Forum Starając się - ogólne Szczepienie HPV a płodność
Odpowiedz

Szczepienie HPV a płodność

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Alikar Znajoma
  Postów: 25 1

  Wysłany: 10 września 2017, 00:34

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Sporo się ostatnio słyszy o skutkach ubocznych szczepionek. Czytałam, że szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV mogą uszkadzać jajniki i tym samym wpływać na płodność. Były przypadki przedwczesnej menopauzy po tej szczepionce.
  Ponieważ byłam zaszczepiona około 2005/2006 roku i niedawno starałam się o dziecko, a nie poszło tak łatwo, zaczęłam się zastanawiać czy szczepienie miało na to jakiś wpływ. Przy ostatnim badaniu w zeszłym roku moja rezerwa jajnikowa (AMH) wynosiła 0,2 a więc przerażająco mało. Wszystkie inne wyniki miałam dobre.
  Czy są tutaj kobiety zaszczepione szczepionkami Silgard lub Gardasil z podobnie niskimi AMH i problemami z zajściem w ciążę?

  PS. U mnie szczęśliwie w końcu się udało i od kilku miesięcy jestem mamą, więc i Wam się uda :)

  MisiaABC lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 10 września 2017, 07:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Wspaniale.A udało Ci się naturalnie?

 • Alikar Znajoma
  Postów: 25 1

  Wysłany: 10 września 2017, 10:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tak. W końcu tak, ale już lekarze sugerowali invitro. Myślę, że dużo dały suplementy, witaminy, akupunktura..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ