X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Według mnie wszystko jest dobrze. Zanim zaczniesz jajeczkowac po tabletkach też minie jakiś czas, ja pierwsza owulacje miałam w 3 cyklu po odstawieniu anty.

    Skąd wiesz, że dopiero w 3 cyklu? Jak to sprawdzałaś?

  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 6 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 23:23

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 6 lipca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Hejka. Miłego dnia

    Witam nowe koleżanki. ☺️

    Mój chrześniak ma za 3 tygodnie roczek. Zastanawiam się co kupić młodemu na urodziny. Macie jakieś pomysły?

    Cześć dziewczyny 😙

    Ja zawsze z moim chrześniakiem szłam na łatwiznę i dawałam kasę, bo co takiemu dziecko kupić 🤷‍♀️🥺 Teraz jak jest juz duży mam mega łatwo, no on kocha grac w gry komputerowe i coś mu zawszę wybiorę 😉

    Ja miałam doła od rana, bo juz sie nakręciłam moją tempka, ze jest taka niska🤦‍♀️

    Nigdy nie miałam takiej niskiej temperatury po 14 dc😢

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 6 lipca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 23:23

    Mery92 lubi tę wiadomość

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Na roczek tablica manipulacyjna, rowerek chodzony chyba w tą stronę bym szła 🙂

    Ja widzę, że dzieciakom się podobają te tablice manipulacyjne to fakt :)

  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tablice jak najbardziej to sie zawsze sprawdza.

    ubranka dla niemowląt
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 956 935

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    Skąd wiesz, że dopiero w 3 cyklu? Jak to sprawdzałaś?


    Miałam monitoring każdego cyklu

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wrote:
    Miałam monitoring każdego cyklu

    A czemu od razu miałaś monitoring cyklu? Sama tak chciałaś czy były ku temu wskazania lekarskie?

  • Gela093 Autorytet
    Postów: 956 935

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K92 wrote:
    A czemu od razu miałaś monitoring cyklu? Sama tak chciałaś czy były ku temu wskazania lekarskie?


    Sama chciałam, nie chcialam liczyć starań od zaprzestania z anty, bo sobie wkrecac można ,że coś nie tak a nawet owulacji nie ma.

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Hejka. Miłego dnia

    Witam nowe koleżanki. ☺️

    Mój chrześniak ma za 3 tygodnie roczek. Zastanawiam się co kupić młodemu na urodziny. Macie jakieś pomysły?
    Ja mojemu kupiłam taki rowerek wózek to ileś w 1 używał do 3 roku życia bo jak się go rozkręciło z ochraniaczy to sam mógł pedałować... Na 2 rok kupiłam mu zestaw majsterkowicza taką walizkę z narzędziami dla dzieci z kaskiem na 3 dostał tablice do pisania magnesy z literkami i cyferkami kredy na 4 kolejny rowerek już taki z prawdziwego zdarzenia na 4 kółkach z 2 odkrecanymi na 5 się zastanawiam :)

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Nowy cykl nowe szansę ❤❤❤ Dajesz dziewczyno, bo mnie tu normalnie Twoja osoba mega napędza 😍😍😍
    A co ja takiego robię? 😀 Przecież nawet jeszcze starań pełną parą nie zaczęłam:P jak postanowiłam na nowo zawalczyć o maluszka to organizm mnie w kulki robi i @ nie przychodzi XD jeszcze nie zaczęłam a już mam dosyć i osiwieć mogę:P

    Aleeee za wszystkie mocno trzymam kciuki i popijam winko :D za wasze II krechy lipcowe :D

    luśka18 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Katka95 Koleżanka
    Postów: 43 43

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Podstawa to trójka tarczycowa + usg. Prolaktyna, LH, FSH w 3-5 dc, progesteron 7dpo. Możesz też sprawdzić testosteron 3-5dc i monitoring owulacji żeby sprawdzić czy pęcherzyki rosną i pękają.

    U mnie trądzik na brodzie szczęce i szyi jest jednym z objawów PCOS, ale jeśli masz regularne cykle i nie masz innych objawów nie martw się tym.
    Najważniejsze to nie stresować się i czerpać przyjemność z bzyków. ☺️


    Cykle mam raczej regularne przeważnie 31 dni w zakresie pomiędzy 30-35 , miesiączki są dosyć długie 6-7 dni, pierwszy dzień nie obejdzie się bez przeciwbólowej tabletki i dosyć obfite, przez 3 dni muszę stosować podpaski na całej powierzchni majtek albo takie dłuższe na noc 😕zaczęłam się zastanawiać czy nie mam czasem endometriozy, PCOS też mi przeszło przez myśl, ale póki co ginekolog mówi, że wszystko wyglada w porządku, ale nie badałam się jakoś specjalistycznie pod kątem jakiejś choroby. Stwierdziłam, że najpierw spróbuję zajść w ciąże a jeśli będą problemy zacznę szukać przyczyny, ale jestem dosyć niecierpliwą osobą i tak bardzo pragnę dzidziusia, że to czekanie jest straszne, nagle dni zaczęły się niewyobrażalnie ciągnąć w czasie, dlatego chyba zrobię sobie kilka dodatkowych badań, żeby nie tracić czasu. Wiem, że nawet całkowicie zdrowe osoby nie zachodzą w ciąże na pstryknięcie palcami i może to potrwać kilka lub kilkanaście miesięcy , ale nie sądziłam, że to kosztuje tyle nerwów. Muszę trochę wyluzować, dobrze, że urlop szykuje się za kilka dni, może to pomoże😉

  • Andziaxddd Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam pytanie.
    Czy miałyście 3-4 dni po zastrzyku ovitrelle ból brzucha jak na miesiączkę? Nie wiem co o tym myśleć i trochę się nie pokoje.

    Gusiaczek lubi tę wiadomość

  • Katka95 Koleżanka
    Postów: 43 43

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Hejka. Miłego dnia

    Witam nowe koleżanki. ☺️

    Mój chrześniak ma za 3 tygodnie roczek. Zastanawiam się co kupić młodemu na urodziny. Macie jakieś pomysły?


    Ja na roczek mojego Chrześniaka zrobiłam dla niego taki album Mój Pierwszy Rok , miałam Jego Pierwsze zdjęcie usg , zdjęcie Mamusi na dzień przed porodem, pierwsze zdjęcie po urodzeniu , pierwsze zdjęcie w domu, pierwszy uśmiech, pierwsze zdjęcie z babciami, dziadkami ciotkami itd., dużooo zdjęć z pierwszych razy , do każdego zdjęcia robiłam jakieś ciekawe opisy i rysunki i myślę,że to będzie fajna pamiątka kiedyś dla niego, do tego jeszcze jakaś zabawka interaktywna, żeby miał też uciechę na tamtą chwilę😉

  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    A co ja takiego robię? 😀 Przecież nawet jeszcze starań pełną parą nie zaczęłam:P jak postanowiłam na nowo zawalczyć o maluszka to organizm mnie w kulki robi i @ nie przychodzi XD jeszcze nie zaczęłam a już mam dosyć i osiwieć mogę:P

    Aleeee za wszystkie mocno trzymam kciuki i popijam winko :D za wasze II krechy lipcowe :D

    Jesteś zdrowo zakręcona😍lubię to 😉 Mnie w moim pierwszym cyklu 🐒 tez zrobiła w konia, później już przychodziła jak w zegarku, a dałaby se już spokój i pożegnała się na kilkanaście miesięcy 🤭🤭

    Ja już osiwialam🤣🤣🤣

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Emkaxd Koleżanka
    Postów: 31 2

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Pierwszy raz mam tak niskie temperatury. Niby wyznaczyło owu, ale coś czuje że to znowu cykl bezowulacyjny. b2d6be4cd374287d15d8cc3e2cff129b.png

  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Jesteś zdrowo zakręcona😍lubię to 😉 Mnie w moim pierwszym cyklu 🐒 tez zrobiła w konia, później już przychodziła jak w zegarku, a dałaby se już spokój i pożegnała się na kilkanaście miesięcy 🤭🤭

    Ja już osiwialam🤣🤣🤣
    Wiesz kiedyś się martwiłam wszystkim, brałam wszystkie problemy na klatę na poważnie, denerwowałam się wszystkim, do tego stopnia że raz przez nadmiar stresu miałam stan przedzawałowy w wieku 21 lat... Młody organizm, silny i nie wytrzymał tego wszystkiego... i od tamtego czasu koniec że stresem... Nie da się go wyeliminować do zera ale da się problemy i stres zamienić na pozytywne emocje, wszystko brać jako wyzwanie które motywuje i umacnia... Co prawda problem kardiologiczny został muszę kontrolować serducho ale uwierzcie mi że dobre nastawienie i to zdrowe zakręcenie pomaga w życiu :)

    age.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z koleżanek (jedzących mięso) stosuje może wit. B12 w wersji metylo? Zastanawiam się czy się w to bawić czy pozostać przy syntetyku bo wersja metylo ma bardzo wysokie stężenie, dostarczające nawet do 5tys %.... ewentualnie zastanawiam się nad eksperymentem z piciem Proovulin, który też ma witaminy z grupy B ale kwas foliowy metylo, który i tak używam, plus odpowiedni stosunek myo do chyro.... teraz Piję Inofem i jak na razie daje radę więc nie wiem czy jest sens eksperymentować....Ktoś coś?

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Wiesz kiedyś się martwiłam wszystkim, brałam wszystkie problemy na klatę na poważnie, denerwowałam się wszystkim, do tego stopnia że raz przez nadmiar stresu miałam stan przedzawałowy w wieku 21 lat... Młody organizm, silny i nie wytrzymał tego wszystkiego... i od tamtego czasu koniec że stresem... Nie da się go wyeliminować do zera ale da się problemy i stres zamienić na pozytywne emocje, wszystko brać jako wyzwanie które motywuje i umacnia... Co prawda problem kardiologiczny został muszę kontrolować serducho ale uwierzcie mi że dobre nastawienie i to zdrowe zakręcenie pomaga w życiu :)

    Ja tez kiedyś miałam mega stresowy tryb życia i w wieku 23 lat nabawiłam się choroby wrzodowej żołądka 🥺 i od tamtej pory życie zmieniłam 😀

    Oczywiście nie da się wyeliminować stresu i smutku, bo zawsze przychodzi, ale i ja teraz na wszystko patrzę inaczej 😉

    Mery92 lubi tę wiadomość

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 979 744

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Ja tez kiedyś miałam mega stresowy tryb życia i w wieku 23 lat nabawiłam się choroby wrzodowej żołądka 🥺 i od tamtej pory życie zmieniłam 😀

    Oczywiście nie da się wyeliminować stresu i smutku, bo zawsze przychodzi, ale i ja teraz na wszystko patrzę inaczej 😉
    Taaaa nagle mega problemy stały się błahostką rany myślałam że tylko ja jestem po dziwnych przejściach,
    :) Tak powstaje optymizm :D nie polecam stosować na sobie :P

    age.png
‹‹ 740 741 742 743 744 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ