X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia__84 wrote:
    Hejka dziewczyny ;-)
    U nas swieta mijaja szybko, nawet za szybko :-( Jutro jeszcze na szczescie wolny dzien mam.

    Majcia ja odczuwam rozne skurcze drgania macicy juz po owulacji do @. W roznych cyklach w roznym stopniu nasilenia.
    Trzymam kciuki za implantacje ;-)

    Czarna ja jakos trace nadziwje tez na ten cykl,poprostu nie mam zadnych objawow nic, cisza. Napisz mi gdzie kupilas te ziola, moze sie na nie przezuce, bo mam dosc tej chemii a i tak nastepny cykl bedzie bez clo.
    Ja czyje takie napięcie w sole brzucha tydzień przed okresem na dwa tygodnie przed zaczynaja bolec mnie piersi ale bardziej sutki a dzien przed @ szlag mnie trafia

  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje święta na sportowo, treningi wiec nie było leniuchowania ale za to bez awantury sie nie obyło wiec mysle ze ten cykl jest stracony

  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    Czarna to działaj dzisiaj! :) ja chyba też nigdy do końca nie zrozumiem mojego organizmu, wg mnie owulację miałam ok 5dc i później Z drugiego jajnika. A wg wykresu było to później, no nie wiem, zobaczymy co będzie pod koniec cyklu;)

    Właśnie ogarnęłam wszystko w kuchni, w końcu na chwilę usiadłam.. Ale za chwilę chyba idę spać, bo gdybym mogła spałabym teraz cały czas, po południu też udalo mi się zdrzemnąć. Mąż w tym czasie z córką piekli ciacho :)

    Nadrobiłam tabelkę, nie mam tylko naszej Femme :(
    A pisałam :) a juz podaje wiec u mnie jest dżinie na przemian mam okre 30 i 34 dni ostatni 9.04 teraz 5 cykl starań

  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz powinnam dostać tak 9.05

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme8286 wrote:
    za to bez awantury sie nie obyło wiec mysle ze ten cykl jest stracony
    U mnie było dokładnie tak samo w tym cyklu.. Więc na cuda nie liczę..

    Tabelka uzupełniona ;)

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś wstałam z łóżka z zawrotami głowy, musiałam się położyć do łóżka. Jakoś przeszło nie wiem co się stało. Byłam dziś na badaniu progesteronu zobaczymy to tam wyszło.

    Piszecie o blokadzie psychicznej, ja zapewne też ja mam ale od kiedy zaczęliśmy się starać to nie potrafię nie myśleć, nie da się :( z każdym cyklem jeszcze bardziej myślę co można by zrobić więcej by się nam udało. Wcześniej nawet mi się ta ciąża śniła teraz już na szczęście chociaż sny odpuściły.

    Dziewczyny od dziś musicie przyjąć zasadę, że w dni płodne się nie kłócimy - odrobimy po owulacji :)

  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie tez mowie, ze jak leki biore to napewno nigdy nie przestane o tym myslec :(
    a najgorsze, że z kim nie rozmawiam kto jest w ciąży i też się chwile starał to mówią, że zaszli jak przestała myśleć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2017, 11:15

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lerka2016 wrote:
    no wlasnie tez mowie, ze jak leki biore to napewno nigdy nie przestane o tym myslec :(
    a najgorsze, że z kim nie rozmawiam kto jest w ciąży i też się chwile starał to mówią, że zaszli jak przestała myśleć...

    Łatwo powiedzieć, tylko jak przestać.

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia__84 wrote:
    Dziś wstałam z łóżka z zawrotami głowy, musiałam się położyć do łóżka. Jakoś przeszło nie wiem co się stało. Byłam dziś na badaniu progesteronu zobaczymy to tam wyszło.

    Piszecie o blokadzie psychicznej, ja zapewne też ja mam ale od kiedy zaczęliśmy się starać to nie potrafię nie myśleć, nie da się :( z każdym cyklem jeszcze bardziej myślę co można by zrobić więcej by się nam udało. Wcześniej nawet mi się ta ciąża śniła teraz już na szczęście chociaż sny odpuściły.

    Dziewczyny od dziś musicie przyjąć zasadę, że w dni płodne się nie kłócimy - odrobimy po owulacji :)

    Melodia rozumię Cię w 100%, sny są okropne... ja długo tak miałam, i moim zdaniem nioe da się nie myśleć, to jest za ciężkie, ciage jakieś badania, tabletki, wizyty u doktora ehh... My też dlatego zdecydowaliśmy się na psa, żeby choć trochę zająć się czymś innym.

    Stokrotka_25
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam dzisiaj lenia masakra jak mi się nic nie chce, za oknem jak na jesień jednym słowem pogoda nie sprzyja niczemu. A jak tam u Was??

    Stokrotka_25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Ja miałam 4 podejścia i jak narazie nic. Czekam teraz na okres ale już jak narazie nie wiążę z tym żadnych nadziei. Robiłam badanie tsh wyszło 5,5 czyli dużo ponad dla tych co chcą mieć dzidzię.

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katerinaa21 wrote:
    Witajcie
    Ja miałam 4 podejścia i jak narazie nic. Czekam teraz na okres ale już jak narazie nie wiążę z tym żadnych nadziei. Robiłam badanie tsh wyszło 5,5 czyli dużo ponad dla tych co chcą mieć dzidzię.


    Katerinaa21 a leczysz sie na tarczycę??? Jesteś pod kontroą endokrynologa??

    Stokrotka_25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Stokrotka
    Tak od miesiąca biorę euthyrox bo tsk mi wyszło 5,5 a norma do 4,2 jest. Ale chciałam wiedzieć czy to jest tego gł przyczyna że nie umie zajść w ciążę. Dzisiaj byłam robic badania ponowne na tsh bo lekarz kazał po 30 dniach zrobić, wyniki będą po południu. Ale czy po tym euthyroxie coś ruszy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno dziecko już mam wiec lekarz powiedział że bezpłodność nie wchodzi tutaj w grę.Jestem pod opieką endo.

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno coś ruszy, u moim przypadku gdyby mój lekarz szybciej mi zlecił w ciąży badanie tarczycy to mielibyśmy już dwu letniego szkraba a tak to lipa, poroniłam przez niedoczynność tarczycy... Także jestem uczulona na tym punkcie.

    Ja teraz biore eutyrox 100 aż, ale zastanawie mnie to że mój poprzedni lekarz mówił ze właśnie przez tą niedoczynność nie moge zajść, a ten lekarz z kliniki mówi że to nie problem to hormon mam w normie.

    Stokrotka_25
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz mi stokrotko do jakich specjalistów chodzisz. Ja jak narazie do rodzinnego i do endo. U ginekologa jeszcze nie byłam konsultować tej mojej tarczycy. Czy mam tez iść do gincia? Jak jest w twoim przypadku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko właśnie odczytałam dzisiejszy wynik krwi tsh 0,91 FT4 13,6. Czy to są dobre wyniki. Jakie było twoje tsh przy poronieniu

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę co pół roku do endokrynologa i tez oczywiście do ginekologa, ale tsh często dla swojej wiedzy badam.

    Na moje oko to masz w normie bo z tego co pamietam to norma jest od 0,4 do 4,0 ale tu mogę sie mylić.

    Przy poronieniu z tego co pamietam to miałam cos ok 6

    Stokrotka_25
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    U mnie było dokładnie tak samo w tym cyklu.. Więc na cuda nie liczę..

    Tabelka uzupełniona ;)

    Widocznie tak miało byc ja sobie nie dam wejść na głowę ..

    Niestety mój obecny partner myśli ze w ciąże to sie tak łatwo zachodzi i za każdym razem jak mam powiedziec ze sie nie udało to jest mi gorzej niz samej z tym rozczarowaniem..

    Pierwsze dziecko urodziłam 8 lat temu i powiem wam ze chcieliśmy z Ex mężem bardzo dziecko udało sie jakos po 6-7 cyklach.

  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katerinaa21 wrote:
    Stokrotko właśnie odczytałam dzisiejszy wynik krwi tsh 0,91 FT4 13,6. Czy to są dobre wyniki. Jakie było twoje tsh przy poronieniu
    A FT 4 zrobiłaś . Powinno sie przy TSH badać od razu 3 i 4
    Ja mam TSH od 0,8-1,2

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ