X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2023 1890

    Wysłany: 24 kwietnia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Motylku, gratulacje wyników ciężkiej pracy 😘

    Dziewczyny, właśnie oglądałam relacje wiecejnizhormony i ona tam mówi, że suplementowanie żelaza nie do końca zawsze jest dobre np przy endometriozie albo pcos, że może to nasilać. Jeśli chodzi o ferrytyne żeby lepiej dieta ja podnosić. Zgłupiałam teraz czy brac ten prenacaps ferr
    Ja ogólnie uczyłam się na studiach no i czytałam w wielu miejscach, że suplementacja żelaza strikte żelazem to już w ostateczności, ze względu na dużą ilość wolnych rodników.
    To też nie jest tak, że jak masz ferrytyne 14 to nijak nie zajdziesz w ciążę. Zajdziesz, tylko szybciej nabawisz się anemii z niedoboru żelaza, bo w ciąży te zasoby schodzą dużo szybciej.
    Uważam że każda z nas trzeba oglądać indywidualnie pod okiem lekarza - dla większości jednak sama dieta plus najwyżej laktoferyna na zwiększenie wchłaniania wystarczy.
    Nie znam tego suplementu, zawsze możesz zapytać lekarza przy okazji co i tym sadzi :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja ogólnie uczyłam się na studiach no i czytałam w wielu miejscach, że suplementacja żelaza strikte żelazem to już w ostateczności, ze względu na dużą ilość wolnych rodników.
    To też nie jest tak, że jak masz ferrytyne 14 to nijak nie zajdziesz w ciążę. Zajdziesz, tylko szybciej nabawisz się anemii z niedoboru żelaza, bo w ciąży te zasoby schodzą dużo szybciej.
    Uważam że każda z nas trzeba oglądać indywidualnie pod okiem lekarza - dla większości jednak sama dieta plus najwyżej laktoferyna na zwiększenie wchłaniania wystarczy.
    Nie znam tego suplementu, zawsze możesz zapytać lekarza przy okazji co i tym sadzi :)

    Elza, tak jak najbardziej podpytam lekarza 😘 nie chce sobie zaszkodzic

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 20:03

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Mam dość... Dobrze że idę do gina bo cos mi się pomieszało, rano lało się ze mnie jak z kaczki, brzuch boli no okres na sto procent wzięłam ten lek co miałam brać od 1 DC i mój okres się skończył, jest cisza. Lekko podbarwiony śluz i teraz czy cos jest ze mną nie tak czy progesteron który jest w tej tabletce zatrzymal krwawienie? Zaczynam mieć schizy

    Jednorożec ale rollercoster, współczuję 😞 dobrze, ze idziesz do gina. Ja nie mam pojęcia niestety

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moje wyniki z zabiegu są. Ginka napisała ze cd138 wyszly pozytywne i wymaga to leczenia a że usunięty był polip. Mam wizytę u niej w poniedziałek. Ile dni antybiotyku obstawiacie 14 czy dłużej?

    Mam pytanie, jeśli dostanę @ a coś tak czuje, chyba że to dalej plamienie po histero to normalnie mogę mieć robione USG ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 21:12

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3295 3568

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dziewczyny, moje wyniki z zabiegu są. Ginka napisała ze cd138 wyszly pozytywne i wymaga to leczenia a że usunięty był polip. Mam wizytę u niej w poniedziałek. Ile dni antybiotyku obstawiacie 14 czy dłużej?

    Mam pytanie, jeśli dostanę @ a coś tak czuje, chyba że to dalej plamienie po histero to normalnie mogę mieć robione USG ?
    USG można chyba robić w czasie okresu. A co do antybiotyku obstawiam więcej niż 14 dni i więcej niz jeden antybiotyk

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    USG można chyba robić w czasie okresu. A co do antybiotyku obstawiam więcej niż 14 dni i więcej niz jeden antybiotyk

    No nic, przezyje. Juz na te cytokiny mialam 2 na 14 dni ale widocznie nie do konca pomogły. Ty miałaś na 21 dni ?
    Jednorożec, dalej Twój okres jest zastopowany ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia, 21:26

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7446 7645

    Wysłany: 24 kwietnia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pink, te kapsułki to jest laktoferyna, także spokojnie możesz to brać.
    I USG podczas okresu też jak najbardziej lekarz zrobi. Trzymam kciuki za leczenie ✊🏻✊🏻✊🏻

    Alauda, a Ty kiedy masz dostać wyniki biopsji?

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3295 3568

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 20 dni, jeszcze mi zostalo 6.

    Powiem szczerze głupieje już całkowicie. Dzisiaj rano i wczoraj wieczorem miałam naprawdę solidne krwawienie, byłam praktycznie pewna że o to @ sprawdziłam jeszcze receptę i wyraźnie mam napisane że to lekarstwo mam brać od 1 DC przez miesiac. Wiec wzięłam i nie wiem czy dobrze zrobilam i czy to rzeczywiście był okres a jak nie to czemu tak mocno się ze mnie lało.
    Trudno. Czekam do wizyty eszytko się wyjaśni, ale mam dość od zabiegu dnia spokoju nie miałam

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7446 7645

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec bardzo Ci współczuję

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pink, te kapsułki to jest laktoferyna, także spokojnie możesz to brać.
    I USG podczas okresu też jak najbardziej lekarz zrobi. Trzymam kciuki za leczenie ✊🏻✊🏻✊🏻

    Alauda, a Ty kiedy masz dostać wyniki biopsji?

    Dzięki 😘

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 24 kwietnia, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja mam 20 dni, jeszcze mi zostalo 6.

    Powiem szczerze głupieje już całkowicie. Dzisiaj rano i wczoraj wieczorem miałam naprawdę solidne krwawienie, byłam praktycznie pewna że o to @ sprawdziłam jeszcze receptę i wyraźnie mam napisane że to lekarstwo mam brać od 1 DC przez miesiac. Wiec wzięłam i nie wiem czy dobrze zrobilam i czy to rzeczywiście był okres a jak nie to czemu tak mocno się ze mnie lało.
    Trudno. Czekam do wizyty eszytko się wyjaśni, ale mam dość od zabiegu dnia spokoju nie miałam

    Ja piernicze 🥺 naprawdę można zglupiec bo skąd masz wiedzieć czy to to czy tamto. Ehh i się męczysz :(

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 867 771

    Wysłany: 25 kwietnia, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️
    Motylku, wyniki znacznie się poprawiły, dużo pracy w to włożyłaś i są tego efekty!
    Jednorożec ale zawirowania, współczuję. Ciekawe co powie gin w piątek.
    Pinki ja miałam tylko Doksycyklinę na 14dni. 2x dziennie.

    Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka (12+0)

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2023 1890

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pink też myślę że maks 14 dni :)

    Myślicie że dziś mój ostatni dzień bycia nie w ciąży? Znowu mi się śniły dwie kreski na teście.. takie grube, tłuste..
    Miłego dnia :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza, wlansie miałam pisać że mocne kciuki za jutro są cały czas. I tak tego Ci życzę żeby dziś to był Twój ostatni dzień nie bycia w ciąży 🤞🤞🤞🤞🤞😘😘😘

    Powiedzcie mi, może wiecie czy taka biopsję po leczeniu trzeba powtórzyć? Ale to pewnie zależy jak duży stan zapalny jest a tego jeszcze nie wiem

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2023 1890

    Wysłany: 25 kwietnia, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Elza, wlansie miałam pisać że mocne kciuki za jutro są cały czas. I tak tego Ci życzę żeby dziś to był Twój ostatni dzień nie bycia w ciąży 🤞🤞🤞🤞🤞😘😘😘

    Powiedzcie mi, może wiecie czy taka biopsję po leczeniu trzeba powtórzyć? Ale to pewnie zależy jak duży stan zapalny jest a tego jeszcze nie wiem
    Z tą powtórką to zależy od lekarza.
    Mój po 20 dniach antybiotyków upiera się, że nie powtarzany. Choc jeśli się teraz nie uda, to ja nie odpuszczę

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3154 6327

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja ogólnie uczyłam się na studiach no i czytałam w wielu miejscach, że suplementacja żelaza strikte żelazem to już w ostateczności, ze względu na dużą ilość wolnych rodników.
    To też nie jest tak, że jak masz ferrytyne 14 to nijak nie zajdziesz w ciążę. Zajdziesz, tylko szybciej nabawisz się anemii z niedoboru żelaza, bo w ciąży te zasoby schodzą dużo szybciej.
    Uważam że każda z nas trzeba oglądać indywidualnie pod okiem lekarza - dla większości jednak sama dieta plus najwyżej laktoferyna na zwiększenie wchłaniania wystarczy.
    Nie znam tego suplementu, zawsze możesz zapytać lekarza przy okazji co i tym sadzi :)

    Cześć Dziewczyny 🙂 wtrącę się bo ostatnio Was czasem podczytuję (na l4 już jestem) a temat problemów z ferrytyna jest mi bliski. Tuż przed transferem zbadałam i mimo laktoferyny i w miarę dobrej diety (ale mało mięsa) miałam 13. Spanikowałam oczywiście ale powiedziałam co będzie to będzie. W ciąży żadnej suplementacji żelaza, sama laktoferyna, więcej warzyw, owoców, mięsa i jajek (prawie codziennie). Poszła mi trochę do góry po miesiącu ale podejrzewam że dalej szałowa nie jest.
    Natomiast anemii nie mam a już 32 tc skończyłam. Morfologia piękna cały czas, hemoglobin wysoko. Nie ma reguly, warto jedzenia pilnować.

    Kciuki za Was wszystkie ✊🍀

    Elza1234, Echo lubią tę wiadomość

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️
    33+5 2,5 kg
    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Z tą powtórką to zależy od lekarza.
    Mój po 20 dniach antybiotyków upiera się, że nie powtarzany. Choc jeśli się teraz nie uda, to ja nie odpuszczę

    Elza, dzięki za odpowiedź. Zrobię co ginka zaleci, zobaczymy w poniedziałek. Sama biopsja to chyba szybka akcja, bez usypiania?
    Rozumiem absolutnie Twoje podejście i dalej 🤞🤞🤞

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Cześć Dziewczyny 🙂 wtrącę się bo ostatnio Was czasem podczytuję (na l4 już jestem) a temat problemów z ferrytyna jest mi bliski. Tuż przed transferem zbadałam i mimo laktoferyny i w miarę dobrej diety (ale mało mięsa) miałam 13. Spanikowałam oczywiście ale powiedziałam co będzie to będzie. W ciąży żadnej suplementacji żelaza, sama laktoferyna, więcej warzyw, owoców, mięsa i jajek (prawie codziennie). Poszła mi trochę do góry po miesiącu ale podejrzewam że dalej szałowa nie jest.
    Natomiast anemii nie mam a już 32 tc skończyłam. Morfologia piękna cały czas, hemoglobin wysoko. Nie ma reguly, warto jedzenia pilnować.

    Kciuki za Was wszystkie ✊🍀

    Hej Kasiek, już tak niedługo zostało i poznacie swoją córeczkę 🥰

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2023 1890

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Elza, dzięki za odpowiedź. Zrobię co ginka zaleci, zobaczymy w poniedziałek. Sama biopsja to chyba szybka akcja, bez usypiania?
    Rozumiem absolutnie Twoje podejście i dalej 🤞🤞🤞
    Tak, ja biopsję miałam na fotelu, takie nieprzyjemne uszczypniecie było i tyle

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1431 634

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Tak, ja biopsję miałam na fotelu, takie nieprzyjemne uszczypniecie było i tyle

    Jest to pocieszające 😊 no nic czekam na poniedziałek. Chociaż ten czas biegnący, który potrzeba na to wszystko mnie dobija. A z drugiej strony może to głupie ale cieszę się że coś wyszło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia, 10:26

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
‹‹ 918 919 920 921 922 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ