X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TO WAŻNE - CO O TYM SĄDZICIE ???
Odpowiedz

TO WAŻNE - CO O TYM SĄDZICIE ???

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 października 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bobasek ...ale ślicznie :) zazwyczaj lekarze każą przychodzić na usg w 7 tyg :) więc możliwe że jeszcze nie było za bardzo widac...choć sama powiedziałaś że lekarz zauwazył że macica jest powiększona :) więc to już jest znak że coś tam sobie wije gniazdko :) trzymam kciuki i spokojnej ciązy :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 8 października 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASEK wrote:
    NA WYNIKU MAM B-HGC GONATROPIJNA KOSMÓWKOWA 285,70 miu/ML czy to ciąza? wg tych wyników wychodzi mi że 5 tydzień ale lekarz jeszcze nic nie widział troche sie martwie i nie mogę w to uwierzyć :_)


    gratuluję pięknego wyniku :D

    tak jesteś w ciazy a lekarz ma prawo nie widzieć jeszcze nic ale spokojnie idz na usg za tydzień powinno być widac pęcherzyk ciażowy :)

    jeszcze raz gratuluje...

    a i po 48h możesz wykonać sobie powtórkę z bety by sprawdzić czy prawidłowo przyrasta zrób sobie tez badanie progesteronu...

    spokojniej i nudnej ciaży zyczę :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 8 października 2013, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no beta piękna :) gratuluję kolejna zafasolkowana jupiiii

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 8 października 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobasku,gratulacje,czułam,że to będzie to :).Tak jak mówiły dziewczyny-warto sprawdzić sobie pr Progesteron,bo ma duże znaczenie,za tydzień powinien być widoczny pęcherzyk,a za dwa serduszko.Ja właśnie czekam na wizytę w przyszłym tygodniu,żeby je zobaczyć :).Trzymaj się ciepło,bądź spokojna i zrelaksowana :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj poszałam do mojego gina jeszcze raz z wynikiem z bety ten mi kazał się położyć i znowu zrobił mi usg mówiąc że nic tam nie wiadać i nie mam typowych objawów ciązy kazał przyjsc po 2 tygodniach. Boje sie teraz czy te usg nic nie zrobi złego dziecku jedno miałam w pon a teraz drugie , może nic tam nie uszkodziło .....wrocilam i zrobiłam kolejny test ( apteki sie ciesza na mój widok ) i wyszedł + z tym że ta kreska w strefie C jest silna i mocna od razu a ta druga pojawia sie po chwili i jest bladsza od tamtej co też mnie martwi. Poszłam jeszcze raz powtórzyć bete ( mineło 28 godzin) i zrobić progeseron wyniki beda o 16 . Martwie sie troche czy to napewno ciąza??? PO zachowaniu lekarza wątpie...prace mam dosyć cięzko fizycznie i nerwowa a poza tym bym tylko spała i nic mi sie nie chce . Pracuje od po do pt i soboty dlatego do pon wziełam zwolnienie od rodzinnej zeby troszkę odpocząc bo sie boje a we wtorek wracam do pracy...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 października 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę to dziwne..najpierw mówi że możliwe ze jestes w ciązy teraz jak już masz wynik gada że on nic nie widzi... a może idz do innego lekarza ??

    vanessa lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 9 października 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobasek napisz mam szybciutko jak odbierzesz wyniki ja wierzę że wszystko jest w porządku tylko lekarz jakiś do bani. ;)

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 9 października 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z doświadczenia powiem, że jeżeli lekarz nie widzi pęcherzyka ciążowego lub bijącego serca, nie podpisze się pod tym, że to ciąża. Obraz może wskazywać, że tak jest, jednak jeśli choć 1% jest niepewności, to nie da gwarancji.
    W pierwszej ciąży, gdy poszłam do lekarza, powiedział mi, że za wcześnie jest na stwierdzenie czy to ciąża czy nie, bo obraz kliniczny macicy, przydatków, szyjki mógłby wskazywać zarówno na ciąże jak i na zbliżający się okres. Dlatego póki nie ma pęcherzyka lub serca, nic ci nie powie (może zasugerować). Poczekaj tydzień lub dwa, wtedy na pewno już coś będzie widać! Cierpliwości.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pon byłam u innego a dziś u mojego bo w pon go nie było. Beta wczoraj 285,70 dziśiaj czyli po 28 odzinach wynik z bety 418,60 a progesteron 16,43. Czy progesteron nie jest za mały ? Czy beta dobrze przyrosła?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobasku
    Strach w żaden sposób Ci nie pomoże. Zrób wszystko żeby zapanować nad emocjami.
    Najważniejsze jest, że Beta HCG wzrasta. Zdarzają się niewielkie odchylenia ale w Twoim przypadku jak na razie jest w miarę ok.
    Zrozum też lekarzy. Aparaty USG są różne. Mają różną czułość. Ciężko też trafić na rewelacyjnego operatora USG. Jeżeli czegoś nie jest w stanie zobaczyć, to Ci tego nie potwierdzi.
    USG nie zaszkodzi ciąży.

    We wczesnej ciąży stężenie beta HCG wzrasta nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin. Po szóstym tygodniu ciąży prawidłowe wzrastanie beta hCG zwalnia.

    Poczekaj i się zrelaksuj. Nerwy szkodzą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2013, 15:09

    ulek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to u mnie w ciągu 28 godzin beta przyrosła o jakieś 40% czy to dobrze ?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 9 października 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASEK wrote:
    W pon byłam u innego a dziś u mojego bo w pon go nie było. Beta wczoraj 285,70 dziśiaj czyli po 28 odzinach wynik z bety 418,60 a progesteron 16,43. Czy progesteron nie jest za mały ? Czy beta dobrze przyrosła?

    Bobasku musisz się troche uspokoić...

    przedewszystkim na usg było stanowczo za wcześnie, lekarz miał prawo nic nie widzieć... jeśli Cie to martwi na usg mozesz zamiast za dwa tygodnie iść za tydzień...

    po drugie powtórz sobie betę i progesteron za dwa dni... wazne zeby progesteron wzrastał... wynik obecny jest dobry i nie ma co panikowac ;)

    dużo spokoju zyczę...

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASEK wrote:
    no to u mnie w ciągu 28 godzin beta przyrosła o jakieś 40% czy to dobrze ?

    Jak dla mnie to betę HCG masz wzorcową. Luz i jeszcze raz luz.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny w googlach wyczytałam ze mam za niski progesteron i to nie jest dobrze powinnam miec już około 26 a ja mam 16 :( a jak to nie ciąza?

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 9 października 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASEK wrote:
    dziewczyny w googlach wyczytałam ze mam za niski progesteron i to nie jest dobrze powinnam miec już około 26 a ja mam 16 :( a jak to nie ciąza?


    ja zalecam mniej internetu i to zdecydowanie...

    ja jak się dowiedziałam o ciazy i zrobiłam progesteron to wynik był 11 i to jest niski progesteron tak więc Twoje 16 jest ok i dlatego tez Ci napisałam zebyś sobie za jakiś czas możesz go powtórzyć powinien przyrastać ja miałam progesteron badany co tydzień razem z betą... jeśli by progesteron spadł powinnaś przyjmowac go w tabletkach to tyle odemnie...

    zrób bete za dwa dni razem z progesteronem i umów się na usg za tydzień i tak nie jesteś w stanie na tac hwilę więcej zrobić no moze oprócz tego zeby się uspokoić...

    ulek, MisiaMisia, vanessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 9 października 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BOBASKU,popadasz w paranoję,naprawdę.Nie plamisz,nie masz skurczy,beta Ci przyrasta,USPOKÓJ się,bo Twoje obecne nastawienie do niczego dobrego nie zaprowadzi.Tak,ta beta wskazuje na ciążę.Tak,to najzupełniej normalne,że lekarz niczego nie widział.Tak,spędzasz stanowczo za dużo czasu na przeglądaniu bzdurnych artykułów w Internecie.Tak,progesteron jeszcze urośnie,pokaż wyniki lekarzowi i NIE DIAGNOZUJ SIĘ SAMA!

    ulek, vanessa lubią tę wiadomość

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 9 października 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy progesteronu do dwunastego tygodnia to 9-47, beta piękna, także spokojnie! :) Gratuluje ci bardzo!!!! :) Ciesz się z tej ciąży tak, jak my się z niej cieszymy!!! :D Wiem, ze pewnie jeszcze nie dowierzasz, że bardzo boisz się zawodu i nikt ci nie gwarantuje, że go nie doświadczysz, ale tak jak dziewczyny piszą, stresem i nerwami możesz właśnie doprowadzić do czegoś złego. Jeśli tak bardzo się niepokoisz progesteronem idź do innego lekarza, który stwierdzi, czy nie trzeba podać dupka, luteiny czy czegoś tam. Stanowczo odradzam doktora google - można sobie każdą chorobę i nieprawidłowość wyszukać! Ogromne uściski Bobasku!!! :* :* :* :*

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 9 października 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mądrze mówią - polać im! ;)

    Bobasku: wdech, wydech, wdech, wydech... ;)

    BOBASEK, Konwalia, vanessa, Fedra lubią tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki w zupełności mają rację. Czas się uspokoić i cieszyć. Tylko cierpliwość jest w tej chwili wskazana. Na pewno masz jakieś sposoby na relaks. Nic złego się z Tobą nie dzieje. Nie zakładaj czegoś czego nie ma.
    90% rzeczy, których się boimy nigdy nie następują. Mamy prawo do irracjonalnych odczuć ale im wcześniej zdasz sobie z tego sprawę tym szybciej się uspokoisz i znajdziesz miejsce na harmonię. Nie rób sobie sama pod górkę. W ciąży stres jest niewskazany tak jak używki:)

    Martynika, Fedra lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 9 października 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz Bobasku wszystko w najlepszym porządku,nie rób sobie wody z mózgu czytając te brednie od pana googla będzie dobrze zobaczysz....:)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ