X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementy diety wspomagające płodnośc
Odpowiedz

Suplementy diety wspomagające płodnośc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Chciałabym Was prosic o pomoc.
    Staramy się z mężem o dziecko (w lipcu miałam zabieg łyżeczkowania - ciąża obumarła) chciałabym wspomóc nasze organizmy, niestety im więcej specyfików znajduję sama w internetowych aptekach tym większy mętlik mam w głowie.
    Może zaproponujecie coś dla mnie i męża tak z własnego doświadczenia ?
    Z góry dziękuję :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla ciebie .. kwas foliowy, jesli m asz n iedobor wit D to tez.. ewentualnie jakis zestaw witaminek.. :) choc najlpiej po porstu dostarczac naturalnych wit :)

    dla meza..kwas foliowy i jedenz suplementow typu androvit, salfazin,

    obydwoje bierzcie tez omege :) lubb tran w okresie jesienno zimowym :)

    tylko jeslibierzesz omege lub tran to na okolo godzine przed lub godzine po innych lekach.. z racji tego ze jest to suplement oleisty i utdunia whlanianie sie innych lekow :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2015, 19:37

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja witaminy z olimpu dla kobiet starajacych sie "mama" + kwas foliowy
    On witaminy z olimpu dla sportowców- sa tam wszystkie niezbedne witaminy w dużych ilościach i jest to też suplement diety.

    Polecam bardzo :-)

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminka B6 ;)

  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magnez i witaminy ogólny, kwas foliowy, olej z wiesiołka, a swojemu chce kupić androvit :)

    Ja biorę cały kompleks witamin bo nie jem najzdrowiej i nie ma szans na dostarczenie wszystkich potrzebnych witamin.

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • Bąbelek Autorytet
    Postów: 1427 1927

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zestaw:
    * Feminovit+DHA http://www.doz.pl/apteka/p60884-Feminovit__DHA_kapsuki_mikkie_30_szt. ,
    * Inofolic (najtańszy zamawiam na www.apteka-sieciowa.pl),
    * Oeparol Femina do czasu owulacji; na poprawę śluzu (olej z wiesiołka+olej lniany),
    * mój mąż Salfazin (ma dużą dawkę cynku)

    + do czasu owulki migdały, ½ lampki wytrawnego wina, piję wodę Ustronianka z Jodem.

    Pozdrawiam i powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2015, 22:21

    atdc6iyehd9qphks.png
  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy androvit bierze się cały czas czy robi jakieś przerwy?
    Można go brać jeśli jeszcze nie wykonaliśmy badań nasienia?

    Ania_84 lubi tę wiadomość


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy androvit bierze się cały czas czy robi jakieś przerwy?
    Można go brać jeśli jeszcze nie wykonaliśmy badań nasienia?

    Dołączam do pytania bo planuje to mojemu kupić :)

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy androvit bierze się cały czas czy robi jakieś przerwy?
    Można go brać jeśli jeszcze nie wykonaliśmy badań nasienia?

    Najpierw wysli go na badanie nasienia i jak wyjdzie słabe (ilosc,morfologia,ruchliwosc etc.) to wtedy witaminy mu zapodaj przez min 3mce i znowu badanie nasienia,poniewaz spermatogeneza trwa 72 dni.Mój żonek bierze Protefil 2 razy dziennie,bo ma wszystko co potrzeba w optymalnej dawce.Poleciła mi go moja gin i wiele dziewczyn na tym forum tez go poleca.

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia93 wrote:
    Dziewczyny proszę powiedzcie mi czy androvit bierze się cały czas czy robi jakieś przerwy?
    Można go brać jeśli jeszcze nie wykonaliśmy badań nasienia?
    zalezy na ile ma pogorszone paramtery .. choc w czasie jesienno zimowym warto suplementowac.. :)

    co do Adrovitu - ja polecam androvit plus- ma on w sobie tez kwas foliowy spokojnie mozna go brac podczas badania nasienia.. bo nie ma on wplywu na jego wyniki.. generalnie mozna caly czas brac ale..warto robic np 3 miesieca androvit pozniej przerwa miesiac i znowu .. albo w czasie przerwy podawac salfazin :)

    jedno co to nalezy uwazac..bbo zbytnie kombinowanie.. taz laczenie androwitu/profertilu/ salfazinu z innymi np lkarnityna ,maca i wit c, moze przyniesc odwrotny skutek.. za duzo kombinacji tez nie jest zdrowe..

    wazne dla mezczyzny zeby bral kwas foliowy + np ktorys z suplementow.. jesli ten suplement ma kwas foliowy to juz nie dawac osobno..

    bardzo dobrze dziala na nasienie mleczko pszczele /pylek :)


    Isia93 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja bym chciała swojemu coś kupić bo moim zdaniem ma niedobory witamin.
    Na razie badań nasienia nie chce mu robić.

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kama005 wrote:
    Właśnie ja bym chciała swojemu coś kupić bo moim zdaniem ma niedobory witamin.
    Na razie badań nasienia nie chce mu robić.

    Wszystko zależy od parametrów nasienia. jedne suplementy są mocniejsze inne lżejsze. Najlepiej porównać składy każdego z nich i cenę, bo ta czasem nie idzie z jakością. Porównania składów tutaj:
    http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/preparaty-sklad/ ,
    http://www.przedciaza.pl/poradnik/suplementy-diety-plodnosc/

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek wrote:
    Mój zestaw:
    * Feminovit+DHA http://www.doz.pl/apteka/p60884-Feminovit__DHA_kapsuki_mikkie_30_szt. ,
    * Inofolic (najtańszy zamawiam na www.apteka-sieciowa.pl),
    * Oeparol Femina do czasu owulacji; na poprawę śluzu (olej z wiesiołka+olej lniany),
    * mój mąż Salfazin (ma dużą dawkę cynku)

    + do czasu owulki migdały, ½ lampki wytrawnego wina, piję wodę Ustronianka z Jodem.

    Pozdrawiam i powodzenia :)


    Bąbelek - na co migdały?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeej, dziękuję Wam bardzo! ;*

    A jakie dokładnie ma zadanie ten wiesiołek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślicie dziewczyny, że takie suplementy mogą mieć wpływ na długość cyklu? Bo ja kiedyś zawsze miałam około 36 dni... później zaczęłam brać kwas foliowy i pić olej lniany i w ostatnich miesiącach cykle skróciły się do około 31-32 dni. Przez ostatni cykl brałam vita miner prenatal i piłam olej lniany no i cykl trwał dokładnie 28 dni... Byłam bardzo zdziwiona, że taki krótki... bo chyba nigdy taki mi się nie zdarzył :) Teraz nie wiem czy to zasługa witamin i oleju czy tylko wyjątek...

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    Bąbelek - na co migdały?

    Ja jem migdały żeby mieć ładne endometrium :-)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kama005 wrote:
    Właśnie ja bym chciała swojemu coś kupić bo moim zdaniem ma niedobory witamin.
    Na razie badań nasienia nie chce mu robić.

    Badanie nasienia to podstawa zanim cokolwiek zaczniesz mu suplementować,bo jak mozna pomoc na coś jak nie wiemy co mamy poprawiać???

    Fertilman też ma niezly skład,mniejsze dawki składników niż w Profertin (skuteczność potwierdzona badaniami) ale w dawce 2x1tab daje rade i jest tanszy niż Profertin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 16:46

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dziewczyny a czy uważacie że np. mój teraz bierze AndroVit Plus i dodatkowo selen plus cynk i wit C a jakbym mu dokupiła jeszcze l-karnityne i mace to za duzo tego bedzie ?

    Zdecydowanie za dużo :) umiar jest bardzo wskazany.Sprawdz sobie skład suplementu Fertilman tam jest chyba wszystko o czym piszesz i w jednej tabletce :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    estrella wrote:
    A myślicie dziewczyny, że takie suplementy mogą mieć wpływ na długość cyklu? Bo ja kiedyś zawsze miałam około 36 dni... później zaczęłam brać kwas foliowy i pić olej lniany i w ostatnich miesiącach cykle skróciły się do około 31-32 dni. Przez ostatni cykl brałam vita miner prenatal i piłam olej lniany no i cykl trwał dokładnie 28 dni... Byłam bardzo zdziwiona, że taki krótki... bo chyba nigdy taki mi się nie zdarzył :) Teraz nie wiem czy to zasługa witamin i oleju czy tylko wyjątek...
    Mi tez się skrocil cykl. Jak mialam przeważnie 30 to teraz 28 a ostatni 26. Ciekawe od czego tak się skraca.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu chcialam kupić vitotal dla mężczyzn ale nie było w aptece, niestety nie było czasu pójść do innej apteki bo zaraz wyjezdzalam. Żałuje że wcześniej nie poszlam. Moj narazie bierze wit c je dużo owoców to będzie może mial dobre wyniki na lepkość. Może tu cos znajdę odpowiednik vitotalu.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ