X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 31 lipca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Też tak słyszałam. Że laparoskopowo tylko. No i USG specjalistyczne. I ja wybieram się na to USG. Bo są tu na forum przypadki dziewczyn, gdzie żadnych objawów, a endomenda zaawansowana.
    Ano widzicie, każdy lekarz mówi co innego :)

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1382 1723

    Wysłany: 31 lipca, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki 🌷
    Przy antybiotyku należy brać probiotyk dopochwowy czy dopiero po skończeniu antybiotyku? Oczywiście nie zapytałam lekarza.. a wujek Google różnie pisze 🤷🏼‍♀️

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Echo Autorytet
    Postów: 4044 2377

    Wysłany: 31 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Też tak słyszałam. Że laparoskopowo tylko. No i USG specjalistyczne. I ja wybieram się na to USG. Bo są tu na forum przypadki dziewczyn, gdzie żadnych objawów, a endomenda zaawansowana.

    Objawy zawsze jakieś są, ale my się do nich przyzwyczajamy i myślimy,że tak ma być i to normalne. Dobrze, że poszerzysz o to diagnostykę, bo to jest franca jak żadna inna. Trzymam kciuki żeby Ci nic tam nie wyszło 🤞🤞❤️ Ja niestety mam adenomioze i podejrzenie endometriozy. To może być przyczyna niskiego AMH...

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4044 2377

    Wysłany: 31 lipca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kobietki 🌷
    Przy antybiotyku należy brać probiotyk dopochwowy czy dopiero po skończeniu antybiotyku? Oczywiście nie zapytałam lekarza.. a wujek Google różnie pisze 🤷🏼‍♀️

    Jak najbardziej. Wręcz zaleca się przyjmowanie probiotyków dopochwowych podczas stosowania antybiotyków

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 31 lipca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kobietki 🌷
    Przy antybiotyku należy brać probiotyk dopochwowy czy dopiero po skończeniu antybiotyku? Oczywiście nie zapytałam lekarza.. a wujek Google różnie pisze 🤷🏼‍♀️
    Chyba przy ale nie jestem pewna.

    Wiecie jaka patologiczna sytuacja mnie spotkała?
    Poszłam do lekarza rodzinnego głównie po skierowanie na rezonans kręgosłupa bo lekarz na sor mówił że dobrze by było sobie zrobić. Moja Pani doktór na urlopie, jest zastępstwo. Wchodzę do gabinetu a tam baba na oko ze 100 lat patrzy się na mnie z wyraz twarzy a co ta tu robi? Pierwsze pytanie od wejście: co Pani chce? Opowiadam jej całą sytuację i co jest mi potrzebne, tą zaczęłam klikać coś w komputerze, chwilę jej to zajęło ale nie oceniam kobieta ma swoje lata. Wyklikała moją kartotekę i patrzy na mnie jakbym z Marsa przyleciała ale czego Pani oczekuje, była Pani dwa razy w ciąży obciążyła Pani krzyże, takie rzeczy będą się zdarzać, i ona mi skierowania nie da bo rezonans jest dla tych co naprawdę potrzebuja a nie dla takich jak ja

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9379 9952

    Wysłany: 31 lipca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Objawy zawsze jakieś są, ale my się do nich przyzwyczajamy i myślimy,że tak ma być i to normalne. Dobrze, że poszerzysz o to diagnostykę, bo to jest franca jak żadna inna. Trzymam kciuki żeby Ci nic tam nie wyszło 🤞🤞❤️ Ja niestety mam adenomioze i podejrzenie endometriozy. To może być przyczyna niskiego AMH...
    U mnie jedyne co, to dość bolesne owulacje. Miesiączki mam skąpe, bolesne, ale normalnie mogę funkcjonować. Na USG czysto, żadnych torbieli.
    Ja trzymam kciuki kochana za Ciebie żebyś mogła już rozpocząć stymulację ✊🏻❤️

    Echo lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9379 9952

    Wysłany: 31 lipca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec 🙈🙈🙈🙈 słów brak
    Smerfetka tak probiotyk koniecznie do antybiotyku i nawet można stosować jeszcze kilka dni po skończonej kuracji.

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 31 lipca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kobietki 🌷
    Przy antybiotyku należy brać probiotyk dopochwowy czy dopiero po skończeniu antybiotyku? Oczywiście nie zapytałam lekarza.. a wujek Google różnie pisze 🤷🏼‍♀️
    Ja zawsze brałam w tym samym czasie i jeszcze z 2 tyg po

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4044 2377

    Wysłany: 31 lipca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Chyba przy ale nie jestem pewna.

    Wiecie jaka patologiczna sytuacja mnie spotkała?
    Poszłam do lekarza rodzinnego głównie po skierowanie na rezonans kręgosłupa bo lekarz na sor mówił że dobrze by było sobie zrobić. Moja Pani doktór na urlopie, jest zastępstwo. Wchodzę do gabinetu a tam baba na oko ze 100 lat patrzy się na mnie z wyraz twarzy a co ta tu robi? Pierwsze pytanie od wejście: co Pani chce? Opowiadam jej całą sytuację i co jest mi potrzebne, tą zaczęłam klikać coś w komputerze, chwilę jej to zajęło ale nie oceniam kobieta ma swoje lata. Wyklikała moją kartotekę i patrzy na mnie jakbym z Marsa przyleciała ale czego Pani oczekuje, była Pani dwa razy w ciąży obciążyła Pani krzyże, takie rzeczy będą się zdarzać, i ona mi skierowania nie da bo rezonans jest dla tych co naprawdę potrzebuja a nie dla takich jak ja

    Klasyk. Ja też wiele razy odbijałam się od drzwi, a miałam bardzo silne objawy neurologiczne. W końcu ktoś się zlitował,dał mi skierowanie na rezonans i wyszło, że mam bardzo poważna dyskopatie z naciskiem na nerwy... Nie poddawaj się, idź do innego lekarza 🤞

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2823 1387

    Wysłany: 31 lipca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Chyba przy ale nie jestem pewna.

    Wiecie jaka patologiczna sytuacja mnie spotkała?
    Poszłam do lekarza rodzinnego głównie po skierowanie na rezonans kręgosłupa bo lekarz na sor mówił że dobrze by było sobie zrobić. Moja Pani doktór na urlopie, jest zastępstwo. Wchodzę do gabinetu a tam baba na oko ze 100 lat patrzy się na mnie z wyraz twarzy a co ta tu robi? Pierwsze pytanie od wejście: co Pani chce? Opowiadam jej całą sytuację i co jest mi potrzebne, tą zaczęłam klikać coś w komputerze, chwilę jej to zajęło ale nie oceniam kobieta ma swoje lata. Wyklikała moją kartotekę i patrzy na mnie jakbym z Marsa przyleciała ale czego Pani oczekuje, była Pani dwa razy w ciąży obciążyła Pani krzyże, takie rzeczy będą się zdarzać, i ona mi skierowania nie da bo rezonans jest dla tych co naprawdę potrzebuja a nie dla takich jak ja

    Masakra, pewnie idz i najlepiej zrób prywatnie bo Pani nie da skierowania 🤦‍♀️ jestem za tym co Echo mówi, żebyś poszła do innego lekarza I sprobowala. Może ktoś z polecenia kogoś podpowie

    Echo lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 31 lipca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Masakra, pewnie idz i najlepiej zrób prywatnie bo Pani nie da skierowania 🤦‍♀️ jestem za tym co Echo mówi, żebyś poszła do innego lekarza I sprobowala. Może ktoś z polecenia kogoś podpowie
    Poczekam aż do moja Pani doktor wróci z urlopu. Ma być za tydzień. Ona problemu robić nie będzie

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 31 lipca, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki czekamy na wieści

    Echo lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4044 2377

    Wysłany: 31 lipca, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Pinki czekamy na wieści

    Ja też czekam jak na szpilkach 🙏🌈❤️

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1184 1013

    Wysłany: 31 lipca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki tak mocno zaciskam kciuki że już bolą 😁🤞🤞

    Elza masz prawo się bać, to jest po prostu strach przed nieznanym. Bardzo mało jest kobiet po naszych przejściach, które nie stresują się kolejnymi badaniami. A chyba nawet żadna, która tyle przeszła i chciałaby żeby się udało, nie podchodzi do tego na lajcie. Mocno Ci kibicuje 🫂

    Elza1234, Pinkflower lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2823 1387

    Wysłany: 31 lipca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam dziewczyny, jest opóźnienie z 40 minut jak na złość 😵‍💫

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 31 lipca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tylko ja odświeżam forum co pięć sekund?
    Pinki 🤞

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • alauda Autorytet
    Postów: 2819 2037

    Wysłany: 31 lipca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower, ja również mocno trzymam kciuki i czekam na porcję dobrych wiadomości ✊🏼🤞🏼🍀❤️

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2819 2037

    Wysłany: 31 lipca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, już miałam do Was pisać wcześniej ale naprawdę nie miałam kiedy. Dzisiaj widziałam że byłam wywołana do tablicy ale akurat byliśmy w drodze do mojej cioci na wieś, gdzie nie ma zasięgu😉

    Jeśli nic dziwnego nie wydarzy się, transfer mam zaplanowany na wtorek. Była nawet opcja w ten piątek ale miałam wysokie LH, które mogłoby wskazywać na owulację, której nie powstrzymał estrofem. Mimo, że pęcherzyków nie było, lekarz postanowił poczekać aż wyniki będą w normie.
    Powiem Wam, że podziwiam kobiety, które wielokrotnie podchodzą do procedur. Akurat stymulacja to dla mnie pikuś ale przygotowania do transferu znoszę już inaczej. Już dobijają mnie końskie dawki estrofemu a co dopiero będzie jak zacznę ładować w siebie proga 🤯 Później wjeżdża jeszcze encorton i clexane.
    Mysle żeby sobie odpuścić kolejne próby, to nie na mój wiek🫤
    Zdecydowanie wolałabym cykl naturalny ale na naturalnym nie urosłoby mi endo 🫤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 19:01

    Elza1234, Echo lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 31 lipca, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Dziewczyny, już miałam do Was pisać wcześniej ale naprawdę nie miałam kiedy. Dzisiaj widziałam że byłam wywołana do tablicy ale akurat byliśmy w drodze do mojej cioci na wieś, gdzie nie ma zasięgu😉

    Jeśli nic dziwnego nie wydarzy się, transfer mam zaplanowany na wtorek. Była nawet opcja w ten piątek ale miałam wysokie LH, które mogłoby wskazywać na owulację, której nie powstrzymał estrofem. Mimo, że pęcherzyków nie było, lekarz postanowił poczekać aż wyniki będą w normie.
    Powiem Wam, że podziwiam kobiety, które wielokrotnie podchodzą do procedur. Akurat stymulacja to dla mnie pikuś ale przygotowania do transferu znoszę już inaczej. Już dobijają mnie końskie dawki estrofemu a co dopiero będzie jak zacznę ładować w siebie proga 🤯 Później wjeżdża jeszcze encorton i clexane.
    Mysle żeby sobie odpuścić kolejne próby, to nie na mój wiek🫤
    Zdecydowanie wolałabym cykl naturalny ale na naturalnym nie urosłoby mi endo 🫤
    A naturalny z mają pomocą letrozolu? Ja tak będę próbować
    Trzymam kciuki rękoma i stopami 🙏

    alauda lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • alauda Autorytet
    Postów: 2819 2037

    Wysłany: 31 lipca, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Powiem Wam, że po tym nieudanym transferze i mając tą wizję histero w piątek, jestem tak zestresowana że ciągle mam skurcze i drży mi powieka, mimo że 3 lata biorę codziennie magneb6forte
    Dzisiaj nad ranem się przeciągnęłam i tak nadciągnęłam bark i szyję po prawej stronie, że ledwo się ruszam
    Byle do niedzieli i jedziemy nad morze, zamierzam tam odnaleźć mój wewnętrzny spokój

    Elza, bardzo dobra decyzja z histero. Wtedy widać wszystko jak na dłoni … fakt, że może nie wszystko, tak jak dziewczyny piszą, ale na pewno zabieg może dużo wnieść do diagnostyki.
    Nie zapomnij tylko szczoteczki do zębów😉 ja zapomniałam a musiałam zostać na noc, bo było tyle zabiegów i operacji, że mnie juz nie wcisnęli.

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
‹‹ 1099 1100 1101 1102 1103 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ