X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Stwierdzone owulacje brak ciąży spóźniony okres co miesiąc
Odpowiedz

Stwierdzone owulacje brak ciąży spóźniony okres co miesiąc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 3 października 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Pisze jeszcze tutaj bo na owu cisza …
    może tutaj mi ktoś podpowie co się dzieje ze mna … naczytałam się już wszystkiego i nic nie pasuje do mojej sytuacji..
    Tydzień przed okresem mam plamienia i przychodzi po tych plamieniach jednodniowy okres i znów plamienia. To nie jednorazowa sytuacja tak jest co miesiąc.
    Byłam na monitoringu nie raz i mimo stwierdzonej owu w 13-14 dc okres ten właściwy jednodniowy przychodził i tak dopiero 30-31 dc
    Czuje ze co miesiąc mam owu wlasnie w 13-14 dc a i tak okres przychodzi spóźniony a są plamienia tydzień przed.

    Progesteron super, podwyższona prolaktyna bardzo i stwierdzone „lekkie?” pcos przez endokrynologa mimo prawidłowego obrazu jajników ale stosunek Lh/fsh 1,4 i androstendiol podwyzszony.
    Jednak skoro są owulacje to teoretycznie jest wszystko Ok tak wszedzie jest napisane :/

    Nic z tego nie rozumiem..

    Starania trwają już prawie dwa lata

    Proszę może któraś z was ma jakis pomysł …

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1958 2358

    Wysłany: 3 października 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie napisane, a co lekarz na to? Może warto też zasięgnąć drugiej opinii?

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 3 października 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizi96 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Pisze jeszcze tutaj bo na owu cisza …
    może tutaj mi ktoś podpowie co się dzieje ze mna … naczytałam się już wszystkiego i nic nie pasuje do mojej sytuacji..
    Tydzień przed okresem mam plamienia i przychodzi po tych plamieniach jednodniowy okres i znów plamienia. To nie jednorazowa sytuacja tak jest co miesiąc.
    Byłam na monitoringu nie raz i mimo stwierdzonej owu w 13-14 dc okres ten właściwy jednodniowy przychodził i tak dopiero 30-31 dc
    Czuje ze co miesiąc mam owu wlasnie w 13-14 dc a i tak okres przychodzi spóźniony a są plamienia tydzień przed.

    Progesteron super, podwyższona prolaktyna bardzo i stwierdzone „lekkie?” pcos przez endokrynologa mimo prawidłowego obrazu jajników ale stosunek Lh/fsh 1,4 i androstendiol podwyzszony.
    Jednak skoro są owulacje to teoretycznie jest wszystko Ok tak wszedzie jest napisane :/

    Nic z tego nie rozumiem..

    Starania trwają już prawie dwa lata

    Proszę może któraś z was ma jakis pomysł …

    To ze masz okres w 31dc nie znaczy, ze jest spozniony. Nie kazda z nas ma cykle 28dniowe.
    Progesteron super, a kiedy badany? 7dpo?
    Badalas inne hormony? Np. tarczycowe?

    Polaya lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 4 października 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tsh było za wysokie na ciąże, ale już zbiłam i jest poniżej 2. Cały czas przyjmuje leki.

    Prócz tego ta prolaktyna podwyższona i androstendiol, ale tak jak pisałam , wg. Ginekologa i innych źródeł jeżeli są owulacje to wszystko jest git

    Oczywiście progesteron badany w odpowiednim dniu cyklu.
    Wszystko było badane wg zaleceń lekarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2023, 09:21

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 4 października 2023, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale faza lutealna nie musi trwać 14 dni, niektóre kobiety mają faze lutealną np 16dni i to jest w normie. Jeśli masz skąpy okres to możliwe, że jest jakiś problem. Zasięgnij opinii też u innego lekarza :)

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • zizi96 Przyjaciółka
    Postów: 166 41

    Wysłany: 4 października 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w trakcie ogarniania tej prolaktyny , czeka mnie rezonans bo jest mocno podwyższona.
    Myślicie , ze ona może być przyczyna ? Mimo stwierdzonych owulacji ? Ostatnio miałam 1380 przy normie do 496

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ