X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9391 9972

    Wysłany: 5 czerwca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Bleeh, okropne.
    Serio nie można jeść w ogóle nabiału ? Pandzia wiesz cos o tym ? Bo bierzesz encorton

    Czytam ulotkę i jest napisane tylko żeby brac w trakcie posiłku i że tabletki nie należy dzielić. No to ciekawe bo ja mam zapisane 7.5 to nie będę miała wyjścia 🤣
    Ja też mam 7,5 🤣 nie, że w ogóle jeść tylko nie łączyć z nabiałem, czyli nie jeść na śniadania nabiał jeśli tabletki bierzesz do śniadania

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja też mam 7,5 🤣 nie, że w ogóle jeść tylko nie łączyć z nabiałem, czyli nie jeść na śniadania nabiał jeśli tabletki bierzesz do śniadania

    Aa okej, dzięki za wyjaśnienie. Chyba sobie to wszystko na kartce muszę rozpisać 🤣

    Miałyście rację, że prog podbija objawy. Dupek nie robił na moim organizmie wrażenia ale teraz się czuje jakbym miała dostać okres, boli mnie brzuch i jest wzdety, senność, takie rozkojarzenie 🤣

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9391 9972

    Wysłany: 5 czerwca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron daje wszystkie objawy ciążowe, a jak przyjmujesz jeszcze dopochwowo, to już w ogóle odczuwa się to x2.

    Ok, pierwsza dawka leku za mną ✊🏻 mam nadzieję, że nie będę miała jakoś mocno uciążliwych skutków ubocznych 🥹

    alauda, Pinkflower, Elza1234, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1208 1048

    Wysłany: 5 czerwca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🙂
    Widzę Pinki że już robiłaś próbne testowanie 😁
    Ja też już się przygotowuje i zamówiłam całą paczkę testów na kolejne cykle xD

    Sporo niejasności jest z tym dofinansowaniem do ivf, pewnie dlatego że to nowość. Myślę że z czasem bardziej to ogarną, tak aby nie robić problemów. Liczę że każda która tego potrzebuje będzie mogła skorzystać jak najwięcej 🙂
    Teraz szkoda, że nie ma dofinansowania do badań niepłodności i starań naturalnych. To znaczy są pewnie jakieś projekty na NFZ, ale ta diagnostyka to pewnie podstawy i nie obejmuje immunologii bo dla szpitali to "czarna magia" 🦹🧙

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Progesteron daje wszystkie objawy ciążowe, a jak przyjmujesz jeszcze dopochwowo, to już w ogóle odczuwa się to x2.

    Ok, pierwsza dawka leku za mną ✊🏻 mam nadzieję, że nie będę miała jakoś mocno uciążliwych skutków ubocznych 🥹

    Motyl, oby Cię żadne skutki nie dotknęły 🤞

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Dzień dobry 🙂
    Widzę Pinki że już robiłaś próbne testowanie 😁
    Ja też już się przygotowuje i zamówiłam całą paczkę testów na kolejne cykle xD

    Sporo niejasności jest z tym dofinansowaniem do ivf, pewnie dlatego że to nowość. Myślę że z czasem bardziej to ogarną, tak aby nie robić problemów. Liczę że każda która tego potrzebuje będzie mogła skorzystać jak najwięcej 🙂
    Teraz szkoda, że nie ma dofinansowania do badań niepłodności i starań naturalnych. To znaczy są pewnie jakieś projekty na NFZ, ale ta diagnostyka to pewnie podstawy i nie obejmuje immunologii bo dla szpitali to "czarna magia" 🦹🧙

    Tak, robiłam ostatnim testem jaki miałam. Muszę zamówić zapas Pinków bo one mnie nie zawiodły nigdy. A Ty jakie zamawiałaś?

    Masz rację z tym co do niepłodności i starań naturalnych. Jak się chce coś więcej zbadac i znaleźć przyczynę to trzeba słono płacić. Mi ten lekarz ze szpitala gdzie byłam na kwalifikacji powiedział przecież, że takie badania wycinkow to są drogie rzeczy, po co to Pani. Na NFZ nikt tego Pani nie zrobi.
    Zastanawiam się czy mam jakieś prawo żeby zapyta ginke o którykolwiek lek na zniżkę? Glucophage, euthyrox, Norprolac albo heparynę? Wszystko zawsze na 100% płatne a cokolwiek to było by już coś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 09:48

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1208 1048

    Wysłany: 5 czerwca, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Tak, robiłam ostatnim testem jaki miałam. Muszę zamówić zapas Pinków bo one mnie nie zawiodły nigdy. A Ty jakie zamawiałaś?

    Masz rację z tym co do niepłodności i starań naturalnych. Jak się chce coś więcej zbadac i znaleźć przyczynę to trzeba słono płacić. Mi ten lekarz ze szpitala gdzie byłam na kwalifikacji powiedział przecież, że takie badania wycinkow to są drogie rzeczy, po co to Pani. Na NFZ nikt tego Pani nie zrobi.
    Zastanawiam się czy mam jakieś prawo żeby zapyta ginke o którykolwiek lek na zniżkę? Glucophage, euthyrox, Norprolac albo heparynę? Wszystko zawsze na 100% płatne a cokolwiek to było by już coś.

    Kochana, ja też zamawiam pinki strumieniowe i te zwykłe. One są najlepsze według mnie 🙂 wzięłam też kilka innych no name do przetestowania 😁

    Jak będziesz w ciąży to eurhyrox i luteina są za darmo. Heparynę też Twoja ginka powinna wystawić z refundacją bo ma do tego podstawy. Niektórzy ginekolodzy boją się wystawić z refundacją, więc będziesz musiała podpytać.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Dzień dobry 🤗A co to jest? 😉Chodziło o pączka?🍩

    Haha oczywiście chodziło o pączka 🤣

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Dzień dobry, miałam najgorsza noc od dawna. Nie mogłam zasnąć, było mi duszno, coś mnie gryzło. Po prostu masakra, o 7 nie mogłam się pozbierać.
    Zrobiłam test I jest tylko minimalna kreseczka więc ovi wypłukało się dość szybko

    Biedna, po takiej nocy cały dzień jest właściwie z głowy 😔

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dzień dobry

    Też myślałam że Echo chodziło o 🍩 ale jej chyba chodziło o 🚬 🙈 Echo rozwiąż zagadkę 😁

    Naprawdę przy encortonie nie można jeść nabiału? 😩

    Miłego dnia ☀️

    Dr Sydor przestrzega przed jedzeniem nabiału,bo obniża wchłanianie Encortonu

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9391 9972

    Wysłany: 5 czerwca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dr Sydor przestrzega przed jedzeniem nabiału,bo obniża wchłanianie Encortonu
    Ehh… Mi tylko powiedział, żeby przy antybiotyku nie jeść 😩

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dr Sydor przestrzega przed jedzeniem nabiału,bo obniża wchłanianie Encortonu

    Echo, czyli mówił żeby go wgl nie jeść czy nie spożywać podczas brania encortonu ?

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2827 2038

    Wysłany: 5 czerwca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Haha oczywiście chodziło o pączka 🤣

    Czyli trzymasz dietę bezcukrową, że az masz taką ochotę na pączka? :)

    Ja w dalszym ciągu trzymam się z dala od słodyczy. Jedynie w weekend skusiłam się na dwie gałki lodów, ale po ich zjedzeniu stwierdziłam, że nie było warto. Oczywiście były smaczne ale nie mialam tak naprawdę na nie ochoty więc mialam wyrzuty sumienia.

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2707 2548

    Wysłany: 5 czerwca, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Tak, robiłam ostatnim testem jaki miałam. Muszę zamówić zapas Pinków bo one mnie nie zawiodły nigdy. A Ty jakie zamawiałaś?

    Masz rację z tym co do niepłodności i starań naturalnych. Jak się chce coś więcej zbadac i znaleźć przyczynę to trzeba słono płacić. Mi ten lekarz ze szpitala gdzie byłam na kwalifikacji powiedział przecież, że takie badania wycinkow to są drogie rzeczy, po co to Pani. Na NFZ nikt tego Pani nie zrobi.
    Zastanawiam się czy mam jakieś prawo żeby zapyta ginke o którykolwiek lek na zniżkę? Glucophage, euthyrox, Norprolac albo heparynę? Wszystko zawsze na 100% płatne a cokolwiek to było by już coś.
    Glucophage każdy ginekolog moze wystawić na jakąś niedużą refundację. Zdziwiłam się, dopiero lekarz w klinice mi o tym powiedział..
    i w ciazy za darmo jest cyclogest i duphaston

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 10:57

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Glucophage każdy ginekolog moze wystawić na jakąś niedużą refundację. Zdziwiłam się, dopiero lekarz w klinice mi o tym powiedział..
    i w ciazy za darmo jest cyclogest i duphaston

    :o dobra, to ja zagadam z nią na jakiejś wizycie. Po prostu ją poproszę, bo mam wrażenie czasem że ona myśli że ja mam miliony monet.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Echo, czyli mówił żeby go wgl nie jeść czy nie spożywać podczas brania encortonu ?

    Nie łączyć z Encortonem

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Czyli trzymasz dietę bezcukrową, że az masz taką ochotę na pączka? :)

    Ja w dalszym ciągu trzymam się z dala od słodyczy. Jedynie w weekend skusiłam się na dwie gałki lodów, ale po ich zjedzeniu stwierdziłam, że nie było warto. Oczywiście były smaczne ale nie mialam tak naprawdę na nie ochoty więc mialam wyrzuty sumienia.

    Ja mam tak samo po zjedzeniu czegoś słodkiego... Staram się trzymać dietę, ale czasem bywa różnie i np. wczoraj zjadłam dwie kostki czekolady. Okropnie starania ryja beret, bo te dwie kostki czekolady = potężne wyrzuty sumienia

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • alauda Autorytet
    Postów: 2827 2038

    Wysłany: 5 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Ja mam tak samo po zjedzeniu czegoś słodkiego... Staram się trzymać dietę, ale czasem bywa różnie i np. wczoraj zjadłam dwie kostki czekolady. Okropnie starania ryja beret, bo te dwie kostki czekolady = potężne wyrzuty sumienia


    To prawda. Mnie skręca w brzuchu na myśl, ze wczoraj zjadłam biały pszenny makaron.

    Niby tylko dwie kostki czekolady a boli..... Ale spokojnie, jeszcze to nadrobimy kiedyś :)

    Echo lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 4061 2392

    Wysłany: 5 czerwca, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt tak nie żyje jak my, naprawdę. Ludzie pozwalają sobie na takie jedzenie i aktywności na jakie mają ochotę. Chodzą na basen, piją %, jedzą fast foody i słodycze. A ja np.jak zjem kostkę czekolady czy takiego pączka to mam przed oczami obraz jak umiera ta resztka komórek, która mi została. To chyba nie jest normalne 🙈

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2876 1405

    Wysłany: 5 czerwca, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, alauda ja znowu się staram wrócić do picia octu jabłkowego bo po nim nie ciągnie mnie tak do jedzenia , nie wiem jakoś hamuje mi apetyt. Ale mam po nim też bóle brzucha :/ chyba ze to tylko leki powodują. Próbuję to znowu potestowac.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
‹‹ 995 996 997 998 999 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ