X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3721 3830

    Wysłany: 24 października 2023, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awantura poszła konkret, oczywiście po nim spłynęło jak po kaczce a się zamknięta w sypialni i ryczę ogolnie to wyszło na to że sama sobie jestem winna bo trzeba było nigdzie nie iść i nic nie robić.
    Mam go serdecznie dosyć. Za raz mi dzieci zostawi bo szwagier robi remont i trzeba mu pomóc. Jemu nie mnie...

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Kobea Autorytet
    Postów: 256 201

    Wysłany: 24 października 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Ja nigdy nie mogłam schudnąć i jedyne co mi pomogło to jedzenie do max 17/18 i ograniczenie słodyczy. Samo poleciało w tamtym roku 7kg 🙂 nigdy nie mogłam utrzymać żadnej diety. Wypróbujcie, polecam 😀

    Magdanka, masz jakieś wyniki hist pat czy przegapiłam gdzieś.

    Kasiek789, Echo lubią tę wiadomość

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1375 1202

    Wysłany: 24 października 2023, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja nigdy nie mogłam schudnąć i jedyne co mi pomogło to jedzenie do max 17/18 i ograniczenie słodyczy. Samo poleciało w tamtym roku 7kg 🙂 nigdy nie mogłam utrzymać żadnej diety. Wypróbujcie, polecam 😀

    Magdanka, masz jakieś wyniki hist pat czy przegapiłam gdzieś.

    Kochana nie dzwoniłam jeszcze czy są, jutro to zamierzam zrobić 🙂
    Jak się czujesz? Czy nadal musisz chodzić do Sydora na kontrolę czy wysyłasz mu tylko wyniki? No i jestem ciekawa czy masz już widoczny brzuszek? 🥰

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9472 10041

    Wysłany: 24 października 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea ja stosuje post przerywany. Zaczynam jeść o 10, kończę o 20. I to dla mnie jest super, pomaga trzymać się trzech posiłków dziennie, ale teraz mi jakoś ciężko się zebrać.

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 24 października 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec, jakby mi tak mąż powiedział (gdybyśmy mieli wspólne dziecko), to bym go spytała, czy mam pomóc mu pakować rzeczy, czy chce zobaczyć jak latają przez pół osiedla. Pogonilabym dziada..... 😡

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Kobea Autorytet
    Postów: 256 201

    Wysłany: 24 października 2023, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dołu mi coś zaczyna wystawać brzuch ale jeszcze nie widać tego😀
    Do sydora muszę zrobić niektóre parametry krzepnięcia i będzie eporada.

    Ja właśnie musiałam mieć dla schudnięcia dłuższy czas niejedzenia przed snem, chodziłam spać przed 22.30, teraz to mnie już nie raz ścina po 21😀
    Dlatego u mnie jedzenie max do 18.

    S.Roszpunka, Kasiek789, Stela lubią tę wiadomość

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 24 października 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FB-IMG-1698160638180.jpg
    To chyba test dla mnie 😂😂😂

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9472 10041

    Wysłany: 24 października 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    FB-IMG-1698160638180.jpg
    To chyba test dla mnie 😂😂😂
    Dobre 😂

    Ja właśnie opitoliłam chipsy 🙈 boszszsz. Bebzon: widzisz mnie? Ano widzę 🫣

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 24 października 2023, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dobre 😂

    Ja właśnie opitoliłam chipsy 🙈 boszszsz. Bebzon: widzisz mnie? Ano widzę 🫣

    Jesteś przed @, to masz prawo 🙈😁

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2023, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez dojrzewa, we mnie myśl, że pora wziąć się za siebie. W zeszłym roku schudłam 11 kg. Po poronieniu prawir wszystko wróciło. Dodatkowo moje jelita się odezwały i muszę zrobić też to dla nich.
    Sprawa z włamaniem ma już swój finał. Złodzieje złapani. Jak się okazało, włamali się jezzcze do mieszkań we Wrocławiu, i pech chciał, że ukradli przenośne słuchawki, które miały lokalizację. Właściciel od razu się zorientował dał cynk, i o dziwo szybko zareagowała policja. Pojechali w miejsce docelowe a tam były też łupy skradzione sąsiadów. Ale niepokój pozostał, teraz każdy powinien być czujnejszym. Kobieta, która sprząta na osiedlu, widziała ich. Było ich dwóch jeden wchodził do mieszkania, a drugi stał przed blokiem na obczajce. No ale nie skojarzyła faktów, że coś tu nie gra🤷.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2023, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, ile dni po odstawieniu progesteronu powinna przyksc miesiączka? Jest jakaś zależność, czy to już zależy indywidualnie od organizmu kobiety? Martwe się, że przez to cykle mi się wydłużą, a już nie są krótkie.

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1375 1202

    Wysłany: 25 października 2023, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stela wrote:
    Mam pytanie, ile dni po odstawieniu progesteronu powinna przyksc miesiączka? Jest jakaś zależność, czy to już zależy indywidualnie od organizmu kobiety? Martwe się, że przez to cykle mi się wydłużą, a już nie są krótkie.

    Stela po odstawieniu proga krwawiawienie może pojawić się do dwóch tygodni. Więc tu tylko cierpliwość bo każdy organizm jest inny i jedna ma szybciej a druga dłużej, ja zawsze czekałam około tydzień 🙂

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2906 2869

    Wysłany: 25 października 2023, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stela wrote:
    Mam pytanie, ile dni po odstawieniu progesteronu powinna przyksc miesiączka? Jest jakaś zależność, czy to już zależy indywidualnie od organizmu kobiety? Martwe się, że przez to cykle mi się wydłużą, a już nie są krótkie.
    Niestety od odstawienia proga, tak jak Magdanka pisze, może nawet 2 tyg do okresu upłynąć :/

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3721 3830

    Wysłany: 25 października 2023, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio po odstawieniu proga przyszła po 10 dniach

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2023, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz mnie zaskoczyłyście, nie spodziewałam się, że to tyle może trwać.

  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 października 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry moje kochane <3 <3 Miłego dnia Wam życzę!

    Przeraszam, że tak rzadko coś piszę. Mam teraz sporo na głowie i przez to dopiero teraz nadrobiłam wiadomości. Przejęłam już wszystkie obowiązki, a do lekarzy czy na rehailitację jeździmy razem (dla niego wymuszona pozycja w samochodzie powoduje silny ból, więc nie za bardzo może prowadzić). Mąż ma wyznaczony termin operacji na początek grudnia, a do tego czasu musi kontynuować rehabilitację. Nie miałam jeszcze czasu skontaktować się z Czechami żeby im powiedzieć, że nie damy rady wcześniej niż w styczniu rozpocząć stymulację. Chociaż tak naprawdę nie wiem czy styczeń nie będzie za wcześnie, skoro mąż będzie przebywać na zwolnieniu minimum 3 miesiace po operacji. W takim wypadku marzec będzie bardziej realny... Teraz jest oczywiście za wcześnie żeby to ocenić. Trzeba poczekać do operacji i wtedy zobaczymy co dalej. Najważniejsze żeby wszystko poszło dobrze 🍀

    W temacie diety, to ja też bardzo polecam IF. Ważne jest też jedzenie określonej ilości posiłków i nie podjadanie między nimi. Najbardziej pomaga mi rezygnacja z późnych kolacji i jem ostatni posiłek nie później niż o 18:00. Kiedyś kończyłam nawet wcześniej, ale ciąże mocno zaburzyły mój system. Za każdym razem jak zachodzę w ciążę mój organizm zaczyna wariować i bardzo domaga się jedzenia. Przez to jem za dużo oraz nie potrafię się powstrzymać i jem określone rzeczy - w pierwszej ciąży miałam nieodpartą ochotę na wszystko co słone i o wyraźnym smaku, a przy drugiej zajadałam się codziennie ciastami i słodkimi przekąskami/daniami. Nie wiem czy rzeczywiście takie preferencje jedzeniowe wskazują na płeć dziecka, ale ja tracę ciążę na bardzo wczesnym etapie i mimo to ciąża potrafi zrujnować moją dietę doszczętnie. Teraz znowu muszę schudnąć kilka kg ale przynajmniej wraz z usunięciem ostatnich resztek mój organizm przestał się domagać się dodatkowych porcji. Czy Wy też tak macie/zaobserowałyście takie zmiany u siebie?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3721 3830

    Wysłany: 25 października 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy nie wrócić do obserwacji cyklu .... Po tej drożności mam jakas większą motywację do tego bo teoretycznie jest większa szansa że się uda

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 25 października 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Zastanawiam się czy nie wrócić do obserwacji cyklu .... Po tej drożności mam jakas większą motywację do tego bo teoretycznie jest większa szansa że się uda

    Myślę, że to bardzo dobry pomysł. A co z niszą? Przypomnij proszę czy to zostało zbadane i już Cię nie ogranicza w staraniach. Umknęła mi gdzieś ta informacja, a trzymam mocno kciuki 🍀

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2951 2102

    Wysłany: 25 października 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, współczuję mężowi. Sama wiem, jak to jest mieć ból pleców. Na ten dzień chyba poddalabym się sama operacji, jeśli miało przestać by mnie boleć. Lekarz mówi, że na ten czas nikt mnie nie zoperuje, więc zostaje jedynie rehabilitacja (która nic nie pomaga) i leki przeciwbólowe/zwiotczające mięśnie (których nie biorę ze względu na starania). Muszę nauczyć się żyć z bólem i czekać az dysk porządnie się wysunie.

    Może styczen jeszcze jest realnym terminem. Okaże się, jak mąż będzie się czuł. No chyba, że musicie już rezerować jakis termin więc ja bym pewnie nie ryzykowała i poczekała jeszcze z miesiąc, dwa. Lepiej podejść do wszystkiego na spokojnie.

    Ja na początku ciąży zawsze dużo jadłam. Po ostatniej do tej pory nie udało mi sie zrzucić nadwyżki. Ale chociaż noszę normalne spodnie a nie ciążowe.... więc trochę jednak zrzuciłam ;)

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2951 2102

    Wysłany: 25 października 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Zastanawiam się czy nie wrócić do obserwacji cyklu .... Po tej drożności mam jakas większą motywację do tego bo teoretycznie jest większa szansa że się uda

    Próbujcie! Ja zaszłam w ciążę w cyklu, kiedy miałam drożność. Wprawdzie ją poroniłam ale udało się. Kilka dni temu czytałam, że kontrast używany przy drożności może pomóc w implantacji. Nie ma na to oficjalnych badań, ale zauważono taką zależność.
    Najchetniej to bym teraz badała drożność co miesiąc;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2023, 10:06

    83; AMH 0,73

    10.2021 -iui 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
‹‹ 533 534 535 536 537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ