X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne starania po tabletkach antykoncepcyjnych
Odpowiedz

starania po tabletkach antykoncepcyjnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 1606028 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 lutego 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, od 16 roku brałam tabletki antykoncepcyjne ponieważ miałam bardzo nieregularny okres mimo takiego wieku, 29stycznia wzielam ostatnia tabletke a 1 lutego dostałam okres, od 12 lutego bardzo pobolewają mnie jajniki natomiast 15 pierwszy raz współżyliśmy bez zabezpieczenia, czy jest możliwość zajścia w ciążę ? Mimo iż zawsze miałam nieregularne miesiączki i ciężko mi wyliczyć dni płodne... teraz mam 28 lat. Oraz po jakim czasie najlepiej zrobić test ciążowy ?

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 16 lutego 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ci się tydzień spóźni okres. W pierwszym cyklu żadko się udaje. Nie nakręcaj się już na początku. Po pół roku jak się nie uda to zacznij liczyć i zastanawiać nad cyklem.

    npV2p1.png
  • 1606028 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 lutego 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że nie mam pojęcia kiedy powinnam mieć okres bo przed tabletkami miałam meeeega długi cykl i nieregularny

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 17 lutego 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znaczy jsk długi? 50 dni? Jeszcze dłuższy?

    npV2p1.png
  • 1606028 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 lutego 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet i pół roku czasem po miesiącu... dlatego stosowałam hormonalna terapie, i teraz skończyłam tabletki i po 2 tygodniu od okresu z odstawienia było współżycie

  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 17 lutego 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ciężko cokolwiek doradzić. Możesz standardowo zrobić test po 35-40 dniach a jeśli nic nie wyppjdzie to do lekarza i niech sprawdzi a jeśli nadal nic to da ci leki na wywołanie

    npV2p1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ