X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torbiel a Ciąża
Odpowiedz

Torbiel a Ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Dziewczyny!

    Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć konkretnych informacji o torbielach przed Ciążą. Czy któraś z Was to przechodziła?

    Mam jedną torbiel 30mm, będę ją leczyć hormonalnie (pewnie tabletki anty?). Wiem, że te ustrojstwa powracają, ale czy Wam się udało zajść mimo torbieli?

    Całuję!

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze żebyś była pod dobrą opieką specjalisty.
    Mi się takie historie zdarzały. O dwóch razach wiem na pewno. Myślę, że wcześniej też mi się takie akcje pojawiały.
    Nie wiem skąd u Ciebie torbielka? U mnie były wynikiem niepękających pęcherzyków. Napełniały się płynem i zostawały jako torbiel. Taka sytuacja powoduje zachwianie gospodarki hormonalnej. Ja już teraz potrafię odczytać z mojego ciałka, że taka sytuacja ma miejsce. Kiedy przychodzi @ nadal mam podwyższoną temperaturę i okrutnie bolą mnie piersi.
    Tak czy owak niektóre torbiele same zanikają ale warto je obserwować z lekarzem. Innymi razy trzeba pobrać leki hormonalne.
    Nie jest to poważna sprawa jeżeli leki zadziałają. Mi zawsze pomagały.
    Uszka do góry!:)

    Olgenek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za ciepłe słowa :)

    Nie ukrywam, wystraszyłam się i potwornie zawiodłam, bo myślałam, że brak @ to dzidzia, a tu o.
    na jednym jajniku mam dużo pęcherzyków, a na drugim torbiel przez to co napisałaś, czyli niepękające pęcherzyki.
    Będę brała hormony, podejrzewam, że antykoncepcyjne, może potem coś ruszy.

    MisiaMisia, benitka lubią tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. To się czasami zdarza. Brzmi za pierwszym razem przerażająco. Zawsze jak spotykamy się z czymś nowym w kwestii naszego zdrowia, to się denerwujemy...bo to coś innego, nieznanego. Nie Jesteś wyjątkiem. Sporo kobiet miewa takie problemy. Dobrze, ze Jesteś pod opieką lekarza. :)
    Trzeba po prostu dba o takie rzeczy:)

    Olgenek lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, nie można czekać, że 'samo' coś się zrobi lub wyleczy. Od razu zabrałam się za leczenie i staram się nie mieć 'parcia' na dziecko, bo to przysparza tylko stresu. A mam tendencję do czegoś takiego :) Spokojnie cieszmy się seksem, a wszystko będzie dobrze :) Dzięki Misia!

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 2 września 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez to przeszlam. Wykryto u mnie duza torbiel na prawym jajniku (4cm x 3cm) a za trzy tygodnie okazalo sie ze jestem w ciazy ( nieplanowanej ale ktora okazala sie dla nas mila niespodzianka). Na nastepne konkretne badanie czekalam trzy tygodnie. Wtedy lekarz potwierdzil, ze jajeczko, ktore zostalo zaplodnione pochodzi z lewego jajnika a po torbieli na prawym jajniku nie bylo juz sladu, sama zniknela. Wiec potwierdzam z doswiadczenia na wlasnym ciele, ze mozna zajsc w ciaze gdy ma sie torbiele. Dodam jeszcze, ze byla to torbiel aktywna i juz popekana, taka ktora sama zanika lub za pomoca proszkow (takich jak antykoncepcyjne). Torbiele nieaktywne podobno trzeba usunac operacyjnie.
    Ale jesli twoj lekarz zalecil leczenie to na twoim miejscu bym sie nie zastanawiala. Tylko nie powinnas sie martwic, to nie przeszkodzi ci w zajsciu w ciaze w pozniejszym czasie jesli nie ma innych przeciwskazan..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2013, 09:37

    MisiaMisia, Olgenek lubią tę wiadomość

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja przez torbiele przechodziłam już chyba z 5 razy + PCO
    W ciążę mimo to udało mi się zajść jakimś cudem...niestety jej nie donosiłam, ale to z powodu innych chorób jakie się mnie czepiają :(

    Olgenek lubi tę wiadomość

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 2 września 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde Wasze komentarze ociepliły mi samopoczucie !
    Jeszcze nie wiem jaka to torbiel, mam nadzieję że taka 'zwyczajna' nieoperacyjna. Jednak sprawiła, że nie mam owulacji ani @ od ponad 50 dni.. w tą sobotę idę do lekarza i dowiem o co chodzi.

    Poza tym przy siusianiu zauważyłam dziś na papierze śluz zabarwiony krwią, czy to normalne? Nigdy tak nie miałam, może to być zwiastun.. hmm.. czegokolwiek, czy po prostu ciało się zmienia?

    Dziękuję Wam bardzo, mam nadzieję, że ten wątek przyda się Dziewczynom w podobnej sytuacji.

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 2 września 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziu, bardzo mi przykro.. Wierzę, że wkrótce uda Ci się z Maleństwem, trzymam kciuki!

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 2 września 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam dwa razy torbiel i to te czekoladowe-tak się nazywają.. na oby jajnikach ostatni raz ponad rok temu nie jest to wyrocznia należy chodzić regularnie na usg są to zmiany nienowotworowe. jestem po dwóch operacjach dosyć poważnych a jajniki pracują dalej prawidłowo..więc głowa do góry. p.s nie zawsze to musi się kończyć operacją, czasami leki wystarczą ..lub torbiele-tzw. cysty czyli jakby pęcherzyki z powietrzem bez płynu schodzą same po miesiączce, gorzej było u mnie bo już potrzebna była interwencja lekarza chirurga..

    Olgenek lubi tę wiadomość

    lawenda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mialam 2 torbiele czekoladowe na prawym jajniku, usuwane operacyjnie...w czerwcu przeszlam operacje, teraz jest ok, kontroluje sie i z mezem staramy sie o dziecko...mamy nadzieje ze z dobrym skutkiem.

  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 10 października 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam jedna torbiel gdy dowiedzialam sie o ciazy. I u mnie tez zniknela po 2-3 tygodniach. Ciaza podobno w wiekszasci przypadkow pomaga wchlonac sie cystom.
    A dzis bylam na USG i znow wykryto torbiel, przy prawym, niedroznym jajowodzie. Stad te moje klucia i bole po prawej stronie :/
    Za tydzien - poltora mam sie zglosic ponownie.
    A wie moze ktoras z Was czym rozni sie torbiel czekoladowa od innej w obrazie ultrasonograficznym?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 października 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w ciąży i też mam torbiel,3,5cm.Na razie obserwujemy,jest wypełniona płynem,nie powiększa się,w środę idę na usg,mam nadzieję,że już jej nie będzie.

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 13 października 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie lekarz też stwierdził torbiel na jajniku...narazie kazał obserwować i przyjść do kontroli za 2 miesiące...nie przypisał żadnych leków i tym się troche martwie...teraz nie mam okresu już 30dni...cykle zawsze regul co 28dni,temp. podwyszona,ovulacja była...test negatywny ale robiony popołudniu...czy to wszystko powoduje ta torbiel...co robić dalej bo bardzo chcemy mieć dzidziusia...

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 13 października 2013, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak wygląda mój wykres82be6d07ac5e2445ffa15a21d9a00536.png

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Nailew Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 14 października 2013, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również walczę z torbielką czynnościową. ma coś koło 30mm, mój lekarz stwierdził, że nie jest to nic poważnego i walczymy pregnylem. Powiedział, że z tej torbielki może jeszcze przy odrobinie szczęścia byc owulacja. Na razie przyjełam już 2 dawkę pregnylu, ale niestety torbiel jest. W trakcie USG stwierdził, że już co najmniej rok muszę chodzic z tą torbielką bo ścianka ma już 5mm grubości... :/ Za 3 dni znowu mam wizytę i zastanawiam się co mi powie. Na ostatniej wizycie pregnyl mi podał na początku cyklu i pewnie z tego powodu cykl skrócił się do 20 dni, gdzie jeżeli mam w miarę regularny trwa on coś koło 32 dni, ale zazwyczaj jest w cały świat. Hormonów nie mogę na razie zrobić, gdyż mój lekarz powiedział, że taka torbiel wydziela hormony (nie pamiętam jakie) i mogło by to tylko zafałszować wyniki.

    styczeń 2015 - laparoskopia
    maj 2015 - 1 IUI - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2013, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki!
    Ja też mam taką sytuację, byłam na wizycie w czwartek i okazało się, że mam cystę 40 mm, okres powinnam już dostać 4 dni temu i dalej nic. Lekarz kazał mi przyjść w 1 albo 2 dc żeby sprawdzić czy dalej jest, czy może sama się wchłonęła. Do tej pory często miałam cysty ze względu na endometriozę, ale nigdy mi się przez nie @ nie spóźniał.

    Benitka dziwne, że lekarz nic CI nie przepisał. Mi jeśli cysta nie zniknie w 1-2 dc to mam przyjść w 10 dc i dostane leki na wysuszenie jej.

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 17 października 2013, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...udało się.Test pozytywny.Byłam u innego gina,bardzo wczesna ciąza,po torbieli ani śladu...

    Andzia33, MisiaMisia, Martynika, Mag-ko lubią tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka gratulacje, tez bym tak chciala...tylko ze ja akurat mialam wycinane torbiele operacyjnie, tez czekam na testowanie...
    gratulacje jeszcze raz...aby ciaza byla donoszona a czas spedzony z dzieckiem przez skore zblizal Was do siebie coraz bardziej...

    pozdrawiam

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 18 października 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie i trzymam kciuki za twój pozytywny teśćik

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ