X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Świeżynka:-) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Śmiać mi ze mnie chce 😂 o 12:00 wyciągnęłam odkurzacz z zamiarem sprzątania.. jest godzina 13:36 i właśnie obudziłam się z drzemki... Albo jestem tak nakręcona (pewnie tak) albo pogoda... 🙈🙈🙈

  • Natalia0007 Ekspertka
    Postów: 200 104

    Wysłany: 4 maja 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżynka:-) wrote:
    Dziewczyny! Śmiać mi ze mnie chce 😂 o 12:00 wyciągnęłam odkurzacz z zamiarem sprzątania.. jest godzina 13:36 i właśnie obudziłam się z drzemki... Albo jestem tak nakręcona (pewnie tak) albo pogoda... 🙈🙈🙈
    Może być pogoda ja mam takiego lenia dziś ale się zmuszę chyba do biegania

    12.05 II hcg 40
    15.05 hcg 239
    18.05 hcg 1260
    20.05 hcg 5449
    Duphaston
    Luteina
    Acard
  • Świeżynka:-) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia0007 wrote:
    Może być pogoda ja mam takiego lenia dziś ale się zmuszę chyba do biegania

    To trzymam kciuki za to bieganie :) ja jeśli posprzątam i zrobię obiadek to będzie dużo na dziś... Taka leniwa jestem dziś 😂😂😂

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3643 7531

    Wysłany: 4 maja 2020, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżynka:-) wrote:
    Szczerze mówiąc to mój K. Zaproponował abyśmy przestali się zabezpieczać ( nasze zabezpieczenie od 7 lat to jedynie stosunek przerywany 😂) no i 25.04 i 26.04 było trzy razy tak po całości.. 26.04 w południe zabolał mnie jajnik lewy.. byłam pewna że to owulacja. Zawsze takie same uczucie chwilowe pieczenie zmienne co miesiąc. Raz lewy raz prawy. Książkowo. Ale pomyślałam sobie, że to nie takie proste po pierwszym razie zajść w ciążę. I przestałam o tym myśleć do chwili kiedy trzy dni po owulacji te bile się pojawiły... Teraz czekam na @.. mam nadzieję, że nie przyjdzie ❤️.
    Pierwszy miesiąc powiedzenia sobie TAK! CHCEMY BYĆ RODZICAMI!

    A robiłaś ostatnio jakieś badania w gina? Usg, cytologia, usg piersi, morfologia, poziom przeciwciał różyczki, toxo itp.? Przed zajściem w ciążę wypadałoby zrobić sobie mały przegląd ;)

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 4 maja 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie odebrałam wyniki z luxmedu. Szybko bo rano byłam oddac krew a już od godziny są dostępne na portalu 😁

    Tsh- 1,59
    Ft4- 1,47
    Tesosteron-38,70

    W sumie dużo się nie zmieniły od tych grudniowych,które mam w stopce.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 4 maja 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A ja właśnie odebrałam wyniki z luxmedu. Szybko bo rano byłam oddac krew a już od godziny są dostępne na portalu 😁

    Tsh- 1,59
    Ft4- 1,47
    Tesosteron-38,70

    W sumie dużo się nie zmieniły od tych grudniowych,które mam w stopce.

    No to dobrze :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Kaszanek Koleżanka
    Postów: 59 26

    Wysłany: 4 maja 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🤗 na wstępie udanego tygodnia życzę, trochę ciężko mi się dzisiaj do pracy wstawało... Odnośnie testowania, widzę że nie tylko ja tak mam ze wiem że nie powinnam ale to silniejsze ode mnie. U mnie testowanie się zaczyna już od ok 10, 11 dc (przed swoim muszę chować testy bo krzyczy że kasa w błoto tylko) 🤣🤣🤣. W tym miesiącu owu ( a dokładnie test pozytywny) wyszedł 8dc, i też w terminie owulacji 9/10dc mialam mega wysokie libido, co nigdy się nie zdarzało... Może to jakiś znak? Organizm sam mi podpowiedział żeby działać? Albo to jak zwykle ja sobie coś wkręcam 🤔

    Tsh- 1,007 ✔️
    Prolaktyna 16,35 ✔️
    Progesteron 2dc 0,35
    Progesteron 22dc 14,15

    Euthyrox N 25, jod, kwas foliowy, Wit. D3, korzeń maca, cynk, olej z wiesiołka do owu.

    Starania od stycznia 2020 🙏 (ona 28, on 33)
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie wiadomości :* zwłaszcza Nadzieja123 i aliciaaa, że podzieliłyście się swoimi historiami.

    Pęcherzyk ciążowy ma u mnie 1,2 cm więc powinno być coś w środku widać. Jedyne co to Pani doktor mnie krótko badała i słaby sprzęt był. Wizyta za 2 tygodnie będzie decydująca. Może jeszcze odwiedzę innego lekarza, ale jeśli będę miała cierpliwość to poczekam.
    Mam jeszcze skierowania na OGTT, pewnie w środę pójdę.

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • Świeżynka:-) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    A robiłaś ostatnio jakieś badania w gina? Usg, cytologia, usg piersi, morfologia, poziom przeciwciał różyczki, toxo itp.? Przed zajściem w ciążę wypadałoby zrobić sobie mały przegląd ;)

    Na badaniach byłam w grudniu. Cytologia robiona. Mój gin twierdzi, że mam macicę jak maszynę do dzieci... Taki śmieszek z niego. 🙈
    Mój chłop też robił wszystkie badania w grudniu. Zdrowy jak koń :) ogólnie podzielam Twoje zdanie! Ważne jest aby zrobić przegląd czy wszystko jest dobrze. 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2020, 15:22

    KarolinaMaria lubi tę wiadomość

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie wiadomości :* zwłaszcza Nadzieja123 i aliciaaa, że podzieliłyście się swoimi historiami.

    Pęcherzyk ciążowy ma u mnie 1,2 cm więc powinno być coś w środku widać. Jedyne co to Pani doktor mnie krótko badała i słaby sprzęt był. Wizyta za 2 tygodnie będzie decydująca. Może jeszcze odwiedzę innego lekarza, ale jeśli będę miała cierpliwość to poczekam.
    Mam jeszcze skierowania na OGTT, pewnie w środę pójdę.
    Trzymam kciuki kochana za Ciebie i Groszka ✊✊✊

    Tortie lubi tę wiadomość

  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    O mamuniu, ale się rospisalyscie🤭 tyle nowych osob,że na początku myslam,że pomyliłam wątki 🤣🤣

    Veraaa , Veeeraaaa jesteś gdzieś w tym tłumie ? Bo Cię nie widzę 😁🧐

    Tortie- wierzę,że się uda,że będzie dobrze. Jestem z Tobą myslami 💪💪💚💚💚pisz,inofrmuj na bieżąco a jak trzeba to nawet może idź do innego gina. Chyba,że ten Twój jest sprawdzony i mu ufasz na 💯

    Jestem, jestem ale coś dzisiaj jestem nie w formie i siedzę cicho :p :p Jutro idę dać wyssać z siebie krew... ałć 3 majcie kciuki, żeby reszta badań była dobra :)

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie wiadomości :* zwłaszcza Nadzieja123 i aliciaaa, że podzieliłyście się swoimi historiami.

    Pęcherzyk ciążowy ma u mnie 1,2 cm więc powinno być coś w środku widać. Jedyne co to Pani doktor mnie krótko badała i słaby sprzęt był. Wizyta za 2 tygodnie będzie decydująca. Może jeszcze odwiedzę innego lekarza, ale jeśli będę miała cierpliwość to poczekam.
    Mam jeszcze skierowania na OGTT, pewnie w środę


    Tortie, na tym etapie ciazy moze byc niewiele widac. Zwlaszcza ze lekarz ma słaby sprzęt. Tak jak piszą dziewczyny ciaza moze byc młodsza bo do zagniezdzenia mogło dojść pozniej, dodatkowo owu mogla byc przesunięta. Na badaniu na którym bylam 23 kwietnia lekarz kazał mi iść zrobic siusiu i wtedy dopiero bylo u mnie widac wszytsko dokładnie mimo ze sprzęt byl dobry. Wiec narazie nie ma co myśleć tylko i wyłącznie w czarnych barwach, przez 2 tygodnie moze sie zmienic duzo :) ja bylam u lekarza i tez narazie wychodzi ze moja ciąża jest o tydzień młodsza niz wg OM, nie przejmuje się tym bo byko duzo przypadków ze dzidziuś pozniej nadrobil😚😚 przytulam!

    Tortie lubi tę wiadomość

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3643 7531

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżynka:-) wrote:
    Na badaniach byłam w grudniu. Cytologia robiona. Mój gin twierdzi, że mam macicę jak maszynę do dzieci... Taki śmieszek z niego. 🙈
    Mój chłop też robił wszystkie badania w grudniu. Zdrowy jak koń :) ogólnie podzielam Twoje zdanie! Ważne jest aby zrobić przegląd czy wszystko jest dobrze. 🥰

    To teraz tylko (nie)czekać na @ ;)

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Tortie wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie wiadomości :* zwłaszcza Nadzieja123 i aliciaaa, że podzieliłyście się swoimi historiami.

    Pęcherzyk ciążowy ma u mnie 1,2 cm więc powinno być coś w środku widać. Jedyne co to Pani doktor mnie krótko badała i słaby sprzęt był. Wizyta za 2 tygodnie będzie decydująca. Może jeszcze odwiedzę innego lekarza, ale jeśli będę miała cierpliwość to poczekam.
    Mam jeszcze skierowania na OGTT, pewnie w środę


    Tortie, na tym etapie ciazy moze byc niewiele widac. Zwlaszcza ze lekarz ma słaby sprzęt. Tak jak piszą dziewczyny ciaza moze byc młodsza bo do zagniezdzenia mogło dojść pozniej, dodatkowo owu mogla byc przesunięta. Na badaniu na którym bylam 23 kwietnia lekarz kazał mi iść zrobic siusiu i wtedy dopiero bylo u mnie widac wszytsko dokładnie mimo ze sprzęt byl dobry. Wiec narazie nie ma co myśleć tylko i wyłącznie w czarnych barwach, przez 2 tygodnie moze sie zmienic duzo :) ja bylam u lekarza i tez narazie wychodzi ze moja ciąża jest o tydzień młodsza niz wg OM, nie przejmuje się tym bo byko duzo przypadków ze dzidziuś pozniej nadrobil😚😚 przytulam!

  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 4 maja 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Miłego dnia wam życzę!

    Tortie, trzymam za ciebie kciuki, mam nadzieję że za 2 tygodnie będziesz już słyszała serduszko!

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • martuśka737 Autorytet
    Postów: 697 508

    Wysłany: 4 maja 2020, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A ja właśnie odebrałam wyniki z luxmedu. Szybko bo rano byłam oddac krew a już od godziny są dostępne na portalu 😁

    Tsh- 1,59
    Ft4- 1,47
    Tesosteron-38,70

    W sumie dużo się nie zmieniły od tych grudniowych,które mam w stopce.

    Wyglądają całkiem dobrze 😉

    13.03.2018 córeczka
    27.08.2021 syneczek
  • Świeżynka:-) Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 4 maja 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    To teraz tylko (nie)czekać na @ ;)


    Tak... Najgorsze jest czekanie ...

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 4 maja 2020, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie- ja bym na bank już leciała do drugiego lekarza z dobrym sprzętem (ale to ja, a ja nie umiem czekać😁) może warto dla świętego spokoju iść do innego lekarza niż teraz czekać 2 tygodnie w stresie i się zamartwiac? Bo ma pewno ten czas do kolejnej wizyty będzie dla Ciebie stresujący i nie ma co tego ukrywać, a stres nie jest teraz sprzymierzeńcem.

    Enigvaa lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 4 maja 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuśka737 wrote:
    Wyglądają całkiem dobrze 😉

    Tak, tak są dobre. Ale jeszcze muszę sobie powtórzyć androstendion, 17 OH progesteron, Dheas i SHBG no i progesteron po owulacji.

    I może zrobię jeszcze estradiol i Lh bo nigdy nie miałam.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 4 maja 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Tortie- ja bym na bank już leciała do drugiego lekarza z dobrym sprzętem (ale to ja, a ja nie umiem czekać😁) może warto dla świętego spokoju iść do innego lekarza niż teraz czekać 2 tygodnie w stresie i się zamartwiac? Bo ma pewno ten czas do kolejnej wizyty będzie dla Ciebie stresujący i nie ma co tego ukrywać, a stres nie jest teraz sprzymierzeńcem.
    Ja pewnie też chciałabym to skonsultować z innym lekarzem... Kurcze... Tyle stresu z tym związane... Najpierw żeby zajść w ta ciążę a później ja utrzymać i donosić...

‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ