Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • CzekającaMama Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziak2202 wrote:
    cześć dziewczyny! jestem tu nowa, z takich samych powodów jak Wy, chciałam się przywitać ! :)

Kochana witamy gorąco :)

CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Kjopa3 Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!!!
    Ach e testy szkoda ale, ale jesteśmy dobrej myśli i działamy dalej!!! :-)

Luna91 ja byłam trochę na zwolnieniu po poronieniu i musiałam się oswoić, że niektórzy będą pytać o ciążę jak wrócę. Największa wpadka o była u mojego dziecka w szkole (pochwalił się pani że będzie siostrę miał). Już po poronieniu pani do mnie wypaliła, że ładnie mi w tej ciąży :-P. ( Fakt był też że brzuch już miałam nieco ciążowy). Głupio trochę wszystko wyszło ale śmiałam się ogólnie z tego i przy okazji człowiek może porozmawiać i dowiedzieć się też o innym człowieku czego lub że przeszedł coś podobnego. A w pracy na rejonie też pytali np. gdzie ja brzuch schowałam że już urodziłam.

A interakcje leków możecie sprawdzić tutaj http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list;jsessionid=159260DE861D039F9F376B87DD34CFB5.tc6035_main?who=patient

Witam nowe koleżanki!!!

Byłam u ginekologa pierwszy raz u tej pani. Sympatyczna, powiedziała, że najlepiej nie myśleć, że jestem jeszcze młoda. Przeprowadziła wywiad. Pytała o rodzeństwo i czy mają dzieci itp. Dała skierowanie na Toxoplazmoze, badanie krwi, TSH, USG ale w następnym cyklu tak 10-12dc żeby zobaczyć jak pęcherzyki. No i przyznała rację, że dni płodne bo mam bardzo rozciągliwy śluz. Byłam trochę taka dzika bo na NFZ nie ma takiej prywatności a w LUX kabinka do rozebrania i ulżyło mi trochę, że nie muszę się rozbierać w gabinecie. Ubrałam sobie zieloną sukieneczkę :-P. A Wy używacie w gabinecie np. podmywacie się po badaniu czy coś?

f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny:)
    dzisiaj to nie jest mój najlepszy dzień... zastanawiam się nad jednym... dzisiaj mam pierwszy dzień niepłodny według kalendarza ovu zauważyłam że mam suchy dzień bez śluzu i boli mnie prawy jajnik-jak już podniosłam córeczkę po kąpieli zaczęło mnie bardziej boleć... nie wiem czy to normalne...?

• Domis Ekspertka

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec dziewczyny co jeszcze mozemy brac zeby nam pomoglo z zajsciem w ciaze? ;)
    Inofem i zel to wiem
    Jeszcze jakies propozycje?

Aaa i w jakiej aptece dostalyscie ten zel?

TP 21.07.18 :)
    p19u3a3fndaqukvp.png
  • kamisia88 Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 22:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjopa3 wrote:
    Hejka!!!
    Ach e testy szkoda ale, ale jesteśmy dobrej myśli i działamy dalej!!! :-)

Luna91 ja byłam trochę na zwolnieniu po poronieniu i musiałam się oswoić, że niektórzy będą pytać o ciążę jak wrócę. Największa wpadka o była u mojego dziecka w szkole (pochwalił się pani że będzie siostrę miał). Już po poronieniu pani do mnie wypaliła, że ładnie mi w tej ciąży :-P. ( Fakt był też że brzuch już miałam nieco ciążowy). Głupio trochę wszystko wyszło ale śmiałam się ogólnie z tego i przy okazji człowiek może porozmawiać i dowiedzieć się też o innym człowieku czego lub że przeszedł coś podobnego. A w pracy na rejonie też pytali np. gdzie ja brzuch schowałam że już urodziłam.

A interakcje leków możecie sprawdzić tutaj http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list;jsessionid=159260DE861D039F9F376B87DD34CFB5.tc6035_main?who=patient

Witam nowe koleżanki!!!

Byłam u ginekologa pierwszy raz u tej pani. Sympatyczna, powiedziała, że najlepiej nie myśleć, że jestem jeszcze młoda. Przeprowadziła wywiad. Pytała o rodzeństwo i czy mają dzieci itp. Dała skierowanie na Toxoplazmoze, badanie krwi, TSH, USG ale w następnym cyklu tak 10-12dc żeby zobaczyć jak pęcherzyki. No i przyznała rację, że dni płodne bo mam bardzo rozciągliwy śluz. Byłam trochę taka dzika bo na NFZ nie ma takiej prywatności a w LUX kabinka do rozebrania i ulżyło mi trochę, że nie muszę się rozbierać w gabinecie. Ubrałam sobie zieloną sukieneczkę :-P. A Wy używacie w gabinecie np. podmywacie się po badaniu czy coś?
    U mnie w gabinecie są sukienki i kapciuchy :p a w łazience normalnie wanienka ale ja nie korzystam po badaniu wycieram sie papierem i lecę do domu:D Chodzę tylko prywatnie bo to nie taki duży koszt a jaki klimacik :P

f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • kamisia88 Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 23:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jade z inofolickiem już tydzień, za miesiąc kuracji wychodzi okolo 60 zł... nie dużo nie mało ale nie zaszkodzi. Do tego stosuję tablety libramed na odchudzenie dupska:D Daje tym specyfikom góra 4 mce poźniej się żegnamy. Miłej nocy robaczki :) :*

f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • Ewelinka33 Przyjaciółka

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 23:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze ananaska jem okolo owulacji i kilka dni po, polozna w szpitalu mi polecila, jakos efektow jeszcze nie widac ale kto wie:)

hchyflw14swai9ho.png
  • Kjopa3 Autorytet

Wysłany: 20 sierpnia 2015, 23:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny coś na poprawę humoru
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/dowcipy-o-ciazy-staraniach-i-kobiecych-sprawach-d,1395,11.html

f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Rybaaaa Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 00:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    emememsovelove wrote:
    W dzisiejszych czasach jest wiele przypadków, u ciebie minęło 10 msc więc jeszcze nie tak wcześnie, np. moja znajoma urodziła cc we wrześniu i już po pół roku czekania dostali zielone światło :)

Dzięki za wsparcie :) troszkę mi dodałaś, bo jeszcze 9 mcy nie minęło. Zawsze to jest indywidualna sprawa, tylko żaden z lekarzy, u których byłam nie chciał ze mną rozmawiać o moim konkretnym przypadku. No więc cóż, decyzję podjęliśmy sami z mężem. A lekarz z "przypadkiem" będzie się musiał zmierzyć :D wrzesień muuusu być owocny, a jak!

emememsovelove lubi tę wiadomość

2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Rybaaaa Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 00:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że kilka z Was już tak planowało dwie krechy w prezencie na rocznicę :) a może mi się uda we wrześniu :) hihi

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2015, 00:05

Paryzetka83 lubi tę wiadomość

2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 05:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnamon - ja we wcześniejszym poście pisałam, że w aptece powiedzieli, że jeśli nie jesteś w ciąży to możesz brać folik i inofem :)

Dzisiaj rano brak @, ale za to jak temp skoczyła! :/ Bez sensu..czekam i tak na @, bo test negatywny :(

4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Martix Koleżanka

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę inofolic już 3 miesiąc..Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale zauważyłam, że włosy mi się poprawiły :P Czy któraś z Was bierze luteinę? od owulacji? jak tak to jedną dziennie czy dwie ?

• Marietta Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Miałam wpadać częściej, alem zalatana ;)
    Kjopa- ja chodzę do Luxmedu, tam też spódniczka,kapciuszki- wyglądaj jak prawdziwa baletnica :P A jak jeszcze przyjdzie mi się na fotelu rozłożyć to już wogóle "Jezioro Łabędzie":P Ale po badaniu jak mam świadomość kolejki za drzwiami nie bawię się w podmywanie, tylko lecę do domu, 2 przystanki mam tylko :)

Oczekująca88- jak temperatura skoczyła to powtórz test. W cyklu, gdzie @ się spóźniała przewertowałam wszystkie wykresy w galerii i dużo było takich, gdzie dopiero 40-42dc pokazał pozytyw, a poprzednie negatywne ;)

Rybaa- przypomniałaś mi o naszej wrześniowej rocznicy :P Może zrobimy sobie jakąś niespodziankę ;) Cichaczem wprowadzam plan dwudniowy. Podaję meżowi drinka, coby nieliczył i nie pytał czy dni płodne czy nie płodne (bo on zaplanował wstrzymanie się ze staraniem, ja mu te plany pokrzyżuję :P)

Kjopa3, Mundek, katiuszaa, Rybaaaa lubią tę wiadomość

f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • cinnamon cookie Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczekująca88 właśnie wiem, że pisałaś, tylko mnie to zaciekawiło, czy można np przedawkować kwas foliowy :P ale poczytałam i raczej nie :) oczywiście zdarzały się takie przypadki ale bardzo rzadko :)
    Aha i jak tempka skoczyła to jest nadzieja! :) testy testami.... :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2015, 07:18

Marietta lubi tę wiadomość

11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się wczesnym rankiem :)
    My dziś jedziemy po odbiór wyników które miałam wykonać jeszcze przed zajściem w ciąże... Cytologia, posiew, morfologia, mocz, TSH, glukoza i test na obecność wirusów cytomegalii, różyczki i toksoplazmozy :) USG już miałam, moje jajniki prawidłowe, nasienie mojego męża również :) no zobaczymy jak to będzie, może się uda. Dziś temperatura podskoczyła do 37.12 :) Mam wrażenie że miałam owulacje w 14 dc, także chyba mi się cykl unormował do 27/28 dni bo jeszcze po ciąży brałam tabletki anty, a przed ciążą jak patrze na wykres to miałam owulacje w 17 dc i @ w 30 dc :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybaaaa wrzesień będzie nasz ! już czuję jak wszystkie cytujemy słowo "jestem w ciąży" już się nie mogę doczekać :D

Dziewczyny żarty żartami ale bierzecie tyle leków że głowa mała, ja w życiu nic nie brałam... jedynie tabletkę na ból głowy :) niczym się nie wspomagałam.. mąż tak samo :) w cyklu w którym zaszłam w ciąże postawiłam na luz, nie przejmowałam się, stwierdziłam że co ma być to będzie... a uwierzcie że <3 tylko jeden jedyny raz w okresie płodnym ... mieliśmy tak naprawdę odstawić starania do stycznia, nowy rok nowe nadzieje :) jak widać nie musiałam czekać, wtedy kiedy mniej się tego spodziewałam... udało sie :)

cinnamon cookie lubi tę wiadomość

• cinnamon cookie Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 07:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    emememsovelove wrote:
    Witam się wczesnym rankiem :)
    My dziś jedziemy po odbiór wyników które miałam wykonać jeszcze przed zajściem w ciąże... Cytologia, posiew, morfologia, mocz, TSH, glukoza i test na obecność wirusów cytomegalii, różyczki i toksoplazmozy :) USG już miałam, moje jajniki prawidłowe, nasienie mojego męża również :) no zobaczymy jak to będzie, może się uda. Dziś temperatura podskoczyła do 37.12 :) Mam wrażenie że miałam owulacje w 14 dc, także chyba mi się cykl unormował do 27/28 dni bo jeszcze po ciąży brałam tabletki anty, a przed ciążą jak patrze na wykres to miałam owulacje w 17 dc i @ w 30 dc :)
    Witaj witaj ;)
    |Sporo tego :O przez tą oddalającą się u mnie wizytę u gin czuję, jakbym stała w miejscu... Też chciałabym robić już jakieś badania by coś wiedzieć, a nie tak żyć w niewiedzy :/ ale muszę czekać, bo co ja sama sobie mogę :D życzę dobrych wyników :)

11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Kjopa3 Autorytet

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 08:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Cześć dziewczyny! Miałam wpadać częściej, alem zalatana ;)
    Kjopa- ja chodzę do Luxmedu, tam też spódniczka,kapciuszki- wyglądaj jak prawdziwa baletnica :P A jak jeszcze przyjdzie mi się na fotelu rozłożyć to już wogóle "Jezioro Łabędzie":P Ale po badaniu jak mam świadomość kolejki za drzwiami nie bawię się w podmywanie, tylko lecę do domu, 2 przystanki mam tylko :)

Oczekująca88- jak temperatura skoczyła to powtórz test. W cyklu, gdzie @ się spóźniała przewertowałam wszystkie wykresy w galerii i dużo było takich, gdzie dopiero 40-42dc pokazał pozytyw, a poprzednie negatywne ;)

Rybaa- przypomniałaś mi o naszej wrześniowej rocznicy :P Może zrobimy sobie jakąś niespodziankę ;) Cichaczem wprowadzam plan dwudniowy. Podaję meżowi drinka, coby nieliczył i nie pytał czy dni płodne czy nie płodne (bo on zaplanował wstrzymanie się ze staraniem, ja mu te plany pokrzyżuję :P)

Hi, hi to super z tymi sukienkami. Mi z jednej strony było głupio trochę bo pewnie zajebiście to wygląda :-D ale ulżyło bo z gołą dupą nie trzeba latać.

Z mężem nieźle wymyśliłaś. Ja też czasem mówię "Czemu ma być akurat wg. twojego planu a nie mojego?" :-P. Ja powiedziałam sobie, że trochę odpuszczam i nie planuje <3 w dni płodne na "zawołanie". I co? Mój P to teraz jak lep na muchy sam przylatuje a nawet nie wie, że to teraz :-). Tak sobie porównałam, że jak pies do suczki leci (chyba jakieś hormony wydzielam, że akurat go przyciąga :-D )

Oczekująca Hmmm może poczekaj do jutra z tą tempką albo beta? :-)

f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 08:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjopa - hehe pies do suczki :D moja sunia miała miesiąc temu cieczkę, więc doskonale wiem, jak to wygląda, gdy nagle 3 psów się do niej doczepiło :P

Jakoś nie wierzę, że jestem, bo wydaje mi się, że wzrost temp to tylko jakieś "wydzimisię" mojego organizmu :/ Więc o becie też nie myślę :) Test zdecydowanie negatywny, szyjka nie wiem jaka, bo nie rozpoznaję :P Śluz - najpierw było dosyć mokro, teraz delikatnie i jest taki bardziej kleisty. Wydaje mi się, że @ się czai zza rogu i się ze mnie śmieje "hi hi hi, ale jej zrobiłam psikusa. Zaraz wkroczę" :D :P

dqprj44jz3vmfgd1.png

Wysłany: 21 sierpnia 2015, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta - dziękuję za pocieszenie, ale wątpliwości jakoś nie mam, że będzie @ :D :P

dqprj44jz3vmfgd1.png
‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego