X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 3 września 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lerka, ja dostałam od lekarza nawet tramadolin, ale wzięłam go tylko dwa razy, raz w pracy by przetrwać dzielnie, to po pół godziny szlam do kierowniczki, że czuje się jak nacpana i nie mogę się na pracy skupić, a drugi raz tylko na noc, by chociaż ją przespać.. Nigdy więcej nie wezmę tego gó..na..

    Z przeciwbólowych pani dr zaproponowała paracetamol w czopkach, to faktycznie pomaga, tylko że po nich mam dziwne skutki uboczne i jak takowy wezmę wolę by w domu.. :/

    Chyba faktycznie dam sobie na razie spokój z ciążą i ureguluje sprawy zdrowotne..

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 3 września 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia chciałabym być teraz w Toruniu i móc Cię przytulić... Przykro mi że sytuacja w domu napięta. Prze...bane :-(

    My wczoraj balowaliśmy na trzydziestce brata. Było ognisko, tańce i śpiewy. Aż się dziwię że nikt policji nie wezwał hahaha. Jak poszłam spać to musiałam zatyczki do uszu włożyć :-D Dobrze że miałam w domu. Kacprowi zresztą też bo biedak nie mógł zasnąć jeszcze po drugiej w nocy. Jestem ciekawa jak on jutro po siódmej wstanie...

    MajciaC lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Maja1990 Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 3 września 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Mam pytanie jestem dziś w 26 d.c, staramy się z mezem o maleństwo, przyjmuje progesteron i castagnus na wyrównanie cykli (odstawiłam tabletki anty) i podniesienie poziomu progesteron bo po odstąpieniu tabletek był bardzo niski. Zrobiłam dziś test ciążowy i wyszły 2 kreski, jedna gruba czerwona a druga wyraźna różowa.
    Dziewczyny, czy test może być pozytywny i wiarygodny? Nie mogłam uwierzyć, zrobiłam kolejne 2 testy i taki sam wynik.
    Castagnus już nie przyjmować, a progesteron? Poczekać do 28 ds czy iść jutro na bete? Bardzo się cieszę, ale jestem też w dużym szoku.

    Przede wszystkim bardzo miło Was poznać. Czytam wasze wypowiedzi i są bardzo wspierające.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2017, 17:59

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 3 września 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja przede wszystkim serdeczne gratulacje! <3 Test raczej nie wychodzi fałszywie pozytywny. Jeśli w terminie przychodzi @ to znaczy że ciąża była biochemiczna. Beta przy pozytywnym teście będzie już jak najbardziej pozytywna. Możesz jutro śmiało śmigać :-D I pamiętaj że najlepiej powtórzyć po 48 godz i sprawdzić czy prawidłowo przyrasta. Castangus odstawić, progesteron nadal brać, on może tylko pomóc fasolce tym bardziej że sama pisałaś o obniżonym jego poziomie. Najlepiej przy okazji bety zrób przy okazji progesteron.

    Czarna81
    22 cs.
  • Maja1990 Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 3 września 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy dziewczyny naprawdę znacie się na rzeczy.. :-)
    Czyli jeżeli nie dostanę za 2dni @ to oznacza, że mogę zostać mama? Ale jeśli dostanę, to się rozczaruje?
    Obawiam się i cały dzień siedzę i patrzę na te 2 magiczne kreski. Ginekolog powiedział, że będzie mi bardzo ciężko zajść w ciążę po tych tabletkach anty. :-(

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 września 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja witaj! Gratulacje pp pierwsze!
    A po drugie idz jutro na bete bedziesz miala 100% pewnosci co i jak i przy okazji zrob tez progesteron bo jesli masz z nim problemy to lepiej skontrolowac czy nie potrzeba wieksza dawka leku...
    Nie musisz czekac jeszcze dwa dni bo po pierwsze beta wyjdzie juz wiarygodna a po drugie bardzo rzadko sie zdarza ze biorac progesteron dostaje sie @ ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 3 września 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Ani1234 przykro mi ale nie pomogę, bo ja z kujawsko pomorskiego.

    Majcia biedaku ♡ Faktycznie rób z tym porządek, bo co miesiąc tak się męczyć... przekichane! Połóż sobie gorący kompres i wypoczywaj. Ale co do tabletek to jednak No spa chyba najlepsza, przynajmiej działa rozkurczowo. Wracasz do wykresu czy dalszy odpoczynek? No i jak trzyma się twoja przyjaciółka?


    KLM kupiłam ten MAGNE B6. Aż śmiać mi się z siebie chce. Wpadłam do tej apteki, poprosiłam o ten specyfik, spojrzałam że 50 tabletek, to se myślę "na trochę starczy". A w domu czytam że od 6 do 8 tabletek dziennie :-D Oj głupia ja :-D Za tydzień kupię więcej opakowań ;-) Jak tam maraton? Może trzeba Ci dostarczyć izotoniki? Hahaha

    Melodia żyjesz? Czy kac gigant Cię wykończył ;-)

    Hejo :) Sorka nie uprzedziłam o ilości spożywania , faktycznie 3x2 to optymalnie ;) Ale przynajmniej jest magnez w magnezie :D

    Co do maratonu , słabo poszedł , jakoś tak nagle zepsuły sie humory ,a przy tym chęci :/ to zaczyna byc norma u każdej z nas - niestety :(

    Z ciekawości zrobiłam sobie testy owulacyjne . I lipa - tak myśle . W 14 dc kreska c ciemniejsza od t , 15 dc tak samo , a dzisiaj juz tylko c wyraźna ,a t prawie ze nie widać :( Wychodzi na to ze owulka była wcześniej , czego niestety nie zaobserwowałam po śluzie ani po niczym . Lipa będzie bo i bzykanka w tym czasie było mało ...

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 3 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, KLM jak wiesz testom owu do końca nie można wierzyć. Nie ma to jak monitoring. A nie chcesz sobie zrobić w następnym cyklu (o ile ten faktycznie przegapiłaś) , jednak wtedy dokładnie wiesz kiedy działać ;-)

    Czarna81
    22 cs.
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 września 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KLM dokladnie! Mi testy owu zawsze bzdury pokazywaly... wiec ja je biore z przymrozeniem oka...

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Maja1990 Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 3 września 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się cieszę, że do Was trafiłam!
    Jutro z rana przed pracą polecę do laboratorium, chyba jajko zniose. Czy to już ten moment, aby się cieszyć?
    Jesteście rewelacyjne dziewczyny! :-)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 4 września 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny. Witam wszystkie nowe. U mnie w weekend przyszedł kryzys pękłam i posypałam sie na milion drobnych kawałeczków wiedziałam ze prędzej czy później to nastąpi. Zbieram sie teraz do kupy.
    Ccierpliwa a może te troche bzykanka pomoże i akurat cos zatrybi☺ .
    Dzis dzieciaki do szkoły ja w październiku wiec jeszcze miesiac laby.

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 4 września 2017, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1990 wrote:
    Bardzo się cieszę, że do Was trafiłam!
    Jutro z rana przed pracą polecę do laboratorium, chyba jajko zniose. Czy to już ten moment, aby się cieszyć?
    Jesteście rewelacyjne dziewczyny! :-)
    Maja powodzenia na dzisiejszej becie :-D Koniecznie nam napisz wynik!

    Mamachłopaków przykro mi. Ale może właśnie to pęknięcie było takie oczyszczające i teraz będzie lepiej. Dobrze że rozpoczniesz tą szkołę :-) Myślę że wniesie wiele pozytywnych emocji w twoje życie. Masz talent, będziesz prymusem hihihi.

    Czarna81
    22 cs.
  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 4 września 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha czarna nie chciałabym tego to co umiem to sama z siebie dlatego zastanawiam sie jak ugryźć resztę probnych rysunkow żeby nie wrzucili mnie do grupy zaawansowanej maz sie śmieje ze powinnam dać im portrety i problem z głowy ale napewno tego nie zrobię.
    Faktycznie może mnie to oczyściło potrzebowałam tego żeby wykrzyczeć swoje zale. Punktem zapalnym byl zjazd rodzinny rok jak niezyje babcia i głupie pytania rodziny jak sie czuje ze nie ma babci i choroba i teraz jeszcze poronienie masakra jak można sie czuć po takich doświadczeniach. I do tego kuzynka ktora zaczela temat babci jak to bylo przy niej ciężko ja pierdziele byla jeden dzień z babcia jak byla jeszcze chodzaca a zresztą szkoda gadać. Wiec pękło we mnie wszystko przy okazji wyrzygałam rodzince co o nich myślę należało im sie gnoje liczymy na majątek po babci wiec rzuciłam im papiery od kredytow ktore zaciągnęłam z mężem na leczenie babci od cały majątek dlugow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2017, 07:38

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • Czarna1989 Ekspertka
    Postów: 247 97

    Wysłany: 4 września 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    Hej..

    U mnie pierwszy dzień @.. Zwolniłam się z pracy, ból jest nie do ogarnięcia.. Wzięłam dwie tabletki paracetamolu chyba tylko w odstępie godziny.. Nieważne, że teraz mi niedobrze, na chwilę pomogło..

    Leżę juz w łóżku i wyję z bólu.. Pomiędzy skurczami czytam czy tą moją macicę można zoperować..

    Któraś z Was spotkała się z kobietą po operacji tyłozgięcia..? Uwierzcie mi, podejmę się tego jak tylko jakiś lekarz da mi zielone światło..

    Ja tez mialam mega silne bole - z miesiaca na miesiac coraz gorzej - okazalo sie, ze mam endometrioze. Jedna z lekarek polecila mi laczenie lekow - paracetamol + ibuprofen + nospa. Mowila tez, ze nalezy to brac 3 razy dziennie, nie dopuszczajac do rozwiniecia sie bolu --- byl to jedyny sposob ktory pod koniec (przed operacja) pozwalal na przetrwanie.

    Czarna

    Endometrioza 4st, dysbioza jelitowa, IO, Pai-1 hetero
    Kariotypy ok, DNa plemnika ok, nasienie ok, oprocz morfo 0% (09.2019) , zylaki powrozka (12.2019).

    2016 - laparoskopia
    10.2017 - IUI :(
    03.2018 - cn, 6t, serduszko przestalo bic
    03.2019 - laparoskopia prywatna
    05.2019 - cn, puste jajo plodowe
    10.2019 - Invimed
    01.2020 - pierwsza stymulacja
    20.01.2020 - punkcja (5 komorek)
    23.01.2020 - transfer NIEUDANY
    03.2020 - ciaza naturalna <3
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 4 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo :)

    Coś nie mogę się zmusić do dokładnej obserwacji cyklu :/

    No zobaczę jeszcze :P

    :*

  • Maja1990 Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 4 września 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wszystko wskazuje za 4-5 tydzień ciąży:-)

    KLM89, kondziomama, Czrna 81, Cccierpliwa, Ani1234 lubią tę wiadomość

  • Josie28 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 4 września 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Jestem tu nowa i strasznie się cieszę, że znalazłam to forum i Was. Otóż jestem w 18 dc (cykl 31 dni). W 13 dc odnotowałam spadek temperatury, która następnego dnia (czyli 14 dc) gwałtownie skoczyła do góry. I utrzymuje się na tym samym poziomie do dzisiaj. Śluz pojawił się 15 dc i wtedy też test LH wyszedł pozytywny. Najdziwniejsze jest to, że od 3 dni dzień w dzień testy wychodzą pozytywne, temperatura nie spada, a dodatkowo od początku dni płodnych odczuwam ból w jajnikach, który nie zniknął po dziś dzień. Ból ten ma charakter kłucia, najpierw w lewym jajniku, pozniej naprzemiennie z obu stron, a teraz znowu tylko z lewej strony i promieniuje aż do lewego uda. Co o tym myślicie? Ciekawi mnie jak mam określić dzień owulacji skoro objawy utrzymują się przez kilka dni. Z Mężem staramy się od 4 miesięcy, ale dopiero od 2 prowadzę samoobserwację i jesteśmy bardzo zdeterminowani. Proszę pomóżcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2017, 13:04

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 4 września 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1990 wrote:
    Dziewczyny, wszystko wskazuje za 4-5 tydzień ciąży:-)
    Super! Gratuluję! <3 Teraz już możesz się cieszyć na całego! A progesteron też robiłaś?

    Czarna81
    22 cs.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również gratuluję!;)

    Majcia, tramal jest bardziej na kości i stawy ale mnie się kilka razy sprawdził przy bólu okresowym. Drugi okres po odstawieniu tabletek to myslalam ze umre ale pomogło. Może na ciebie źle reaguje to nie bierz, nie powinno byc zawrotow glowy ani nudnosci, lekka dekoncentracja i sennosc to norma bo to opiat.

    Słuchajcie a ja sie tak zastanawiam, może cierpliwa będzie wiedziała, zaluzmy ze jest owulacja jest działanie i nasienie tez ok to wiec czemu często nie ma z tego nic? Jajeczko sie nie "daje" zaplodnic czy sie z jakiegoś powodu nie zagniezdza?

    Badania to chyba sobie zrobię jak przyjadę do polski, tutaj lekarka stwierdziła że ja dopiero zaczęłam i to może potrwac miesiącami wiec mam sie wyluzowac bo mam juz dzieci to jest ok. No cos takiego. Co z tego ze mam dzieci jak to bylo 12 lat temu. Wg niej luzik jest czas. A ja nie chce już kolejnej niespodzianki, za rok ze jest problem albo nagle wpadka jak sie odpuscilo. Beznadziejne tu maja podejscie ci lekarze, w polsce jakos lepiej.

  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 4 września 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1990 gratulacje :).
    Mama chłopaków jeśli Ci ulżyło to bardzo dobrze. Czasem bywa, że z rodziną to najlepiej na zdjęciach. Moja siostra mieszkała z babcią. Kochana była, ale charakter miała nie łatwy. Kilka miesięcy jeździłam tam, bo opiekowałam się siostrzenicą. To co ona miała z babcią to ja jej współczuję. Ale rodzina oczywiście miała zupełnie inne zdanie.
    Witam nowe dziewczyny. Powodzenia w staraniach.
    Ja przeżyłam pierwszy dzień przedszkola. Moja niunia jako jedyna płakała jak wychodziła do domu. No normalnie wywrotowe dziecko.

    KLM89, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ