X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Ja swoją badalam coś koło 9 - 10 dc, moja gin twierdzi, że przy prolaktynie nie ma większego znaczenia który dc, różne są teorie. W każdym bądź razie prolaktyna koło 50 nie powinna występować w żadnym dc.
    Też tak slyszalam,że zalecane to 2-5 DC ale ogólnie można badać w każdym.
    Strasznie martwi mnie ten wyniki, tym bardziej że w grudniu miałam ladny bo 19.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Tak? A czy ten lek który Ty bierzesz ma jakieś skutki uboczne ? Coś zakbserwowalas u siebie ?

    Przy pierwszym zażyciu, rano po obudzeniu czułam się jak na lekkim kacu, pić się chciało i lekkie otępienie, potem z kazdym razem zero skutków ubocznych, dostinex raczej każdy dobrze toleruje. Moja siostra, która też ma problemy z prolaktyna zazywala kiedyś Bromergon i nie dała rady - biegunki, i złe samopoczucie. Ale wiadomo każdy organizm inny. Gin przepisała mi 1 tabl. Dostinex na tydzień, ale ja zazywam po pół bo to mocny lek i wolałam tak z początku, żeby nie miec jakichś właśnie skutków ubocznych męczących.

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Tak badlam dzisiaj, czyli 5dc

    To nie dobrze. Prolaktyne ciężko unormować bo bardzo skacze w zależności od dnia cyklu. Dlatego tak ważne jest by zbadać konkretnego dnia. Powinnaś dostać teraz skierowanie na badanie z obciążeniem- wtedy lekarz powinien zadecydować co dalej.

    Tak twierdzi mój lekarz- też ostatnio badałam. Pewnie co lekarz to opinia, tak jak wyżej ktoś pisał. :)

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Przy pierwszym zażyciu, rano po obudzeniu czułam się jak na lekkim kacu, pić się chciało i lekkie otępienie, potem z kazdym razem zero skutków ubocznych, dostinex raczej każdy dobrze toleruje. Moja siostra, która też ma problemy z prolaktyna zazywala kiedyś Bromergon i nie dała rady - biegunki, i złe samopoczucie. Ale wiadomo każdy organizm inny. Gin przepisała mi 1 tabl. Dostinex na tydzień, ale ja zazywam po pół bo to mocny lek i wolałam tak z początku, żeby nie miec jakichś właśnie skutków ubocznych męczących.

    Właśnie słyszałam,że bromergon jest mega tani ale bardzo źle tolerowany i dużo skutków ubocznych.

    Czytałam też o Norptolac koszy to koło 130zl i niby nie ma skutków ubocznych.

    Ten Twój lek ile kosztuje ? Przez długi czas trzeba brać takie leki na zbicie prolaktyny ?

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Właśnie słyszałam,że bromergon jest mega tani ale bardzo źle tolerowany i dużo skutków ubocznych.

    Czytałam też o Norptolac koszy to koło 130zl i niby nie ma skutków ubocznych.

    Ten Twój lek ile kosztuje ? Przez długi czas trzeba brać takie leki na zbicie prolaktyny ?

    Dlugosc to chyba wlasnie zalezy gdzie lezy problem. Czy to problem gospodarki hormonalnej czy po prostu gorszy czas i wiecej stresu. 🤔 mam kolezanke ktora nie bierze lekow bo po wnikliwszych badaniach wszystko ok, a mam druga ktora musi brac bo problem lezy gdzie indziej-ale ona ma wiele problemow zdrowotnych.

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Dlugosc to chyba wlasnie zalezy gdzie lezy problem. Czy to problem gospodarki hormonalnej czy po prostu gorszy czas i wiecej stresu. 🤔 mam kolezanke ktora nie bierze lekow bo po wnikliwszych badaniach wszystko ok, a mam druga ktora musi brac bo problem lezy gdzie indziej-ale ona ma wiele problemow zdrowotnych.

    Kurcze coś czuję,że czeka mnie długa droga ☹️

    klz9df9hix7ly771.png
  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    To nie dobrze. Prolaktyne ciężko unormować bo bardzo skacze w zależności od dnia cyklu. Dlatego tak ważne jest by zbadać konkretnego dnia. Powinnaś dostać teraz skierowanie na badanie z obciążeniem- wtedy lekarz powinien zadecydować co dalej.

    Tak twierdzi mój lekarz- też ostatnio badałam. Pewnie co lekarz to opinia, tak jak wyżej ktoś pisał. :)

    Nom dokładnie co lekarz to teoria :) :) chyba chodzi o to, że 2 do 6 dc jest w organizmie względna cisza hormonalna i dlatego często zalecają te dni. A ogólnie w fazie przed owulacja prolaktyna nie powinna przekroczyć 23, a po owulacji 40.

    Reikja lubi tę wiadomość

  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kurcze coś czuję,że czeka mnie długa droga ☹️

    A kiedy badalas ostatnio tsh? Często podobno powoduje problem z prolaktyna, u mnie akurat jest w normie tsh.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 19:56

  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Właśnie słyszałam,że bromergon jest mega tani ale bardzo źle tolerowany i dużo skutków ubocznych.

    Czytałam też o Norptolac koszy to koło 130zl i niby nie ma skutków ubocznych.

    Ten Twój lek ile kosztuje ? Przez długi czas trzeba brać takie leki na zbicie prolaktyny ?

    Dostinex koło 100 zł 8 tabletek

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    A kiedy badalas ostatnio tsh? Często podobno powoduje problem z prolaktyna, u mnie akurat jest w normie tsh.

    Może dlatego,że oba hormony wychodzą z przysadki. ale to tylko jeśli jest problem z przysadką. U mnie na odwrót. Tsh złe prolaktyna dobra. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 14:20

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kurcze coś czuję,że czeka mnie długa droga ☹️

    Mam nadzieję,że nie!

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie znam więc się nie wypowiadam 🤷
    Tarczycę na szczęście mam zdrową, ale znam wiele kobiet, które mają takie problemy 😔

  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja jutro odbiorę wyniki i aż się boję, że będzie coś nie tak... Aż się zestresowałam 😅

    Edit. Mam nadzieję też, że przyjdą owulaki z allegro dzisiaj lub jutro 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 14:28

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka wrote:
    Ja się nie znam więc się nie wypowiadam 🤷
    Tarczycę na szczęście mam zdrową, ale znam wiele kobiet, które mają takie problemy 😔


    No z tarczycą jest nierówna walka. Niestety coś o tym wiem. Moja tarczyca się nigdy nie podniesie bo mam jej niewiele ponad połowę,więc czekają mnie leki do końca życia.. na szczęście to jedna z najmniej wymagających chorób, mało powikłań, nie umiera się na to. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliciaaa wrote:
    Kurcze ja jutro odbiorę wyniki i aż się boję, że będzie coś nie tak... Aż się zestresowałam 😅

    Edit. Mam nadzieję też, że przyjdą owulaki z allegro dzisiaj lub jutro 😜

    Będzie dobrze ;) trzymam kciuki

    aliciaaa lubi tę wiadomość

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSh badalam pod koniec grudnia , rok temu i dwa lata temu i zawsze była w normie, coś koło.1,6
    Wtedy też badałam prolaktynę i była w normie 19

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 14:40

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Przy pierwszym zażyciu, rano po obudzeniu czułam się jak na lekkim kacu, pić się chciało i lekkie otępienie, potem z kazdym razem zero skutków ubocznych, dostinex raczej każdy dobrze toleruje. Moja siostra, która też ma problemy z prolaktyna zazywala kiedyś Bromergon i nie dała rady - biegunki, i złe samopoczucie. Ale wiadomo każdy organizm inny. Gin przepisała mi 1 tabl. Dostinex na tydzień, ale ja zazywam po pół bo to mocny lek i wolałam tak z początku, żeby nie miec jakichś właśnie skutków ubocznych męczących.
    Dokladnie, jeśli chodzi o bromergon to "stara szkoła"... Mi jak gin przepisała to mówiła żebym jadła na noc bo inaczej tego nie ogarne... Że takie są skutki... Byłam przerazona.... Jeszcze jak się naczytałam... Jadłam pół tabletki na noc, pierwszy tydzień masakra, tzn taki mega ból głowy... Później już nic nie odczuwałam ale prolaktyna po miesiącu poszybowała w górę... Sama sobie zaczęłam brać 1na noc i prolaktyna spadła mi do 9.... Następna gin kazała wgl odstawić... Bo ładnie spadła... Nie odstawilam, brałam pół tabletki i znowu mam powyżej 35...wiec zaczęłam brać pół rano i pół na noc... Że Skutków ubocznych zaobserwowałam (chyba od tego bo nic nie zmieniłam) że moja waga poszła ok 1-2kg w górę a czytałam że można od noego przytyć...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak byłam pozywtynie nastawiona na ten cykl, takie miałam wielkie nadzieje a teraz jestem zdołowana i raczej szansę mam marne ☹️☹️

    klz9df9hix7ly771.png
  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    TSh badalam pod koniec grudnia , rok temu i dwa lata temu i zawsze była w normie, coś koło.1,6
    Wtedy też badałam prolaktynę i była w normie 19

    To ja przypuszczam, że po prostu stresik robi swoje i pewnie z tym związane u Ciebie podniesienie prl, tak jak i u mnie, ja też mam cały czas tsh na podobnym do Ciebie poziomie 1,5. Ale oczywiście słowo lekarza najważniejsze, ja streszczam tylko info z moich doświadczeń :) Nie martw się na pewno uda Ci się ładnie zbić :)

‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ