X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 19 września 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    A' propos dociekliwych ' życzliwych' - mój miły ma piękny zwyczaj odpowiedzi na pytanie : kiedy drugie dziecko?
    - ' spier....dalaj nie twoja sprawa '
    I nie ważne kyo pyta. Bo nikt nie powinnien.

    Czrna 81, MajciaC, Melodia__84 lubią tę wiadomość

    Kondziomama
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 19 września 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lerka2016 wrote:
    dziewczynki pytanie, czy ktoraś z Was kupuje pregnyl? Ostatnio gin dał mi od siebie z zapasów i teraz muszę mu odkupić + zapisał mi zebym miała na następny raz! i teraz mam problem. NIGDZIE ich nie ma. w zadnych hurtowniach nie mają pregnylu. ta moja kolezanka tez bierze i ma ten sam problem. wiecie coś dlaczego?
    U nas już w lipcu nie było. Gin zamieniła receptę na ovitrelle ale on trochę daje po kieszeni bo ok 140zł za ampułkostrzykawkę, ja musiałam kupić dwie.

    Czarna81
    22 cs.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Czarnulko:* no w koncu :D czwartek-niedziela mam wolne a od poniedzialku 2 tyg urlopu :D do pl na 2 tyg jedziemy...
    No ja mam nadzieje ze po powrocie z pl szybko zleci ten czas do listopada...

    Majcia trzymam kciuki za ta temp zeby chciala pozostac!
    Oj fajnie jakbysmy sie tak wszystkie spotkac migly...
    :* boje sie jak cholera ze sie tez nie uda... a tutaj to jeszcze gorsza porazka bo czlowiek ma swiadomosc ze byl zarodek rozwijajacy sie doszlo do zaplodnienia itp wiec to prawie jak poronic :/

    Kochana, 2 czy 3 dniowe zarodki to zaledwie stadium 8 komórek, a 5 dniowej blastocysty to chyba z 80 komórek. Także ciężko to nazwać dzieckiem, przynajmniej do etapu zagnieżdżenia to tylko zlepek komórek z których dopiero ma szansę się rozwinąć zarodek. Może to brutalne ale nie ma co się nad tym zamartwiać. Ty musisz być pozytywnie nastawiona, ma się udać i koniec. Dziadzia będzie śliczna zdrowa i da ci jeszcze popalić w życiu :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • Ani1234 Autorytet
    Postów: 324 202

    Wysłany: 19 września 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj u gin, jest pęcherzyk 12 mm - 10 dzień cyklu, mam się pokazać jeszcze w czwartek zrobi mi usg
    W końcu trafiłam na lekarza który chce pomóc :)

    5.05.2010 - mój największy Skarb
    01.2018 - Aniołek, 8 tydz. na zawsze pozostaniesz w moim sercu.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 19 września 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani1234 wrote:
    Ja byłam dzisiaj u gin, jest pęcherzyk 12 mm - 10 dzień cyklu, mam się pokazać jeszcze w czwartek zrobi mi usg
    W końcu trafiłam na lekarza który chce pomóc :)
    Czyli w czwartek będzie miał jakieś 16 mm. Owulacja się kroi na weekend, czeka Was "pracowity" czas ;-)

    Natii dobrze gadasz! :-D Ta nasza Cccierpliwa coś w siebie nie wierzy. Nie dziwię się zresztą, po tylu porażkach człowiek boi się uwierzyć... Chyba musimy za nią błysnąć optymizmem to może i jej się udzieli :-D

    Inffinito22 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 września 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki moje kochane:*

    Natiii bez wzgledu na to czy to tylko zlep kilku komorek czy vis wiecej czlowiek jest w pelni swiadomy 100% pewny ze doszlo do zaplodnienia wiec dla mnie to juz w jakis sposob porownywalne choc wiadomo ze nie to samo... nawet przy biochemicznej mowi sie o wczesnym poronieniu tak samo jak mowi sie o poronieniu przy ciazy bezzarodkowej (pustym jaju) a przeciez zarodek sie nie rozwinal... dla mnie zlep komorek ktore dobrze sie rozwijaja i dobrze rokuja to juz w pewnym sensie dziecko ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 19 września 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, Cierpliwa bedziemy mocno trzymać kciuki, do tego wierzyć ze się uda, a Ty obiecaj, ze nie bedziesz sie zamartwiać i za duzo myślec! :)

    Dziewczyny, No juz czas na pojawienie się nowych fasolinek :) tak co byście w święta jadły juz dla dwojga :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2017, 20:56

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 19 września 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja póki co typowe objawy poowulacyjne rozpoczęłam.. Wróciłam z pracy, zjadłam, Mąż dziś wolne przed nocka, więc wszystkim się zajął. A ja jak zamknęłam oczy tak obudził mnie ok 17ej, po to bym mogla przenieść się do sypialni. I wierzcie mi.. Spałam do 19ej.. To nienormalne jest.. Nie mam sily robić cokolwiek.. Nie mam sily na obowiązki w domu, kompletnie na NIC.. Myślicie że jest jakiś sposób na to by nie spać po południu..? Zastanawiam się co to będzie kiedy już naprawdę pojawi się maleństwo..

    Pewnie zamiast kawy guarana, ale ile można tego chlać..?

    Inffinito, patrzę na Twój suwaczek i nie wierzę, że już tyle czasu upłynęło.. Zresztą tak jak i Dłukachna - obie już zdążyłyście tak pięknie urosnąć :)

    Aga- podpytałaś lekarza czy jest jeszcze szansa? Czy chodziło tylko o utrzymanie gospodarki hormonalnej? Poza tym gratuluję dostania się do szkoły :D będziecie rywalizować w domu o oceny? U mnie to działa, córka czuje się zagrożona przez mamuśkę i się uczy :D

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 września 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inffinito:* ja to teraz mam stado przemyslen j sie zamartwiam bo mam na to czas ale jak juz rusze ze stymulacja to nie bedzie czasu sie zastanawiac nad tym bo trzeba bedzie pogodzic prace wyjazdy do kliniki (mam ok 1h drogi w jedna strone pod warunkiem ze nie ma korkow) a do tego przezyc stymulacje i tone ptogesteronu wiec wtedy to juz bede szla po trupach nie myslac za wiele...

    Agusia no wlasnie gratki!!!

    Majcia ja tak spue po progesteronie a w ciazy na poczatku musialam spac co ok 3h bo nie dawalam rady...
    Teraz znow jestem mega przemeczona praca i trz nie mam na nic sily... nawet sie ogarnac z prasowaniem i pakowaniem... ledwo zyje... dobrze ze jutro ostatni dyzur i wolne 4 dni a pozniej urlop...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 20 września 2017, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia ja po stymulacji tez byłam wiecznie zmęczona! Czasem miałam myśli zeby sie zwolnić z pracy i isc do domu sie wyspać..
    moze Twój organizm teraz potrzebuje wiecej snu, myślę, ze konkretnego złotego środka nie ma niestety, ale jak czasem nie posprzątasz w domu to tez sie nic złego nie stanie :) :P

    Sama jestem zaskoczona, ze to JUZ tak szybko zleciało :D choć wszyscy mówią, ze teraz to dopiero zleci, ani sie nie obejrzę a bede na porodówce, No zobaczymy :)

    Cierpliwa nawet nie wiesz jaka jestem z Ciebie dumna - kobiety wy to macie w sobie niesamowitą siłę wszystkie!
    Z Jednej strony dobrze, ze nie bedziesz miała mniej czasu na rozmyślanie , mniej nerwów na pewno wiec lepiej da Ciebie :)
    Idź na żywioł a my tu się wszystkimi czarami zajmiemy :D

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa to wszystko zależy od tego jak to dana osoba postrzega. Ja bym jakoś tak od razu o poronieniu nie mówiła, niesie to za sobą ogromny ładunek emocjonalny i dla mnie to dotyczy ciąż zagniezdzonych rozwijajacych sie do któregos tygodnia a nie tam kilku dni. Jakby tak patrzeć to starając sie od kilku cykli w każdym może dojsc do zaplodnienia o czym nie wiemy bo sie nawet nie mialo zamiaru cos rozwijac, bo wadliwe np.
    My ci wszystkie kibicujemy tu także uda się na bank! Zapewne będą 2 transferowac? Ciekawa jestem jak to jest czy wiedzą jaką płeć wybierają czy nie?

  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 20 września 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia nie musiałam pytać odrazu powiedział ze to tylko dla hormonow. Chociaż szczerze wątpię czy @sie pojawi.Gdy nie przyjdzie przepiszą leki aby przyszła.
    Co do ocen mój starszy syn sie śmiał ze on z plastyki noga totalna więc i tak mnie nie przebije. Powiem ze ciężko będzie rywalizować bo skubance dobrze sie uczą. Starszy ostatnio mial przynieś ołówki do rysunku na plastyke no i zalamal panią bo zabrał mój zestaw

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 06:45

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 20 września 2017, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia a jak Twoje zajęcia...
    Cierpliwa ty sie tu pozytywnie nakręcaj na fasolkę a może dwie☺

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • paulina2811 Autorytet
    Postów: 1032 632

    Wysłany: 20 września 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, staramy się z mężem od roku o dziecko. Jestem w trakcie pierwszej kuracji clo. Wyniki nasienia wyszły takie: 4% prawidłowych plemników, 50 % plemników typu a+b. Czy jest możliwe w takiej sytuacji naturalne zajście w ciążę?

    Paulina m3sxdzu5cirt3gl0.png
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 20 września 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa ja mam nadzieje ze bedziesz miala odrazu dwojeczke, a tego ze sie uda jestem pewna :-)

    Majcia wyspij sie Kochana, bo moze to dobrze swiadczy ten Twoj stan :-)

    No i co przyszla @ wczoraj, jakos malo mnie to zaskoczylo bo wiedzialam, ze przyjdzie. Najlepsze jest to, ze juz jest wrzesien a od wrzesnia mialam dac sobie spokoj z ta ciaza... A jakos nie moge tak mnie ten swiat nakreca...

    Dzieki za slowa otuchy, wiem ze ludzie czasem palna glupote bo tak naprawde nie wiedza ci drugi przezywa, ze moze sie stara a nie chce tego opowiadac calemu swiatu. Czesto sie z tym spotykam.

  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 20 września 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie sobie uświadomiłam że to mój 4 cykl z Wami. Ale ten świat szybko pędzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 14:35

    Kondziomama
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 20 września 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje Drogie :)

    Cccierpliwa, czyli wysoki prog powoduje senność? Wg mojej temperatury można stwierdzić, że póki co dosyć wysoki jest :)

    Aga, zaczęłam semestr tydzień temu, w niedzielę byłam na pierwszym zjeździe. Za tydzień mam zaliczenie z powtórki z anatomii, oczywiście mało co pamiętam, muszę się trochę przyłożyć..

    Kondziomama, mam nadzieję, że dzięki nam jakoś tak Ci lepiej na serduchu ;) mnie z Wami dużo łatwiej znosi się cykl, mam w Was ogromne wsparcie duchowe. Oswoiłam się z tematem swojej niepłodności , która nie wiadomo skąd się wzięła.


    Dziś nie mogę sobie pozwolić na drzemkę, ale mam już za sobą taką półgodzinną;) czekam na moich siostrzeńców, których nie widziałam ze dwa tygodnie, bo wygrzewali się razem z rodzicami w ciepłych krajach :) stęskniłam się..

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 20 września 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałabym się przedstawić :-)

    Wiem, jak ciężko czasami przyjąć nowa osobę do grona, które zna się kilka miesięcy. I które łączy tyle wspólnego. Wiem też, jak ciężko czasami czyta się przydługie historie.
    Patrycja, lat 31, mama 11-latki, starania - 3 miesiące.

    W ciążę z pierwszą córką zaszłam za bardzo się nie starając. Po prostu po kilku miesiącach "co ma być, to będzie" - uświadomiłam sobie, że od miesiąca nie mam @

    Zawsze marzyłam o dużej rodzinie, jednak mojemu mężowi wystarczyła córka. Gdy kilka lat temu zmarł, nawet miałam myśli - jak to dobrze, że mam tylko ją, bo sama przecież nie dałabym rady z dwójką. I tak mijał naszej dwójce czas, aż pojawił się ktoś, dzięki komu znowu zaczęłam marzyć o dużej rodzinie. W kwietniu ślub, starania rozpoczęte od lipca - naszej podróży poślubnej.
    Kilka miesięcy się przygotowywałam - nie tak, jak z moją pierwszą córką. Trafiłam na fajnego ginekologa, dzięki któremu mam histeroskopow usunięte polipy z macicy, a o których nie wiedziałam. Dzięki niemu trafiłam do endokrynologa, który wyregulował mi tarczycę - bo wyniki były za wysokie. Przyjmowałam folik, badałam piersi, wyleczyłam zęby... Wiecie, pełny pakiet ;-)

    11 miałam owulację (wg mnie, wg of, było to 10). @ powinna przyjść w poniedziałek. I mam wrażenie, że przyjdzie. Nic nie czuję.

    Faza 5 testów ciążowych przed @ już mi minęła, bo załamka jest straszna, kiedy nie ma tej kreski :-( A tak to zostaje nadzieja.

    12 lat temu wchodziłam czasami na fora dla starających, ale wtedy odrzucało mnie stamtąd. Określenie "fasolka" było straszne. A teraz? A teraz się starzeję, bo chciałabym znowu poczuć te fasolkę we mnie, znowu się roztyć, a potem znowu ja przytulić, jak się urodzi. Mieć odpieluszkowe zapalenie mózgu

    Czrna 81, MajciaC lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 20 września 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii ja nie mowilam ze to poronienie bedzie tylko ze to juz inne odczucie bo czlowiek wie ze byl ten zarodek doszlo do zaplodnienia wiec te emocje mozna porownac do poronienia bo czlowiek ma swiadomosc ze zycie sie w tobie rozwijalo ale nic z tego ostatecznie...
    Prawda ci miesiac moze dochodzic w organizmie do zaplodnienia tylko wlasnie to vo napisalas kobieta tego nie wie a przy ivf jest wiadomo ze doszlo do zaplodnienia i rozwijalo sie orawidlowo ale albo przestalo albo zwyczajnie organizm nie przyjal... jednak dla mnie nieswiadomosc tego jest lepsza...
    No ale nie ma co gdybac trzeba dzialac walczyc i miec wmtwarda doope zeby w razie upadku sie szybko podniesc albo odrazu pogodzic sie z bezdzietnoscia...

    Co do transferu to beda tyle ile bedziemy chcieli i na ile wyrazimy zgode... u nas juz decyzja podjeta ze chcemy dwie a lekarz popiera w naszej sytuacji...
    Co do plci to oni raczej chyba pod tym kontem tego nie badaja ale jakby chcieli to da rade zbadac to juz w tym momencie... w stanach np jest opcja ze mozna wybrac plec z tego co czytalam...

    Agus wole sceptycznie podejsc i sie w razie czego pozytywnie zaskoczyc niz rozczarowac bo upadek jednak bardziej boli jak sie czlowiek nakreci...

    Melodyjko:*

    A co do tej kolezanki to bym jej odpowiedziala albo cos mega brzydkiego albo ze ja sobie zrobie drugie jak ona bedzie w ciazy z czwartym tak zeby zawsze parzyscie u was bylo ;P

    Kondziomama a no leci czas jak szalony...

    My w piatek ruszamy do pl a jak wrocimy bedzie juz pazdziernik... nim sie w pracy po powrocie dobrze rozkrece bedzie juz polowa miesiaca...

    MajciaC lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 20 września 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Się rozpisałam, aż ucięło końcówkę ;-) zabrakło ostatniego zdania - chciałabym znowu bujać z przyzwyczajenia wózek sklepowy ;-)

    kondziomama, Czrna 81, MajciaC lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ