X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1180 1007

    Wysłany: 22 lipca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo ode mnie lekarz nie wymagał określonego dnia cyklu, ale to był dr M nastawiony na szczepienia. Nasza nowa pani immuno też nie pytała w którym dniu cyklu te badania były zrobione. Czytałam na forum że jeden lekarz wymaga określonego dnia, inny nie.
    Ale jeśli pani dr ma takie zalecenia to lepiej tak zrobić 🙂 najlepiej robić w diagnostyce, synevo podobno robi kompletnie inną metodą i wyniki są nieczytelne.

    Pandzia pogoda chyba Ci dopisuje ☀️ jak spędzasz czas?

    Pinki będzie dobrze, zobaczysz. Po wizycie leć na lody odstresować się 🥰

    Echo, Pinkflower lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę jeszcze zrobić komórki NK, czyli jak rozumiem cd56. W Diagnostyce jest takie badanie:

    https://diag.pl/sklep/badania/profil-limfocytarny-podstawowy-t-b-nk-t-pom-t-supr/

    Z opisu to nie wynika, ale może któraś z Was będzie wiedziała. Czy to jest właśnie badanie, które powinnam wykonać i będzie tutaj info o cd56? W Alab jest to wyraźnie wskazane i teraz nie wiem...

    Magdanka,a Ty gdzie robiłaś badania dla immuno?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dzień dobry, miłego dnia ☀️

    Echo jak się czujesz?
    Pinkflower kciuki ✊🏻 ale naprawdę dziś może nie być nic widać. Który dziś masz tc?

    Mnie będzie tu mniej. Będę starać się czytać i lajkować, ale udzielać będę się mniej.

    Życzę Wam udanego i spokojnego tygodnia ❤️

    Przepraszam, umknęła mi Twoja wiadomość. Czuje się lepiej, ale już czuję stres związany z powrotem do pracy.

    Wszystko u Ciebie w porządku? Czy po prostu chcesz się trochę zdystansować od wątków staraniowych? 💋❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1180 1007

    Wysłany: 22 lipca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Muszę jeszcze zrobić komórki NK, czyli jak rozumiem cd56. W Diagnostyce jest takie badanie:

    https://diag.pl/sklep/badania/profil-limfocytarny-podstawowy-t-b-nk-t-pom-t-supr/

    Z opisu to nie wynika, ale może któraś z Was będzie wiedziała. Czy to jest właśnie badanie, które powinnam wykonać i będzie tutaj info o cd56? W Alab jest to wyraźnie wskazane i teraz nie wiem...

    Magdanka,a Ty gdzie robiłaś badania dla immuno?

    Tak to badanie nosi nazwę Profil Limfocytarny lub Test IMK.
    W podstawowym chyba nie będziesz miała info o cd56, tylko w rozszerzonym. Ale pani doktor chciała od Ciebie tylko komórki NK, a nie cd56? 🤔

    Ja robiłam w Łodzi w APC.

    U mnie wyglądało to tak
    https://zapodaj.net/plik-6xBodsZpkR

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 10:13

    Echo lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za pomoc ❤️

    Ostatecznie napisałam do kliniki z pytaniem czy badania z Diagnostyki będą ok. Za dużo już czasu straciłam na analizie oferty różnych laboratoriów,a te badania są naprawdę drogie i nie chce popełnić błędu 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 22 lipca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Echo ode mnie lekarz nie wymagał określonego dnia cyklu, ale to był dr M nastawiony na szczepienia. Nasza nowa pani immuno też nie pytała w którym dniu cyklu te badania były zrobione. Czytałam na forum że jeden lekarz wymaga określonego dnia, inny nie.
    Ale jeśli pani dr ma takie zalecenia to lepiej tak zrobić 🙂 najlepiej robić w diagnostyce, synevo podobno robi kompletnie inną metodą i wyniki są nieczytelne.

    Pandzia pogoda chyba Ci dopisuje ☀️ jak spędzasz czas?

    Pinki będzie dobrze, zobaczysz. Po wizycie leć na lody odstresować się 🥰

    Magdanka, a Ty jak wypoczywasz kochana? 😘
    Pogoda chyba super się udała.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2679 2523

    Wysłany: 22 lipca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Mnie też to chodzi po głowie 😅 ale nie wiem właśnie co tu zrobić. Sprawdzę to Synevo,ale nie wiem będę umiała ocenić czy robią taka samą metodą jak Diagnostyka i Alab
    Diagnostyka już nie wysyła do APC więc teraz to już wszystkie 3 laby mają takie same wyniki z tego co kojarzę

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2679 2523

    Wysłany: 22 lipca, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Echo ode mnie lekarz nie wymagał określonego dnia cyklu, ale to był dr M nastawiony na szczepienia. Nasza nowa pani immuno też nie pytała w którym dniu cyklu te badania były zrobione. Czytałam na forum że jeden lekarz wymaga określonego dnia, inny nie.
    Ale jeśli pani dr ma takie zalecenia to lepiej tak zrobić 🙂 najlepiej robić w diagnostyce, synevo podobno robi kompletnie inną metodą i wyniki są nieczytelne.

    Pandzia pogoda chyba Ci dopisuje ☀️ jak spędzasz czas?

    Pinki będzie dobrze, zobaczysz. Po wizycie leć na lody odstresować się 🥰
    Szczerze? Wynik jak wynik, zakresy są, wartości są podane.
    APC robi kompletnie inną metodą badanie, aktywuje limfocyty i sprawdza na aktywowanych wytwarzanie interleukin. Reszta labów robi na limfocytach nieaktywowanych prosto. Jaka jest różnica - pojęcia nie mam.
    Ja mam zawsze uczulenie jak lekarz mówi że musi być stricte z jakiegoś labu. Widzę że np parazytologia tak ma, że dziewczyny wysyłają kal do jakiś dwóch labow w kraju i tam wiecznie wszystko dodatnie wychodzi. A w innych labach nie.
    Nie wiem, pracuje u siebie w labie zgodnie ze sztuką, zdajemy sprawdziany zewnętrzne i wewnętrzne (ja mam akurat inną działkę jeszcze badań) i wiem, że dbam o jakość wykonywanych badań i jakoś po prostu denerwuje mnie jak lekarz mówi że dla niego ble bo nie APC, dlatego właśnie omijam panów M szerokim łukiem

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1180 1007

    Wysłany: 22 lipca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Szczerze? Wynik jak wynik, zakresy są, wartości są podane.
    APC robi kompletnie inną metodą badanie, aktywuje limfocyty i sprawdza na aktywowanych wytwarzanie interleukin. Reszta labów robi na limfocytach nieaktywowanych prosto. Jaka jest różnica - pojęcia nie mam.
    Ja mam zawsze uczulenie jak lekarz mówi że musi być stricte z jakiegoś labu. Widzę że np parazytologia tak ma, że dziewczyny wysyłają kal do jakiś dwóch labow w kraju i tam wiecznie wszystko dodatnie wychodzi. A w innych labach nie.
    Nie wiem, pracuje u siebie w labie zgodnie ze sztuką, zdajemy sprawdziany zewnętrzne i wewnętrzne (ja mam akurat inną działkę jeszcze badań) i wiem, że dbam o jakość wykonywanych badań i jakoś po prostu denerwuje mnie jak lekarz mówi że dla niego ble bo nie APC, dlatego właśnie omijam panów M szerokim łukiem
    Z tego co kojarzę to nie tylko prof M chciał w konkretnym labie, ale Sydor i Paśnik też. Wiele dziewczyn musiało powtarzać. Może wyniki badań konkretną metodą są w stanie więcej powiedzieć. Ale na pewno doświadczony lekarz będzie w stanie zinterpretować wyniki niezależnie od labu 🙂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Sydor nie uznaje z innych laboratoriów i jak masz z innego miejsca, to on tego nie czyta i musisz powtórzyć. Nie wymagał też komórek NK i dlatego teraz jestem w lesie. Wręcz odradzał wykonanie tego badania, bo uważa je za bezwartościowe.

    Dr Jarosz jest chyba jedyna, która się nie upiera przy konkretnym miejscu i powiedziała, że każde laboratorium robi odpowiednią metodą. Nie chciałabym jednak wydać pieniędzy na badania, które później nie będą miały wartości dla pani dr. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź na maila. Nie mam bezpośredniego kontaktu do lekarza, więc muszę poczekać na odzew kliniki 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 22 lipca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcinam się ale znalazłam swoje miejsce na ziemi jeśli chodzi o konie: wspaniała atmosfera, mają totalny luz, idziesz zgarniesz sobie konika z ogromnego pastwiska, nie z boksu, zajęcia na totalnym luzie, bez parcie że musisz to czy tamto, wszystko w swoim tempie, większość jazdy jest w terenie po łąkach i nad rzeką, mam rzut beretem no i cena: jest o połowę taniej

    Elza1234, Echo, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klinika napisała,że w Synevo mam zrobić badania 😅 tego się nie spodziewałam 😅 ale przynajmniej nie mam już wątpliwości

    Pinkflower, Elza1234 lubią tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 22 lipca, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Wcinam się ale znalazłam swoje miejsce na ziemi jeśli chodzi o konie: wspaniała atmosfera, mają totalny luz, idziesz zgarniesz sobie konika z ogromnego pastwiska, nie z boksu, zajęcia na totalnym luzie, bez parcie że musisz to czy tamto, wszystko w swoim tempie, większość jazdy jest w terenie po łąkach i nad rzeką, mam rzut beretem no i cena: jest o połowę taniej

    Jednorożec ale super 🥰 w sumie same plusy 😊

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki, jak się czujesz 💋?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 22 lipca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Pinki, jak się czujesz 💋?

    Było ok a teraz trochę słabo. Myślę że to upał plus progesteron I jestem jak omotana.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9377 9946

    Wysłany: 22 lipca, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec super.
    Echo, potrzebuję złapać trochę dystansu od forum.
    Co do badań, to APC cytokiny tam dr Sydor karze robić. Ale np crossmatch stamtąd podważa 🤷🏼‍♀️
    Komórki nk czyli cd56 najlepiej zbadać z endometrium. I mi np dr Sydor powiedział, że biopsja endometrium to must have + właśnie oznaczenie cd138 i cd56. Z krwi zapewne wyjdą inne wartości, ale ja uważam, że lepiej zrobić to badanie niż w ogóle. I ja zamierzam też je zrobić + powtórzyć crossmatch po braniu encortonu. Ale to już bliżej powrotu do starań.

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 22 lipca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P. Się właśnie na mnie obraził śmiertelnie, bo jego siostra jedzie we środę na Węgry pod namioty ja powiedziałam że nie ma opcji żebyśmy też jechali bo w jeden dzień nie ogarnę wyjazdu poza tym znając jego będę musiala mu usługiwać tak samo jak w domu czyli czyt. Nic nie odpocznę i boję się że będzie tam pił bo ekipa jedzie większą i będzie miał ciągoty a ja nie mam zamiaru ani na to patrzeć ani tym razem martwić się o pojanego chłopa. A trzecia sprawa jest taka że byliśmy już na wakacjach i szkoda mi pieniędzy na drugi wyjazd
    Dawno nie miał takiego focha

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 22 lipca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    P. Się właśnie na mnie obraził śmiertelnie, bo jego siostra jedzie we środę na Węgry pod namioty ja powiedziałam że nie ma opcji żebyśmy też jechali bo w jeden dzień nie ogarnę wyjazdu poza tym znając jego będę musiala mu usługiwać tak samo jak w domu czyli czyt. Nic nie odpocznę i boję się że będzie tam pił bo ekipa jedzie większą i będzie miał ciągoty a ja nie mam zamiaru ani na to patrzeć ani tym razem martwić się o pojanego chłopa. A trzecia sprawa jest taka że byliśmy już na wakacjach i szkoda mi pieniędzy na drugi wyjazd
    Dawno nie miał takiego focha

    Jednorożec, jakby ja Ci się nie dziwię. Dla mnie pod namioty to żadna frajda a jeszcze z dwójką dzieci żeby ich ogarnąć tam, kosmos. Plus perspektywa picia i nieznośnego chłopa to dziękuję bardzo.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2801 1381

    Wysłany: 22 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, jest pęcherzyk ciążowy w macicy. Narazie wygląda wszystko ok. Z OM 5+2 ale to jest jakieś 4+4.

    Jednorożec89, alauda, Echo, Elza1234, Magdanka, izzy91, Butterfly23, Moni89, agentka93, Sylwiaa373 lubią tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4035 2373

    Wysłany: 22 lipca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje 🥳❤️ Dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia co do badan czy leków? Kiedy kolejna wizyta?

    Edit: pytałaś może o zniżkę na leki🤰?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 19:11

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 1089 1090 1091 1092 1093 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ