X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    nie mam w ogóle bólu piersi :(. Mam tylko wielkie jak balony :(
    Czy któraś z was dziewczyny bierze duphaston w drugiej fazie cyklu? chciałam o coś zapytać

    będę w tym cylku zaczynać brać, bo dwa cykle zwlekałam.

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    nie mam w ogóle bólu piersi :(. Mam tylko wielkie jak balony :(
    Czy któraś z was dziewczyny bierze duphaston w drugiej fazie cyklu? chciałam o coś zapytać

    będę w tym cylku zaczynać brać, bo dwa cykle zwlekałam.

    doradżcie co zrobić: Ja biorę w zasadzie po potwierdzonej owulacji na usg, przez 10 dni, więc 27.01 powinnam odstawić. Zawsze po 10 dniach robiłam betę i wynik był negatywny , więc odstawiałam duphaston, ale przyznam sie szczerze, że mam po pierwsze dosyć takiego wczesnego testowania, a poza tym szkoda trochę kasy na to jak będę jeszcze 5 dni przed @. Na test ciążowy z moczu będzie jeszcze za wcześnie. I co jak to rozwiązać? A jak mam odstawiać wcześniej bez testowania, to bez sensu w ogóle jest jego branie :(. Doradź ci zrobić. Nie mam ochoty testować przed czasem.... zawsze przechodzę rozczarowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2013, 18:02

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 6 cykli biorę duphaston i tez po 10 dniach testowanko, zawsze był negatyw, ale w tym cyklu sie udalo zobaczyć dwie kreseczki, druga blada bo blada ale była. Jesli mogę w czyms pomoc to pytaj.

    samira lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    Ja od 6 cykli biorę duphaston i tez po 10 dniach testowanko, zawsze był negatyw, ale w tym cyklu sie udalo zobaczyć dwie kreseczki, druga blada bo blada ale była. Jesli mogę w czyms pomoc to pytaj.

    dzięki :). dodałam cię do znajomych, żeby napisać ci wiadomość na priv

    anna_w, samira lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα qrcze ciężko powiedzieć, ja chyba sikańca bym robiła, bo faktycznie po kilka dyszek dodatkowo co miesiąc może doskwierać, też nie chciałabym kłuć sie regularnie i jeszcze płacić i odbierać negatwyny wynik.
    Piszcie tu dziewczyny to tez sie doedukuje:)

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα qrcze ciężko powiedzieć, ja chyba sikańca bym robiła, bo faktycznie po kilka dyszek dodatkowo co miesiąc może doskwierać, też nie chciałabym kłuć sie regularnie i jeszcze płacić i odbierać negatwyny wynik.
    Piszcie tu dziewczyny to tez sie doedukuje:)

    ja chyba tez kiedys bralam duphaston ale za boga nie pamietam wyniku wiem tylko ze zaraz po tym bylam w ciazy ale czy to bylo przez duphaston nie mam pojecia

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα qrcze ciężko powiedzieć, ja chyba sikańca bym robiła, bo faktycznie po kilka dyszek dodatkowo co miesiąc może doskwierać, też nie chciałabym kłuć sie regularnie i jeszcze płacić i odbierać negatwyny wynik.
    Piszcie tu dziewczyny to tez sie doedukuje:)

    ja tez kiedys bralam duphaston ale za boga nie pamietam wyniku wiem tylko ze zaraz po tym bylam w ciazy ale czy to bylo przez duphaston nie mam pojecia

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od wczoraj zaczynam testowac na sobie nowe vitaminki dla starajacych sie kupilam je w specialnej cenie 5 euro za opakowanie 28 tabsow wiec pomyslalam co mi szkodzi sprobowac

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku sikaniec po 10 dniach zażywania duphastonu okazał sie byc wiarygodny. Musle że to tez zależy od długości cykli a głównie od długości fazy lutealnej. Ja jak pierwszy raz zostal mi przepisany duphaston to cykle miałam 29-31 dni. A od jakiegos czasu cykle mi sie tak ustabilizowały że mam co 27-28 dni, faza lutealna zawsze u mnie ma 14 dni. Gin powiedzial mi że jak zrobię test po tych 10 dniach i jesli będzie negatywny to @ przyjdzie za około 2 dni. I w moim przypadku tak bylo. W ulotce doczytalam że ten duphaston ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodam za zanim zostal mi przepisany ten lek nie miałam zleconych żadnych badań.

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja Też biorę duphaston,żeby wzmocnić mój progesteron, dziś wzięłam 9 tabletkę jutro ostatnia i zawsze dostaje @ ok. 2 dni po odstawieniu, jak nie przyjdzie, zrobię test i jeśli wynik będzie pozytywny mam brać dalej dupka:)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    maja2024 wrote:
    Samira, Gosia, Meginka oraz dziewczyny które wiedzą coś na temat wyników spójrzcie proszę na moje i powiedzcie czy są ok bo się bardzo denerwuję a może wiecie co oznacza co oznacza, że stosunek LH do FSH powinien wynosić ok 1

    wklej je jeszcze raz
    Stosunke LH do FSH pozwala określic rezerwę jajnikową.Wyniki interpertuje się nastepująco:

    * Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki
    * Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową
    * Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna

    Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe.

    Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5

    odgrzebałam swoje wyniki z 15.10 i mam dla was zagadkę:) badania robione w 3dc
    FSH 7,29 U/l
    LH 4,6 U/l
    rozbieżność 2,69. Zwróćcie uwagę, że wartości nie sa podane w mlU/l tylko U/l.
    Co to w takim razie oznacza?
    Wszystko mieści się w normach podanych obok. Jeszcze tylko powiem, że gin nie stwierdziła u mnie policystycznych jajników, było robione USG i przeciwciała peroksydazie tarczycowej i tyreoglobulinie.

    moim zdaniem masz wyniki ok:)

  • Treblinka Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :) za wszystkie testujące trzymam kciuki :)

    u nas to 1 cykl starań, moje cykle normalnie wynosiły ok 33-35 dni,ale pierwszy cykl starań i wszystko się porąbało :(

    ostatnią @ miałam 5.12.2012 i dziś jest mój 50dc, objawy płodności + wzrost temperatury miałam dopiero tydzień temu, wtedy wcześniej mierząc temp ale nie zapisując miałam ok 36,3-36,7 i ani stopnia wyżej więc myślę,że w momencie w którym zaczęłam codziennie mierzyć temp. to był wzrost i owu lub jej brak i tylko przeszłam w II fazę cyklu. Zaniedbaliśmy wtedy starania,bo myślałam,że lada dzień przyjdzie @ więc tylko raz się staraliśmy w dzień przed wyznaczoną przez program owulacją.

    Czy któraś z Was tak miała ?

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    ca5bca751c095364c5c30acda8c0b2cf.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα qrcze ciężko powiedzieć, ja chyba sikańca bym robiła, bo faktycznie po kilka dyszek dodatkowo co miesiąc może doskwierać, też nie chciałabym kłuć sie regularnie i jeszcze płacić i odbierać negatwyny wynik.
    Piszcie tu dziewczyny to tez sie doedukuje:)

    duphaston kończę 27.01. Termin @ na 31.01 - to nie za wcześnie? Wykryje test z moczu? Ostatnio robiłam 2 dni po terminie @ i był negatywny ten z moczu dopiero beta potwierdziła ciążę....
    może są jaieś specjalne testy z moczu , niektórych firm, które wykrywają ? o.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2013, 19:44

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniczka wrote:
    ja od wczoraj zaczynam testowac na sobie nowe vitaminki dla starajacych sie kupilam je w specialnej cenie 5 euro za opakowanie 28 tabsow wiec pomyslalam co mi szkodzi sprobowac

    co to za witaminki i na co wpływają?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    W moim przypadku sikaniec po 10 dniach zażywania duphastonu okazał sie byc wiarygodny. Musle że to tez zależy od długości cykli a głównie od długości fazy lutealnej. Ja jak pierwszy raz zostal mi przepisany duphaston to cykle miałam 29-31 dni. A od jakiegos czasu cykle mi sie tak ustabilizowały że mam co 27-28 dni, faza lutealna zawsze u mnie ma 14 dni. Gin powiedzial mi że jak zrobię test po tych 10 dniach i jesli będzie negatywny to @ przyjdzie za około 2 dni. I w moim przypadku tak bylo. W ulotce doczytalam że ten duphaston ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodam za zanim zostal mi przepisany ten lek nie miałam zleconych żadnych badań.

    anna_w z jakiego powodu brałaś duphaston?
    Ja mam cykle 28 dniowe , aczkolwiek myśle, że mam go profilaktycznie po poronieniu...
    Zastanawiam się dlaczego sikaniec wyszedł ci pozytywny wtedy... a mi 2 dni po terminie @ nie wyszedł... o.O od czego to zależy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2013, 19:40

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    ja Też biorę duphaston,żeby wzmocnić mój progesteron, dziś wzięłam 9 tabletkę jutro ostatnia i zawsze dostaje @ ok. 2 dni po odstawieniu, jak nie przyjdzie, zrobię test i jeśli wynik będzie pozytywny mam brać dalej dupka:)

    nie boisz się, że ta przerwa do @ może źle wpłynąć na wczesną ciąże?
    On ma za zadanie podtrzymać ciążę, więc jeśli robimy przerwę to znaczy, że ją pozostawiamy na klika dni bez asekuracji....Na innym forum właśnie przeczytałam, że należy brać 10 dni, po 10 dniach testować betę i albo odstawiać albo brać dalej....ale tak można w nieskończoność o.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2013, 19:45

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    anna_w wrote:
    W moim przypadku sikaniec po 10 dniach zażywania duphastonu okazał sie byc wiarygodny. Musle że to tez zależy od długości cykli a głównie od długości fazy lutealnej. Ja jak pierwszy raz zostal mi przepisany duphaston to cykle miałam 29-31 dni. A od jakiegos czasu cykle mi sie tak ustabilizowały że mam co 27-28 dni, faza lutealna zawsze u mnie ma 14 dni. Gin powiedzial mi że jak zrobię test po tych 10 dniach i jesli będzie negatywny to @ przyjdzie za około 2 dni. I w moim przypadku tak bylo. W ulotce doczytalam że ten duphaston ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodam za zanim zostal mi przepisany ten lek nie miałam zleconych żadnych badań.

    anna_w z jakiego powodu brałaś duphaston?
    Ja mam cykle 28 dniowe , aczkolwiek myśle, że mam go profilaktycznie po poronieniu...
    Zastanawiam się dlaczego sikaniec wyszedł ci pozytywny wtedy... a mi 2 dni po terminie @ nie wyszedł... o.O od czego to zależy?

    Duphaston lelarz mi przepisał bo jestem po poronieniu. Jakimś cudem dwa testy wyszły mi pozytywne pierwszy w 13 dpo i drugi w 14 dpo. Testy o nazwie pierwszy Amil drugo bobo-test. Napisałam Ci na priv ale piszę i tutaj moze dziewczynom tez sie przyda.

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    anna_w wrote:
    W moim przypadku sikaniec po 10 dniach zażywania duphastonu okazał sie byc wiarygodny. Musle że to tez zależy od długości cykli a głównie od długości fazy lutealnej. Ja jak pierwszy raz zostal mi przepisany duphaston to cykle miałam 29-31 dni. A od jakiegos czasu cykle mi sie tak ustabilizowały że mam co 27-28 dni, faza lutealna zawsze u mnie ma 14 dni. Gin powiedzial mi że jak zrobię test po tych 10 dniach i jesli będzie negatywny to @ przyjdzie za około 2 dni. I w moim przypadku tak bylo. W ulotce doczytalam że ten duphaston ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodam za zanim zostal mi przepisany ten lek nie miałam zleconych żadnych badań.

    anna_w z jakiego powodu brałaś duphaston?
    Ja mam cykle 28 dniowe , aczkolwiek myśle, że mam go profilaktycznie po poronieniu...
    Zastanawiam się dlaczego sikaniec wyszedł ci pozytywny wtedy... a mi 2 dni po terminie @ nie wyszedł... o.O od czego to zależy?

    Duphaston lelarz mi przepisał bo jestem po poronieniu. Jakimś cudem dwa testy wyszły mi pozytywne pierwszy w 13 dpo i drugi w 14 dpo. Testy o nazwie pierwszy Amil drugo bobo-test. Napisałam Ci na priv ale piszę i tutaj moze dziewczynom tez sie przyda.

    u mnie testowanie wypadnie 11 dpo :(. to chyba za wcześnie....
    17.01 miałam potwierdzoną owulację na usg i wieczorem zaczęłam już zażywać duphaston...

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treblinka wrote:
    dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :) za wszystkie testujące trzymam kciuki :)

    u nas to 1 cykl starań, moje cykle normalnie wynosiły ok 33-35 dni,ale pierwszy cykl starań i wszystko się porąbało :(

    ostatnią @ miałam 5.12.2012 i dziś jest mój 50dc, objawy płodności + wzrost temperatury miałam dopiero tydzień temu, wtedy wcześniej mierząc temp ale nie zapisując miałam ok 36,3-36,7 i ani stopnia wyżej więc myślę,że w momencie w którym zaczęłam codziennie mierzyć temp. to był wzrost i owu lub jej brak i tylko przeszłam w II fazę cyklu. Zaniedbaliśmy wtedy starania,bo myślałam,że lada dzień przyjdzie @ więc tylko raz się staraliśmy w dzień przed wyznaczoną przez program owulacją.

    Czy któraś z Was tak miała ?

    Ja jak teraz zaczęliśmy się starać to miałam podobnie. mam cykle 28-29 dni i nagle nie dostałam okresu, zrobiłam dwa testy i negatywne. Pojechałam do mojej gin i dała mi właśnie Duphaston na wywołanie okresu. Po 10 dniach brania dostałam okres, potem kilka cykli miałam 24 dniowych więc brałam duphaston na wydłużenie fazy lutearnej i teraz już nie biorę a cykle wróciły do normy. Może powinnaś skontaktować się z ginekologiem? Robiłaś tylko ten jeden test?

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogę wcześniej zrobić testu jak 14 po po Pregnylu( miałam podany 09.01)bo wcześniej mógł nie wyjść wiarygodny wynik( w sensie, że dodatni)dziś niby mija te 14 dni, ale jutro ostatnia tabletka dupka, w piątek zrobię test, więc de facto będzie ewentualnie jeden dzień przerwy....

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ