X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE STARANIA
Odpowiedz

STYCZNIOWE STARANIA

Oceń ten wątek:
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    11dpo to stanowczo za wcześnie na testowanie :( co nie?

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Treblinka Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra wrote:
    Treblinka wrote:
    dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :) za wszystkie testujące trzymam kciuki :)

    u nas to 1 cykl starań, moje cykle normalnie wynosiły ok 33-35 dni,ale pierwszy cykl starań i wszystko się porąbało :(

    ostatnią @ miałam 5.12.2012 i dziś jest mój 50dc, objawy płodności + wzrost temperatury miałam dopiero tydzień temu, wtedy wcześniej mierząc temp ale nie zapisując miałam ok 36,3-36,7 i ani stopnia wyżej więc myślę,że w momencie w którym zaczęłam codziennie mierzyć temp. to był wzrost i owu lub jej brak i tylko przeszłam w II fazę cyklu. Zaniedbaliśmy wtedy starania,bo myślałam,że lada dzień przyjdzie @ więc tylko raz się staraliśmy w dzień przed wyznaczoną przez program owulacją.

    Czy któraś z Was tak miała ?

    Ja jak teraz zaczęliśmy się starać to miałam podobnie. mam cykle 28-29 dni i nagle nie dostałam okresu, zrobiłam dwa testy i negatywne. Pojechałam do mojej gin i dała mi właśnie Duphaston na wywołanie okresu. Po 10 dniach brania dostałam okres, potem kilka cykli miałam 24 dniowych więc brałam duphaston na wydłużenie fazy lutearnej i teraz już nie biorę a cykle wróciły do normy. Może powinnaś skontaktować się z ginekologiem? Robiłaś tylko ten jeden test?

    testowałam kilka razy, tydzień temu w czwartek zrobiłam test z krwi. Wizytę u ginekologa mam dopiero 6.02,bo teraz jest na urlopie :( zrobię jeszcze jeden test za tydzień jeśli @ nie przyjdzie i zobaczymy co z tego będzie :) Z pierwszym dzieckiem tak mi się przesunęło wszystko,że owulacje miałam w terminie @ ;)

    dziewczyny co do testu to polecam do kupienia w tesco lub w auchanie testy Pepino (paskowy ok 4zł, strumieniowy ok 9,5zł) i one są o tej niskiej czułości 10mIU/ml często dzieczyną wcześnie pozytywne wychodzą. W mojej pierwszej ciąży zrobiłam właśnie ten strumieniowy ok 19 po 13dniach spóźnienia @ i po dużych ilościach picia a i tak wyszły mocne 2 krechy. Kupiłam bobo test aby zrobić go rano z pierwszego moczu i wyszła 2 ledwo widoczna krecha a beta w ten dzień wynosiła już ok 200 mIU/ml

    ca5bca751c095364c5c30acda8c0b2cf.png
  • Treblinka Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    anna_w wrote:
    W moim przypadku sikaniec po 10 dniach zażywania duphastonu okazał sie byc wiarygodny. Musle że to tez zależy od długości cykli a głównie od długości fazy lutealnej. Ja jak pierwszy raz zostal mi przepisany duphaston to cykle miałam 29-31 dni. A od jakiegos czasu cykle mi sie tak ustabilizowały że mam co 27-28 dni, faza lutealna zawsze u mnie ma 14 dni. Gin powiedzial mi że jak zrobię test po tych 10 dniach i jesli będzie negatywny to @ przyjdzie za około 2 dni. I w moim przypadku tak bylo. W ulotce doczytalam że ten duphaston ma bardzo szerokie zastosowanie. Dodam za zanim zostal mi przepisany ten lek nie miałam zleconych żadnych badań.

    anna_w z jakiego powodu brałaś duphaston?
    Ja mam cykle 28 dniowe , aczkolwiek myśle, że mam go profilaktycznie po poronieniu...
    Zastanawiam się dlaczego sikaniec wyszedł ci pozytywny wtedy... a mi 2 dni po terminie @ nie wyszedł... o.O od czego to zależy?

    zależy to od tego kiedy zarodek się zagnieździ. Bo dopiero beta jest produkowana po zagnieżdżeniu, a trwa to od 6-12 dni podobno więc może u Ciebie zagnieżdżenie nastąpiło później. Mojej znajomej w 14dpo wyszedł negatywny a w 16dpo pozytywny ;)

    ca5bca751c095364c5c30acda8c0b2cf.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki treblinka :). Zatem dalej nie wiem co zrobić, bo 11 dpo to za wcześnie żeby sikaczem testować :( i co tu zrobić o.O boje się trochę odstawić ten duphaston w ciemno :/.

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEJKA

    dziękuję laseczki moje kochane za słowa otuchy i pocieszenia :*:*:*

    иιєиσямαℓиα, Meginka lubią tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira i jak tam :)!!!??

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Samira i jak tam :)!!!??

    a średnio, bardzo mnie pieką stawy aż mi się czasem słabo robi...myślę ze to od kręgosłupa (często tak mam a pośrednio wina WZJG ) i mam problemy z szyjnym długo by pisać ...

    a poza tym ta k***a @ jeszcze nie przylazła :( i już nie wiem o co biega :O

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Samira i jak tam :)!!!??

    a średnio, bardzo mnie pieką stawy aż mi się czasem słabo robi...myślę ze to od kręgosłupa (często tak mam a pośrednio wina WZJG ) i mam problemy z szyjnym długo by pisać ...

    a poza tym ta k***a @ jeszcze nie przylazła :( i już nie wiem o co biega :O

    rób test :)!!!!

    samira lubi tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    11dpo to stanowczo za wcześnie na testowanie :( co nie?

    stanowczo to może nie, ale wiadomo, że lepiej ciut późńiej testować, bo większe prawdopodobieństwo, że wyjdzie +.

    A jak ty masz dupka przepisanego? иιєиσямαℓиα rozumiem, że ostatnia tabl. dupka bierzesz 27.01 czyli to będzie 11dpo? Czy wtedy będziesz testować?

    Mi gin przepisała dupka, bo mam troche za niski progesteron i kazała mi go brac od 16 do 25dc po 2 x dziennie po pół tabletki, natomiast dowiedziałam się, że może powstrzymać owu jesli weźmie się go zbyt wcześnie, a na usg nie będę chodzić, żeby sprawdzać czy była, także myśle go brać po 2 dniach wyższych temperatur, a że mam ok 30dniowe cykle to będzie w sam raz, no i będę robić sikańca. Mam wlasnie te czułe o 10 jednostkach.

    samira lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • MALEŃSTWO Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie starające się od stycznia:)i ja należę do tego grona:)właśnie czekam na @ Miała przyjść wczoraj i nic:)oby się udało:)

    иιєиσямαℓиα, paulinadorota, Asia26 lubią tę wiadomość

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleństwo witaj i życzę Ci szczęścia w styczniu!!!

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Treblinka Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maleństwo hej! kiedy testujesz?

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

    ca5bca751c095364c5c30acda8c0b2cf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    иιєиσямαℓиα wrote:
    samira wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    Samira i jak tam :)!!!??

    a średnio, bardzo mnie pieką stawy aż mi się czasem słabo robi...myślę ze to od kręgosłupa (często tak mam a pośrednio wina WZJG ) i mam problemy z szyjnym długo by pisać ...

    a poza tym ta k***a @ jeszcze nie przylazła :( i już nie wiem o co biega :O

    rób test :)!!!!

    żeby znów się rozczarować ,nie nie....

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    11dpo to stanowczo za wcześnie na testowanie :( co nie?

    stanowczo to może nie, ale wiadomo, że lepiej ciut późńiej testować, bo większe prawdopodobieństwo, że wyjdzie +.

    A jak ty masz dupka przepisanego? иιєиσямαℓиα rozumiem, że ostatnia tabl. dupka bierzesz 27.01 czyli to będzie 11dpo? Czy wtedy będziesz testować?

    Mi gin przepisała dupka, bo mam troche za niski progesteron i kazała mi go brac od 16 do 25dc po 2 x dziennie po pół tabletki, natomiast dowiedziałam się, że może powstrzymać owu jesli weźmie się go zbyt wcześnie, a na usg nie będę chodzić, żeby sprawdzać czy była, także myśle go brać po 2 dniach wyższych temperatur, a że mam ok 30dniowe cykle to będzie w sam raz, no i będę robić sikańca. Mam wlasnie te czułe o 10 jednostkach.

    duphaston nie powstrzymuje owulacji tylko luteina !!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    gocha04 wrote:
    иιєиσямαℓиα wrote:
    11dpo to stanowczo za wcześnie na testowanie :( co nie?

    stanowczo to może nie, ale wiadomo, że lepiej ciut późńiej testować, bo większe prawdopodobieństwo, że wyjdzie +.

    A jak ty masz dupka przepisanego? иιєиσямαℓиα rozumiem, że ostatnia tabl. dupka bierzesz 27.01 czyli to będzie 11dpo? Czy wtedy będziesz testować?

    Mi gin przepisała dupka, bo mam troche za niski progesteron i kazała mi go brac od 16 do 25dc po 2 x dziennie po pół tabletki, natomiast dowiedziałam się, że może powstrzymać owu jesli weźmie się go zbyt wcześnie, a na usg nie będę chodzić, żeby sprawdzać czy była, także myśle go brać po 2 dniach wyższych temperatur, a że mam ok 30dniowe cykle to będzie w sam raz, no i będę robić sikańca. Mam wlasnie te czułe o 10 jednostkach.

    duphaston nie powstrzymuje owulacji tylko luteina !!!

    to kiedyś znalazłam na jakimś forum to wypowiedz lekarki (laski która tam pisała ale nie jak lekarz tylko tak ) i to cytuję !!

    Cyt : " Ponieważ sama zażywam Duphaston i wycztałam o nim wszystko zacytuję Wam prosto z Indeksu Leków wydanego przez Medycyne Praktyczną (który jest bazą informacji o wszystkich lekach dostępnych na polskim rynku)- co pisze o Duphastonie:
    DUPHASTON czyli Dydrogesteron:
    "Progestagen otrzymyway syntetycznie, wykazujący wielokierunkowe działanie podobne do naturalnego progesteronu. Działa 10-30 razy silniej niz podawany doustnie progesteron (czyli popularna luteina- moja własna uwaga)). Nie wywołuje efektów androgenizacji i wirylizacji, nie hamuje owulacji i nie zwiększa podstawowej temperatury ciała. Wchłania sie szybko po podaniu doustnie, szybko osiaga stężenie lecznicze w surowicy. Ulega biotransformacji w wątrobie i jest całkowicie wydalany przez nerki w ciagu 10h"

    иιєиσямαℓиα lubi tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki zerknijcie na mój wykres- notatki, Ja chyba nadal nie łapę śluzu itd, co myślicie???

    90cf747de3aa410208f6f1b5fa8a7bde.png

  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina wrote:
    ja Też biorę duphaston,żeby wzmocnić mój progesteron, dziś wzięłam 9 tabletkę jutro ostatnia i zawsze dostaje @ ok. 2 dni po odstawieniu, jak nie przyjdzie, zrobię test i jeśli wynik będzie pozytywny mam brać dalej dupka:)

    Ninko a Ty nie prowadzisz wykresu? Jakie temperatury Ci się utrzymują teraz? Masz już jakieś przeczucia? Ja cały czas trzymam kciuki!!

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała wrote:
    Dziewczynki zerknijcie na mój wykres- notatki, Ja chyba nadal nie łapę śluzu itd, co myślicie???

    90cf747de3aa410208f6f1b5fa8a7bde.png

    Mala napisalam Ci pod wykresem :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula wrote:
    Mała wrote:
    Dziewczynki zerknijcie na mój wykres- notatki, Ja chyba nadal nie łapę śluzu itd, co myślicie???

    90cf747de3aa410208f6f1b5fa8a7bde.png

    Mala napisalam Ci pod wykresem :)

    A dziękuję odpisałam:-) Pomykam spać:-) Do jutra dziewczynki :-)

    agula lubi tę wiadomość

  • agula Autorytet
    Postów: 358 199

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mykam lulac :) do juterka :)

    Endometrioza IV stopnia
    13.05.2014 - laparotomia, usuniecie torbieli i ognisk endometriozy, udroznienie jajowodow, plastyka jajowodow i jajnikow.
    Za 6 miesiecy staranka :)
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ