X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Testy nasienia w domu - czy to działa?
Odpowiedz

Testy nasienia w domu - czy to działa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 8 września 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas temu słyszałam od koleżanki, że są testy nasienia, które mężczyzna może wykonać w domu. Podobno "Domowy, dyskretny test dla mężczyzn pozwalający stwierdzić czy w nasieniu znajduje się wystarczająca do poczęcia liczba plemników."
    Fakt, że nie wykaże jak badania laboratoryjne jakości nasienia ale może to zawsze coś? Czy wiecie coś na ten temat?
    Tutaj znajduje się link do takiego przykładowego testu :
    http://zrobtest.pl/testy-plodnosci/24-test-plodnosci-dla-mezczyzn.html

    Jak myślicie warto spróbować czy to po prostu szkoda pieniędzy :/

    Bree lubi tę wiadomość

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2013, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W klinikach testy nasienia można zrobić już za 100 zł, więc myślę że się nie opłaca.

  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 8 września 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak Anoolka, w klinikach ... ja tutaj nie mam takiej możliwości, u nas analiza kosztuje od 90 do 320 funtów(to od 400 do 1500 zł) :( a do Polski polecimy dopiero w kwietniu jak nic się nie zmieni...No chyba, że do tego czasu nadal nam się nie uda zafasolkować, wtedy na bank zrobimy badania w Polsce, bo tutaj się nie opłaca :/

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa to zupełnie inna bajka, to faktycznie można spróbować tego testu :)
    Zresztą najlepiej jakby się wypowiedziała dziewczyna której facet używał tych testów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2013, 19:56

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 września 2013, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, ja nie wierzę w taki test.
    Oczywiście ilość plemników jest ważna ale tym testem nie zbadasz jakości plemników, żywotności plemników, % żywych plemników, ruchliwości, plemników o ruchu postępowym, ich morfologii, plemników o prawidłowej budowie, PH, objętość ejakulatu.
    Może lepiej poczekać na wyjazd do Polski niż sugerować się wynikiem niezbyt wiarygodnego testu.

    Ignissa lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 10 września 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie jestem za "domowymi" testami. Swojemu mężowi też mówiłam aby normalnie przebadał sie laboratoryjnie, zapłaci się ale ma się dokładny wynik przynajmniej

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 12 września 2013, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatem postanowione,że nie wydajemy kaski na byle jakie testy, jeśli to naszego wyjazdu nic się nie zmieni, zrobimy badania w Polsce :)
    Dzięki dziewczyny :D

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • Bree Autorytet
    Postów: 1888 4859

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie szukalam informacji/opinii na ten temat, tez jakos specjalnie nie jestem przekonana do takich domowych testow, ale mieszkam w UK cena badan mnie troszke przeraza a z drugiej strony ta niepewnosc....

    Aniołek "M" 02.03.2015 (8 tc)

    preg.png
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bree a czemu nie wybierzecie się do lekarza? Na NHS badanie jest za darmo. Długo się już staracie?

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Ann532534 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 12 września 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie każdy lubi laboratoria. Mój testował ze ZbadajNasienie. Zamówił jako drugi test po wazektomii. Poszło sprawnie, pokazał brak plemników, w ciąży nie jestem, także chyba działa :)

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 12 września 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann532534 wrote:
    Nie każdy lubi laboratoria. Mój testował ze ZbadajNasienie. Zamówił jako drugi test po wazektomii. Poszło sprawnie, pokazał brak plemników, w ciąży nie jestem, także chyba działa :)
    Ale to pokazuje tylko ilość, więc jeśli z tym jest problem, to jest ok, dowiesz się. Tyle tylko, że może być ich dużo i będzie się wydawało, że nie ma problemu a one będą się ruszać, będzie 0% prawidłowych itp.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 16 września 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy nasienia w domu nie mają sensu, ponieważ będą kompletnie niewiarygodne dla lekarza.

    Tak samo zresztą jak pobranie próbki do badania w domu, bo przecież jeden z ważnych parametrów jest czas upłynnienia nasienia, który przy przewożeniu z domu do laboratorium nie da się miarodajnie zmierzyć.

    Lekarz, jeśli podejdzie rzetelnie do sprawy, to i tak każe powtórzyć badania w klinice, żeby dobrze zdiagnozować. Oczywiście, pomysły na testy domowe czy pobranie próbki w domu biorą się stąd, że ogromnie krępujące jest masturbowanie się w klinice.

    Więc najlepiej iść ze swoim M, pomóc mu aktywnie w pokoiku, a przynajmniej macie pewność, że wynik badania jest miarodajny i wiarygodny.

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 18 września 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem również to sensu nie ma i lepiej wykonać badanie w klinice, przynajmniej będzie dokładne. Badanie w klinice nie jest drogie, jasne, ze jest malo komfortowe dla mężczyzny z uwagi na to, że materiał do badania trzeba oddać na miejscu . Ale wynik nie będzie zakłamany jak w przypadku testu niewiadomego pochodzenia zamawianego do domu.

    W wielu przypadkach problem z niepłodnością jest po stronie mężczyzny i jeśli coś w testach wyjdzie, można wprowadzić odpowiednie leczenie. https://gameta.pl/diagnostyka-nieplodnosci/przyczyny-nieplodnosci/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2019, 11:06

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ