X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Jest 33dc, mam dość czekania. Zaczynam brać progesteron 😔 nie rozumiem dlaczego tak się dzieje 😔

    Echo, ja Cię doskonale rozumiem, też bym brała już tego proga. Ostatnio jak się tak wyczekałam do 40 dc to serio mialam dość.

    Echo lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 24 marca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo ja myślę, że Twój organizm jest przemęczony i w ten sposób daje znać 😞

    Echo lubi tę wiadomość

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja bym jeszcze poczekała jakiś tydzień i wtedy zaczęła działać. Może @ jest już tuż tuż. Żadnych objawów nie masz?

    A ja mam znów dość @. Cały czas plamię. Jest to większe plamienie, bo dziennie dwie, trzy podpaski mi idą. Na wizytę mam przyjęć 8 kwietnia (przed okresem), ale chyba pójdę wcześniej. Też daje sobie tydzień, jeśli dalej będę plamić.

    A jeśli chodzi o pracę - jeśli ma Ci ona przysporzyć więcej stresu, to lepiej sobie odpuścić. Na pewno znajdziesz coś innego.
    Ja słyszałam, że u nas jest jedna firma, gdzie odchodząc od komputera trzeba było kliknąć, że się idzie np do toalety i jakiś tam program liczył czas. Szok, że jeszcze w tych czasach musimy się bać wyjść do toalety.
    Wiele ostatnio przeszłaś więc nie potrzebujesz dodatkowych zmartwień💗🤗

    Alauda, kurcze długo to plamienie trwa :( ale zrob tak jak uważasz, że bedzie dla Ciebie najlepiej

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, pandzia miłej pracy jeśli to możliwe w niedzielę i oby szybko zleciało 😘

    Elza1234, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, jak Ty tam ? ❤

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 24 marca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio z ginekologiem rozmawiałam o czekaniu na owulację, a później na czekanie na ewentualnych test lub okres. Powiedziałam, że zaczynam być już na tyle zmęczona staraniami, że męczy mnie to czekanie. Ok, cykle zaczęły się wyrównywać (chyba jak troszkę kg spadlo) i znowu trwają po 32-33 dni. Ale powiem szczerze, że to i tak długo przy staraniach. Wiecie co usłyszałam.... że późne owulację w pewnym wieku (to chyba już chodzi o ten mój wiek starczy 😂😂😂) nie sprzyjają zapłodnieniu i może to utrudniać. Także fajnie 🤷🏼‍♀️

    Echo lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 24 marca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście,że jest przemęczony. Nagle musiałam zacząć wstawać po 5:00 i do tego ten cały pośpiech i stres, że nawet nie mam kiedy zjeść w spokoju i jem przy biurku jednocześnie wykonujac pracę... Do tego wszystkiego dochodzi stres wywołany ivf. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem naprawdę zmęczona tym,że wszystko muszę planowac pod starania. Codziennie wisze nad kalendarzem i odliczam kiedy @ może się pojawić, a jak pojawi się w tym lub tym dniu, to muszę umówić USG na ten lub inny dzień. Przez nieprzewidywalnosc @ planuję różne scenariusze i non stop odświeżam znanegolekarza żeby uchwycić odpowiedni termin oraz wydzwaniam do klinik i bookuje wizyty zapasowe, również do innych lekarzy... Jestem wdzięczna, że mogę wykonać USG w Polsce,ale mimo wszystko ten temat jest męczący,bo nie jestem w stanie niczego przewidzieć czy zaplanować, a jeszcze muszę to pogodzić z pracą, która wygląda tak jak wygląda. Przepraszam za wylanie frustracji. Domyślam się jednak, że większość z Was ma tak samo dość. Ja nawet już w kratkę biorę suple, co zupełnie do mnie nie pasuje... Głównie przez pracę, bo czas na nie mam dopiero popołudniu jak wrócę do domu.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 24 marca, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Ostatnio z ginekologiem rozmawiałam o czekaniu na owulację, a później na czekanie na ewentualnych test lub okres. Powiedziałam, że zaczynam być już na tyle zmęczona staraniami, że męczy mnie to czekanie. Ok, cykle zaczęły się wyrównywać (chyba jak troszkę kg spadlo) i znowu trwają po 32-33 dni. Ale powiem szczerze, że to i tak długo przy staraniach. Wiecie co usłyszałam.... że późne owulację w pewnym wieku (to chyba już chodzi o ten mój wiek starczy 😂😂😂) nie sprzyjają zapłodnieniu i może to utrudniać. Także fajnie 🤷🏼‍♀️

    No i właśnie o tym piszę... Eh Roszpunko, doskonale Cię rozumiem. Ale ten komentarz lekarza...🫣

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 24 marca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Motylku, jak Ty tam ? ❤
    Pierwsze załamanie minęło. Ja już nie mam siły tego przeżywać. Nie myślę o tym, skupiam się na życiu codziennym. Dziękuję, że pytasz 😘
    Trzymam kciuki za Ciebie, żeby udało się przełożyć histeroskopię, ale tak jak któraś pisała, robisz prywatnie, więc nie powinno być z tym problemu.

    Echo lubi tę wiadomość

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Oczywiście,że jest przemęczony. Nagle musiałam zacząć wstawać po 5:00 i do tego ten cały pośpiech i stres, że nawet nie mam kiedy zjeść w spokoju i jem przy biurku jednocześnie wykonujac pracę... Do tego wszystkiego dochodzi stres wywołany ivf. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem naprawdę zmęczona tym,że wszystko muszę planowac pod starania. Codziennie wisze nad kalendarzem i odliczam kiedy @ może się pojawić, a jak pojawi się w tym lub tym dniu, to muszę umówić USG na ten lub inny dzień. Przez nieprzewidywalnosc @ planuję różne scenariusze i non stop odświeżam znanegolekarza żeby uchwycić odpowiedni termin oraz wydzwaniam do klinik i bookuje wizyty zapasowe, również do innych lekarzy... Jestem wdzięczna, że mogę wykonać USG w Polsce,ale mimo wszystko ten temat jest męczący,bo nie jestem w stanie niczego przewidzieć czy zaplanować, a jeszcze muszę to pogodzić z pracą, która wygląda tak jak wygląda. Przepraszam za wylanie frustracji. Domyślam się jednak, że większość z Was ma tak samo dość. Ja nawet już w kratkę biorę suple, co zupełnie do mnie nie pasuje... Głównie przez pracę, bo czas na nie mam dopiero popołudniu jak wrócę do domu.

    Echo, ja Cię rozumiem :( u mnie też to planowanie, nawet pod histero już miałam ogarnięte a muszę też mieć wtedy zastępstwo w pracy żeby ktoś za mnie robił moja robotę. Plus koleżanka ma też często wolne bo jeździ np na 2 3 dniowe wyjazdy zagraniczne i zwiedza. No to znowu będzie od nowa rozkminianie co i jak kiedy. Planowanie pod wizyty u lekarza, badania, wychodzenie z pracy a jej przecież nie można zawalać. Także ja Ciebie naprawdę rozumiem i przytulam 🫂 nie ma takiej swobody bo trzeba mieć milion wyjść awaryjnych na różny scenariusz 🤯

    Echo lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2845 1393

    Wysłany: 24 marca, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pierwsze załamanie minęło. Ja już nie mam siły tego przeżywać. Nie myślę o tym, skupiam się na życiu codziennym. Dziękuję, że pytasz 😘
    Trzymam kciuki za Ciebie, żeby udało się przełożyć histeroskopię, ale tak jak któraś pisała, robisz prywatnie, więc nie powinno być z tym problemu.

    Przytulam mocno 🫂 moze to dobrze, że porrafisz skupić się na innych sprawach
    Ale myślisz nad histero prawda ?

    Dzięki za wsparcie 😘 niestety ja to jeszcze wszystko przeżywam i taka małpa w 18 dc mnie rozkłada na łopatki ale właśnie bardzo bym chciała żeby się dało szybciej zrobić histero. Bo chce to miec po prostu za sobą

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 24 marca, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Alauda ale to jest plamienie brązowe, krew? Zmieniasz podpaskę z powodów higienicznych po wc, czy zmieniasz bo jest mocno pobrudzona?
    Bo jeśli potrzebujesz 3 podpasek no to raczej to jest okres. Ja bym podeszła chyba do lekarza teraz żeby on to ocenił i zobaczył co się dzieje i przede wszystkim skąd to. Może miałaś jakiegoś krwiaczka i on się oczyszcza?

    Czasami plamienie jest czarne jak smoła a później jest żywa krew.
    Zmieniam bardziej z powodów higienicznych, ale wkłada by już sobie z tym nie poradziła.

    Ja jeszcze podczas punkcji miałam usuwanego polipa. Urósł jakiś nowy, był malutki, ale nie sądzę, że to od tego. Jak odpadł mi ten jeden wcześniej, to miałam lekkie plamienia przez dwa dni i koniec.

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2823 2037

    Wysłany: 24 marca, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pierwsze załamanie minęło. Ja już nie mam siły tego przeżywać. Nie myślę o tym, skupiam się na życiu codziennym. Dziękuję, że pytasz 😘
    Trzymam kciuki za Ciebie, żeby udało się przełożyć histeroskopię, ale tak jak któraś pisała, robisz prywatnie, więc nie powinno być z tym problemu.

    Motylku, a Ty planujesz robić histero/biopsje prywatnie w klinice?

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 24 marca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pierwsze załamanie minęło. Ja już nie mam siły tego przeżywać. Nie myślę o tym, skupiam się na życiu codziennym. Dziękuję, że pytasz 😘
    Trzymam kciuki za Ciebie, żeby udało się przełożyć histeroskopię, ale tak jak któraś pisała, robisz prywatnie, więc nie powinno być z tym problemu.

    Bardzo dobrze Cię rozumiem. Potrzebne jest dużo siły i odwagi żeby tak mocno wszystko przepracowac i po tym wszystkim jeszcze się podnieść. Jesteś super, wiesz?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 24 marca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Motylku, a Ty planujesz robić histero/biopsje prywatnie w klinice?
    Biopsję tak, histero nie wiem jeszcze. Wolałabym na NFZ, bo wiadomo, ale nie mogę się położyć do szpitala. Nie wiem czy tam robią i w ten sam dzień wypuszczają czy trzymają.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 24 marca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Bardzo dobrze Cię rozumiem. Potrzebne jest dużo siły i odwagi żeby tak mocno wszystko przepracowac i po tym wszystkim jeszcze się podnieść. Jesteś super, wiesz?
    Ty też jesteś super ❤️ jesteś tak dzielna, waleczna. Miałaś już niejedną kłodę pod nogami, a sobie z nimi radzisz. Los kolejny raz Cię sprawdza, ale wierzę, że w końcu Ci odpuści i będziesz szczęśliwa 😘

    Echo lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9387 9961

    Wysłany: 24 marca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Czasami plamienie jest czarne jak smoła a później jest żywa krew.
    Zmieniam bardziej z powodów higienicznych, ale wkłada by już sobie z tym nie poradziła.
    Czarne plamienie to niedobrze. Masz kontakt SMS ze swoim lekarzem?

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 24 marca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    No i właśnie o tym piszę... Eh Roszpunko, doskonale Cię rozumiem. Ale ten komentarz lekarza...🫣

    O wieku? Ja akurat do swojego wieku mam ogromny dystans i śmieję się z tego🙂 wciąż jestem młoda, a że zegar biologiczny tyka szybciej, to już inna sprawa 🙂

    Echo lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2700 2541

    Wysłany: 24 marca, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Elza, pandzia miłej pracy jeśli to możliwe w niedzielę i oby szybko zleciało 😘
    Byle do 20 🙈
    Najgorsze, że jestem sama na pracowni dziś i moje myśli ciągle biegną ku wtorkowi. Łapie mnie co raz gorszy stres.
    Rano we wtorek muszę jeszcze jechać na progesteron, bo lekarz mi kazał. Potem spróbuję wcisnąć w siebie śniadanie, od 12stej zacznę napełniać pęcherz powoli, a o 13 będzie nasz Wielki Wtorek

    S.Roszpunka, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Echo Autorytet
    Postów: 4057 2382

    Wysłany: 24 marca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Czasami plamienie jest czarne jak smoła a później jest żywa krew.
    Zmieniam bardziej z powodów higienicznych, ale wkłada by już sobie z tym nie poradziła.

    Ja jeszcze podczas punkcji miałam usuwanego polipa. Urósł jakiś nowy, był malutki, ale nie sądzę, że to od tego. Jak odpadł mi ten jeden wcześniej, to miałam lekkie plamienia przez dwa dni i koniec.

    Kurcze nie brzmi to zbyt dobrze 😔 może warto to skonsultować z lekarzem?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 836 837 838 839 840 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ