moim przypadku tak było. Zaświadczenie to będzie potrzebne do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Ja nie płaciłam dodatkowego ubezpieczenia, wiec nie dostałam, a mąż otrzymał pieniążki w kwocie 1630zł. Zależy to od ubezpieczyciela i kwoty z góry przez niego ustalonej. Zaświadczenie to, przedłożycie także w firmie pogrzebowej jeśli zdecydujecie się na pochowanie „aniołka”. Nie wystrasz się Moja Droga, kiedy pielęgniarka przy wypełnianiu formularza zapyta o płeć i imię dziecka. Musisz to podać wymyślając na miejscu, a dane te będą widniały na metryce urodzenia martwego dziecka, którą otrzymasz w USC.

Z tym właśnie formularzem w ciągu trzech dni należy stawić się w USC. Jeśli załatwiać to będzie Twój mąż, czy Ty sama, nie zapomnijcie o dowodach osobistych obojga. Bez tego ani rusz.

Przy wypisie ze szpitala otrzymasz także zaświadczenie o poronieniu dziecka, które to będzie dowodem do otrzymania zasiłku macierzyńskiego w ilości 8 tygodni. Jeśli tego potrzebujesz, mąż może u lekarza rodzinnego porosić o zwolnienie lekarskie, by być przy Tobie w tych pierwszych dniach w domu (nawet 2 tyg.)"

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Na @? Mam nadzieję że szybciutko przyjdzie bo już chcę nowy cykl . Pisałam z moim gin i mi napisał że na monitoringu mam się już zgłosić do niego od ok10 dni cyklu więc tak też uczynię tylko nie wiem czy w tym ostatnim cyklu prg co oznacza do niego czy już w kolejnym bez kontroli prg zaraz napisze mu maila
    Nie na ciąże :*

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• Kuchcinka Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:50

• Kuchcinka Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Takie info znalazłam na pewnym blogu.

"
    Sprawy papierkowe itp.

Jeszcze przed wypisem, pielęgniarki, które są na dyżurze powinny wypisać formularz o „narodzeniu martwego dziecka”. Poproś o to, jeśli same tego nie zrobią, bo w moim przypadku tak było. Zaświadczenie to będzie potrzebne do uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Ja nie płaciłam dodatkowego ubezpieczenia, wiec nie dostałam, a mąż otrzymał pieniążki w kwocie 1630zł. Zależy to od ubezpieczyciela i kwoty z góry przez niego ustalonej. Zaświadczenie to, przedłożycie także w firmie pogrzebowej jeśli zdecydujecie się na pochowanie „aniołka”. Nie wystrasz się Moja Droga, kiedy pielęgniarka przy wypełnianiu formularza zapyta o płeć i imię dziecka. Musisz to podać wymyślając na miejscu, a dane te będą widniały na metryce urodzenia martwego dziecka, którą otrzymasz w USC.

Z tym właśnie formularzem w ciągu trzech dni należy stawić się w USC. Jeśli załatwiać to będzie Twój mąż, czy Ty sama, nie zapomnijcie o dowodach osobistych obojga. Bez tego ani rusz.

Przy wypisie ze szpitala otrzymasz także zaświadczenie o poronieniu dziecka, które to będzie dowodem do otrzymania zasiłku macierzyńskiego w ilości 8 tygodni. Jeśli tego potrzebujesz, mąż może u lekarza rodzinnego porosić o zwolnienie lekarskie, by być przy Tobie w tych pierwszych dniach w domu (nawet 2 tyg.)"
    Z tym podawaniem płci to podobno kiedyś tak było, teraz dziewczyny piszą w wątkach o poronieniu ze "na gębę" nie chcą wpisywać płci, a bez tego nie można iść do USC. I ogólnie z tego co dziewczyny piszą to w szpitalach bardzo niechętnie takie zaświadczenia wypisują zwłaszcza przy wczesnych poronieniach.
    Z reszta na prawdę, ja np jak poroniłam chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć i zaczac starania na nowo a nie biegać po urzędach.

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Teoretycznie nie jest zależne od tygodnia ciąży a w praktyce owszem jest.
    Żeby mieć prawo do jakiś tam świadczeń itd musi zostać wydany akt urodzenia dziecka martwego (czy jak to tam się nazywa) a żeby taki dokument dostać musi być znana płeć dziecka, a w tak wcześniej ciąży trzeba by zrobić na własna rękę dość drogie badania genetyczne płodu.

Generalnie każdy robi jak uważa ale ja bym nie chciała żadnych takich zaświadczeń ani zasiłków a już tym bardziej nie chciałabym pogrzebu na tak wczesnym etapie ciąży o co tez często kobiety zabiegają. Jak wejdziecie w tematy o poronieniu to masa dziewczyn walczy o to żeby dostać akt urodzenia dziecka martwego czy jak to tam się nazywa nawet jeśli poroniły w 5tc. Rozumiem jak ktoś poroni w bardziej zaawansowanej ciąży, ale nie w pierwszym trymestrze...

Podkreślam ze to tylko moje zdanie. Każdy przeżywa stratę inaczej.
    Osobiście nie mam żadnego zdania. I trudno mi dziś napisać jakbym postąpiła. Przytoczyłam ten cytat ponieważ sama do niedawna nie wiedziałam ze tak można i uważam że każda Kobieta powinna być o tym informowana w szpitalu i następnie naprawi zrobić jak na dany moment czuje.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:28

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 25 marca 2017, 13:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Nie na ciąże :*
    Omasz Ci los.....no nic za tydzień się okaże muszę zobaczyć jaka zmiana mi wypadnie bo już mam dosyć klucia na pierwszej zmianie

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 13:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Z tym podawaniem płci to podobno kiedyś tak było, teraz dziewczyny piszą w wątkach o poronieniu ze "na gębę" nie chcą wpisywać płci, a bez tego nie można iść do USC. I ogólnie z tego co dziewczyny piszą to w szpitalach bardzo niechętnie takie zaświadczenia wypisują zwłaszcza przy wczesnych poronieniach.
    Z reszta na prawdę, ja np jak poroniłam chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć i zaczac starania na nowo a nie biegać po urzędach.
    Jak najbardziej Cie rozumiem.

Znalazłam artykuł opublikowano w 2012 r , faktycznie może nie być już w 100% aktualny.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 13:28

Kuchcinka, Lili91 lubią tę wiadomość

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 14:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka a Do Ciebie dojechał mąż? Nie nudzisz się ?

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• olciaa Autorytet

Wysłany: 25 marca 2017, 14:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    i

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 12:02

Bianka87, sheerah24, anq05, [email protected], Bluebell1984, Marlena24, Kuchcinka, Annie1981 lubią tę wiadomość

34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 25 marca 2017, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    A na to wydałam dziś moje zaoszczędzone 21 zł :)

24xqmw8.jpg
    Olcia super!

olciaa lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 25 marca 2017, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    A na to wydałam dziś moje zaoszczędzone 21 zł :)

24xqmw8.jpg
    Ale ladniutkie :-)

olciaa lubi tę wiadomość

‹‹ 2210 2211 2212 2213 2214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego