X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4075 1551

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Witajcie
    baaardzo dawno mnie tutaj nie było.

    Ova kciuki &&&

    Jeżynko u mnie też szpital. Nikodem chory od półtora tygodnia. Gorączka, wymioty, katar i ostry kaszel.
    On na okrągło jest chory....pochodzi do szkoły 2 tygodnie i 2-3 tygodnie siedzi w domu :/
    Już miał 2 razy zapalenie oskrzeli i 2 ostre infekcje.
    Oczywiście ja też podlapalam. Tylko ja mam ostry kaszel i katar (bardzo rzadko gorączkuje). A od wczoraj mój mąż też chory.

    Baby dobrze kojarzę że pracujesz w szkole?
    To chyba Ty mi wiele rzeczy tu podpowiadałas.
    Mam problem ze szkołą.
    Nikoś od września poszedł do pierwszej klasy (nie odraczalismy Go, tak jak sugerowało nam przedszkole).
    Ma Kształcenie Specjalne, ma nauczyciela wspomagającego ...i tu pojawia się problem.
    Bo NW ma tylko 13 h/tygodniowo + 2 h rewalidacji.
    Byłam u Dyrekcji, bo uważam że to bardzo mało godzin a Nikoś wymaga NW na pełen etat. NW również była sama u Dyrekcji twierdząc że faktycznie potrzebuje opieki.
    Bardzo często się denerwuje na lekcjach i zaczyna płakać, albo zaczyna czymś rzucać , albo próbuje kogoś uderzyć... ..wtedy NW z nim wychodzi z sali żeby się uspokoił.
    Dowiedziałam się że Gmina podobno nie chce dać pieniędzy na więcej godzin wspomagającego ...i że od stycznia ma mieć jeszcze skrócone godziny do 9/tygodniowo 😱 nawet sobie nie wyobrażam że Nikodem zostanie tam sam.
    Wyzdrowieje my to chcemy osobiście z mężem jechać do Wójta i porozmawiać ze potrzebujemy wspomagającego na więcej godzin.
    Nie chce wchodzić na nauczanie indywidualne, bo zamknę go w domu w czterech ścianach...Przynajmniej narazie nie chce wchodzić na nauczanie w domu...
    .. Ale boje się też że jak Nikoś nie będzie sobie dawał rady bez pomocy NW to rozniesie tam całą klasę 🤦 i w końcu wyrzucą Go ze szkoły .
    Ogólnie lubi chodzić do szkoły, chętnie wstaje. Ma problem z poprawnym pisaniem ale nad tym pracujemy z różnymi terapeutami,. Czyta super, uczy się wierszy itp
    Ale nie potrafi sobie poradzic z emocjami i z dużą ilością bodźców ...Jest to szkoła masowa (u Nas we wsi) z klasą integracyjna (jest jedynym dzieckiem z KS w klasie).
    Kochana nie pracuje w szkole
    Z tego co piszesz to masakra z tym wspomaganiem
    Koleżanka ma podobny problem z tym że jej córce zdążyło się że się tak zdenerwowała pod nieobecność nw że czymś zaczęła rzucać i jakieś dzieci oberwały 🤦 w orzeczeniu ma że nw musi być cały czas i dalej walczy o to 🤦 ty też Wałcz
    A Nikosia nie mogą wywalić bo jest obowiązek nauki a on nie ma orzeczenia o kształceniu specjalnym :)
    Postrasz tym dyrektora i wójta że jak coś się stanie synkowi albo dzieciom bo nie będzie obok nW to ty zrobisz wszystko żeby wyciągnąć konsekwencje 🤦

  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    Kochana nie pracuje w szkole
    Z tego co piszesz to masakra z tym wspomaganiem
    Koleżanka ma podobny problem z tym że jej córce zdążyło się że się tak zdenerwowała pod nieobecność nw że czymś zaczęła rzucać i jakieś dzieci oberwały 🤦 w orzeczeniu ma że nw musi być cały czas i dalej walczy o to 🤦 ty też Wałcz
    A Nikosia nie mogą wywalić bo jest obowiązek nauki a on nie ma orzeczenia o kształceniu specjalnym :)
    Postrasz tym dyrektora i wójta że jak coś się stanie synkowi albo dzieciom bo nie będzie obok nW to ty zrobisz wszystko żeby wyciągnąć konsekwencje 🤦
    Baby, czyli pomyliłam...wybacz.
    Nikoś ma Orzeczenie o Kształceniu Specjalnym dlatego ma przydzielonego Nauczyciela Wspomagającego .
    Ma również Orzeczenie o niepełnosprawności.

    Muszę coś wywalczyć bo nie widzę Go w szkole bez NW.
    Zgłaszałam Dyrekcji zanim zaczal się rok szkolny, że On zna doskonale drogę do domu (mieszamy 400 m od szkoly) i nie chciałabym sytuacji że nagle Nikodem wchodzi do domu bo nie miał Go kto przypilnować.
    Potrzebuje opieki również na przerwach.
    Jest cholernie ciężko :/
    W drugiej klasie i tak chce wystąpić o zmianę nauczyciela wspomagającego.
    Uważam że ta co teraz jest za dużo od Niego wymaga.
    Jak mają na popołudniu do szkoły to wychowawca nic im nie zadaje i na weekendy również....a Nikodem wraca z pełną teczką kart pracy od wspomagającej.
    Jak wychowawca zadaje do domu, to wiadomo Nikoś też musi to zrobić + zadania które zadała mu NW.
    To jest tylko 7-latek.
    Ostatni mówiłam jej że nie mam kiedy z Nim tego zrobić bo my w tygodniu po szkole jeździmy jeszcze na terapie i rehabilitacje i wraca padnięty. To usłyszałam tylko "rozumiem, to w wolnym czasie zróbcie".
    Jakim kur*a wolnym czasie jak ona ostatnio dała w teczce 13 stron zadań + zadania od wychowawcy.
    Bez przesady !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2022, 22:29

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4075 1551

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde to faktycznie dużo 😱
    Moja czasami nie ma kiedy zrobić 2stron bo zabawa ważniejsza 😎
    Tamtej koleżanki córka też ma orzeczenie o kształceniu specjalnym i o niepełnosprawności bo ma autyzm i ma duże napady szału z których trzeba szybko umieć ją wyprowadzić bo później jest coraz gorzej. Jak nie ma nw to wyobraź sobie na lekcji 1 nauczyciel 4 dzieci z orzeczeniami i reszta wystraszona napadem szału i ten biedny jeden nauczyciel musi nad wszystkim zapanować 🤦 no powodzenia ..i to też wszystko dlatego że nw nie ma pełnego etatu . A ta córka powinna mieć jeszcze sporo zajęć indywidualnych ze szkoły ( jest to szkoła typowo integracyjna) i zamiast indywidualnych ma grupowe też i w dużo mniejszym wymiarze niż ustawa przewiduje
    Prawo ponoć zmienili ostatnio 🤦 i teraz brzmi "dyrektorzy w miarę możliwości mają zapewnić" taaaa 🤦🤦🤦 kasę za dzieci z autyzmem dostają naprawdę spora a zapewnić muszą tylko w miarę możliwości ...to co się będą wysilac 🤦 jak zwykle dzieci z dysfunkcjami zostawione dane sobie 🤦 trzeba rodzic bez prawa do badań itd ale tylko zdrowe dzieci bo te chore to w dupie mają nie ten elektorat kiedyś wyrośnie

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu moj Krzychu też miał ciągle mało godzin względem dzieci. Ale nauczanie w domu. To też inna kwestia. Myślę, że w takim wymiarze zajęć poza szkłom to nawet w pełni zdrowe dziecko zwyczajnie by miało dość. Ale nauczyciele z podstawowki też znali moje zdanie w temacie nauczania. I gdy mówili i przeżywali że dostał 3 a stać Go na wiecej to poprostu zaraz sprawę prostowałam, bo dla mnie istotne było i jest żeby zjadł, żeby nie przemęczać organizmu bo wtedy jeszcze gorzej z ranami a to czy dostanie 3 czy 4 to co to ma za znacznie. Teraz mój Krzychu poszedł do liceum. Trafił na super dyrektorkę, która rozumie moja postawę odnośnie edukacji. Interesuje Krzycha informatyka a w tym kierunku nie mógł niestety iść. Ma głowę do tego i kiedyś cokolwiek w tym kierunku będzie chciał robic. I będzie mógł. A co do samej nauki nie ma presji. Grunt to podstawę programowa zaliczyć, zdać i tyle. :) i oczywiście kontakt z rówieśnikami to jest istotne to ma znaczenie w rozwoju dziecka. Także Misiu życie w ciągłej presji z każdej strony jest po prostu trudne. Tu nauka która przy niepełnosprawnym dziecku jes trudniejsza a z drugiej strony rehabilitację. I teraz to wszystko trzeba pogodzić. Dzien dnia presja. Tylko ile jest się w stanie wytrzymać ta presję.

    babydust1 lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wspominając że i Tobie się coś z życia należy. Także w tym wszystkim nie zapominaj o sobie :)

    babydust1 lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nic nowego . Już truje głowę o styczniowe badania. Tylko badania same bez następnych kroków nic nie dadzą. Takze Rozmawiam i rozmawiam

    babydust1 lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust1 wrote:
    O kurde to faktycznie dużo 😱
    Moja czasami nie ma kiedy zrobić 2stron bo zabawa ważniejsza 😎
    Tamtej koleżanki córka też ma orzeczenie o kształceniu specjalnym i o niepełnosprawności bo ma autyzm i ma duże napady szału z których trzeba szybko umieć ją wyprowadzić bo później jest coraz gorzej. Jak nie ma nw to wyobraź sobie na lekcji 1 nauczyciel 4 dzieci z orzeczeniami i reszta wystraszona napadem szału i ten biedny jeden nauczyciel musi nad wszystkim zapanować 🤦 no powodzenia ..i to też wszystko dlatego że nw nie ma pełnego etatu . A ta córka powinna mieć jeszcze sporo zajęć indywidualnych ze szkoły ( jest to szkoła typowo integracyjna) i zamiast indywidualnych ma grupowe też i w dużo mniejszym wymiarze niż ustawa przewiduje
    Prawo ponoć zmienili ostatnio 🤦 i teraz brzmi "dyrektorzy w miarę możliwości mają zapewnić" taaaa 🤦🤦🤦 kasę za dzieci z autyzmem dostają naprawdę spora a zapewnić muszą tylko w miarę możliwości ...to co się będą wysilac 🤦 jak zwykle dzieci z dysfunkcjami zostawione dane sobie 🤦 trzeba rodzic bez prawa do badań itd ale tylko zdrowe dzieci bo te chore to w dupie mają nie ten elektorat kiedyś wyrośnie
    Baby Nikodem ma autyzm, mają pelną dokumentację.
    Skoro jest jedynym dzieckiem, któremu przydzielono NW to niech ten NW się na nim skupi.
    Ostrzegałem o napadach szału, o tym że może kogoś uderzyć, że potrafi się rzucić na ziemię i wrzeszczeć, że potrafi uciekać, że szybko się wszystkim nudzi, ze potrafi przeklinać jak się zdenerwuje.
    Oni dostają za takie dzieci 5 tys miesięcznie....to kupa kasy ..więc skoro MW od stycznia ma być tylko na 9h/tygodniowo...to na co idzie na subwencja???
    Popieprzone to wszystko.
    Prócz 2 h/tygodniowo rewalidacji (1 na 1 z NW) nie ma żadnych dodatkowych zajęć. Normalnie ma lekcje z resztą klasy.
    Zauważyłam też, że chyba dzieci nie zostały poinformowane o "inności" Nikosia, bo patrzą na niego krzywo, odsuwają się od Niego....jest to przykre bardzo :/
    W przedszkolu tak nie było. Był tam lubiany i dzieci same zachęcały Go do zabawy.

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 89 wrote:
    Nie wspominając że i Tobie się coś z życia należy. Także w tym wszystkim nie zapominaj o sobie :)
    Aniu ja nie myślę o sobie....skupiam się na Nikodemie, na szkole, na terapiach, rehabilitacjach i wizytach u lekarzy.

    Grubo zastanawiam się nad nauczaniem w domu, choć narazie nie chciałabym Go zamykać w czterech ścianach.
    Przykro jest mi patrzeć jak wchodzimy rano do szkoły i może 2 dzieci powie do niego "część Nikoś" a reszta patrzy krzywo jak na odludka :( boli mnie po prostu serce.

    Szkoła wymaga od niego więcej niż od reszty dzieci, a wg orzeczenia o KS powinien mieć inny system oceniania i nauki.

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4075 1551

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 89 wrote:
    U mnie nic nowego . Już truje głowę o styczniowe badania. Tylko badania same bez następnych kroków nic nie dadzą. Takze Rozmawiam i rozmawiam
    Może mimo wszystko to kiedyś przyniesie efekt :)
    A jakoś zapomniałam że twój Krzyś już taki duży 😱 że do LO poszedł 👍 💪
    Mój to taki olewus totalny że masakra ... Ja to tylko się modlę żeby nie miał laczy na koniec 🤦
    Nie to że nie umie ale albo zaspi do szkoły albo zapomni o pracy domowej lub zeszytu albo gada na lekcji i za to ciągle jedynki dostaje co mu mocno zaniża oceny

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4075 1551

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 01:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMonisia wrote:
    Baby Nikodem ma autyzm, mają pelną dokumentację.
    Skoro jest jedynym dzieckiem, któremu przydzielono NW to niech ten NW się na nim skupi.
    Ostrzegałem o napadach szału, o tym że może kogoś uderzyć, że potrafi się rzucić na ziemię i wrzeszczeć, że potrafi uciekać, że szybko się wszystkim nudzi, ze potrafi przeklinać jak się zdenerwuje.
    Oni dostają za takie dzieci 5 tys miesięcznie....to kupa kasy ..więc skoro MW od stycznia ma być tylko na 9h/tygodniowo...to na co idzie na subwencja???
    Popieprzone to wszystko.
    Prócz 2 h/tygodniowo rewalidacji (1 na 1 z NW) nie ma żadnych dodatkowych zajęć. Normalnie ma lekcje z resztą klasy.
    Zauważyłam też, że chyba dzieci nie zostały poinformowane o "inności" Nikosia, bo patrzą na niego krzywo, odsuwają się od Niego....jest to przykre bardzo :/
    W przedszkolu tak nie było. Był tam lubiany i dzieci same zachęcały Go do zabawy.
    Eee to może zaproponuj nauczycielowi żeby poprowadzila zajęcia o chorych dzieciach i inności
    Nie koniecznie żeby powiedziała że nikod to to i to
    Ale ze np są takie dzieci z ZD i czym się charakteryzują
    Że są dzieci z autyzmem . Z chorobami typu cukrzyca czy inne i że każde ma inne zachowania ale każde trzeba szanować itd
    Mi ta koleżanka mówiła że subwencji jest 6 tys 🤦 a nw 9 h tygodniowo to jakiś kurde ZART 😱
    U tej koleżanki jest 4 dzieci z orzeczeniami a nw jest jeden na pół etatu 🤦🤦🤦
    Ostatnio jej córka rozebrała się w klasie do naga bo coś ja swedzialo na plecach 😱 oczywiście nw nie było wtedy. Albo ucieka z klasy notorycznie i rzuca się do okien żeby otwierać . Nauczyciel jeśli nie ma nw nie może zostawić pozostałych dzieci w klasie samych więc ona tak po korytarzu lata dopóki szatniarka jakaś jej nie złapie 🤦 szkoła typowo integracyjna dodam 🤦
    Dramat

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci na innosc dziecka reagują dystansem. Można tłumaczyć owszem, tylko ze to dzieci 7 letnie. Też bardzo dużo nie można od nich oczekiwać. Wszystko co inne budzi strach. Przerabiałam to z moim Krzychem . Choćby na wigiliach klasowych. Było im tłumaczone ze się nie zaraża a i tak czuły dystans gdy miały koło Krzycha siadać. A im więcej byśmy naciskali żeby się bawiły tym większa robi się bariera. Nawet w przedszkolu dzieci odsuwają się od dziecka które jest typowym urwisem i nie chcą się z Nim bawić. I to walka z wiatrakami. A im starsze dzieci to łatwiej nie będzie. Tworzą się grupki i jak do zadnej grupki nie pasujesz jesteś sam na uboczu. W liceum wydaje mi się że zaczyna to się zacierać. Pojawią się formą współczucia. Mój Krzychu w Liceum wśród młodzieży czuje się bardzo dobrze. A obawiał się ze wszyscy Krzywo na Niego będą patrzeć. A większość chce pomóc A to plecak nieść A to picie otworzyć. Owszem porobiły się grupki ale Krzychu dopasował się do pewnej grupki i wśród Nich czuje się dobrze :)

    babydust1 lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 2626 661

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bardzo się cieszę, że mam jeszcze core. Mam spojrzenie na wszystko nie tylko z perspektywy chorego dziecka. I według mnie absolutnie nie traktuje Krzycha lepiej dlatego że jest chory . Staram się traktować Go normalnie jak i Olgę. Nie musi czuć na każdym kroku , że jest inny :) może dobrze, może błędnie podchodzę ale to czas zweryfikuje . Chcę Krzychowi dać możliwość czerpnia z życia ile tylko może i ile choroba pozwoli. Niezapominając o sobie. Spełniam swoją pasję, jazdę konna . Dla mnie to forma terapii . Oderwanie się od wszystkiego co trudne . Przez ponad rok od urodzenia Krzycha miałam depresję. Bo 19 lat i niepełnosprawne dziecko . Jaka perspektywa życiowa i pytania wewnętrzne dlaczego My . Udało mi się pozbierać .A czytając Misiu Twoje wiadomości widzę w Nich trochę siebie z przed już kilkunastu lat. I wiem jak Ci ciężko i jakie wszystko wydaje się być niesprawiedliwe. Jesteś wspaniała mama dla Nikosia. Lepszej nie mógł sobie wymarzyć i zawsze o tym pamiętaj:)

    MisiaMonisia lubi tę wiadomość

    43e007b402535b35389a1a34ce3b22f8.png
  • Nera Autorytet
    Postów: 8150 2782

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja po wizycie tej prywatnej . Owulacji nie było. Złota doktorowa. Ma na mnie krótki plan z tą całą cytologią złą. Jestem pełna nadziei

    babydust1, Zosia1234, Ova lubią tę wiadomość

    38l. , 3 córki
    05.2023r -puste jajo płodowe
    "Zwyciężca to po prostu marzyciel, który się nie poddał."
    Po ponad 7latach :
    6.02- ⏸ krechy na teście ciążowym
    8.02- 35dc beta hcg 3283,00
    9.02 - widziałam okruszka 😭 w pęcherzyku obecne echo zarodka ,którego CRL = 1,5mm
    23.02 - mamy ❤ crl 83mm😭
    14.03 - 3,26cm szczęścia , dwa dni starsze z usg
    2.04 - prenatalne
    11.04 - ginekolog


    preg.png
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 89 wrote:
    I bardzo się cieszę, że mam jeszcze core. Mam spojrzenie na wszystko nie tylko z perspektywy chorego dziecka. I według mnie absolutnie nie traktuje Krzycha lepiej dlatego że jest chory . Staram się traktować Go normalnie jak i Olgę. Nie musi czuć na każdym kroku , że jest inny :) może dobrze, może błędnie podchodzę ale to czas zweryfikuje . Chcę Krzychowi dać możliwość czerpnia z życia ile tylko może i ile choroba pozwoli. Niezapominając o sobie. Spełniam swoją pasję, jazdę konna . Dla mnie to forma terapii . Oderwanie się od wszystkiego co trudne . Przez ponad rok od urodzenia Krzycha miałam depresję. Bo 19 lat i niepełnosprawne dziecko . Jaka perspektywa życiowa i pytania wewnętrzne dlaczego My . Udało mi się pozbierać .A czytając Misiu Twoje wiadomości widzę w Nich trochę siebie z przed już kilkunastu lat. I wiem jak Ci ciężko i jakie wszystko wydaje się być niesprawiedliwe. Jesteś wspaniała mama dla Nikosia. Lepszej nie mógł sobie wymarzyć i zawsze o tym pamiętaj:)

    Dziękuję Aniu 😘

    Wiem że robią się gruppki, z tym że u Nikosia w klasie od początku są grupki poniewaz dzieci się znały ...a jego oddzielono od pozostałych dzieci z grupy przedszkolnej (szła 8-mka dzieci do pierwszej klasy) ...więc nie znał nikogo....nie znał dzieci, nie znał nauczycieli, nowy wielki budynek....Jest mu naprawdę ciężko i bardzo Go podziwiam że mimo wszystko daje radę, zwłaszcza przerwach gdzie jest straszny hałas.
    Na początku we wrześniu nosił w plecaku słuchawki wygłuszające i używał ich wtedy kiedy miał potrzebę (wiem od NW że zakładał je na angielskim kiedy Pan włączał jakieś piosenki. Nikodem nie znosi piosenek).
    Później powiedział że już nie potrzebuje słuchawek.
    Korzystamy z nich jak jest jakiś apel itp.
    Chciałam przepisać Go do klasy gdzie była reszta dzieci z Jego przedszkolnej grupy, ale usłyszałam że nie ma możliwości ponieważ jest tylko jedna klasa integracyjna.
    W pozostałych 2 klasach przepisywano dzieci tak żeby trafiły "swój na swojego".
    Dlatego Nikodem jest z boku :/
    Słyszę jak dzieci między sobą opowiadają sobie o grach czy o tym co robiły dzień wcześniej.
    Nikoś takich rzeczy nie opowiada , nie potrafi nawiązać relacji. W orzeczeniu o Kształceniu Specjalnym ma wpisane, że w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami ma mu pomóc NW ...ale jak ma pomóc jak ona jest 3 lekcje dziennie ...i ogólnie mam wrażenie że ona ma to w doopie.

    Jutro jedziemy do Wójta. Zobaczymy co nam powie....dlaczego nie chce dać kasy na cały etat NW.
    Mam pełną dokumentację, jeszcze nawet dziś dzwoniłam do PPP żeby wysłała mi na maila zaświadczenie lekarskie, które wypisała nam neurolog w celu wydania orzeczenia o KS.
    Ona tam wprost napisała że Nikodem potrzebuje pomocy NW.
    Także mam kilka podkładek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2022, 23:46

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6018 3924

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia daj znać co załatwiłaś.

    Nera jaki ma plan?

    Ova jak u ciebie?

    Nera lubi tę wiadomość

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera wrote:
    Hej. Ja po wizycie tej prywatnej . Owulacji nie było. Złota doktorowa. Ma na mnie krótki plan z tą całą cytologią złą. Jestem pełna nadziei
    Cieszę się, ze w końcu jakiś plus🙂
    Misia, walcz o swojego Syna z całych sił 🤗

    Nera lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy w Gminie. Wójta nie zastaliśmy, ale rozmawialiśmy z Panią odpowiedzialna za takie sprawy.
    A więc ..Gmina o niczym nie wie, Dyrektorka absolutnie się z nimi nie kontaktowała.
    Ukręcenie godzin NW? Bezprawnie.
    Gmina przekazała szkole ponad 700 tys (podali nam dokładna kwotę) , tyle że szkoła "nie wie jak rozdysponować tymi pieniędzmi".
    Mogą zatrudnić kolejnego nauczyciela wspomagającego bo Gmina dała na to pieniądze , ale chyba wygodniej im nie zatrudniać takiego nauczyciela. Jest wiele skarg na Dyrektorkę, nie jesteśmy pierwszymi rodzicami
    Nikodem ma zaznaczone w dokumentacji że w szkole ma terapie z psychologiem, logopedą....powiedziałam że absolutnie nie ma z nikim zajęć...twierdząc że nie chcą go przemeczec (to usłyszałam we wrześniu od wychowawcy na zebraniu). Ktoś za te zajęcia bierze pieniądze, a zajęcia się nie odbywają.
    Dużo by pisać....ale jest niezły bałagan.
    W poniedziałek robimy zadymę z Dyrektorka 😡

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4075 1551

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera super że w końcu ktoś ma jakiś pomysł.
    Oby zadziałał

    Misia o kurde nieźle😱 dobrze że poszliście i macie dodatkowe informacje

    Nera lubi tę wiadomość

  • Ova Autorytet
    Postów: 993 584

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Ja właśnie po wyniku bety <0,200 mIU/ml

    Niestety :(
    Czekam na kolejny cykl.

    Nera!
    Cieszę się, że wreszcie jesteś zadowolona z wizyty i jest plan 💪🏻

    Dziewczyny, co do problemów w szkole ... współczuje , jesteście mega dzielne.

    Nera lubi tę wiadomość

    02.2019 ciąża pozamaciczna , usunięty prawy jajowód

    06.2019 Sono hsg - lewy jajowód drożny

    AMH 0,62

    04.02.2021 Invicta Wawa, krótki protokół, zarodek 3 dniowy 8.2
    18.02 beta <0,1 ;(

    02/03 . 2021 Kriobank - przygotowania do procedury

    17.05.2021 naturalny cud - beta 143,3
    19.05 beta 210,6
    21.05 beta 62, 9 :( i koniec cudu

    02.08.2021 transfer 2 dniowca, kl.AA
    13.08 beta <1,2 ;(

    31.08.2021 transfer 3 dniowca, 6A
    11.09 beta <1,2 ;(

    29.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    08.04 beta <1,2 ;(
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 9 grudnia 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ova🤗

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2831 2832 2833 2834 2835 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ