X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania po przerwaniu antykoncepcji
Odpowiedz

Starania po przerwaniu antykoncepcji

Oceń ten wątek:
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1127 374

    Wysłany: 21 września 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    we wrześniu nie robiłam przerwy 7-dniowej z tabletkami. Od razu wzięłam kolejne. Następne opakowanie wzięłam do połowy (w tym zapominając jednej tabletki w drugim tygodniu opakowania). Teraz tabletki odstawiłam. Czy od razu w tym przypadku wróci płodność? Jaka jest szansa na szybkie zajscie w ciążę?

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1127 374

    Wysłany: 21 września 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ????????

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co rozumiesz pod pojęciem od razu?
    Szanse na szybkie zajście w ciążę nasz 50/50 albo szybko zajdziesz albo jednak nie zajdziesz za szybko.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak krotko bralas to plodnosc wroci raczej od razu, jak powyzej pol roku to do 3 miesiecy.

  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1127 374

    Wysłany: 21 września 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tabletki brałam około pół roku ;)

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 21 września 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam prawie 10 lat i mój ginekolog powiedział, że płodność wraca od razu - oczywiście wszystko zależy czy z kobietą jest wszystko ok. To, że przestaniesz brać tabletki nie jest oczywiście równoznaczne z tym, że od razu zajdziesz w ciążę (ale też tego nie wyklucza). Ja przestałam brać tabletki w sierpniu 2014.
    Jeśli płodność wracałaby po 3 miesiącach to znaczy, że tabletki, które skończyłaś brać 3 miesiące temu nadal działają - to bzdura ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2015, 14:00

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    ja brałam prawie 10 lat i mój ginekolog powiedział, że płodność wraca od razu - oczywiście wszystko zależy czy z kobietą jest wszystko ok. To, że przestaniesz brać tabletki nie jest oczywiście równoznaczne z tym, że od razu zajdziesz w ciążę (ale też tego nie wyklucza). Ja przestałam brać tabletki w sierpniu 2014.
    Jeśli płodność wracałaby po 3 miesiącach to znaczy, że tabletki, które skończyłaś brać 3 miesiące temu nadal działają - to bzdura ;)
    nalezy poczytac najpierw ;)
    W pierwszych trzech miesiącach po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych cykle miesiączkowe są nieregularne, a same miesiączki mogą się nie pojawiać. Obserwowanie naturalnych objawów płodności, takich jak śluz szyjkowy, konsystencja szyjki macicy czy zmiana temperatury ciała, po odstawieniu tabletek są trudne do sprecyzowania i często mylne. Najlepiej poczekać trzy-cztery miesiące, aby organizm znowu się przyzwyczaił do normalnego jajeczkowania i wyregulował własną gospodarkę hormonalną.
    Zdania ekspertów sa podzielone, czasami płodnośc wraca od razu czasami zalecaja odczeckac 3-4 miesiace. www.parenting.pl

  • Ola_85 Autorytet
    Postów: 1182 954

    Wysłany: 5 października 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem bez tabletek 4 cykl i sa one bardzo nieregularne a tabletki brałam 3 lata .Teraz u mnie 4 cykl staran i pierwszy z duphaston ze wzgledu na duza odlegosc w cyklach.

    km5s8ribs34fnes6.png
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1127 374

    Wysłany: 8 października 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    432ae38a63493c67med.jpg

    Dziewczyny, czy taki wynik testu owulacyjnego oznacza że niedługo ona nastąpi? Wczoraj robiłam i drugiej kreski nie było absolutnie- dziś wynik już wyraźnie na nia wskazuje ale prosze jeszcze o wasze opinie

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • antylopaa Autorytet
    Postów: 1127 374

    Wysłany: 9 października 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej . dziś już wynik testu był negatywny. Tak więc jeden raz w tym cyklu miałam pozytywny test owulacyjny .

    ex2bdf9hnbh57908.png

    Udało się w <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo jest tych wątków, nie znalazłam jednak takiego, który opisywałby moją sytuację. We wrześniu odstawiłam antykoncepcje hormonalną - nuvaring i chcemy zacząć się starać z mężem o dziecko. Oczywiście organizm się oczyszcza, występują zachwiania... Może ktoś jeszcze miał taki przypadek, jak u Was wygląda staranie i efekty tych starań :-)

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sytuacja póki co wygląda tak:

    Od września br. z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko. 15 września wyjęłam ostatni krążek nuvaring i zaczęliśmy działać. 19 września miałam krwawienie z odstawienia (brązowe skrzepy - jak zawsze przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej). Obserwowałam siebie i miałam wrażenie (śluz,szyjka, bóle jajników), że 30 września miałam owulacje. Nie uważaliśmy wtedy więc zrobiłam testy ciążowe - ale wyszły negatywne. W dniu 15 października dostałam lekkiego plamienia (brązowy), który trwał tydzień. Wyglądało to jakbym plamiła po dwie/trzy kropelki dziennie na brązowo. Dodam, że od 15 do 30 października byłam na wakacjach (zmiana czasu o około 7 h). Uznałam to za miesiączkę. Po ustaniu plamienia zaczęły strasznie boleć mnie piersi i sutki - były wrażliwe na każdy dotyk. 2 listopada rano zobaczyłam blade plamki na majtkach brązowe więc od razu zapisałam się do lekarza. Zrobiłam także test ciążowy dla pewności - wyszła albo mi się wydaje blada bardzo kreseczka. Lekarka powiedziała, ze nie stwierdza żadnych objawów ciąży. Wskazała także, że zaczyna mi się owulacji, dlatego to plamienie. w dniu wczorajszym, 3 listopada wieczorem zauważyłam większą plamę, w nocy miałam już krwawienie...

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 5 listopada 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam...
    u mnie wygląda to tak:
    Moja sytuacja póki co wygląda tak:

    Od września br. z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko. 15 września wyjęłam ostatni krążek nuvaring i zaczęliśmy działać. 19 września miałam krwawienie z odstawienia (brązowe skrzepy - jak zawsze przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej). Obserwowałam siebie i miałam wrażenie (śluz,szyjka, bóle jajników), że 30 września miałam owulacje. Nie uważaliśmy wtedy więc zrobiłam testy ciążowe - ale wyszły negatywne. W dniu 15 października dostałam lekkiego plamienia (brązowy), który trwał tydzień. Wyglądało to jakbym plamiła po dwie/trzy kropelki dziennie na brązowo. Dodam, że od 15 do 30 października byłam na wakacjach (zmiana czasu o około 7 h). Uznałam to za miesiączkę. Po ustaniu plamienia zaczęły strasznie boleć mnie piersi i sutki - były wrażliwe na każdy dotyk. 2 listopada rano zobaczyłam blade plamki na majtkach brązowe więc od razu zapisałam się do lekarza. Zrobiłam także test ciążowy dla pewności - wyszła albo mi się wydaje blada bardzo kreseczka. Lekarka powiedziała, ze nie stwierdza żadnych objawów ciąży. Wskazała także, że zaczyna mi się owulacji, dlatego to plamienie. w dniu wczorajszym, 3 listopada wieczorem zauważyłam większą plamę, w nocy miałam już krwawienie...

    Pewnie rozkręciła się jednak @
    Kupuje teraz testy owulacyjne i na spokojnie zaczynamy się starać...

    Może miałyście podobne doświadczenie?

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 listopada 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bezimienna wrote:
    Witam...
    u mnie wygląda to tak:
    Moja sytuacja póki co wygląda tak:

    Od września br. z mężem postanowiliśmy starać się o dziecko. 15 września wyjęłam ostatni krążek nuvaring i zaczęliśmy działać. 19 września miałam krwawienie z odstawienia (brązowe skrzepy - jak zawsze przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej). Obserwowałam siebie i miałam wrażenie (śluz,szyjka, bóle jajników), że 30 września miałam owulacje. Nie uważaliśmy wtedy więc zrobiłam testy ciążowe - ale wyszły negatywne. W dniu 15 października dostałam lekkiego plamienia (brązowy), który trwał tydzień. Wyglądało to jakbym plamiła po dwie/trzy kropelki dziennie na brązowo. Dodam, że od 15 do 30 października byłam na wakacjach (zmiana czasu o około 7 h). Uznałam to za miesiączkę. Po ustaniu plamienia zaczęły strasznie boleć mnie piersi i sutki - były wrażliwe na każdy dotyk. 2 listopada rano zobaczyłam blade plamki na majtkach brązowe więc od razu zapisałam się do lekarza. Zrobiłam także test ciążowy dla pewności - wyszła albo mi się wydaje blada bardzo kreseczka. Lekarka powiedziała, ze nie stwierdza żadnych objawów ciąży. Wskazała także, że zaczyna mi się owulacji, dlatego to plamienie. w dniu wczorajszym, 3 listopada wieczorem zauważyłam większą plamę, w nocy miałam już krwawienie...

    Pewnie rozkręciła się jednak @
    Kupuje teraz testy owulacyjne i na spokojnie zaczynamy się starać...

    Może miałyście podobne doświadczenie?
    ja właśnie zaczęłam 3 cykl po odstawieniu nuvaring. Stosowałam go ponad 5 lat.

    Cykle są bardzo nieregularne, aczkolwiek owulacje mam. OD tego cyklu biore luteinę na wyregulowanie ich długości a co będzie potem zobaczymy ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tabletki 7 lat bez przerwy i po ich odstawieniu miałam regularne cykle co 30 dni z potwierdzoną owulacją. :)

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 listopada 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinka wrote:
    ja brałam tabletki 7 lat bez przerwy i po ich odstawieniu miałam regularne cykle co 30 dni z potwierdzoną owulacją. :)

    same anty biore 10 lat ale wcześniej miałam Yasmin a potem 5 lat nuva Ringa,
    wiec tak jak mówisz, nie ma żadnej reguły :)
    moje cykle były zawsze nieregularne więc nie jestem specjalnie zdziwiona że tak jest nadal.
    Daje sobie czas do lutego i jeśli nic się nie wydarzy wtedy będę myśleć nad powodem ....

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • klaudus026 Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 5 listopada 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) przez 8 lat stosowałam antykoncepcję (najpierw pigułki Jasminelle, potem plastry Evra i n koniec krążki Nuvring). To mój pierwszy cykl po odstawieniu i staram się o fasolkę;) Jednak mam problem ze śluzem. Nie zaobserwowałam innego śluzu niż biały, lepki, nie ciągnący się… Jest szansa przy takim śluzie na zaplodnienie?
    Pozdawiam cieplutko

    klz90tc72ps3n294.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 6 listopada 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudus026 wrote:
    Hej :) przez 8 lat stosowałam antykoncepcję (najpierw pigułki Jasminelle, potem plastry Evra i n koniec krążki Nuvring). To mój pierwszy cykl po odstawieniu i staram się o fasolkę;) Jednak mam problem ze śluzem. Nie zaobserwowałam innego śluzu niż biały, lepki, nie ciągnący się… Jest szansa przy takim śluzie na zaplodnienie?
    Pozdawiam cieplutko

    to właśnie mój problem po odstawieniu, zaczęłam teraz trzeci cykl po nuva, zobaczymy jak będzie bo przy poprzednich 2 owu była a sluzu płodnego brak...
    od tego cyklu jade ostro z wiesiołkiem ( chociaż brałam go wcześniej tez) i siemieniem lnianym

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 6 listopada 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    to właśnie mój problem po odstawieniu, zaczęłam teraz trzeci cykl po nuva, zobaczymy jak będzie bo przy poprzednich 2 owu była a sluzu płodnego brak...
    od tego cyklu jade ostro z wiesiołkiem ( chociaż brałam go wcześniej tez) i siemieniem lnianym

    Ja generalnie kończę teraz @, zamówiłam testy owulacyjne, siemię lniane od dziś wprowadzam, mierze temperaturę, czyli poznaję siebie :) a później zobaczymy.

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • klaudus026 Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 6 listopada 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    to właśnie mój problem po odstawieniu, zaczęłam teraz trzeci cykl po nuva, zobaczymy jak będzie bo przy poprzednich 2 owu była a sluzu płodnego brak...
    od tego cyklu jade ostro z wiesiołkiem ( chociaż brałam go wcześniej tez) i siemieniem lnianym

    A skąd wiedziałaś że miałaś owu? Czyli raczej nie ma możliwośći zajścia bez tego śluzu? ;(

    klz90tc72ps3n294.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ