X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tarczyca
Odpowiedz

Tarczyca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 7 lutego 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz zapytał chyba o wszystko co było można, zapisywał też wszystko co mu mówiłam, kiedy zapytał czy robiłam kiedyś wcześniej badania i usłyszał o poprzednich wynikach mówił, że właśnie TSH potrafi tak "falować" przy niektórych schorzeniach. Powiedział, że nie mam zespołu objawów i na razie musimy sprawdzić za jakiś czas czy coś się zmieni i w którą stronę jeśli tak. Za 2-3 miesiące mam ponownie zrobić TSH, ft3 i ft4 chyba że wcześniej coś się będzie działo. Mam brać też jod 150, selen 150 i wit D 2000 raz dziennie. Ogólnie mówił że jeśli zaszłabym w ciążę to mam się zgłosić i od razu wprowadzi leki, ale na razie się nie staramy, więc będzie bez leków. Mówił że powinnam się zgłosić też na 4-6 miesięcy przed planowaniem ciąży, żeby zacząć już coś z tym robić.

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 lutego 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potwierdził hashimoto? zrobił USG?
    i jakie leki? z czym co robić? wyniki tarczycy masz bardzo ładne, jeśli nie masz objawów, to na Twoim miejscu nie dałabym sobie wcisnąć euthyroxu; wit D warto brać, resztę to nie wiem, są różne pomysły; ja bym nie brała, jodem łatwo się zatruć, selen jest w pestkach i orzechach;
    przy hashi oczywiście tarczyca może skakać raz w niedoczynność, raz w nadczynność i należy regularnie badać, i się obserwować pod kątem objawów

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 lutego 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 lutego 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    jodem łatwo się zatruć

    Wszystkim mozna sie zatruć jak sie przesadzi :/ w końcu ktoś trafił na normalnego lekarza który wspomaga tarczyce a nie leczy na sile euthtroxem to bedziesz straszyć zatruciem jodem :/
    A jod w dawce 150-200 jest przepisywany kobietom w ciąży wiec chyba szkodliwy w takiej dawce nie jest...

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie ucieszyłam, że nie chce mi na już tych leków wciskać, a jednocześnie zapewnił, że w przypadku ciąży nie zostawi tego w stylu "niech się dzieje, może nic się nie stanie". Teraz na spokojnie i jako że była to moja pierwsza wizyta u endo to chce sprawdzić czy te moje wyniki nie będą się zmieniać. Oby nie. Na pewno pójdę do niego za te 2-3 miesiące z nowymi wynikami zobaczę co powie. Usg nie robił, bo miałam robione na NFZ i opis miałam przy sobie.

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 lutego 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka96 wrote:
    Ja się właśnie ucieszyłam, że nie chce mi na już tych leków wciskać, a jednocześnie zapewnił, że w przypadku ciąży nie zostawi tego w stylu "niech się dzieje, może nic się nie stanie". Teraz na spokojnie i jako że była to moja pierwsza wizyta u endo to chce sprawdzić czy te moje wyniki nie będą się zmieniać. Oby nie. Na pewno pójdę do niego za te 2-3 miesiące z nowymi wynikami zobaczę co powie. Usg nie robił, bo miałam robione na NFZ i opis miałam przy sobie.

    No to faktycznie warto po prostu obserwować siebie (zachowanie, samopoczucie) i wyniki. Byleby były dobre, tego Ci życzę ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) nie wiem czy nadal jesteś na staraniowym wykresie, czy możesz to widzieć, więc może tu mi napiszesz lub pod moim wykresem jak Ty się czujesz :) 18 tygodni już za wami :D

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka96 wrote:
    Dzięki :) nie wiem czy nadal jesteś na staraniowym wykresie, czy możesz to widzieć, więc może tu mi napiszesz lub pod moim wykresem jak Ty się czujesz :) 18 tygodni już za wami :D

    Wiesz co mam wykres ale nie wchodzę na niego zbyt często skoro i tak nie mozna nic na nim zrobić a nie będę abonamentu kupować ;) jestem tu dla ludzi a forum póki co dostępne darmowe ;)
    Jeśli chodzi o nas-cudownie ;) przespałam cały I trymestr, drugi mam podobny tylko z większym brzuchem :D no i kopniak co jakiś czas, żeby za miło mi sie nie leżało... ;) byliśmy na wizycie we wtorek to po kilkuminutowej walce dzidzia kontra sonda USG i gimnastyce lekarza odkryliśmy z radością że będziemy mieli synka <3 ;) wiec tata dumny (chociaż na samym początku chciał dziewczynkę ale z każda wizyta czuliśmy, ze będzie chłopak i tak faktycznie było i jest super :P ), mama szczęśliwa a dzidzia dostała juz imię Andrzej ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie! :D duży już? I mocno kopie? To takie niesamowite <3 :D

    U nas to tak śmiesznie jest, bo mąż twierdzi że będą sami synowie, ja bym chciała córkę, ale tak jakoś czuję, że pierwszy będzie synek :P oczywiście nie będę rozpaczać, bo najważniejsze żeby zdrowe było, a imiona już mamy wybrane na dwie opcje ;)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka96 wrote:
    Cudownie! :D duży już? I mocno kopie? To takie niesamowite <3 :D

    U nas to tak śmiesznie jest, bo mąż twierdzi że będą sami synowie, ja bym chciała córkę, ale tak jakoś czuję, że pierwszy będzie synek :P oczywiście nie będę rozpaczać, bo najważniejsze żeby zdrowe było, a imiona już mamy wybrane na dwie opcje ;)

    13cm, to jednak kawal chłopa już :P w zależności czy mu sie podoba czy nie kopie mocniej albo delikatniej. Ale stanowczo i wyraźnie żeby pokazać ze nie jest baba chyba-taka jest wersja męża :P
    U nas bylo totalne 50/50 bo u mnie przeważają babeczki u męża chłopy... ;) wiec tez mieliśmy wybrane imiona dla obu, czekaliśmy tylko ktore sobie będzie chciało wziąć no i wziął te ;) lekarz długo mi nie mówił co będzie bo potem mi mówił ze juz tyle ludzi bylo rozczarowanych "bo miała byc dziewczynka/chlopiec a teraz jest inaczej" ze ma dość i dopóki nie ma tak jasno i wyraźnie jak u mnie to nie mowi...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 9 lutego 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha no to nieźle xD ale co do kopania to ja mam dwie siostry. No i ja byłam taka do kopania, że pod koniec to mama aż płakała czasem z bólu z tego co opowiadała, potem spać nie chciałam- nawet na porodówce jako jedyna leżałam z oczami otwartymi, a w domu pół godziny usypiania żeby 15 min spać. Moje siostry już takie nie były na szczęście :P

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka96 wrote:
    Hahaha no to nieźle xD ale co do kopania to ja mam dwie siostry. No i ja byłam taka do kopania, że pod koniec to mama aż płakała czasem z bólu z tego co opowiadała, potem spać nie chciałam- nawet na porodówce jako jedyna leżałam z oczami otwartymi, a w domu pół godziny usypiania żeby 15 min spać. Moje siostry już takie nie były na szczęście :P

    Właśnie ja też tego co będzie pod koniec sie trochę boje XD moze da sie jakoś negocjować-bede próbować :D co do spania-moj mąż to śpioch zobaczymy czy po nim czasem nie przejmie tego :D to nieźle sie miała z Toba Twoja mama :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 takich glupot jakie wypisujesz dawno nie slyszalam.

    Dobrze ze lekarz nie wciska od razu lekow ale musisz sie obserwowac bo jednak przeciwciala sa i moga zamieszac nieladnie.

    Bolesne kopniaki cos o nich wiem. wlasciwie to tersz nie kopniaki a wypychanie stopy na sile. Naprawde boli jak cholera :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    K878 takich glupot jakie wypisujesz dawno nie slyszalam.

    Dobrze ze lekarz nie wciska od razu lekow ale musisz sie obserwowac bo jednak przeciwciala sa i moga zamieszac nieladnie.

    Bolesne kopniaki cos o nich wiem. wlasciwie to tersz nie kopniaki a wypychanie stopy na sile. Naprawde boli jak cholera :)

    Dzięki -pocieszyłaś mnie :D :D :D :D :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smieje sie ze oddam mu jak sie urodzi :p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda, jasne, właśnie mam się obserwować :)
    A z tymi kopniakami to cóż... jest co potem wspominać :P

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Smieje sie ze oddam mu jak sie urodzi :p

    Też cały czas tak mówię :D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 10 lutego 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Netka ja pomimo zdiagnozowanej niedoczynnosci bardzo dlugo nie bralam euthytoxu tylko wlasnie "leczylam" sie dieta, jodem, selenem i wit d. wiekszosc objawow przeszla mi zupelnie - czyli dziala. Jedynie u mnie byl problem z waga, nic a nic nie moglam zrzucic. Euthyrox zaczelam brac tuz przed ciaza bo tsh skoczylo mi do 4 ze stresu.

    A kopniaki hmm no na pewno bedzie co wspominac :) Niesamowite jest miec w sobie takiego malego czlowieka, wciaz mnie to zadziwia :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 10 lutego 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze nic nie wiadomo na 100% i ja mam odwrotnie- nie mogę przytyć i ciągle jestem w niedowadze :/

    Mam koleżankę, która jest w drugiej ciąży i nie mogła uwierzyć w to jak zobaczyła dwie kreski i też ją to nadal zadziwia :P nie mówiąc już o mnie, bo ja nigdy w ciąży nie byłam ;) cieszę się dziewczyny, że u was wszystko super :D

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ