X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1769 1455

    Wysłany: 18 maja, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, diety się trzymam z drobnymi grzeszkami. Np. wczoraj zjadłam Snickersa 😂

    Magdanka, biorę XR.


    Po tym co napisałyście, to momentalnie straciłam zaufanie do lekarza który mi to 💩 przepisał. Serio dla mnie ten lek jest złem. A jeszcze teraz jak się okazuje że mam nie taką dawkę tego to w ogóle bezsensu branie. No bo co mi to ma pomóc? Tylko się męczę ze skutkami ubocznymi (w moim przypadku non stop wzdęty i bolesny brzuch).

    A w ogóle to dzisiaj męczę się z bólem głowy, niedobrze mi, światłowstręt mam.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądam Bridgertonów, 3 odcinek. Ale jakoś mnie ten sezon nie zachwyca 😏 może w drugiej części się rozkręci

    Elza1234 lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Butterfly, diety się trzymam z drobnymi grzeszkami. Np. wczoraj zjadłam Snickersa 😂

    Magdanka, biorę XR.


    Po tym co napisałyście, to momentalnie straciłam zaufanie do lekarza który mi to 💩 przepisał. Serio dla mnie ten lek jest złem. A jeszcze teraz jak się okazuje że mam nie taką dawkę tego to w ogóle bezsensu branie. No bo co mi to ma pomóc? Tylko się męczę ze skutkami ubocznymi (w moim przypadku non stop wzdęty i bolesny brzuch).

    A w ogóle to dzisiaj męczę się z bólem głowy, niedobrze mi, światłowstręt mam.
    To ja dziś zjadłam croissanta na słodko 🫣
    A ten XR bierzesz kiedy?
    A co do wzrostu, to ja też mam 160 a ważę dużo więcej niż wy 🤐

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1769 1455

    Wysłany: 18 maja, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    To ja dziś zjadłam croissanta na słodko 🫣
    A ten XR bierzesz kiedy?
    A co do wzrostu, to ja też mam 160 a ważę dużo więcej niż wy 🤐

    Tak jak lekarz zalecił (i chyba w ulotce tez to jest) - podczas kolacji.
    I bardzo dobrze ze zjadłaś! Wychodzę z założenia że nie możemy sobie wszystkiego odmawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 19:27

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 18 maja, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzi jak tam Zuzia? Problemy brzuszkowe was ominęły? 🙂

    Kurde ja też się muszę wziąć za dietę bo waga tak magicznie sama nie spada😃 muszę wrócić do IF bo to na mnie działało bardzo.

    Ja byłam pierwszy raz na wizycie u fizjoterapeutki uroginekolgicznej i jestem bardzo zadowolona z wizyty. Dużo mi pokazała jak wzmacniać mięśnie dna miednicy no i mam trochę do roboty z rozejściem mięśni i blizna.

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2709 2550

    Wysłany: 18 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Oglądam Bridgertonów, 3 odcinek. Ale jakoś mnie ten sezon nie zachwyca 😏 może w drugiej części się rozkręci
    Też mnie jakoś nie porywa. Wróciłam niedawno z pracy także zaraz obejrzymy ten 4ty odcinek. Liczę że się rozkręci w końcu

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Tak jak lekarz zalecił (i chyba w ulotce tez to jest) - podczas kolacji.
    I bardzo dobrze ze zjadłaś! Wychodzę z założenia że nie możemy sobie wszystkiego odmawiać.
    Pytam, bo każdy lekarz zaleca inaczej. Mi np XR kazała brać przed snem, żeby zbijał poranne cukry.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Też mnie jakoś nie porywa. Wróciłam niedawno z pracy także zaraz obejrzymy ten 4ty odcinek. Liczę że się rozkręci w końcu
    Też na to liczę. Końcówka trzeciego na to wskazuje

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1769 1455

    Wysłany: 18 maja, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pytam, bo każdy lekarz zaleca inaczej. Mi np XR kazała brać przed snem, żeby zbijał poranne cukry.

    U mnie wychodzi na to, że taka dawka jaką mam na swoją wagę, to mogę sobie pomarzyć o tym, by cokolwiek działało prawidłowo 😂 cóż, no podziękuję już temu panu i tyle. Nawet jego przystojna twarz nie usprawiedliwi go 😂 dobrze ze mi tu otworzyłyście oczy na to, że mam stanowczo za niską dawkę tego leku.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 18 maja, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie Bridgertony jakoś nie podeszły😀 po pierwszym sezonie przestałam oglądać.
    Teraz oglądałam Matyldę na VOD ♥️

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4320 2266

    Wysłany: 18 maja, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    To ja dziś zjadłam croissanta na słodko 🫣
    A ten XR bierzesz kiedy?
    A co do wzrostu, to ja też mam 160 a ważę dużo więcej niż wy 🤐

    A ja dziś loda zjadlam🤤 także przy cukrzycy t.2 też są grzeszki ja mam 175 cm wzrostu i też ważę dużo więcej niż Wy 🫣

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1551 2079

    Wysłany: 18 maja, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi Zuzia dała obejrzeć 3/4 pierwszego odcinka i też narazie bez szału 😄 w takim tempie może skończę wszystkie odcinki do czasu aż wyjda nowe 😅

    I ja też walczę z wagą! Po ciąży zostały mi oczywiście nadprogramowe kilogramy ale nie ma się co dziwić bo jadłam co chciałam i ile chciałam, jesteśmy z mężem na pudełkach i waga baaaardzo powoli spada 🫣 ja 50 parę kilo to wazylam w podstawówce 😄 ale mam 173 więc to też inaczej, chciałabym znów widzieć 6 na początku 🤞no i dziś do kawy miałam ochotę na słodkie więc mąż skoczył po pączki, pewnie dlatego waga tak powoli spada 😁

    Kobea myślę że największe problemy czyli kolki i zaparcia szczesliwie nas ominęły ;) za to dzień bez espumisanu to dzień stracony 😄 a jak u was? To już zaraz pierwsza miesięcznica 👏🥳

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Kobea Autorytet
    Postów: 251 195

    Wysłany: 18 maja, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na razie kolek nie ma ale Espumisan też w ruchu😀 młody ma straszny apetyt... Już 5 kg na wadze. Aż się zestresowałam że tak przybiera ale byliśmy na wizycie patronażowej u pediatry i mnie uspokoiła.

    Ja też z tych niskich, 163 i przed ciążą ważyłam ok 58😃 ale też sobie pod koniec nie odmawiałam i batony twarogowe z Lidla były moja obsesja... I 16 kg na plus było 🤭

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w ciąży będę musiała chudnąć jak tak dalej pójdzie 🙈 i np zauważyłam, że odkąd jestem na metforminie, to się mniej pilnuje. A to batonik, a to chipsik. I nie mam takiego myślenia, że to są tabletki na odchudzenie, czy które magicznie zbiją mi insulinę. Ale tak jakoś uśpiły moją kontrolę do jedzenia.
    I ja przerobiłam chyba wszystkie dostępne na rynku tabletki. Metformax- masakra. Z wc nie wychodziłam. Siofor, glucophage je brałam jak drażetki. Kompletnie nie trzymałam diety. Teraz mam avaminę.
    A są jeszcze jedne tabletki forxiga, muszę o nie dopytać diabetologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 21:41

  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1551 2079

    Wysłany: 18 maja, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea 5 kg to słuszna waga 😄 Zuzia dziś 4900 😄
    U mnie +14kg, 11 już zeszło, ale przed ciążą też mi się przytyło więc cel schudnięcia większy 😅

    Butterfly niektóre dziewczyny chudną w ciąży 😄 albo niewiele tyja, szczęściary 😅

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    Kobea 5 kg to słuszna waga 😄 Zuzia dziś 4900 😄
    U mnie +14kg, 11 już zeszło, ale przed ciążą też mi się przytyło więc cel schudnięcia większy 😅

    Butterfly niektóre dziewczyny chudną w ciąży 😄 albo niewiele tyja, szczęściary 😅
    Myślę, że tych szczęściar co chudną to mało jest 😂
    A jak z jedzeniem Zuzinki? Karmisz piersią?

  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1551 2079

    Wysłany: 18 maja, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Myślę, że tych szczęściar co chudną to mało jest 😂
    A jak z jedzeniem Zuzinki? Karmisz piersią?
    Pewnie tak ale nie jest to niemożliwe 😄

    Nie karmię, podajemy mm 😉 nie byłam przekonana do kp, ale chciałam spróbować i szybko się poddałam 🫣 a Zuzia jest niejadkiem jak jej mama kiedy była mała, więc trochę stresu było na początku ale na szczęście przybiera ładnie więc już przestaliśmy panikować 😉

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9393 9974

    Wysłany: 18 maja, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    Pewnie tak ale nie jest to niemożliwe 😄

    Nie karmię, podajemy mm 😉 nie byłam przekonana do kp, ale chciałam spróbować i szybko się poddałam 🫣 a Zuzia jest niejadkiem jak jej mama kiedy była mała, więc trochę stresu było na początku ale na szczęście przybiera ładnie więc już przestaliśmy panikować 😉
    I super, najważniejsze, że Ty czujesz się komfortowo ☺️ teraz niby jest ta większa świadomość, że kobieta ma prawo wybrać jak chce karmić swoje dziecko, ale z tego co słyszę czy czytam na fb, to dalej w szpitalach jest nacisk na kp. A to tworzy taką niepotrzebną presję dla młodej mamy. Szczególnie jak to pierworódka.
    A nie wiem czy widziałyście program Agaty Młynarskiej, gdzie doula, ta która pomaga kobietom rodzić, powiedziała, że kobiety, które urodziły cc to nie kobiety 🫣 to jest w ogóle hit. I oczywiście żadne narodziny, tylko wydobyciny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja, 23:03

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1769 1455

    Wysłany: 18 maja, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kp.....jak byłam w pierwszej ciąży, nastawiłam się na poród SN i karmienie piersią.... no bo najlepsze, najważniejsze. Życie zweryfikowało zupełnie co innego. Nagle cc i karmienie butlą. Czułam się tragicznie. Wszędzie informacje o tym, że matka najlepsze co może zrobić dla dziecka, to dać swój pokarm. A ja? Co ze mnie za matka!
    Jak to media mogą zniszczyć myślenie.
    Dziś zupełnie inaczej do tego podchodzę. MM to wygoda 😂 nie trzeba się ograniczać z niewychodzeniem z powodu dziecka itd, nakarmić może każdy 🙈

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1551 2079

    Wysłany: 19 maja, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly dokładnie, ja po porodzie na oddziale noworodkowym jak zobaczyłam że Zuzia się nie najada, poszłam po mleko to musiałam specjalne oświadczenie pisać że wyrażam zgodę na dokarmianie mm 😵‍💫 I położne były takie że się czułam jak najgorszy człowiek chodząc później po to mleko do nich. I już będąc tam wiedziałam że kp się skończy jak wyjdę ze szpitala na ale bałam się przyznać żeby mnie nie krytykowały, no paranoja.

    Widziałam fragment tego programu, ta doula z taką pasją mówiła o tym że chciała żeby ją bolało jakby to było jakies osiągnięcie. Ja akurat miałam to szczęście że poród był super, dostalam bardzo dużo znieczulenia, ale jak puściło i poczułam te skurcze to zrozumiałam czemu kobiety robią CC na życzenie.

    Roszpunka ja miałam do tego luźne podejście na zasadzie będzie co będzie a i tak nie obyło się bez wyrzutów sumienia 😁 przy mm jest trochę roboty ale właśnie to że mogę po prostu wyjść i zostawić dziecko z mężem jest dla mnie bardzo na plus pod względem komfortu psychicznego.

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
‹‹ 962 963 964 965 966 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ