X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testerki 2017
Odpowiedz

Styczniowe testerki 2017

Oceń ten wątek:
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi_lejdi wrote:
    Hmm, to ja muszę przyznać, że mam odwrotny wniosek po przejrzeniu galerii- że często testy wychodzą już wcześnie.. a przede wszystkim po siedzeniu tutaj od października, że bardzo rzadko się zdarza sytuacja test negatywny w 11-12 dpo -> pozytywny 14 dpo. Ale może tak trafiłam?
    W każdym razie zdarzyło mi się nawet włączyć antybiotyk niedozwolony w ciąży po zrobieniu testu w 12 dpo...

    Ale też nie robię przed 14-15 dpo, bo boję się ciąży biochemicznej. Niepotrzebne mi takie doświadczenie. Wolę zbadać szyjkę ;)
    Ja też zaobserwowałam najwiecej pozytywów właśnie w 10-12 dpo. Ja mam zamiar testować szybciej, bo o ewentualnej CB chcę wiedzieć.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    A to ciekawe. Myślę, że fajnie byłoby, gdyby admini OF wpadli na pomysł przedstawienia takich statystyk, bo ja pewnie nie przejrzałam wszystkiego, ale to, co udało mi się przeanalizować (a było tego naprawdę sporo), skłoniło mnie właśnie do takich wniosków. Owszem, zdarzały się sporadyczne przypadki, że test wyszedł np. w 8 czy 9 dpo, ale najczęściej było to 14 dpo wzwyż. W wolnej chwili (kiedy ona nastąpi?) mogłabym nawet sama to spisać i przedstawić, bo to po pierwsze, jest superciekawe, a po drugie - jak dla mnie to był kubeł zimnej wody na mój rozpalony niecierpliwy łepek.
    toż to miliony stron!:D

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    10 kg w 3 miesiące jest spoko, optymalny czas chudnięcia to 1 kg maksymalnie tygodniowo bez szkody dla zdrowia :)

    Czy to dotyczy tez kobiet planujących ciążę i mających problemy z owulacją? Bo ja miałam informację, że tutaj raczej wskazane jest maksymalnie 2 kg na miesiąc, i to nie kosztem zbilansowanej diety tylko dzięki racjonalnemu odżywianiu (regularnemu, bogatemu w składniki, ale nie zapychającemu) i spokojnemu (też nie wysiłkowemu) sportowi.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Czy to dotyczy tez kobiet planujących ciążę i mających problemy z owulacją? Bo ja miałam informację, że tutaj raczej wskazane jest maksymalnie 2 kg na miesiąc, i to nie kosztem zbilansowanej diety tylko dzięki racjonalnemu odżywianiu (regularnemu, bogatemu w składniki, ale nie zapychającemu) i spokojnemu (też nie wysiłkowemu) sportowi.
    o kurde może faktycznie staraczki mają inne granice. Wycofuję sie więc w razie czego.;p

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    toż to miliony stron!:D

    Nie, jesli sformułujesz odpowiednio kryteria. Oczywiście adminom OF byłoby prościej, bo mogą do tego napisać proste zapytania.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 14:35

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    o kurde może faktycznie staraczki mają inne granice. Wycofuję sie więc w razie czego.;p

    Ja też nie jestem specjalistą, podałam tylko informację, którą usłyszałam od znajomej, która się starała o dziecko mając niewielką nadwagę - że to jej powiedział dietetyk, a ginekolog potwierdziła. Ona przeżywała, bo naczytała się, że zarówno gdy się waży za dużo jak i za mało, to trudniej zajśc w ciążę, ale lekarze jej tłumaczyli, że nie powinna wykonywac żadnych agresywnych ruchów, tylko bardzo powoli schodzić z wagi (właśnie ok. 2 kg na miesiąc - no ale to dotyczyło dziewczyny z 14 kg nadwagą, może gdyby to było np. 40 to wtedy te limity byłyby inne).

    No i czytam teraz, że lekarze Lady Savage i Jednej_z_Wielu powiedzieli to samo, więc chyba coś jest na rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 23:45

    dobuska lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    no tak kryteria ciąża, ale to i tak jest bardzo dużo stron, ja nie dobrnęłam do końca.
    zresztą uważam, że takie badania miałyby sens, gdyby testy były wykonywane u każdej starającej w tych samych dniach. To, że jedna ma pozytyw w 10 dpo, a druga w 14 dpo, bo wcześniej nie robiła nie mówi za wiele. Często testy w dniu spodziewanej @ są już bardzo wyraźne, pewnie wcześniej też by wyszły bladziochy.:)

    Tak, najważniejsze, żeby wiedzieć, kiedy faktycznie owulacja wystąpiła, bo ani sugestie ovu, ani nawet nie zawsze testy sa w 100% miarodajne.

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Owu to jedno, a drugie to zagnieżdżenie, które przewidzieć niestety trudno. :)

    Anna Stesia, Lady Savage lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anciaa wrote:
    Niedokładnie to napisałam trochę. Chcę zrzucić te 10kg ale nie musi to być w 3 m-ce. Może być pół roku, ale chce po prostu zrobić coś konkretnie w tym kierunku. Głównie ćwiczenia i zdrowa dieta (nie odchudzająca) bo jak będę się lepiej czuła ze sobą i będę zdrowsza to potem może i starania lepiej pójdą.

    Edit
    Martaf chciałabym bardzo ale myślę, że mi się tak nie poszczęści jak Tobie.

    A no tak, chodzi głównie o odciągnięcie myśli, to rozumiem. Jak się ma inny cel w głowie to wtedy może cichcem pojawić się ten dawno niezrealizowany. Powodzenia!

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Dokładnie. Owu to jedno, a drugie to zagnieżdżenie, które przewidzieć niestety trudno. :)

    Tak, ten rozstrzał 6-12 dni jest raz, że szalony, dwa, że czysto orientacyjny.

  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój B schudł w 2ms 12kg, ja na samej diecie z OF schudłam w 2ms 7kg :D
    Dużo lepiej się czujemy :D

    AiCha4811, dobuska lubią tę wiadomość

    17.11.17-poronienie całkowite
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    No faktycznie nakombinowane, ale najważniejsze, że wróciłaś! Bardzo mi miło:):):):) Ja też Ciebie polubiłam, inaczej bym nie szukała:). Tym razem zostań z nami, jak będzie Ci cięzko to schowaj forum na kilka dni, ale wracaj, to pomaga:)

    Zapamiętam :D
    Dziękuję :*

    dobuska lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dni mnie nie było, a lista niezbyt się zwiększyła o zafasolkowane :(

    Dziewczyny sikać no pozytywnie i zarażać!

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • Kesjaa Ekspertka
    Postów: 189 310

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest jakaś wartość bety przy której jest pewność pozytywnego testu?

    Udało się w 10cs!
    15.02 - <3 <3 serduszka. Zostańcie z nami :* :*
    hrqo3e3kq9emfgid.png
    Prawdopodobnie 2 dziewczynki - Kornelia i Alicja
    Ciąża jednokosmówkowa jednoowodniowa
  • agawera Autorytet
    Postów: 1672 720

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powyżej 5

    km5stv73wsegzrx0.png
    06fd4202d9.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agawera wrote:
    Rozwazalas pojscie do jakiego dietetyka albo kogos takiego ?
    pisałam chwilkę wcześniej, że jestem pod kontrolą dietetyka od 4 lat

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kobietki dziś jest piękny dzień na testowanie!

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    dziewczynki, kobietki moje, ile placiłyście za badanie nasienia? U nas lekarz zlecił.
    60-120 zl w zależności od miejsca (śląsk) a abstynencji zalecają3-5 dni zarówno bez seksu jak i bez alkoholu i ograniczyć do minimum inne używki a najlepiej wcale. My robiliśmy 3 dni seksualnej abstynencji żeby wiedzieć jak jest w tym najgorszym razie a alk tydzień przed ani kropli

    dobuska lubi tę wiadomość

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Kesjaa Ekspertka
    Postów: 189 310

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agawera wrote:
    Powyżej 5
    Bo myślałam, że test sikany wyjdzie dopiero jak beta będzie większa. Myślałam, że to od tych czułości testu wynosi. Test z mniejszą czułością przecież chyba nie wykryje ciąży jeśli beta jest np tylko 7?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 06:10

    Udało się w 10cs!
    15.02 - <3 <3 serduszka. Zostańcie z nami :* :*
    hrqo3e3kq9emfgid.png
    Prawdopodobnie 2 dziewczynki - Kornelia i Alicja
    Ciąża jednokosmówkowa jednoowodniowa
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ